15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Aklıma tükürüyüm

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

Standart Aklıma tükürüyüm

2 yıl önce taktırdığım atiker lpg den neredeyse hiç sıkıntım olmadı. hafta sonu bakımda lpg filtresini değiştirttim. ayar yapıldı birde (ilk ayar takıldığından beri) benzine geçiş derecesi çok yüksekmişti sanırım 40 derece demişti usta. 20 ye aldı. tabi ertesi sabah araba benzinden lpg ye geçer geçmez cort stop. öğlende aynısı akşamda aynısı. neyse gittim bir ayar daha yapıldı. 20 dereceden 30 a çıkarıldı bu seferde araba geçişte stop etmemek için can çekişmeye başladı. gittim tekrar 40 a ayarlattım. bakalım ne olacak. siz siz olun iyi giden birşeye daha iyi olsun diye çomak sokmayın.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ben 40 derece ideal diye biliyorum. abi daha iyi bilir. Görürse yazar mutlaka.

Mehmet Çamcı
    mehmetvyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BA ....
    Edilen teşekkür: 67

bende 35 derecede atiker herhangi bir problem yok, daha düşük sıcaklığın uygun olmadığını okumuştum,

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

bilgi işlemcilerin aralarında bir söz vardır "Çalışan sisteme kesinlikle dokunma" diye. bundan dolayı yolunda giden birşeyi özellikle yazılımla alakalı şeyleri kurcalamam fazla. bilgisayar olsa format at geçer dersiniz ancak arabadaki yazılımlar direk mekanik parçalara etki etmektedir. fazla kurcalamamakta fayda var

6. Bu mesajı için 2 kişi Du Hast'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Benımkı 30 C herhangı bır sıkıntı yok 5 bın devıre dahı ınıyor benzınden farkı yok
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bende lpg li honda cr v var ilk takıldığında sıkıntılı oldu yapılan yere baya bi gittim benzin lpg beraber yaktı, lpg yi çok yaktı derecesi yüksekti falan filan...Sonra bir başkasına gittim tanıdık vasıtasıyla ayarıyla oynamak yerine tüm değerleri sıfırlayıp tekrar bir ayar yaptı şimdi hiçbir sıkıntısı yok ve süper oldu...bence sizde öncelikle bunu deneyin sanırım sıkıntınız bitecektir.

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

20-30 düşük arabayı antalyadan getirmişti. buralarda stop ediyor ve titreme yapmaya başlıyordu. Ayar gitti 40 almışlar filtre vs bakımlarınıda yapmışlar şimdi saat gibi. 20-30 değerleri daha çok sıcak olan yerlerde kullanıyorlar. lpg ii ustalara göstermek lazım.

Can çok güzel söylemiş çalışmasında ya yakıtı tüketiminde sorun yoksa fazla dokunmammak gerek.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

LPG'nin bu tarz sorunları olabiliyor. Ben de 30 derece civarında geçiş ile kullanıyordum. Ayarını iyi yaptıktan sonra sorun olmaz. Hatta hiç benzin kullanmadan çalıştırılan sıralı sistemler mevcut. sabah benzinde çalıştırıyorlar gün içi benzinsiz gazla yani..

murat demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150

sabah sanayide aldım soluğu. başka bir ustaya gösterdik arabayı. yaptı baya bişeyler araba soğusun deneyin dedi. araba soğurken bende triger değişimini hallettirdim. arabayı 3 saat sonra çalıştırdık. stop etmedi. neyse eyvallah dedik çıktık az önce tekrar çalıştırdım gene ilk çalışmada gaza geçer geçmez stop etti. gece birkez daha deneyecem. birde sabah bakalım ne olacak. tam 3 tane lpg ustası baktı sırayla. hepsi ayarları yaptı. gene düzelme yok. sanırım başka yerde sorun.

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

abicim 88 sanayide sistem mühendislik diye bir lpg montajcısı var. internetten adresini alabilirsin ben bundan önceki 2 aracımada buradan atiker taktırdım. hiç sorun olmadı ve adamlar bu işte profesyonel.özellikle ayar konusunda.
    FIAT LINEA 1.3 EASY

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah sanayide aldım soluğu. başka bir ustaya gösterdik arabayı. yaptı baya bişeyler araba soğusun deneyin dedi. araba soğurken bende triger değişimini hallettirdim. arabayı 3 saat sonra çalıştırdık. stop etmedi. neyse eyvallah dedik çıktık az önce tekrar çalıştırdım gene ilk çalışmada gaza geçer geçmez stop etti. gece birkez daha deneyecem. birde sabah bakalım ne olacak. tam 3 tane lpg ustası baktı sırayla. hepsi ayarları yaptı. gene düzelme yok. sanırım başka yerde sorun.
    gaz REGÜLATÖR'ünde problem var gibi. motor yeteri kadar ısınmadan lpg yi buharlaştıramıyor galiba.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150

sorun çözüldü arkadaşlar. basınç mişüründe sorun varmış ne demekse artık. düzeldi şimdi. ama araba öyle bir gidiyorki ayarı artık ne kadar açtılarsa. tam 8 tane lpg ustası anlamadı olayı, ya da iplemediler. 70 tl ye çözüldü sorun hemde hiç beklemediğim biryer çözdü

murat demir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150

Alıntı AYTEK AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim 88 sanayide sistem mühendislik diye bir lpg montajcısı var. internetten adresini alabilirsin ben bundan önceki 2 aracımada buradan atiker taktırdım. hiç sorun olmadı ve adamlar bu işte profesyonel.özellikle ayar konusunda.
    bende orda taktırdım lpg yi. adamlar işinin montajda gerçekten ehli. ama sonrası 0 .ilgilenmezler bile

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Aracima lpg takilan yere gittigimde lpg ile herhangi bir bilgim yoktu tabiki dogal olarak surekli sorular soruyordum. Oradaki ustanin mobilya isi olunca benimle dahada fazla ilgilendi ancak randiman alamamistim sonra gene gitmek istedigimde birde ne goreyim hersey toplanmis kalfada baslarinda oylece duruyordu ne oldu diye sordugumda kapandi burasi dedi hayirdir neden diye soruncada sahibi geldi kapatti gidiyo dedi bir an nasil olur diye dusunurken cunku ne atikerden ne de oradakilerden birsey soyleyen olmamisti e biz ne yapacagiz simdi deyince de kalfada bilmiyorum dedi acmakta kolay kapatmakta kolay diye dusundum boylece. E banada geri donmek dustu saskin saskin...ne bekliyorum ki dedim kendi kendime cim gibi at tohumlari ciksin zayif olanlar curusun yerine yenileri gelir nasilsa mantigi olunca sasirmamak lazim...

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

çin atasözü çalışıyorsa kurcalama...