Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yokuş çıkarken arabanın gaz yememesi Ve frenlerinin boşalması

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Standart Yokuş çıkarken arabanın gaz yememesi Ve frenlerinin boşalması

Bu olay bu sabah gerçekleşti. eşim yokuş çıkarken tam yokuşun başında aracın fren ve gaz pedalı işlemez hali geliyor ve biran araç geri kayıyor. zor durduruyor arabayı. 5 dk sonra. araç normal haline dönüyor. Yarın sabah servise gideceğim ama bu olay neyle ilgili vites mi, beyin mi nedir anlamadım. Servis sorumlusu dualogic mi diye sordu? evet dedim. bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. Olayın özeti: Yokuşta gaza basılamaz ve fren tutmaz hale geliyor. Direksiyonda bir sıkıntı olmuyor el freni çekiliyor. Şuan problem gözükmüyor araçta. Ama yine de servise götüreceğim..

yardım!

araç 2012 fiat punto 1.4 easy dualogic..

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

başlık gaz yememesi.. Yanlış olmuş

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Sensorlerle alakali birsey olabilir. Ayni anda her ikisininde devre disi kalmasi ilginc olmus.

Dualogic'te istenmeyen bir hareket oldugunda genelde uyari ile yapmaz o islemi ama bu durum farkli biraz. Vites N'ye dusmus mu bu durum oldugu sirada ?
    Oz Büyücüsü

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

o anda araçta çocukla eşim varmış.. N ye geçmiş mi farkettiğini sanmıyorum. Önemli bir durum olabilir mi?

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

yardım edin Lütfen?

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Benim 1 sene kadar dualogic tecrübem oldu gerçi ama. Gaz ve frenin aynı anda devre dışı kalması ilginç. Robotla da alakalı olabilir. Bilgisayara bağlamak lazım aracı. Herhangi bir uyarı ışığı yaktı mı araç hiç?

Fire atmosferik motor. Sensörler, robot ve basınç dışında birşey aklıma gelmedi benim doğrusu.
    Oz Büyücüsü

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

servis bu işi çözer değil mi? bilgisyara bağlandın mı anlaşılır ne olduğu?
    Garantili araç bir problem olduğunda da çözerler sanırsam. Ama aşırı hayati araç için diyorum bir problem yok sanıyorum..

teşekkürler..

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis bu işi çözer değil mi? bilgisyara bağlandın mı anlaşılır ne olduğu?
    Garantili araç bir problem olduğunda da çözerler sanırsam. Ama aşırı hayati araç için diyorum bir problem yok sanıyorum..

teşekkürler..
    Araç garantili ise sorun olmaz. Yani normalde de dualogic şanzımanın tamir masrafları çok değil aslında. Servisler çok yüksek fiyat veriyor. Garantili olması iyi yalnız. Yetkili servise girecek çünkü.

Basit düşünüyorum hidrolik basıncı ile bile alakalı olabilir sorun. Yani aynı anda hem gaz hem fren ikisi birden devre dışı kalması çok zor bir durum. Dualogiclerde şöyle bir durum var; aracı biraz devirli kullanıp, frenle de çok haşır neşir olduğunuzda nadir olarak fren pedalı altında ki sensör arıza lambası yaktırabiliyor transmisyonla ilgili. Buna bağlı bir sorun bile olabilir.(Bu sorun yeni versiyon yazılımla gideriliyordu dualogic şanzmanlarda. En azından ben arabayı satmadan önce yazılım yeniydi. Belki üzerine yeni bug'ların fix'lendiği bir yazılımda çıkmış olabilir.)

Eğer işinin ehli diyagnostik yapan bir personel var ise götürdğünüz serviste sorunun ne olduğunu bulacaklardır zaten.
    Oz Büyücüsü

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

işin özü basit diyorsunuz.

bende size çok teşekkür ediyorum. yeni araba 7 aylık. Korktum bende..

sağol varol..

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Hocam araç yokuşta bayılıp istop etmiş olmasın, yada start stop devreye girmiş olabilir
    Konu srkaradag tarafından (29/01/2013 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Daha öncede çok konuştuk araç bayırda devrini alınca düz yoldaymış gibi hemen vites yükseltip bayılıyor hele eko mod açıksa daha hızlı değiştiriyor , bu yüzden dik yokuşlarda manuele almak sorunu ortadan kaldırıyor.Araçta hillholder olması lazım 5 derece üzeri eğimlerde aracı tutması lazım, üçü birden(fren , gaz,hilholder) deve dışı kaldıysa ilk aklıma gelen aracın istop etmiş olabileceği yada varsa start stop devreye girmiş olabilir, ancak tabiki servise bir kontrol amaçlı göstermekte fayda var

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam araç yokuşta bayılıp istop etmiş olmasın
    fren sertleşmiş ve gaz hiç etki etmemiş. Eşim aracın çalışır halde olduğunu söylüyor. Yokuşu biraz çıkmış çıktıktan sonra olmuş. dualogic araçlar stop neden eder?

