17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Ekspertiz raporu !!!

halil topbas
    halilcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Standart Ekspertiz raporu !!!

Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar,
    Geçen günlerde arabamı satmaya karar verdim alıcının isteği üzerine bir expertiz raporu almak için servise gittik araç incelendikten sonra şu sorunlar olduğu söylendi:
    1.Hava filtre kazanı kırık : parça 450 tl
    2.Sağ ve sol akslarda yağ kaçağı var : parça 2300 tl
    3.Arka amortisör terleme yapmış : parça 800 tl
    4.Ön fren diskleri fatura yapmış : parça 580 tl
    Bu bilgileri edindim aracım 90 hp 6 iler 2006 gp öncelikle experler ne kadar güvenilirdir? bu konusu geçen sorunlar ile ilgili ne yapılabilir? parça değişimi şartmıdır? akslardan yağ kaçağı var ne demek oluyor? ve bu durumne ne yapılabilir serviste değişme yolu çok pahalı olucağından alternetif ne olabilir?
    Konu ile ilgilenen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim, hayırlı günler.

Tufan .
    etufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 39

Alıcı ile servis arasında bağlantı mı var yahu? 4000 TL masraf çıkarmış pert olmuş araç?

3. Bu mesajı için 2 kişi etufan'ye teşekkür etti:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı halilcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen günlerde arabamı satmaya karar verdim alıcının isteği üzerine bir expertiz raporu almak için servise gittik araç incelendikten sonra şu sorunlar olduğu söylendi:
    Bu bilgileri edindim aracım 90 hp 6 iler 2006 gp öncelikle experler ne kadar güvenilirdir? bu konusu geçen sorunlar ile ilgili ne yapılabilir? parça değişimi şartmıdır? akslardan yağ kaçağı var ne demek oluyor? ve bu durumne ne yapılabilir serviste değişme yolu çok pahalı olucağından alternetif ne olabilir?
    1. çıkmasını 50 liraya hallederim, olmasada olur mühim değil.
    2. akslarda yağ kaçağı varsa körük değiştirilir aks değiltirilmez. tanesi için 30 tl ye aks körüğünü değişim için işçilik alıyoruz
    3. değiştirmeye gerek yok
    4. fren disklerinin tanesini 20 tl ye tornalattırırsınız taş gibi olur. (fatura yapmak olayını ilk defa duydum, disk ya çarpılır ya biter ya da çatlar)

kısacası ben olsam 170 tl ye hepsini hallederim nerede expertiz yaptırdıysanız yuh onlara
    Konu Du Hast tarafından (09/05/2012 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesajı için 2 kişi Du Hast'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bu ne yaa bence adama araba aldırmamak için ellerinden geleni yapmışlar hocam 2.el araçta olabilecek normal şeyler bunlar..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

Alıntı etufan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıcı ile servis arasında bağlantı mı var yahu? 4000 TL masraf çıkarmış pert olmuş araç?
    hakikaten resmen pert parası çıkarmışlar, git özel servise kendin yaptır bu eksikleri, ero servis cevizlibağ erhan usta hepsini makul fiyata halleder, forumda arat ero diye iletişim bilgileri çıkar...

ya şu çıkarılan fiyata bak be, el insaf yahu bu kadar da olmaz, insanlar çöpten mi buluyor parayı...
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

geçenlerde de edirneden bir arkadaşa elektrik tesisatı için 7-8bin TL çıkarmışlardı. Yetkili servisler tutturabildiğini öpüyor. Tofaş'ın buna el atması lazım.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakikaten resmen pert parası çıkarmışlar, git özel servise kendin yaptır bu eksikleri, ero servis cevizlibağ erhan usta hepsini makul fiyata halleder, forumda arat ero diye iletişim bilgileri çıkar...

Ya şu çıkarılan fiyata bak be, el insaf yahu bu kadar da olmaz, insanlar çöpten mi buluyor parayı...
    aynen git erhan abiye sana çiçek gibi yapsın. Hemde çok çok ucuza .

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

Yetkili servisler garanti kapsamı içindeki araçların müşterilerini öperler, ya sonra, bu öpücüğü alan müşteri daha gidermi onlara,hepsi aynı değil tabii, hatta Ankara da Müslüm bey i forumdan okuyup tanıdığım kadarıyla ayrı tutuyorum... Bence iş servis müdürlerinde bitiyor. Yani yetkili servis tamirle uğraşmaz direk arızalı parçayı değiştirir diye bir mantık olmamalı.
    parçayı komple değiştirmeden önce tamir yada işlem yöntemini araştırmaları, uygulamaları gerekmez mi?.
    Müşterisine tamir yoluyla hallettikleri işlemler için ayrı garanti prosedürü bile uygulayabilirler... Bir parça müşteri zarar etmesin diye değiştirmedi tamir yoluna gidildi şeklinde sisteme girebilirler.

Ben baskı balata değişiminde volanımın tornalanmasını bilhassa üstüne basa basa belirtmeme rahmen servis sıfır parça takmış, 500 mü 700 mü Tl öpmüştü lan bir daha sana gelip öpülürmüyüm... Küfüre günah diyorlar yaa...
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı halilcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yuhhh yuhhh yuhhh! servise deseydin ya şimdiye kadar bu aracı böyle kullandım. sizin bu verilerinize göre bir trafik kazasından ölmem gerkirdi deseydiniz ya. valla aklıma gelmiyor değil bu servis senin alıcının akrabası m ıdır ne aracı bedevaya kapatmak istiyor galiba ?
    araç takla atsa bile bu kadar masraf çıkartmaz yahu

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halil topbas
    halilcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Verilen bilgiler çok açıklayıcı konuyla ilgilenen herkese gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Kemal ÖZTÜRK
    jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 N 45XX
    Edilen teşekkür: 75

Enteresan , çıkan masraflar daha da enteresan bence de moralinizi bozmayın .

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Bence bide kendi sattıkları sıfır araçlara baksınlar, kaç para msaraf çıkartacak acaba ?

1) Arka kapı kolları gıcırdıyor...
    2) Stop lambaları buğu yapmış...
    3) Direksiyon altından ses geliyor...
    4) Tıkırtı burcu değişecek...
    5) Amortisör takozları ses yapıyor...
    .
    .
    .

Bu böyle gider.....

G P
    - venomtigris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    -
    Edilen teşekkür: 17

Arka amortisör terleme yaptıysa sırtına havlu koyversinler.. vah vah.. servise bak. kimisi üç kat boyayı bulamaz bunlar da terleyen amortisör icat etmişler.....
    "under the spreading chestnut tree
    i sold you and you sold me
    there lie they and here lie we
    under the spreading chestnut tree"

1984

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Servis falan hikaye ya saçmalamışlar.Dışarıda gerçekten çok ucuza yaptırabilirsin diye tahmin ediyorum arkadaşların gittikleri güvenilir ustaları vardır illaki.Bende araç aldım ben sadece dışına baktım içine bindim adam daha önce eksper yaptırmış o raporu okudum daha sonra doğrulattım ve aldım muhtelif yerlerinde yapılan boyaların cilaları sökülüyor ama dert etmedim sonuçta 2006 araç abi 6 yaşında.Ve şehirde yaşıyorsun.Satın almak istiyenin akrabası neyidir bence o.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Servis sanırım daha önce ekspertiz yaptıgı aractan dolayı mahkemeden ceza almısç.Bu yüzden ne var ne yok söylüyor sanırım))

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Sikayetlerimizi kendi aramizda konusarak FIAT tan cozum beklemek yanlis olur bunlari onlara mail gondersek hepimiz destek olsak birbirimize daha kolay cozum alabiliriz ama malesef cogumuz genel merkeze bildirmekten kaciyoruz boyle oluncada sorunlar kolay cozulmuyor ha genel merkez ne kadar duyarli oda tartisilir fakat sayica cok kisi ayni sorun icin genel merkeze sikayette bulunsa bence onemserler.Bunun icin once kendimiz onseyip duyarli olalim ki onlarda duyarli davransin

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

akslarda yağ kaçağı şanzımandan kaynaklanıyor ama kaçak varsa arabanın altına bakınca farkedebilirsin. benimde sol aksda yağ sızıntısı olmuştu kendim görmüştüm . dışarıda hallettirdim. aksda yağ kaçağaı olunca komple parça değişmiyor o ne ya 2300 tl aks keçeleri var onlar zamanla deforme oluyor keçeyi değiştiriyorlar halloluyor o da 50-60 tl bişey tutuyor . sen arabayı size verip çıkayım deseydin onlara görende 92 model broadway sanacak GP bu