Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Arka stop buhar yapıyor

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

alaycı tavır sergilemek ne kadar anlamsız bişi anlamıyorum gerçekten adam derdini yazmış yok on stop yok arka stop ayıp gerçekten aynısnı benim açtığım konudada yapmıştınız gerçekten ayıp burda insanlar elinden geldiğince dertlerini paylaşıyorki çözüm bulsun diye siz kelime oyunları yapıp insanlarla alaycı bi şekilde yazışmalara giriyorsunuz bence cok yanlış bu benim şahsi görüşümdür...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet yilmaz
    iskmehmet1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 AR 675
    Edilen teşekkür: 16

Standart buğu sorunumu 3 yıl sonunda hallettim,çok basit bir yolla...

arkadaşlar 3 yıldır buğu sorunum vardı,kaç defa değişim oldu,fiatla kaç defa yazıştım hatırlamıyorum ama ensonunda bir elektrikçi arkadaşım sorunu çözdü ve halletti...stoplarımızın tahliye deliği yok,içeride ısınıp sıkışan hava dışarı atılamıyor ve buğuya dönüyor.stopları sökün ve arabaya sıkı tutunduğu kauçuk bölümün oradan matkapla delik açtırın )) çözüm sadece bu...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı iskmehmet1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3 yıldır buğu sorunum vardı,kaç defa değişim oldu,fiatla kaç defa yazıştım hatırlamıyorum ama ensonunda bir elektrikçi arkadaşım sorunu çözdü ve halletti...stoplarımızın tahliye deliği yok,içeride ısınıp sıkışan hava dışarı atılamıyor ve buğuya dönüyor.stopları sökün ve arabaya sıkı tutunduğu kauçuk bölümün oradan matkapla delik açtırın )) çözüm sadece bu...
    stobun arka tarafındaki lastiği çıkarıp halletmişti biri de sanırım.

işin kıl kısmı şu....Stoba neden su girsin ki? tahliye kısmı diye bişey stopta olmaz.elekronik aksam kısmına su girmemelidir kesinlikle.Fiat ın çakallıkları işte...
    Çözüm güzelmiş ama yağışlı havalar için deliği ufaltmak şart

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Standart Cevap: Arka stop buhar yapıyor

arkadaşlar konuyu hortlatmak istemezdim ancak, benim stopta buhu yapıyor. Peki serviste değişim yapınca sorun çözülüyor mu. Servis arkasındaki hava deliğinin kapağını çıkardı birinin, böyle dene bakalım dedi ama aynı buhu yapıyor. Değişim yapsam garantiden sorun biter mi? bu arda araç 2013 model 1.3 lounge

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu hortlatmak istemezdim ancak, benim stopta buhu yapıyor. Peki serviste değişim yapınca sorun çözülüyor mu. Servis arkasındaki hava deliğinin kapağını çıkardı birinin, böyle dene bakalım dedi ama aynı buhu yapıyor. Değişim yapsam garantiden sorun biter mi? bu arda araç 2013 model 1.3 lounge
    Benim stoplardan biri buhar yapiyordu garantiden ikisini de degistirdim. Simdi ikisi de buhar yapiyor. Boşuna degistirmeyin. Ben stobu söküp nerden su aldıgını anlamaya çalıştım ama anlam veremedim. Bir iki gun gunes acinca kendiliginden gidiyor. Basincli suyla arabayi yikatinca hemen bugu oluyor.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı fencolic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim stoplardan biri buhar yapiyordu garantiden ikisini de degistirdim. Simdi ikisi de buhar yapiyor. Boşuna degistirmeyin. Ben stobu söküp nerden su aldıgını anlamaya çalıştım ama anlam veremedim. Bir iki gun gunes acinca kendiliginden gidiyor. Basincli suyla arabayi yikatinca hemen bugu oluyor.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    haklısınız basınçlı su ile yıkattığınız zaman yapıyor buhuyu. biraz güneş gördü mü geçiyor. Bir tanesi yapıyor şimdi, değiştirsem iki birden yapar diye korkuyordum, sizin öyle olmuş o zaman bir çözüm bulamamışlar bu stopların buğulanmasına. değiştirsem de aynı olacak belki daha kötü olacak. ne karışık iş

