Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Gögüsteki Yolcu Airbag Çatlağı veya Çiziği Hk.

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim yolcu airbag kısmındada o şişlik ve çizgiler var. Birkaç kişi sordu airbag patlakmı diye bende güneşten şişti orası dedim. Sanki patlamaya çalışmış kutusundan çıkamamış gibi

İbrahim KISTAK
    KistaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Tekrar Merhaba arkadaşlar. Dün servise gittim. Aslında Airbağ için gidecektim ama maalesef arcım city arızası vedi ve o yüzden acil gitmek zorunda kaldım. göğüsteki çatlağı gösterdim ve klasik servis yanıtı geldi. Kullanıcı hatası. dedim bu sorunu yaşayan bir çok arkadaş var. kimisinde iz halinde kimisinde çatlak hepte aynı yer , bariz şekilde kronik bir sorun dedim. bir merkeze soralım dönüş yaparız dediler. işin asıl garip olanı ise ben aracı city arızası için götürdüm , dedim kesin o kesin yapılırda şu gögüs olayı benim için öncelik. neyse city arızasına şu gün gelin yapalım diyeceklerini beklerken servis ten şok bir arıza tespiti geldi. aracım 2006 model olmasına rağmen benim direksiyon elektirikli değilmiş ve bu sebeple city arızası olarak bilinen kronik arızaya benim aracım dahil olmuyormuş. dedim nasıl olur aracımda city fonksiyonu var2006 model nasıl olurda elektirikli değil. kitapcıklarında bile var diye yazıyor. yok diyor servis. peki dedim ücret ney , 177 tl araç direksiyon kutusu revizyon edilecek , söküldükten sonra direksiyon mili gerekirse değişecek oda olursa 450 tl. hımmm.... peki aracı yaptırmasam ne olur dedim. direksiyon seyir halinde kitlenebilir dedi. işte kendiniz söylüyorsunuz city arızası olan araçlardaki sorunlardan en büyüğü bu haala nasıl olurda aracımın dahil olmadığını söylersiniz. cevap yok.

neyse aracı aldım, tüketici hakem heyetine başvuracağım, hem city için hemde gögüsteki çatlak için gelişmeler hakkında bilgi vereceğim.

herkese saygı ve sevgiler.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

geçmiş olsun bizdeki çatlak değil ama çizgi şeklinde ileride o da çatlayacaktır büyük ihtimal acaba ön göğsü neyle koruyabiliriz badem yağı kullansam bi zararı olurmu

h k
    plus06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı KistaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba arkadaşlar. Dün servise gittim. Aslında Airbağ için gidecektim ama maalesef arcım city arızası vedi ve o yüzden acil gitmek zorunda kaldım. göğüsteki çatlağı gösterdim ve klasik servis yanıtı geldi. Kullanıcı hatası. dedim bu sorunu yaşayan bir çok arkadaş var. kimisinde iz halinde kimisinde çatlak hepte aynı yer , bariz şekilde kronik bir sorun dedim. bir merkeze soralım dönüş yaparız dediler. işin asıl garip olanı ise ben aracı city arızası için götürdüm , dedim kesin o kesin yapılırda şu gögüs olayı benim için öncelik. neyse city arızasına şu gün gelin yapalım diyeceklerini beklerken servis ten şok bir arıza tespiti geldi. aracım 2006 model olmasına rağmen benim direksiyon elektirikli değilmiş ve bu sebeple city arızası olarak bilinen kronik arızaya benim aracım dahil olmuyormuş. dedim nasıl olur aracımda city fonksiyonu var2006 model nasıl olurda elektirikli değil. kitapcıklarında bile var diye yazıyor. yok diyor servis. peki dedim ücret ney , 177 tl araç direksiyon kutusu revizyon edilecek , söküldükten sonra direksiyon mili gerekirse değişecek oda olursa 450 tl. hımmm.... peki aracı yaptırmasam ne olur dedim. direksiyon seyir halinde kitlenebilir dedi. işte kendiniz söylüyorsunuz city arızası olan araçlardaki sorunlardan en büyüğü bu haala nasıl olurda aracımın dahil olmadığını söylersiniz. cevap yok.

neyse aracı aldım, tüketici hakem heyetine başvuracağım, hem city için hemde gögüsteki çatlak için gelişmeler hakkında bilgi vereceğim.

herkese saygı ve sevgiler.

