Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Xenon far hakkında bilgi...

Birkan *
    birkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Karizmatik Xenon far hakkında bilgi...

Arkadaşlar;gecenin bu saatinde kafama takıldı,GP'ye xenon far taktırırsak garanti dışı kalma olayı varmıdır?Takılmasını tavsiye eder misiniz?Maliyeti ne kadardır?(iyisinin: philips gibi veya iyi bildiğiniz marka...vs)
    Bu kiti taktıranlar veya taktırmayı düşünenler varsa bildiklerinizi yazar mısınız?
    SAYGILARIMLA...

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

öncelikle gpye x-enon takılabiliyor we sitemizde çoğu üyemiz taktırdı we mrmnuniyetle kullanıyor.sadece bir üyemizin yanmıştı...maliyeti 250 ytl den başlıyor bildiğim kadarıyla...marka olarak m-tec yada phılıps...yalnız hem x-enon taktırıp hemde ses sisttemi yaptıracaksanız arabanızın akü sisteminde birtakım değişiklişk yaomanız gerekmektedir.MEHMET abi de x-enon war ses sistemi yaptıracaktı ama arabanınn aküsünün kaldıramıyacağı söylendi mehmet abi de orjınalini bozmak istememesinden olacak x-enonla dewam etti ses sistemi yaptırmadı..garanti dışı kalma diye bişey olmuyor bildiğim kadarıyla..

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

hiçbir sıkıntı olmuyor servise birçok kez gittim hiçbir kimse birşey demedi neredeyse çoğu araçta var kardeşim ben de yaptırdım aydınlatma da görüntüsü de gayet hoş

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

evet serviste bir sorun olmuyor , hatta serviste arabami yikarken zenon fariminin birine su kacirip söndürmüslerdi bu yüzden epeycene muhabbetini yapmistik. garantide bir sorun olmuyor , zenonlarim takili halde iken aracimin elektrik aksaminda garanti kapsaminda is bile yaptirmistim.

ha ne sorun olur , olurda işi bilmeyen birine taktirirsaniz tutarda araca zarar verebilecek bir baglanti yapar aracin bir yerleri bozulur o zaman tabi bozulanlar garantiye girmez.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet serviste bir sorun olmuyor , hatta serviste arabami yikarken zenon fariminin birine su kacirip söndürmüslerdi bu yüzden epeycene muhabbetini yapmistik. garantide bir sorun olmuyor , zenonlarim takili halde iken aracimin elektrik aksaminda garanti kapsaminda is bile yaptirmistim.

ha ne sorun olur , olurda işi bilmeyen birine taktirirsaniz tutarda araca zarar verebilecek bir baglanti yapar aracin bir yerleri bozulur o zaman tabi bozulanlar garantiye girmez.
    +1000
    ehliyetsiz kişiler kaş yapayım derken göz çıkarabilir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet fakat xenon olayının kötü bir yanı var. siz önünüzü gayet iyi görüyorsunuz fakat karşıdan gelenleri kör etme ihtimaliniz yüksek. bildiğim kadarıyla mercek li xenon kullanmak gerekiyor. takılacaksa mercekli olsun. yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet fakat xenon olayının kötü bir yanı var. siz önünüzü gayet iyi görüyorsunuz fakat karşıdan gelenleri kör etme ihtimaliniz yüksek. bildiğim kadarıyla mercek li xenon kullanmak gerekiyor. takılacaksa mercekli olsun. yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    söylediin doğru yalnız ufak bi detayla kör etme ihtimali deil bi nevi dumur denebilcek 5-10 saniye arası bi körlük yaşanabiliyo ki bu da uzun yol gibi yada komple karanlık yollarda siz uzunlarla gezerken karşısınızdan gelen bi araçla olan saniyelik göz temasında oluyo...

ben de kullandım denedim ancak bu şekilde o da 5-10 saniye süren bi görme kaybı oluyo...

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

merceksiz kullanimda far yükseklik ayarini biraz düsük tutarsaniz ve mavi degilde beyaz isik veren düsük kelvin derecelerini tercih ederseniz karsiya vereceginiz rahatsizlik minimuma iner. ama tabiki tümden yok edemezsiniz , elbette hassas gözleri olan bazi insanlar rahatsiz olacaktir. bu insanlar mercekli zenonlardan da , 100 watlik sahin ampüllerinden de rahatsiz olurlar.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayır arkadaşlar rahatsızlık gerçekten çok önemli. Zira uzun yolda birkaç kez bu yüzden kaza atlattım. Karşıdan gelen akıllı uzunları açmış basıyor. Yemin ederim 120 ile felan giderken 5 saniyeliğine kör oldum. Araç kullanırken 1sn bile o kadar uzun bir süre ki. Adama o kadar selektör çaktım anlamadı ve o geçene kadar durmak zorunda kaldım. Allahtan arkam boştu.

Şimdi bazı xenon lar görüyorum. Evet uzunları yakmış araçlar kadar rahatsız etmiyor. Zira uzun ışığı yukarı veriyor tam kör ediyor. Az parlayan xenonlar tamam artisliğine kendini belli ediyor. Ama kör eden xenon lar da gördüm ve kör eden de harbi kör ediyor...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın Cihan.Xenon dediğin bence de mercekli olmalı hem kullanan hem de karşıdan gelenler açısından mercekliler kesinlikle daha verimli

Yetkili serviste yapıldıktan sonra garanti bozulmaz...

MEHMET ÖZSU
    Konya Yönetim MEHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 ABC 05

vala kor etme olayını bılmıyoruma ama ben arabama x_zenon baglattım. eger farkettıysenız bızım arabanın anpullerı eskı sıstem mıs. yenı sıstemlerde 3 ampul oluyormus 1.park 2.kısalar 3. uzunlar yenı olanlarmıs. bızımkıler eskı sıstem 1.park 2.sı hem kısa hem uzun gorevı yapıyormus yanı ıkı ampul var.

dıycegım bızım arabaya olcak x_zenon lar 450ytl cıft x_zenon olması gerkıyor mecburen onun ıcın pahalı. yenı sıstemlı yanı 3ampullu farlarda x_zenon lar 350ytl sadece kısalar oldugu ıcın.
    X_ZENONLAR FARIN ICINDEKI MIKALAJİ AFIFTEN GOK KUŞAGI TARZI BI RENK VERIYOR ODA GUCLU YANMASINDA DOLAYI ONUN HARICINDE BASKA BISI YOK!!!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

evet bir bakıma doğru söylüyorsunuz ama merceklide havası olmuyo beeeee xenonum mu var derdin var

Mehmet Cem İSKENDER
    cemiskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar ben bu konuyu, İstanbul Maltepe Evsan'a sordum. Arabanın orjinalinde böyle birşey olmadığı için ve aydınlatma için kullanılan elektrik tesisatıda xenon'a göre yapılandırılmadığı içinde xenon takılmısını tasvip etmiyoruz ve garanti kapsamı dışında kalır dediler.

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı cemiskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu konuyu, İstanbul Maltepe Evsan'a sordum. Arabanın orjinalinde böyle birşey olmadığı için ve aydınlatma için kullanılan elektrik tesisatıda xenon'a göre yapılandırılmadığı içinde xenon takılmısını tasvip etmiyoruz ve garanti kapsamı dışında kalır dediler.
    Aynı Evsanda yaptığım xenon muhabbetinden hiçte öyle bir anlam çıkarmadım ve xenon takılı olduğu halde elektrik tesisatımda garanti kapsamında çalışma yapıp herhangi bir para istemediler.

Ayrıca kendilerinin de xenon taktığını ama piyasa göre oldukça yüksek kaldığını bile söylediler.

MEHMET ÖZSU
    Konya Yönetim MEHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 ABC 05

ona bakarsanız arabama alarm taktırmaya gıttım servıse bız baglamasını bılmeyız dedıler. aldıgın yere gıt takılan alarım garantılı ıse garantısıne bısı olmaz dedı. ama kapı acıp kapama kablosundan baska bısıyeyı kesersen garantı dısı olur dedı. x_zenonda ole garantı ıcın bısey demedıler (gene x_zenon ıcın garantı kesın bısı bılmyorum?ama yakısıyor beeee)

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı MEHMET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ona bakarsanız arabama alarm taktırmaya gıttım servıse bız baglamasını bılmeyız dedıler. aldıgın yere gıt takılan alarım garantılı ıse garantısıne bısı olmaz dedı. ama kapı acıp kapama kablosundan baska bısıyeyı kesersen garantı dısı olur dedı. x_zenonda ole garantı ıcın bısey demedıler (gene x_zenon ıcın garantı kesın bısı bılmyorum?ama yakısıyor beeee)

kesinlikle katılıyorum ne alakası var xenonun tesisatı farklımı oluyorki aynı düzenek bence onlar bizden alsınlar başka yere gitmesinler diye öle söylemişlerdir

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

angel eye yaptıran var mı?

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

serdar ...
    gp_tuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

sımdı arkdaslar bende xenon takmayı dusunuyorumda bu ss sıstemı konusu ne yaw acılaılınırmı bıraz daha benım mutlaka sıstem dosemem lazım(kı su an zaten war we artacak da) ama bı o kadar da xenon ıstıyorum,n olacak?
    ŜĘŔĎÅŖ

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

aracın orijinal ekipmanlarının,değiştirilmesi veyetkili servisler dışında herhangi bir müdahaleye uğraması(teknik bir sorun yaşadığınızda) yasal olarak garanti kapsamı dışında kalmanıza neden olur.yetkili servislerin iyi niyetli yaklaşımlarına sığınmak zorunda kalırsınız.

Sayfa 1/2 12 SonSon