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Fiat saçmalığı. Sol arka stop buhu yapıyordu , garantiden iki stopta değişti .ancak şimdi de araç güneşte kalınca sağ stop buhu yapıyor. Yıkanınca yapmıyor güneşte kaldığı zaman yapıyor.Servise aradım söyledim daha önce değişmiş ikinciye değişmez dediler. Biraz sıkıştırdım o zaman, bugu yapınca getirin dediler. Söküp inceleyelim ve Tofaş bu konuda çok katı dediler. Yada biraz güneşte kalsın araç buhu bir daha yapmaz dediler doğru mudur. Şaka gibi ya şimdi buhu peşinde koşuyorum. ne zaman servise uzak yerlere gitsem sağ stop bugu yapıyor . Böyle saçmalık mı olur Tofaş kabul etmiyormuş ikinci defa değişime. ancak araç garantili, tabi ki bende buhu yapan stopu kabul etmiyorum. Bence değiştireceklerde uğraştıracaklar sadece..
    Konu ORS15 tarafından (11/05/2016 Saat 09:27 ) değiştirilmiştir.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar, gercekten bilgisi olan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var, daha önce sağ stop buhu yapıyordu servise söyledim, ikisini birden degiştirdi. Şimdi ise; sol stop buhu yapıyor, daha önce servise gittim, nem emici bir şeyler koydular stopların arkasına ve buhu gitmişdi. Şimdi dün yine sol stop buhu yaptı.Biraz önce aradım servise sordum neyapa biliriz diye , bilmiyorlar, degiştirsek yine aynısı olucak dediler.Garantide yarın bitiyor, gerci uzatılmış garanti gold paket o devam edicek ama napıcam şimdi anlamadım.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, gercekten bilgisi olan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var, daha önce sağ stop buhu yapıyordu servise söyledim, ikisini birden degiştirdi. Şimdi ise; sol stop buhu yapıyor, daha önce servise gittim, nem emici bir şeyler koydular stopların arkasına ve buhu gitmişdi. Şimdi dün yine sol stop buhu yaptı.Biraz önce aradım servise sordum neyapa biliriz diye , bilmiyorlar, degiştirsek yine aynısı olucak dediler.Garantide yarın bitiyor, gerci uzatılmış garanti gold paket o devam edicek ama napıcam şimdi anlamadım.
    bir daha alın sıfır stopları, en ince matkap ya da delici birşey ile stopu sökerek arkasından kapalıda kalan kısmına delik açın hava alsın

güle güle kullanın

ustayım diye geçinen arkadaşlarada selamlarımızı iletin mutlaka
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bu nem emiciyi pek anlamamistim zaten.. sorunlu ise soruna gecici cozum gibi..
    Nemi emdi doydu.. e sonra? Nem emiciyi degistirmek gerekmez mi servisin mantiginda...

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

yok servis direk parçayı değiştirir bence ben ara sıra söküp havalandırıyorum pek olmuyor artık
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Dün müşteri hizmetlerine mail attım bakalım , sonuç ne olucak.

Onur Boz
    Modonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Arkadaşlar sadece buğu yapsa yine bağajada su alıyor stop yüzünden. Stopun 2 vidasını söküp çıkartın, stoptan gövdeye kablonun geçiş yaptığı yerden alıyor suyu. Stopun üzerinde bu geçiş olan süngerli conta var üzerine sıvı conta sürüp stopu takın birdaha su almaz stopta kırık yoksa buğda yapmaz.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

En son benim stoplarda buğu yapınca, daha önce sizlere önerdiğim( ama kimsenin uygulamadığı) işlemi kendi aracıma uyguladım. Stopların arkasında ki dikdörtgen sünger, bizim derenin( bütün su stopların altından akıyor) ve oraya ne kadar yaprak, pislik varsa çamurlaşıyor ve sünger emdiği suyu buğu şeklinde stoplara gönderiyor. Havaların ısınmasıyla buğu yapması da işte bu yüzden. Peki Napcazzzz. Bu süngeri kurutup, würth' ün slikon spreyle iyice doyurduktan sonra, birde würth'ün hhs2000 sıvı gresle yağlayıp kapattım. Bir önemli noktada montaj esnasında kablonun bu süngerin altına sıkışmasına sakin izin vermeyin. İşe yaraması dileğiyle kolay gelsin.
    -20170303_153230.jpg
    Buda yerinden çıkmış sünger...
    -20170303_163551.jpg

Aslında net çözüm o derenin kurutulması
    Onunla ilgili ilerleyen günlerde güzel bir proje geliştirmek lazım. Onerilerinizi de bekliyorum. Dere ıslah çalışma projesi kapsamında
    LG-D855 cihazımdan gönderildi
    Konu Ezeldenberi tarafından (04/03/2017 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Guzel tespit.. epdm sanirim o malzeme.. su emme kapasitesi 5% 10% 25%.. artik ne kadar bilmiyorum ama minimum tercih edilmis olmali ve sonucta az da olsa su tutar.. 2 damla su miktari bile ciddi bugu yapar...
    Kuru ve islak halini tartmak var aslinda....