Konunun güncellenmesi adına ve de bir aynı durumun mağduru olarak ne yaptınız acaba çok merak ediyorum.
    İSTİKBAL GÖKLERDEDİR
    M.KEMAL ATATÜRK

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı yolcu2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni fiestanın ön göğüse parmağını bastır parmak malzemenin içine giriyor, kalite farkı bu olsa gerek.
    Nedense o kadar kalite farkı bu kadarcık (1080 tl) fiyat farkıyla alınıyor ne komik

fiat punto 5K LOUNGE 1.3 MULTIJET 75HP 38.520 tl
    ford fiesta TİTANYUM 1.4 TDCİ 70HP 39.600 tl
    Aynen hadi fiestanin yumusak on gogusu catlasinda gorelim adamlar yumusacik malzemeden yapmislar gogus plastigini bizimki gibi sert legen plastiginden degil...

sent from my new ipad

M. Serhan Sekreter
    mserhans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

2007 model Puntomda airbag'in üstünde benim de bir göğüs çatlağı oluştu. Üstelik ben Antalya'da yaşadığım için güneşli günlerde -bindiğimde pişmemek için- pencereye güneşlik koymadan asla arabadan inmem. servise 5 dakika uğrayıp çatlağı gösterdiğimde, aynen tüm arkadaşların söylediği gibi bu çatlağın tamirinin mümkün olmadığı söylendi. FIAT'ın uygun olmayan malzeme kullanımından kaynaklanan bu kronik sorunu bizi daha fazla mağdur etmeden gidermesi gerektiğini düşünüyorum. Arabam sonuçta sadece 5 yıllık ve çatlayan yere bir darbe olması mümkün bile değil. Ben hemen yarın servise tekrar gidip FİAT merkezine bu durumu fotoğraflı olarak şikayet edeceğim. Umarım yetkililer FİAT'ın marka değerine zarar verecek bu sorun ile ilgilenirler yoksa her gün o çatlağı göreceğime arabayı da satarım, daha da ne kendim bir daha FİAT alırım ne de çevremde kimseye aldırırım...

M. Serhan Sekreter
    mserhans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar, Antalya Birmot Fiat servisi göğüs çatlağı sorunumun giderilmesi talebimi genel merkeze iletti, aynı gün ben de telefonla sorunumu bildirdim ve aracın göğsünü ücretsiz olarak yenisi ile değiştirdiler.
    Fiata alkış Bilginize...

Yalçın yalçın
    chevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Peki bu değişim için kriter nedir? Aracım 2009 model garantisi yok ikinci sahibiyim. Bende ki durum çatlak değil ama kenarlardan belirginleşmeye ve şişmeye başladı Yakında çatlak oluşacak. Talepte bulunsak olur mu acaba? Ayrıca araç full servis bakımlıda değil.

Huseyin Mahiroglu
    arothel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 10

kesinlikle kronik arıza. aynı problem bende de var. senin çatlakla birebir uyumlu. ayırıca airbag çevresi hat olarak belli. (plastik airbag hattı boyunca şişmiş).

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Bende de var.şu an garanti devam ediyor. İşçilik alıyorlar mı? Alıyorlarsa ne kadar olduğunu bilen arkadaşlar var mı?Teşekkürler.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı marineros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de var.şu an garanti devam ediyor. İşçilik alıyorlar mı? Alıyorlarsa ne kadar olduğunu bilen arkadaşlar var mı?Teşekkürler.
    hayır işçilik ve parça bedeli yok yetkili servise gidin değiştirsinler
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Necip Döner
    szchake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 D 8129

Standart Ce: Gögüsteki Yolcu Airbag Çatlağı veya Çiziği Hk.

aynı çatlakdan bende de var ben aracın 3. cü sahibiyim o sebeple bunu ücretsiz yaparlarmı sizce

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

Benimde airbag kısmı belirginleşmeye başladı. Konuyla ilgili yakın zamanda işlem yaptıran var mı?

murat semerci
    puntocumurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

iyi günler arkadaşlar benimde 2006 model gd.punto aracım var 48000 km.de aynı sorun bendede temmuz başında birden ortaya çıktı ve yolcu airbag tarafında 13 cm. büyüklüğünde bir yarılma oldu. Bununla ilgili Ankara TAN OTO yetkili servisine müracaat ettim. Servis Müdürü Tolga bey ile görüştüm ve hemen aracın fotoğraflarını çekti ve konuyu genel merkeze ileteceğini ve 3 4 gün içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler ve servisten ayrıldıktan sonra aynı gün öğleden sonra dönüş yaptılar ve %100 ücretsiz değişim yapacaklarını ve parçanın siparişini verdiklerini söyledi ve 3 gün içinde ön göğüs geldi ve hemen geri dönüş yaparak aracımı getirmemi istediler ve 2 gün içinde hem göğüsün değişimi 50 bin bakımı ve genel bir kontrolden sonra değişmesi gereken parçaların değişimini yaparak aracımı teslim ettiler. İşlemleri son derece hızlı ve sorunsuz yaptıklarından dolayı başta TAN OTO Servis Müdürü Tolga bey olmak üzere diğer servis personeline sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

15. Bu mesajı için 2 kişi puntocumurat'ye teşekkür etti:

Akin Akalan
    GrandePunto suhaakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı puntocumurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar benimde 2006 model gd.punto aracım var 48000 km.de aynı sorun bendede temmuz başında birden ortaya çıktı ve yolcu airbag tarafında 13 cm. büyüklüğünde bir yarılma oldu. Bununla ilgili Ankara TAN OTO yetkili servisine müracaat ettim. Servis Müdürü Tolga bey ile görüştüm ve hemen aracın fotoğraflarını çekti ve konuyu genel merkeze ileteceğini ve 3 4 gün içinde geri dönüş yapacaklarını belirttiler ve servisten ayrıldıktan sonra aynı gün öğleden sonra dönüş yaptılar ve %100 ücretsiz değişim yapacaklarını ve parçanın siparişini verdiklerini söyledi ve 3 gün içinde ön göğüs geldi ve hemen geri dönüş yaparak aracımı getirmemi istediler ve 2 gün içinde hem göğüsün değişimi 50 bin bakımı ve genel bir kontrolden sonra değişmesi gereken parçaların değişimini yaparak aracımı teslim ettiler. İşlemleri son derece hızlı ve sorunsuz yaptıklarından dolayı başta TAN OTO Servis Müdürü Tolga bey olmak üzere diğer servis personeline sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
    2006 araç nasıl 48 bin km'de olabilir tabi ki ama niyesini merak ediyor insan.

murat semerci
    puntocumurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşım aracı aldığında bulunduğum yer ufak bir ilçeydi ve işim gereği görev yerimi terk edemiyordum.Zaten yaptığım km.de Ankara'ya geldikten sonra yaptım (sanırım açıklama yeterli ve tatmin edici olmuştur.)

Onur YILDIRIM
    ORY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

2012 Puntom 50.000 yetkili servis bakımlı de airbagde küçük bir çizgi olmasına rağmen fiat servisine gittim fotoğraflar çekildi ve 3-4 gün içerisinde dün itibariyle arandım. Ve ücretsiz değişim olacağını parçanın italyadan geleceğini tarafıma ilettiler. Bilgilerinize.

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Benim 2010 model 80.000 deki servis bakımlı puntom için %50 önerdiler.Yaptırmadım öylece duruyor.Her sorana da fiatı kötülüyorum bundan sonra.

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı fluminense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 2010 model 80.000 deki servis bakımlı puntom için %50 önerdiler.Yaptırmadım öylece duruyor.Her sorana da fiatı kötülüyorum bundan sonra.
    Arkadaşlar benim torpido çatlağı hakkında gelişme var..
    Geçen sene 2014 yazında çatlakla ilgili başvurmuştum ve ''Fiattan %50 sini karşılarız'' cevabı almıştım.O zamanlar göğüs 2300 liraydı ve bana düşen 1150 liraydı.Yaptırmadım öyle kullandım.
    Bu sene 2015 ağustosunda aracımda bir diğer kronik sorun olan sinyal kolu arızası belirdi.Tabi yine fiatın yolunu tuttuk ve yine %50 verdiler.Parçaya 600 lira değer biçtiler ve yarısını benden talep ettiler.Tabi fiattan yaptırmadım ve 300 liraya CC li kol alıp taktık araca.Bu arada aracım muayeneden geçemedi ve kaldık.Sonrasında Bimer ve şikayetvar.com a da konuyla ilgili şikayetimi iletmeyi ihmal etmedim.
    Dün fiat genel merkezden bir bayan aradı ve şikayetimi incelediklerini söyledi ve %80 değişim teklif etti.
    Telefondaki bayana çatlağın benim suçum olmadığını forumun adını vererek buradan da bir çok değişim yapıldığını belirttim üretim hatası olduğunu söyledim..
    Ayrıca sinyal kolu ünitesinden dolayı aracımın vizeden geçemediğini ve mağdur olduğumu çatlaktan dolayı da aracı satmaya kalktığımda müşterinin ''bu araç kazalı,airbag patlamış sen tamir ettirmişsin'' gibisinden suçlamalarına maruz kaldığımı telefonda yaklaşık 1 saat izah ettim.Aracımı çok sevdiğimi sıfır aldığımı ve ailem genişlediğinden değiştirmek istediğimi ve yine fiat tercih edeceğimi belirttim.Ama bu olanların fiat gibi köklü bir markaya yakışmadığını ve marka imajına büyük zarar verdiğini vurguladım..Ve son olarak kişisel talebimin tamamının karşılanması yönünde olduğun söyledim ve nihayet az evvel arayıp İtalya'ya parça siparişi geçileceğini söylediler.Ücretsiz değişim yapılacak.
    Neden bu kadar uzun yazdın diyecek olursanız;konuyla ilgili arkadaşların sürecin tamamına ilgi duyacaklarını düşünüyorum.Bastırın arkadaşlar,ben sinyal kolu ve o üniteyi de ücretsiz değişim yapmak için uğraşırdım ama muayene zamanım gelmişti ve araç geçemeyince 30 günlük sürede halledemedim.
    Sonuç olarak %50 ye evet demedim,%80 e de evet demedim.Kibar bir dille ısrarcı olun arkadaşlar,forumdan bahsedin,yukarıda yazdığım yerlere şikayet edin.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı fluminense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim torpido çatlağı hakkında gelişme var..
    Geçen sene 2014 yazında çatlakla ilgili başvurmuştum ve ''Fiattan %50 sini karşılarız'' cevabı almıştım.O zamanlar göğüs 2300 liraydı ve bana düşen 1150 liraydı.Yaptırmadım öyle kullandım.
    Bu sene 2015 ağustosunda aracımda bir diğer kronik sorun olan sinyal kolu arızası belirdi.Tabi yine fiatın yolunu tuttuk ve yine %50 verdiler.Parçaya 600 lira değer biçtiler ve yarısını benden talep ettiler.Tabi fiattan yaptırmadım ve 300 liraya CC li kol alıp taktık araca.Bu arada aracım muayeneden geçemedi ve kaldık.Sonrasında Bimer ve şikayetvar.com a da konuyla ilgili şikayetimi iletmeyi ihmal etmedim.
    Dün fiat genel merkezden bir bayan aradı ve şikayetimi incelediklerini söyledi ve %80 değişim teklif etti.
    Telefondaki bayana çatlağın benim suçum olmadığını forumun adını vererek buradan da bir çok değişim yapıldığını belirttim üretim hatası olduğunu söyledim..
    Ayrıca sinyal kolu ünitesinden dolayı aracımın vizeden geçemediğini ve mağdur olduğumu çatlaktan dolayı da aracı satmaya kalktığımda müşterinin ''bu araç kazalı,airbag patlamış sen tamir ettirmişsin'' gibisinden suçlamalarına maruz kaldığımı telefonda yaklaşık 1 saat izah ettim.Aracımı çok sevdiğimi sıfır aldığımı ve ailem genişlediğinden değiştirmek istediğimi ve yine fiat tercih edeceğimi belirttim.Ama bu olanların fiat gibi köklü bir markaya yakışmadığını ve marka imajına büyük zarar verdiğini vurguladım..Ve son olarak kişisel talebimin tamamının karşılanması yönünde olduğun söyledim ve nihayet az evvel arayıp İtalya'ya parça siparişi geçileceğini söylediler.Ücretsiz değişim yapılacak.
    Neden bu kadar uzun yazdın diyecek olursanız;konuyla ilgili arkadaşların sürecin tamamına ilgi duyacaklarını düşünüyorum.Bastırın arkadaşlar,ben sinyal kolu ve o üniteyi de ücretsiz değişim yapmak için uğraşırdım ama muayene zamanım gelmişti ve araç geçemeyince 30 günlük sürede halledemedim.
    Sonuç olarak %50 ye evet demedim,%80 e de evet demedim.Kibar bir dille ısrarcı olun arkadaşlar,forumdan bahsedin,yukarıda yazdığım yerlere şikayet edin.
    Araç Muaynesinden geçememe sebebiziniz nedir?
    Taktığınız CC'li kol bozuk falan mıydı da geçemediniz?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon