Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracim Sanki Kilitleniyor...!!!!

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Standart Aracim Sanki Kilitleniyor...!!!!

Merhaba Arkadaşlar ,

Sabah arabamla işyerime geldim ve park ettim herşey normaldi , akşam dönerken kontağa anahtarı taktım ve araç çalışmadı...sanki akü bitmiş gibiydi ama radyo çalışıyordu...akünün bitmiş olması imkansız.ön panaldeki göstergelerde hiç ışık yokdu..ne kadar uğraştıysam aracı çalıştıramadım.Tam servisi arayacaktım ki direksiyonu sağ sola çevirmeye zorladım ve az sonra ön göstergelerde ışıklar yandı ve araç çalıştı...sanki direksiyon kitlenmişdi ve direksiyonu oynattıktan sonra çalıştı...Bu durum sizdede oluyor mu ? Acaba aracımda teknik bir sorun mu var...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buna benzer sorunlar yaşayan birkaç arkadaş olmuştu. Servise danışabilirsin.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Bu durum direksiyon kilididir. Kontak anahtari takili degilken direksiyonu cevirmeye zorlarsaniz, biraz doner ve kilitlenir. Daha sonra tekrar anahtari kontaga takip, hafifce direksiyonu saga sola dondurmeye calisarak anahtari cevirirseniz, normal olarak mars basarak motoru calistirabilmeniz lazim.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

DİLEK K.
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durum direksiyon kilididir. Kontak anahtari takili degilken direksiyonu cevirmeye zorlarsaniz, biraz doner ve kilitlenir. Daha sonra tekrar anahtari kontaga takip, hafifce direksiyonu saga sola dondurmeye calisarak anahtari cevirirseniz, normal olarak mars basarak motoru calistirabilmeniz lazim.
    anahtarı takmadan önce direksiyonu çevirmedim diye hatırlıyorum , ama belkide farkında olmadan da direksiyona değmişimdir...

peki bu bahsettiğiniz durum puntolara özel bir durum mu ?

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

o benim başımada bi kere geldi korkunç bişeydi.Benim ışıklarda 2 kademe açıktı ve 1 kere açıkmış gibi yanıyordu.Allaha şükür bidaha öyle bi sorun başıma gelmedi ve aksilikte yapmadı bana.Kötü bi şakaydı sadece

abdullah kambur
    fox41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41NS***
    Edilen teşekkür: 36

Bencede Muhendıs06 ın dedıgı gibi direksiyon kıtlenmesıdır.direksıyon kıtlenmesı tüm araclarda vardır.GPhas bışey degıl

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaş direksiyon kilidi olmadığını söylemiş ama bence de direksiyon kilidi olma ihtimali yüksek.

DİLEK K.
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş direksiyon kilidi olmadığını söylemiş ama bence de direksiyon kilidi olma ihtimali yüksek.
    ama bu durum direksiyon kilidi ise , her zaman olmuyor , ne gibi durumlarda devreye giriyor bilmek gerekli...

mühendis kontakda anahtar takılı değilken direksiyonun çevrilmesinden kaynaklı demiş ama direksiyonu çevirmedim , aracıma oturdum kontağa anahtarı taktım ve çalışmadı...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

anahtar kontaga takili degilken cok cevirmeniz gerekmez. direksiyonun pozisyonuna göre cok hafif bir temas bile direksiyonu kitleyebilir.
    kitlenmis direksiyonu tekrar acabilmeniz icin kontağa anahtari takinca direksiyonu hafif oynatmajk gerekir yoksa kontak zaten dönmez zorlanir bunu hissedersiniz.

bu sadece gp ye degil tüm araclara has bir özelliktir. kendiniz deneyerek keşfedebilirsiniz ,yinede şüphelendiğiniz bir durum varsa tabi servise sormanizda fayda var.
    Konu h k tarafından (23/07/2007 Saat 22:21 ) değiştirilmiştir.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

DİLEK K.
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anahtar kontaga takili degilken cok cevirmeniz gerekmez. direksiyonun pozisyonuna göre cok hafif bir temas bile direksiyonu kitleyebilir.
    kitlenmis direksiyonu tekrar acabilmeniz icin kontağa anahtari takinca direksiyonu hafif oynatmajk gerekir yoksa kontak zaten dönmez zorlanir bunu hissedersiniz.

bu sadece gp ye degil tüm araclara has bir özelliktir. kendiniz deneyerek keşfedebilirsiniz ,yinede şüphelendiğiniz bir durum varsa tabi servise sormanizda fayda var.
    yarın sabah ilk işim bunu denemek olacak....yanıt yazan herkese çokkkk teşekkürler...iyi akşamlar...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Direksiyonun kilitlenmesi aracınızı parkettikten sonra da olmuş olabilir.Denildiği gibi direksiyonun pozisyonuna göre yapılan en ufak temasta bile direksiyon kilitlenebilir...

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Bizim arkadaşta da gpunto var 15dk kontağı çevirememiş o sinirle fiatı aramış bide direkisyonunuzu çevirerek kontağı çevirin demişler arkadaş resmen rezil oldum demişti.

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

direksiyon kilidi olan araçlardaki bir problem gp ye özcü değil kontağı kapattıktan sonra direksiyon çevrilirse kilitliyor anahtarı takıp sağa sola oynatınca açılıyor. park ettikten sonra, ağırlıktan veya eğimden dolayı direksiyon dönüp kilitleyebilir

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

GP nin direksiyon kilidi bile problemmiş

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

bence bunun teknik bir sorunla alakası yok direksiyon bazen anahtarı çevirmemizi engeller... hafif sağa sola çevirdiğimizde düzelir... anahtarı çevirip arabamızı çalıştırabiliriz... bu benm eski unodada vardı gpdede var...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

yaw bizim 89 şahinde bile vardı...

berkay gül
    BERKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16z0277
    Edilen teşekkür: 56

bencede direksıyon kılıdı ve bu cok dusuk modellı araclarda bıle var bak sımdı aklıma taktınız saat de gecenın 12 si olmus ama ınıp bakarıum sımdı

şimdi aracımın yanından eve geldım dedıgınız arkadaslar puntoya has bısı deıl her arabada olan direksıyon kıtlenmesı olayı dreksıyonu kıtledım ve denedım umarım sorunuzu tam olarak cevaplayabılmısımdır
    Konu microab tarafından (26/07/2007 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

gül hanım benim ve bir kac arkadaşında aynı olay başına geldi sevise gittik usta bu olay kronik dediler cok şikayet varmış şimdilik kontagı söküp yağladılar şuan iyi durumda yanlız bir daha olursa garantiden değişecek

DİLEK K.
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı ufuk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gül hanım benim ve bir kac arkadaşında aynı olay başına geldi sevise gittik usta bu olay kronik dediler cok şikayet varmış şimdilik kontagı söküp yağladılar şuan iyi durumda yanlız bir daha olursa garantiden değişecek
    Merhaba ,

Bugün aracı park ettikden sonra kontakdan anahtarı çıkarıp direksiyonu çevirdim ve kitlendi...forumda diğer arkadaşların yazdıkları doğru...tekrar çalıştırmak istediğimde ise kontak dönmedi,direksiyonu sağ sola hafif çevirdim ve araç çalıştı...böylece olayı bizzat test etmiş oldum..

Forumdaki herkese tekrar çok teşekkürler , iyiki varsınız arkadaşlar...

abdullah kambur
    fox41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41NS***
    Edilen teşekkür: 36

Gp arkadaşlıgı budur

Sayfa 1/2 12 SonSon