Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 41 ile 54 arası

Konu: Baskı balata değişimi

gökhan tanfer
    gtanfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34gc0189
    Edilen teşekkür: 0

merhaba bende de 90 hp 6 ileri var ve debgriyaj çok sert değiştirmeyi düşünüyorum ama servis volantın beraber değişmesi gerekebilir dedi burda da bi arkadaş aynı şeyden bahsetti volant fiyatları da oldukça pahalı usta ise rulmandan bahsetmiş ayrı mı satılıyor diğer modellerden farklı olarak? kafam iyice karışık toplam masraf ne kadar olur ve volantın değişmesi şart mıdır?

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Rulman setin içine dahil değil 75liklerdeki gibi. Volanın değişeceğini kim söylüyor acaba? Üstünde hata yoksa, bitik debriyajla kullanılmadıysa ne gerek var? Rulman bile değişmeyebilir bi şans.
    biz gp'yi çok sevdik

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Alıntı gtanfer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende de 90 hp 6 ileri var ve debgriyaj çok sert değiştirmeyi düşünüyorum ama servis volantın beraber değişmesi gerekebilir dedi burda da bi arkadaş aynı şeyden bahsetti volant fiyatları da oldukça pahalı usta ise rulmandan bahsetmiş ayrı mı satılıyor diğer modellerden farklı olarak? kafam iyice karışık toplam masraf ne kadar olur ve volantın değişmesi şart mıdır?
    90 lıklar da baskı balata ayrı satılır rulman (hidrolikli) ayrı satılır ikisi yaklaşık 500-550tl tutar.Baskı balatan kötü durumdaysa aracı fazla kullanmadan biran önce değiştir bari volanta zarar vermesim yoksa sadece volantın fiyatı 900tl civarıydı...
    Bu arada eğer serviste yaptırmayacaksan ve tanıdık parçacın varsa bu parçaları yaklaşık %20 indirimli alabilirsin aklında olsun..

gökhan tanfer
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34gc0189

aracın şasi nosunu verdim bi parçacıya 230 gibi bi rakam çıkardı debriyaj seti dedi baskı balata ve bilya dahil dedi( buarada gazı kesince ani yavaşlıyor ve fena takur tukur ediyor) volanta bakmadan söylemişti servis arada da marşa basınca marş motoru boşa dönüyor sanki ve çalışmıyor 3-4 kere denemek gerekiyor belki volantın dişlilerinden olabilir mi?

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Onu ustalar bilir. Forumda bir tanesi mevcut. Gazı bırakınca birden yavaşlaması aracın kompresyonunun iyi olduğunu gösterir diye biliyorum. Çekişi nasıl aracın?
    biz gp'yi çok sevdik

gökhan tanfer
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34gc0189

çekişi kötü değil ama biraz hantallık var umarım baskı balata kaynaklı problemdir yürüründe temel sorunlar
    1)) vitesteyken gaza basmayınca düz yolda belirgin yavaşlıyor ( uygun viteste olmasına rağmen, fakat debriyaja basınca veya boşta normal gidiyor)
    2. aynı şekilde gazı bırakınca takır tukur diye yüksek sesler geliyor (bilyadan olabilir dedi servis)
    3.kalkarken 20 ye kadar yavaş, 20-30 güzel hızlanıyor
    4. ara sıra marşa basınca hiç tekleme yapmadan ince bi ses geliyor ve çalışmıyor (3-4 denemeyle normal çalışıyor)
    5.kalkarken çok titreme yapıyodu debriyaj takozunu değişince rahatladı ama hala daha
    bir sene öncesinde çok dik yokuşta fena yemiştim baskı-balatayı dumanlar çıkmıştı 1-2 dk boyunca durmadı

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Kötü kokular bunlar abi ne yazık ki. Felaket tellallığına gerek yok ama daha fazla zarar vermeden değişime gidin. 4. ve 5. durumdan dolayı bana öyle geldi.
    biz gp'yi çok sevdik

özkan aydın
    backtoback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 6

manisa şendil yetkili serviste debriyaj seti değişimi işçilik dahil 330 tl kampanyalı dediler.değiştirmeyi düşünüyorum fiyat uygun mu?1.3 mjet 75hp

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

valeo marka debriyaj seti orjinal baskı balata rulman 125 tl
    işcilikde forumdan arkadaşlara 175 tl herşey dahil

Cihan Erdem
    faraday77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı CaNeR44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 77000 km de 1 2 ve geri viteste geçişlerde sorun yaşıyorum zor geçiyor debriyaj gayet sağlıklı görünüyor yumuşak ve dipte kavrıyor hemen viteslerin zor geçmesi normalmidir yoksa baskının bittiğine mi işaret ortalama kaç bin km bu araç baskı değişim ister teşekkürler
    Benzer bir problem bende de var. Aracım 71 binde aynen dediğiniz gibi 1 ve 2. vitese geçişlerde özellikle araç ısınmışken (gerek trafikte dur kalk gerekse güneşin altında uzun süre kalma gibi) sıkıntı var. Ek olarak ayağımın debriyajın üzerinde bulunduğu süre boyunca belirgin bir ses değişimi oluyor. (Ses sanki bir kasnak üzerindeki kayış kaçırıyor gibi ) Ancak diğer viteslerde sorun olmuyor. Ek olarak bende ne kavramada ne de çekişte herhangi bir sıkıntı hissetmedim. Servise sordum bana debriyaj bilyası dediler, tüm seti değiştirmemiz lazım dediler. Benim bu aşamada yapabileceğim şeyler nelerdir ? Aracım garantide değil. Tecrübeleriniz ile beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Son olarak iki gün önce serviste idim. Ama bu sorunumu bildikleri halde hadi indirim var değiştirelim falan demedi kimse. Bu kesin bilgi midir ?

Ali Kemal
    NEYZEN aleko42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    64 KZ 468
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı s91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valeo marka debriyaj seti orjinal baskı balata rulman 125 tl
    işcilikde forumdan arkadaşlara 175 tl herşey dahil
    su anda fiyat nedir 1.3 mjet icin
    ONLY GRANDE PUNTO...

Emre Sipahi
    sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Standart Cevap: Baskı balata değişimi

Konu kirliliği olmasın diye buradan sorayım dedim.

Starjet 1.4 (6 vites) için debriyaj seti linkteki midir? Orijinal diyor ve görseldeki kutu Opar.

https://unluoto.com.tr/urunler/440/d...rande-punto-14

Orada 1.4 yazıyor tabi ki ama şunun için sormak istedim; bazı parçalar 2-3 araca da (mesela bu doblo-albea-punto1.4 diyor) olabiliyor malumunuz ama sırf Starjet 1.4 (6 vites) için bir set var mı? Öyle varsa onu almaya yönelirim belki.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

FIAT ePER :: Alfa Fiat Lancia Abarth Team
    eperden bakınca verdıgı koda DEBRIYAJ TAKIMI GOZUKUYOR
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Emre Sipahi
    sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Debriyaj takımı gözüküyor evet ama Starjet 1.4 için doğru mudur? Sitede bununla ilgili bir bilgi yok.

Özellikle Starjet 1.4 debriyaj seti değiştirmiş arkadaşlar hangi marka, nereden, kaça aldılar? Kod olsa tabi çok makbule geçer. Ancak 1.4 ile arayınca çok seçenek yok.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123