Yarın sabah servise götüreceğim. Büyük ihtimalle bir ustaya sordurdum servis harici vitesle ilgilidir dedi. İnş sıkıntı olmaz diyoruz. Garantili ama yine de arızayla uğramak kötü olur.

teşekkürler.

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Geçmiş olsun garantili araç sonuçta üzülmeyin ,bende daha 3000km deyken rampadan inerken vites uyarısı vermişti çok moralim bozulmuştu, yazılım güncellemesi yapıldı. 30000km dir sorunsuz kullanıyorum, alıştıktan sonra kullanması zevklidir.

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

üzülmeyim o zaman. Benim araç 5.000 km'de. Araçta eşimle kızım vardı. mal önemli değil. Yokuşta geri kaymış araç zor zapdetmişler. sıkıntım o.. Yoksa çok keyifli dualogic. İnşallah arıza yoktur. Güncelleme yapar işi çözeriz

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Otomatik polo aracım vardı
    dur kalkta stop ediyordu araç, ısındıktan sonra.
    Hidrolik sistemi hava yaptığında oluyormuş.
    Birde hava borularında delik olursa yapıyormuş.

Bir diğer anlatacağım şey ise, vw caddy aracımızda hidrolik tankı tekmiş. fren ve debriyaj hidroliği aynı yerden alıyormuş. Bunun hava yapması sonucu bizde yolda kalmıştık. (araç manuel vitesti)
    Belki sizdede tek tanktan alıyor olabilir hidroliği. Aklınızda bulunsun diye yazdım.

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

sağolun arkadaşlar umarım basit bir şeydir. Yarın servisteyim garantili araç olduğundan parada çıkmayacak benden ama insan yine de burkuluyor.)

İlyas Şanver
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68

Sabah Birmot İstinye yetkili servise gittim. Aracı didik didik ettiler. bilgisayara bağladılar, frenler, vites her şey kontrol edildi hiç bir şey çıkmadı Araç yeni olduğundan tüm yazılımlar güncelmiş zaten aama onlar sıfırlayıp tekrar programladılar. problemin o anki start stop, hillholderdan kaynaklı olabileceğini söylediler. Anlık kullanla ilgili olabileceği hususu ortaya çıktı. Vitesler, start stop, hill holder, fren sistemi, motor turp gibiymiş Bende dün akşam ve bu sabah aracı kullandığımda turp gibi demiştim. İçin rahatladı ama inş bir daha böyle sıkıntı yaşamayız. eşim kullanırken olmuştu bu olay o da şaşırdı bir şey yok demelerine. Artık daha dikkatli olacağız.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bu aracı ilk kullanlar genelde şu problemi yaşıyorlar:

Araç Ecodaiken yokuşta 1-den 2ye atıyor hemen, attığı yerde de yığılıp kalabiliyor yokuşun durumuna göre.
    Genelde ilk binenler ne oldu diyip fren yapıyor ve duruyor. İşte o anda start stop devreye giriyor ve motor duruyor.

Sonra ayağını gazdan çekince, araç çalışmadığı için araç geri kayıyor.
    Buraya kadar herkesin yaşayabileceği bir durum

**Frenlerin tutmaması olyı ise ilginç bir durum. İnşallah problem kalmamıştır aracınızda.

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aracı ilk kullanlar genelde şu problemi yaşıyorlar:

Araç Ecodaiken yokuşta 1-den 2ye atıyor hemen, attığı yerde de yığılıp kalabiliyor yokuşun durumuna göre.
    Genelde ilk binenler ne oldu diyip fren yapıyor ve duruyor. İşte o anda start stop devreye giriyor ve motor duruyor.

Sonra ayağını gazdan çekince, araç çalışmadığı için araç geri kayıyor.
    Buraya kadar herkesin yaşayabileceği bir durum

**Frenlerin tutmaması olyı ise ilginç bir durum. İnşallah problem kalmamıştır aracınızda.
    Sorumu mazur gör hocam. Öğrenmek için soruyorum, gazdan çekincemi? frenden çekincemi geri kaçıyor.

frene bastık durdu. Stop etti, ??? frenden çekince araç çalışıyor? Çözemedim

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorumu mazur gör hocam. Öğrenmek için soruyorum, gazdan çekincemi? frenden çekincemi geri kaçıyor.

frene bastık durdu. Stop etti, ??? frenden çekince araç çalışıyor? Çözemedim
    Hillholder araç çalışır durumdayken aktif oluyor, yani ayağını pedaldan çektiğin anda, araç daha öncesinde çalışmadığı için, hillholder o an için aktif değil, o yüzden araç geri kayıyor

Bende S&S yok ama o kadar çok yazıldı ki bu sorun/konu ordan net öğrenmiş olduk

O yüzden dualogic S&S sahipleri, yokuşta durduktan sonra, hareket etmeden önce "vites +" ile aracı çalıştırıp ondan sonra ayaklarını frenden çekiyorlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon