Sayfa 1/4 1234 SonSon
75 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Blue&Me özelliğine sahip aracım, USB 'den müzik çalmıyor..!!

Cumhur Kral
    mrking23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart Blue&Me özelliğine sahip aracım, USB 'den müzik çalmıyor..!!

Arkadaşlar, Fabrika çıkışı Blue&Me fonksiyonuna sahip blaupunkt marka teybimin USB 'den müzik çalma fonksiyonu birden bire de-aktif/iptal oldu. Daha öncesinde hiç bir sıkıntı yoktu. Flash belleğe attığım Mp3 formatlı müzikleri çalışıyordu. Fakat araç çalışırken, yolda birden bire radyo moduna geçti ve bir türlü ne yaptıysam USB 'den müzik çalmadı ..!!

Yaptığım işlemler ;
    -Flash belleği FAT32 formatıyle biçimleyip, hem klasör hemde direk flash belleğin içine mp3 formatlı müzikleri atıp, denedim. (Farklı farklı markalardaki, 1-2-4 gb 'lık flash bellekler denenmiştir.)
    - " https://www.blueandme.net/blueandme/...port/download/ " linkte mevcut olan Blue&Me yazılım güncelleme sitesinden v5.6 sürümü flash belleğe yükleyerek güncellemeyi araçta başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. (Araç dijital ekranında güncelleme bittiğinde "güncelleme tamamdır" yazısı çıkmıştır.)

Üstte yazmış olduğum aşamaları gerçekleştirdiğim halde hala USB 'den müzik çalmıyor. USB girişi bozuldu diye düşündüm fakat güncelleme yaptığından dolayı USB 'nin bozulmadığı tarafımca kanıtlanmıştır. Veya sorun güncelleme ile ilgili olsa siteden son güncellemeyi Blue&Me özelliğine başarılı bir şekilde kurdum/yükledim..!! Siteden araştırdığım kadarıyla buna benzer fakat farklı bir sorundan kaynaklanan sebepten akü kutup başını soküp, takınca düzelmiş. Son olarak onu deneyeceğim. Sorun devam eder yada çözülürse durumla ilgili sizleri bilgilendiririm.

Fakat daha önce başına bu soruna benzer bir olay meydana gelen varsa yada bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımlarını, bilgi ve tecrübelerini rica ediyorum.

Not : Hem sorunu hemde yaptığım aşamaları yazmaya çalıştım ki, bu tarz bir sorunla karşılan başka bir arkadaşa yardımcı olabilmek en ufak bir sorunda yetkili servise gidip, soyulmamaktır..!! Son seçenek yetkili servise aracı göstermektir.
    Konu mrking23 tarafından (16/10/2012 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

GÖKHAN KARALARLI
    eye of the tiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Malesef babamın emotion model linea sında da var.Ne yaptıysam halledemedim...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

USB yi çıkartıp tekrar takınca ya da kontagı kapatıp açınca düzeliyordu genelde.

Cumhur Kral
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı fota Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    USB yi çıkartıp tekrar takınca ya da kontagı kapatıp açınca düzeliyordu genelde.
    Denenmiştir. Sonuç başarısız.

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

bence aküyü söküp takmayı bir deneyin.bende de çalarken gitmiyor ama usb yi taktığımda bazen medya bulunamadı diyor.söküp tekrar takıyorum okuyor.umarım düzeltirsin

eko mode
    miskofalez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

sol ön lastiği söküp tak bakıyım olucak mı ? servise götür hallederler ...
    BABANA SOR ÇOCUK, VATAN ELDEN GİTTİKTEN SONRA EVLADIN NE ÖNEMİ KALIR?
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

aynen mecbur servis ben buguüne kadar 2 kez yazılım yüklettim format gibi bişey yapıolar, ama 3 ncü kez yazılım kabul etmedi bursaya gitti orasıda yapamadı yarın gidicem blue and me yenısı ıle değiştirilecek
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Servise gerek yok arkadaşın dediği gibi akünün kutup başlarından birisini çıkart tekrar tak düzelecektir. Düzelmez ise usb bozulmuş
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Cumhur Kral
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar,

Hepinize verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız bazı arkadaş, konuyu farklı yönlere çekmeye çalışmış ! Tekrarlamam da fayda olduğunu düşünüyorum. Bu tarz forum sitelerinin amacı bilgi paylaşımı ve aktarımıdır. Eğer bu tarz konularda birbirimize yardımcı olmayıp, goy goy muhabbetler yaparsak sadece site kalitesini düşürürüz. Muhabbet olmayacak mı derseniz, sitenin muhabbet(yada başka adlı) kategorisinde istediğiniz muhabbetleri edebiliriz. Ama burası Teknik-Yardım bölümüdür. Benim yazıyı yazmamdaki amaç belki yazdığım aşamalardan bir arkadaş yaptıklarımı yapar ve onun sorunu çözülür, düşüncesiydi. Hafta sonu akünün ( - ) uçlu kutup başını söküp, tekrardan takacağım. Süreçten ve durumla alakalı hepinizi bilgilendiririm. Umarım bu sorunla karşılaşmış arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. Hepinize hoş sohbetler dilerim.

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

dostum akü falan fayda etmeyecek servise gidip yazılımı yenilemen gerekicek, ben dün gittim blue and me değişti fakat gelen de uymadı geri yollandı yenisini bekliyorum, bence akü ile uğraşma, cam açma da problem çıkabiliyor, tek tuş çalışmayabiliyor. bir soru km saatin yanıp sönüyormu?

Cumhur Kral
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum akü falan fayda etmeyecek servise gidip yazılımı yenilemen gerekicek, ben dün gittim blue and me değişti fakat gelen de uymadı geri yollandı yenisini bekliyorum, bence akü ile uğraşma, cam açma da problem çıkabiliyor, tek tuş çalışmayabiliyor. bir soru km saatin yanıp sönüyormu?
    Hayır, aracın KM saati yanıp, sönmüyor..!! Neden sorduğunuzu öğrenebilir miyim ?

Sercan Gürtaş
    EVO xyL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı mrking23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır, aracın KM saati yanıp, sönmüyor..!! Neden sorduğunuzu öğrenebilir miyim ?
    Arkadaşım şundan dolayı demiş olabilir bende sizin gibi aynı sorunu yaşamıştım usb den müzik çalmıyordu ve km sayıları yanıp sönüyordu. Servise gittim 5 dakikada bilgisayara bağlayıp hallettiler ve km sayılarının yanıp sönmesi arıza olduğunun göstergesidir dediler. Daha önce böyle bir konu açmıştım oradan görmüş olabilir.
    Evo 1.3 Multijet Dynamic + Asist Kit + Kit , Egzotik Kırmızı

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

Alıntı mrking23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum blue and me arızasında genelde km saati yanar söner o yüzden sordum, benim 4 kez aynı arızayı yaptı en sonunda değiştiriyorum komple

Aytaç Duran
    discjokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16lfs88
    Edilen teşekkür: 1

Bende dun aldım aracı 2012 evo blu me li falan usb Kingston marka sadece müzik var içinde 6 gb lik takıyorum media tuşuna basıyorum aux çıkıyor orda kalıyor direksiyon dan Microsoft tuşuna basıyorum parçayı surekli çal diye sesli komut veriyorum yine aux yazıyor teyb de bi türlü çalıştıramadim bi hatami yapıyorum anlamadım güzelim şarkıları dinleyemiyorummmmm

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

burcin karabacak
    burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    06EC1150
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ce: Blue&Me özelliğine sahip aracım, USB 'den müzik çalmıyor..!!

aynı sorun bende de vardı güncelleme ile düzeldi. konu sahibi arkadaşa teşekkür ederim. onun sayesinde gördüm böyle bir güncelleme olduğunu

Saygılar

Ali Ali
    seymen57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de vardı güncelleme ile düzeldi. konu sahibi arkadaşa teşekkür ederim. onun sayesinde gördüm böyle bir güncelleme olduğunu

Saygılar
    Merhaba guncellemeyi kendiniz mi yaptınız servis mi yaptı aynı sorun bende de var kendiniz yaptiysaniz nasıl yaptınız

burcin karabacak
    burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    06EC1150
    Edilen teşekkür: 9

Kendim yaptım hocam. Blueme kendi sayfasında download bölümü var ordan aracı seçip bir dosya indiriyorsunuz.

Sonra sizden bu dosyayı Fat32 şeklinde bicimlenmis flasha atıp (rar iniyor. Rar içindekileri Flash in kök dizinine çıkarın. Extra dosya olmasin) kontak kapalı iken flasha takip. Kontağı Mar pozisyonuna getirin. Kendi otomatik tanıyıp içine bir dosya atıyor. Sonra içine attığı dosyada aracın yazılım bilgisi var.

Yine Blueme download sayfasının altında "Upload file" yazan yere o dosyayı yükleyip aracınıza uygun güncelleme dosyasını download ediyorsunuz.

İnen dosyayı aynı şekilde flasha takip aynı işlemleri yapın. Lakin bu sefer bilgi ekranını iyi takip edin. Önce güncelleniyor diyor sonra yükleniyor diyor ardından tamamlandı. Yazısı çıkana kadar çekmeyin usb. 5-10 dk arası sürüyor. Sabırlı olun radyo çalıyor arasıra dokunmayın

Ayrıca inen dosyaların içinde türkçe talimat var ordan da destek alabilirsiniz

Saygilar

Ali Ali
    seymen57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Çok teşekkür ederim hocam bi deneyeyim inşallah olur

ahmet sert
    fenomen61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

hocam nereden inecek link verseniz. yabancı dil yok.

Hakan elmacı
    Teknisyen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Akü - kutup başını çıkarıp 5 dskika bekle aonra yerine tak 5 dakiia bekle tekrar dene

Sayfa 1/4 1234 SonSon