Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: hız ve devir

Ümit Yanardağ
    ümit yanardağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 VY 902
    Edilen teşekkür: 29

Standart hız ve devir

sayın gp kullanıcıları 26 aralıkta aldığım gp şu an 500 km fazla hızlı sürmüyorum ama aracında sağır olmasını istemiyorum kullanıcı kitabında hızlı kullanabileceğim bir kilometre yazmıyor kaç kilometreden sonra aracımı istediğim gibi kullanabilirim. :confused:

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

benim serwis ustamın önerdiği,uyguladığım, we son ama son derece memnun kaldığım uygulamayı anlatayım:
    şehiriçinde yüksek dewirlere çıkma (benzinlilerde 4000 ciwarı) ani hızlanma yawaşlama yapma. şehirlerarası yol en uygunu. 1 saat boyunca 90-110 arası hızını değiştir. 1 saat dolduktan sonra 3-4-5. witeslerde yüksek dewirleri zorla (6000-6500). bu şekilde motor sağır kalmaz we motora zarar da wermezsin. 5000 kmden sonra gönlünce kullanabilirsin

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Auto engineeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim serwis ustamın önerdiği,uyguladığım, we son ama son derece memnun kaldığım uygulamayı anlatayım:
    şehiriçinde yüksek dewirlere çıkma (benzinlilerde 4000 ciwarı) ani hızlanma yawaşlama yapma. şehirlerarası yol en uygunu. 1 saat boyunca 90-110 arası hızını değiştir. 1 saat dolduktan sonra 3-4-5. witeslerde yüksek dewirleri zorla (6000-6500). bu şekilde motor sağır kalmaz we motora zarar da wermezsin. 5000 kmden sonra gönlünce kullanabilirsin
    en mantıklı uygulama
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ümit Yanardağ
    ümit yanardağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 VY 902
    Edilen teşekkür: 29

çok teşekkür ederim dostlar en yakın zamanda deneyeceğim
    sağlıcakla kalın

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

ben ilk 3-5 gün sakin kullandim sonra Allah ne verdiyse giristim 8D
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aracı ist.dan aldım.. plaka takmadan direk ank.ya getirdim, aldığımın dakikasında! hız 180.ni gördüm. rodaj hikaye!! şimdi 22.500.deyim canavar gibi maşallah!!

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Ben aldığım günü 180 yapmıştım

BÜLENT AKDERELİ
    KAANİTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34JA1045
    Edilen teşekkür: 5

arkadaşlar 6000 - 6500 devir diyorsunuz da benim araba 5000 - 5500 de gaz kesiyor bu nasıl oluyor.bende mi bir anormallık var acaba

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

5000 de devir kesmesi normal.
    araçta devir kesici var.
    motorun zarar görmesi ve ömründen çalmaması için 5000 devirde devir kesiyor.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı KAANİTO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 6000 - 6500 devir diyorsunuz da benim araba 5000 - 5500 de gaz kesiyor bu nasıl oluyor.bende mi bir anormallık var acaba
    senin araç dizel arkadaşım.Yukarıda bahsi geçen araç benzinli

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Ama bu yorumu yapan usta dizel araç için yorum yapmış. Bkz. Auto_ engineeR'in aracı

Yeni araçlarda (benzinli) ilk 1000-1500 km boyunca 4 bin d/d'yi geçmemek ve hız olarak 120 km/s.nin üzerine çıkmamak yeterli. Ayrıca ani dur-kalk yapmamak ta atlanmamalı.
    Konu civcivx tarafından (15/01/2007 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

TUNA ÜSKÜDAR
    MANGAL USTASI blackpunto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 TE 656
    Edilen teşekkür: 99

ya arkadaşlar bende 1,4 77 var yükleniyırum ama düz yolda 160 ın üstüne çıkmıyor normalmi

Mete Erden
    Gianfranco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8
    Edilen teşekkür: 3

Herkes baska birsey soyluyor. Benim bildigim kadariyla artik arabalarin cogunda rodaj olayi yok. Sadece 1000 km ye kadar fazla yuklenmeyin sonra dilediginiz gibi kullanin. 4000-5000 km yuklenmessiniz motorun sagir olma ihtimali olabilir.

Ayrica bir tanidigimin denedigi bir yontem vardi. Gunde bir kere redline yaptigi zaman gayet iyi sonuc verdigini soyledi.1.2 micra da denedik.Sanirim 80 hp olmasi lazim. Arabanin performansi su anda gercekten mukemmel.

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Banada servis arabayı ilk aldığım günü gaza bas basabildiğin kadar biz burdayız bişey olursa şimdi olsun garantiden değiştiririz sen korkma dediler. Bende ilk aldığım günden beri 4500dv gelmeden vites değiştirmiyorum. Yakıtı çok etkiliyor ama boşver araba zaten az yakıyo.

C. B.
    Notorious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 P 7739
    Edilen teşekkür: 0

Bende servisteyken önüme gelen ustaya sordum.Hepsi aynı şekilde söyledi.Rodaj olayı yoktur, imalat esnasında gerekli uygulamalar yapılıyor, özel bir şey yapmana gerek yok dediler.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı blackpunto35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bende 1,4 77 var yükleniyırum ama düz yolda 160 ın üstüne çıkmıyor normalmi
    Normal. Bende de tek kapı active var. İzmit istanbul gidip geliyorum sık sık. 1.4 77 BG için iyi bi hız çok zorlama derim. Eski arabam 106'ydı. şehir içi süper di ama şehirler arası ağlıyodum yollarda 110 da bağıra bağıra gidiyodu. Ondan motor olarak bi farkı yok bu arabanın ama sadece şunu söyliyim normal seyrimde hafif hafif jazz dinlerken bi bakıyorum 140 la gidiyomuşum ortalama. Eski araba olsa bağırtıdan duramazdım. 140 normal. 160-165 de yaptım araba kendini kaybetmedi ama gerek yok derim ben. Güvenli sürüş sınırı sanki 140 gibi geliyor bana bu arabada ..

sengullerstu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 0

Standart slm

slm ben fiat yetkili servisinden servis teknik uzmanı bülent vandan aracınızın sağır kalmaması için yapmanız gereken işlem 10.000 km ye kadar motorunuzu yüksek devirlerde kullanmanızı tavsiye ederim araç biraz fazla yakıt yakacaktır ama performansı istediğiniz düzeye gelecektir

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı blackpunto35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normal sayılır son hızı 165km zatii ama gösterge hatasınıda hesaba katarsak 170-175 göstermelii

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

Alıntı sengullerstu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ben fiat yetkili servisinden servis teknik uzmanı bülent vandan aracınızın sağır kalmaması için yapmanız gereken işlem 10.000 km ye kadar motorunuzu yüksek devirlerde kullanmanızı tavsiye ederim araç biraz fazla yakıt yakacaktır ama performansı istediğiniz düzeye gelecektir
    benım aracım 17 binde bıraz performanssız kullandım peki gec mi kaldım bundan bassam yuksek dewirli kullansam degisir mi?

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Alıntı sengullerstu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar tabiki birer hurafedir. Arkadaslar, merak etmeyiniz, motorunuz kör veya sagir olmaz. Bir deli kuyuya tas atar, 40 akilli cikartamaz. Nerden cikartiyorsunuz bu sagirlik durumlarini yahu? 8M Size kim ki aracinizi surekli yuksek devirlerde kullanmanizi tavsiye eder, bilin ki aracinizin daha erken asinmasi ve motorunun erken bakim gerektirmesinden baska ise yaramaz.

Haa, motor benim, ister kirarim ister basarim derseniz o ayri... iyi surusler..
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Sayfa 1/3 123 SonSon