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk ata
    electradio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 22

Arkadaşlar, ben de resimde işaretli ampul değiştirirken çıkartılan, içine su girmesin diye arasında conta olan parçayı etrafından sıkıca elektrik bantıyla birkaç tur bantlayarak izole etmeye çalışmıştım. Geçen son bahar da bunu yaptıktan sonra kış boyunca şu zamana kadar stoplar hiç buğu yapmadı. Açıkçası ben buğu sorurunun sözkonusu contanın yeterli izolasyon yapamamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

-gp01.jpg

19. 07/03/2017, 11:46

20. 07/03/2017, 11:47

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Dere ıslah çalışma projesi kapsamında
    Üç sene önce aldığım çok sağlam olduğunu ispat eden;
    " Polidol Genel Amaçlı İzolasyon 9 mm x 19 mm x 3 m" bandı, bagaj ile tavan arası boşluğu kapatmak için, elimde kalan parçasını deneme amaçlı bagajın iç tavan kenarına bali ile yapıştırdım. Görüntü fena değil, hafif baliyi biraz banda taşırmışım. Aslında ürün kendinden yapışkanlı, fakat farklı yerlerde deneme amaçlı kullanıp tekrar söküldü.( Üç senelik) Yeni alacağım bandın kendinden yapışkanlı tarafını montaj yaptığımızda artan yapışkanlı kısım tavan ile bagaj arası boşlukta açıkta kalıp görünecek. Birde kendi yapışkanı sıcak-soğuk-yağmur göreceğinden uzun ömürlü olamayacak. Onun için yeni alacağım bandı yine bali ile yapıştırmayı düşünüyorum. Fakat bu defa bandın tavanda kalan kısmında yapışkan izi kalmaması için, baliyi sürmeden önce açıkta kalacak bölümü kağıt bant ile kapatıp baliyi sürüp yapıştıracam.
    -20170307_101749.jpg-20170307_101917.jpg-20170307_102118.jpg

LG-D855 cihazımdan gönderildi[/QUOTE]

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Son noktayı koyuyorum. Derenin girişini tamemen kapattım. Görüntü kötü oldu fakat sağlayacağı fayda çok daha fazla olacak.
    Olmadı gövde rengi sprey yaptırıp boyarım. Özellikle siyah renk Puntolarda çok daha kolay olur. Siyah slionla süper olur.
    -20170307_125523.jpg

-20170307_134057.jpg

Atıf Özdemir
    atifcanozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41
    Edilen teşekkür: 46

hocam garantin varsa servise git derim yoksa eğer bagaj kapağındaki üçüncü stop lambası dedikleri lambanın arasından su sızıyor oraya bir dikkat et. Birde bağaj kapağını açtığında elektrik kablolarının geçtiği plastik bir boru var o borudaki çatlaklar delikler sebep oluyor bir de o kılavuz boru güzelce takılı mı ona bak derim. Eğer buralarda değilse stop lambanıs- sök ampullere giden soketin çıktığı yerde plastik bir parça var sızdırmazlık için o parça sağlam mı ona bak. Kontrol ede ede bulacaksın artık Kolay gelsin

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Bu uygulama buğu sorununu kesinlikle ortadan kaldırıyor.
    Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son benim stoplarda buğu yapınca, daha önce sizlere önerdiğim( ama kimsenin uygulamadığı) işlemi kendi aracıma uyguladım. Stopların arkasında ki dikdörtgen sünger, bizim derenin( bütün su stopların altından akıyor) ve oraya ne kadar yaprak, pislik varsa çamurlaşıyor ve sünger emdiği suyu buğu şeklinde stoplara gönderiyor. Havaların ısınmasıyla buğu yapması da işte bu yüzden. Peki Napcazzzz. Bu süngeri kurutup, würth' ün slikon spreyle iyice doyurduktan sonra, birde würth'ün hhs2000 sıvı gresle yağlayıp kapattım. Bir önemli noktada montaj esnasında kablonun bu süngerin altına sıkışmasına sakin izin vermeyin. İşe yaraması dileğiyle kolay gelsin.
    -20170303_153230.jpg
    Buda yerinden çıkmış sünger...
    -20170303_163551.jpg

Aslında net çözüm o derenin kurutulması
    Onunla ilgili ilerleyen günlerde güzel bir proje geliştirmek lazım. Onerilerinizi de bekliyorum. Dere ıslah çalışma projesi kapsamında
    Son yaptığım işlemler, aslında bir tasarım hatasına müdahale içindi. Hem stopların ömrünü uzatacak hemde stopların altında birikerek oluşacak olan tüm pisliğin önüne geçmiş olacak.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-20170307_101917-1.jpg  

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon