Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Skydome halat problemini çözdüm

Keyser Söze
    keysersoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Dikkat Skydome halat problemini çözdüm

FIAT Genel merkezi ile birkaç kritik yazışma ve Enriko Aliberti'de araç kontrolleri yaparak halat/kayış problemini muhtemelen çözmüş bulunuyorum.

Öncelikle Skydome halat/kayış problemi nedir : FIAT araçlarının sunroof'unun açılmasını sağlayan ve içinde iletken metal bar olan parça belli bir kullanımdan sonra çatlamakta ve kırılmaktadır. Birsüre sonra sunroof yalnızca yarıya kadar açılmakta veya tek kademeli olarak açılmaktadır. Bu parça katalogda yer almadığı için, komple kızak olarak değiştiriliyor ve bugün ortalama iki kızak 800 TL civarında bir fiyata değiştiriliyor. Skydome çok yaygın olmadığı ve pahalı olduğundan çıkmasını bulmak da mümkün olmuyor. Etrafta fellik fellik bu parçayı arayan birçok kimse olduğunu biliyorum.

Durum şudur:

FIAT Genel Merkezi'ne FIAT Skydome'larının tıpkı City motoru gibi kronik bir sorunu bulunduğu ve garanti süresinden önce deforme olarak kırıldığı ve bu sorunu birçok Skydome'lu fiat kullanıcısının yaşadığı bildirildi. Bu sorumu yaşayanların ilgili parçayı (halat) ayrı bir parça olarak bulamadığı, kızakların tümden değiştirilmesinin gerektiğinin belirtildiği bunun da çift kızak için 800 TL civarında bir ücrete yapılabildiği ve müşterilerin madur olduğu Enriko Aliberti'de anlatıldı. Durum yerinde tespit ettirildi ve sorun eğer kronik bir sorunsa ücretsiz olarak değiştirilmesi değilse parça kataloğuna ilgili halatların girmesi rica edildi.

Bugün FIAT genel merkezinden gelen telefonda verilen bilgi şu şekildedir:

İlgili parça FIAT katalogunda yer almamaktadır. Ancak aracınızın garantisi dolduğundan ilgili parçayı ücretsiz olarak değiştiremiyoruz. Başvurunuz ve yapılan incelemelerle İtalya'daki fabrikamız ile iletişime geçildi, tedarikçi firma ile görüşüldü, durum aktarıldı, bahsi geçen parçanın (halat/kayış) parça katalogunda yer alması sağlanacaktır. Bu parçanın kataloga girmesi işlemi yaklaşık olarak 1 ay kadar sürebilir..

Ben parça katalogunda olmayan bir parçayı, kataloga sokarak önemli ve kayda değer bir iş yaptığımı düşünüyorum. Umarım herkes için faydalı olacaktır.

Baştan sona konuyla ilgilenen FIAT Genel merkezi ve müşteri hizmetleri ile Enriko Aliberti çalışanlarına teşekkür ederim. Umarım müşteriyi memnun edecek bir fiyattan ilgili parçayı kataloga dahil ederler.

Bu durumu yaşayan tüm madur skydome kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.

Forum yönetiminin bu sorunu yaşayan kimseler için, konuyu görülebilecek bir biçimde sabitlemesini rica ederim. Çünkü gözden kaçabilir, yaza tam olarak açılan skydome'ları ile girsinler
    Konu keysersoze tarafından (10/04/2012 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzenleme.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

vaaay tebrik ederim hepimiz birer sorunu bulsak sorunsuz punto yaratırız )

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

çook güzel haber bende de aynı sorun var cam tavanım yarım açılıyor sanırım kızaklarımdan kaynaklanıyor aracım sıfır alındığından beri ortalama her sene arıza yapmış cam tavanı servis kayıtlarında görünüyordu ben aracımı ikinci el aldım herşey mükemmel ama cam tavan tırtladı bu dediğiniz parça umarım en kısa zmanda kataloğa girer uğraşlarınız için sonsuz teşekkürler saygılarımla zaten benimde servise gitmem iki üç ayı bulur inşallah o zamana kadar parça kataloğa girer.

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı keysersoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FIAT Genel merkezi ile birkaç kritik yazışma ve Enriko Aliberti'de araç kontrolleri yaparak halat/kayış problemini muhtemelen çözmüş bulunuyorum.

Öncelikle Skydome halat/kayış problemi nedir : FIAT araçlarının sunroof'unun açılmasını sağlayan ve içinde iletken metal bar olan parça belli bir kullanımdan sonra çatlamakta ve kırılmaktadır. Birsüre sonra sunroof yalnızca yarıya kadar açılmakta veya tek kademeli olarak açılmaktadır. Bu parça katalogda yer almadığı için, komple kızak olarak değiştiriliyor ve bugün ortalama iki kızak 800 TL civarında bir fiyata değiştiriliyor. Skydome çok yaygın olmadığı ve pahalı olduğundan çıkmasını bulmak da mümkün olmuyor. Etrafta fellik fellik bu parçayı arayan birçok kimse olduğunu biliyorum.

Durum şudur:

FIAT Genel Merkezi'ne FIAT Skydome'larının tıpkı City motoru gibi kronik bir sorunu bulunduğu ve garanti süresinden önce deforme olarak kırıldığı ve bu sorunu birçok Skydome'lu fiat kullanıcısının yaşadığı bildirildi. Bu sorumu yaşayanların ilgili parçayı (halat) ayrı bir parça olarak bulamadığı, kızakların tümden değiştirilmesinin gerektiğinin belirtildiği bunun da çift kızak için 800 TL civarında bir ücrete yapılabildiği ve müşterilerin madur olduğu Enriko Aliberti'de anlatıldı. Durum yerinde tespit ettirildi ve sorun eğer kronik bir sorunsa ücretsiz olarak değiştirilmesi değilse parça kataloğuna ilgili halatların girmesi rica edildi.

Bugün FIAT genel merkezinden gelen telefonda verilen bilgi şu şekildedir:

İlgili parça FIAT katalogunda yer almamaktadır. Ancak aracınızın garantisi dolduğundan ilgili parçayı ücretsiz olarak değiştiremiyoruz. Başvurunuz ve yapılan incelemelerle İtalya'daki fabrikamız ile iletişime geçildi, tedarikçi firma ile görüşüldü, durum aktarıldı, bahsi geçen parçanın (halat/kayış) parça katalogunda yer alması sağlanacaktır. Bu parçanın kataloga girmesi işlemi yaklaşık olarak 1 ay kadar sürebilir..

Ben parça katalogunda olmayan bir parçayı, kataloga sokarak önemli ve kayda değer bir iş yaptığımı düşünüyorum. Umarım herkes için faydalı olacaktır.

Baştan sona konuyla ilgilenen FIAT Genel merkezi ve müşteri hizmetleri ile Enriko Aliberti çalışanlarına teşekkür ederim. Umarım müşteriyi memnun edecek bir fiyattan ilgili parçayı kataloga dahil ederler.

Bu durumu yaşayan tüm madur skydome kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.

Forum yönetiminin bu sorunu yaşayan kimseler için, konuyu görülebilecek bir biçimde sabitlemesini rica ederim. Çünkü gözden kaçabilir, yaza tam olarak açılan skydome'ları ile girsinler
    tebrikler

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Tebrikler...

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

eline sağlık güzel bir iş başarmışsınız bende de skydom var aynı riski bende taşıyorum sağolun gerçekten
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Melih Melih
    grbzgpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

Allah sizden razı olsun. Bugün servisten geliyorum küçücük plastik parça yok kompleksine 900 TL dediler. Kara kara düşünürken yazınızı gördüm. Kataloğa eklendiğinde haber verir misiniz ?
    Konu grbzgpunto tarafından (24/04/2012 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

emrah aslan
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok

acaba parça kataloğa eklendi mi bilgisi olan varmı değerli arkadaşlar...

akın yıldız
    akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 dky 32
    Edilen teşekkür: 9

tebrikler çok faydalı bir çözüm.

veli ekinci
    priene09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

öncelikle selamlar benimde skydome un halatı koptu parça resimli kataloğa eklendiği zaman haber verirmisiniz

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

mükemmel iş çıkartmışsınız kutluyorum, konu güncel tutulmalı...

servis satış temsilcisi arkadaşlar vardı forumda, ilgilenebilirler mi acaba?
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

emrah aslan
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok

ya arkadaşlar yok mu şu halattan haberi olan konuyu açan arkadaşlara sesleniyoruz maduruz yok mu bi haber....

emrah aslan
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok

bu gün yetkili servise hatta sevislere gittim halat ile alakalı hiçbir gelişme yok arkadaşlar konuyu açan arkadaş sanırım başarılı olamadı bu konuda sağlık olsun diyelim. birde cevap yazıp bizi bilgilendirse çok mutlu oluruz....

Keyser Söze
    keysersoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Bugün FIAT genel merkezinden aradılar ve 2 ay sonra saçma sapan bir cevap verdiler. Daha önce söylediklerinin tam tersi. Bu parça güvenliği ilgilendiren bir parça olduğu için olumsuz yanıt veriyoruz dediler. Telefonda tartışmak zorunda kaldım Başvurumu yazılı olarak yaptığımı ve bu konuda yazılı cevap istediğimi belirttim ama yazılı cevaba gerek yok şeklinde alakasız bir cevap aldım. Bu ne ciddiyetsizlik anlamadım. Daha önce bana bu konu olumlu karşılandı 1 ay içinde kataloga giriş yapacak denen parça için, 2 ay sonra böyle bir cevap gerçekten moralimi bozdu.

O heyecanla konuyu açmıştım, sizleri de umutlandırdıysam özür diliyorum. Ancak ben bu işin peşini bırakmamaya kararlıyım. Fakat karşıdaki kişi "sizin kişisel probleminiz" gibi cümleler kurunca, şunu belirtmek istiyorum. Bu konuda madur olan birçok kimse olduğunu biliyorum. Lütfen bu konuda sürekli olarak FIAT'a başvuralım, bunun benim kişisel sorunum olmadığını anlasınlar ! CITY probleminde de benzer şeyler yaşanmıştı ve tüketici şikayetlerinden sonra ücretsiz değiştirmek zorunda kalmışlardı hatırlatırım...

Üzgünüm...

Ayrıca FIAT'ın bu saçma kıvırmasından sonra konunun sabitlenmesini kaldırabiliriz sayın Moderatör...
    Dikkat bebek var amblemi asılı kardeşim, Aracında bebek varsa sen dikkat edip düzgün araba kullanacaksın, senin aracında suaygırı bile olsa bizim nereden haberimiz olsun ?

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

bu fiat neden böyle en ufak parçası 800 TL 1000 TL 2000 TL

16. 09/06/2012, 13:54

veli ekinci
    priene09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

bütün kullanıcılar olarak kötüleyelim fiatın bu sorununu.bi bmw nin bile sunroof ile ilgili parçası bundan çok ucuz

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

gecen hafta bütün kızakları değiştirttim serviste; garanti kapsamında.

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı keysersoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün FIAT genel merkezinden aradılar ve 2 ay sonra saçma sapan bir cevap verdiler. Daha önce söylediklerinin tam tersi. Bu parça güvenliği ilgilendiren bir parça olduğu için olumsuz yanıt veriyoruz dediler. Telefonda tartışmak zorunda kaldım Başvurumu yazılı olarak yaptığımı ve bu konuda yazılı cevap istediğimi belirttim ama yazılı cevaba gerek yok şeklinde alakasız bir cevap aldım. Bu ne ciddiyetsizlik anlamadım. Daha önce bana bu konu olumlu karşılandı 1 ay içinde kataloga giriş yapacak denen parça için, 2 ay sonra böyle bir cevap gerçekten moralimi bozdu.

O heyecanla konuyu açmıştım, sizleri de umutlandırdıysam özür diliyorum. Ancak ben bu işin peşini bırakmamaya kararlıyım. Fakat karşıdaki kişi "sizin kişisel probleminiz" gibi cümleler kurunca, şunu belirtmek istiyorum. Bu konuda madur olan birçok kimse olduğunu biliyorum. Lütfen bu konuda sürekli olarak FIAT'a başvuralım, bunun benim kişisel sorunum olmadığını anlasınlar ! CITY probleminde de benzer şeyler yaşanmıştı ve tüketici şikayetlerinden sonra ücretsiz değiştirmek zorunda kalmışlardı hatırlatırım...

Üzgünüm...

Ayrıca FIAT'ın bu saçma kıvırmasından sonra konunun sabitlenmesini kaldırabiliriz sayın Moderatör...
    Eğer şikayet edeceksek, yazılı olarak burada toplanıp, standart bir metin oluşturduktan sonra başvuruyu veya şikayeti yapmamız daha uygun olur diye düşünüyorum. Fiat'ın sitesinde şikayetlerimizi bildirebileceğimiz bir yer var mı?

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

koray aktas
    koray85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

konu ile ilgili bendede ayni problm var tavan yarim aciliyor keske sikayete bulunabilsek topluca

Murat SEVGİLİ
    mays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34**9793

Arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak başka bir problem de ben yaşadım. aracımı hareketli iken ortalama (80 km hız) skydoomu açma hatasında bulundum. tabiki servise götürdüm ve 2 plastik parçanın kırıldığını ve değiştirilmesi gerektiği söylendi. tabiki garanti dışı kalıyormuş ve 2.000 tl ücret istediler. gerekçeleri ise şuydu.. Skydoom hareketliyken açılmaz. bende garanti belgesinde nerede yazdığını sordum tabiki gösteremediler ve garanti kapsamında ücretsiz değiştirmek zorunda kaldılar. Lütfen bu konulara dikkat edelim. eğer siz kendi hakkınızı aramazsanız kimse aramıyor...

Sayfa 1/2 12 SonSon