Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Start & Stop sorunu yardım!!

burak balcı
    buraktii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    10 EK 343
    Edilen teşekkür: 5

selam ön panelde eco yazan bi tuş var oradan açıp kapatabilirsiin kapatınca çekişin artığını hissedebilirsin...

güngör çıracıoğlu
    ogunner11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01yg688
    Edilen teşekkür: 0

Selamlar Arkadaşlar.. Bende 2011 model evo aracımdan start stop arızası nedeniyle uzun süre sıkıntı yaşadım. iptal ettirmeyi dahi düşündüm. ( motor arıza işiği yanmasından ).. Ama sonunda Ankara Ali uğurlu fiat servisine gittim. Orada Hayati Üstüner ustamız gerçekten baştan savma bir davranışın dışında. aracımla ilgilendi. ve arızayı net bir şekilde giderdi. Ben buradan kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.. Başka güncellemeleri de uygulayarak arabama keyifle sürmeye başladım.. Ellerine sağlık Ustam.. Kolay gelsin..

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

Standart Ce: Start & Stop sorunu yardım!!

sorun tamamen emniyet kemeriyle alakalı tabi arıza ışığı yanmayanlarda. emniyet kemeri sustranplastiklerden kullanıyorum dün oybarken hareket halindeyken çıkarıp geri takmıştım. bugün start stopun çalışmadığını farkettim tüm kırmızı ışıklarda ve durduğum yerlerde start stop devre dışı uyarısı verdi. sabahtan beri içim içimi yedi. servise götürdüm akü bitmiştir dediler. az önce arabanın yanına indim emiyet kemerindeki plastik tokayı çıkardım ve kontağı açıp kemeri taktım biraz dolaştım ve araba ısındığında start stop tamamen normal şekilde çalışmaya başladı. sorun emniyet kemeririni hareket halindeyken çıkarıp takmakmış anlaşılan...

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Standart Ce: Start & Stop sorunu yardım!!

arkadaşlar start-stop gayet faydalı ve oldukça mantıklı çalışan bir sistemdir. Başına enteresan olaylar gelen arkadaşlar servise uğrasınlar, bu sistemde mantıksız çalışan bir bölüm yok
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

suleyman çırpıcı
    mehmetozsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Start & Stop sorunu yardım!!

bende de 2011 1.4 benzin ve lpg li punto var aynı sorunu ben de yaşıyorum. genelde yüksek devirde ve 110-120 hızda yapıyor. arıza ışığı yanıyor, hatta ekrana da "start stop devre dışı" geliyor (ki zaten start stop u hep kapalı tutuyorum kullanmıyorum ) sarı ünlem yanık kalıyor, bazen motor ışığı da sarı olarak yanıp sönüyor. kontağı kapatıp beklersem bir süre sonra düzeliyor ama tekrar ediyor. lpg ısısını yükselttim devreye geç giriyor, hatta hararet yarıya gelene kadar benzin ile gidip sonra tüpe manuel olarak geçiriyorum. 100 ün üzerine çıkmazsam genelde sıkıntı olmuyor. ama bu arazı ışığı yanınca yola devam edersem, özellikle 1-2 vites geçişlerinde araç titriyor stop ediyor ve marş almıyor, bu durumda tüpü kapatıp benzine alıyorum, marş yaparken gazı pompalıyorum, tesadüfen benzini alırsa o an, çalışmaya başlıyor aksi halde marş almıyor aracım. bir türlü çözemedim. egr valfinden olabilir mi veya egr soğutucusundan ? bilen ve çözüm bulan varsa yardım edebilirse çok dua alır. şimdiden teşekkürler.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı mehmetozsoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de 2011 1.4 benzin ve lpg li punto var aynı sorunu ben de yaşıyorum. genelde yüksek devirde ve 110-120 hızda yapıyor. arıza ışığı yanıyor, hatta ekrana da "start stop devre dışı" geliyor (ki zaten start stop u hep kapalı tutuyorum kullanmıyorum ) sarı ünlem yanık kalıyor, bazen motor ışığı da sarı olarak yanıp sönüyor. kontağı kapatıp beklersem bir süre sonra düzeliyor ama tekrar ediyor. lpg ısısını yükselttim devreye geç giriyor, hatta hararet yarıya gelene kadar benzin ile gidip sonra tüpe manuel olarak geçiriyorum. 100 ün üzerine çıkmazsam genelde sıkıntı olmuyor. ama bu arazı ışığı yanınca yola devam edersem, özellikle 1-2 vites geçişlerinde araç titriyor stop ediyor ve marş almıyor, bu durumda tüpü kapatıp benzine alıyorum, marş yaparken gazı pompalıyorum, tesadüfen benzini alırsa o an, çalışmaya başlıyor aksi halde marş almıyor aracım. bir türlü çözemedim. egr valfinden olabilir mi veya egr soğutucusundan ? bilen ve çözüm bulan varsa yardım edebilirse çok dua alır. şimdiden teşekkürler.
    forumumuza hoşgeldiniz. arkadaşların sağlıklı fikir yürütebilmesi için toptan sorayım dedim. lpg ne zaman montaj yapıldı, ne marka takıldı. bununla alakalı takttırdığınız yere müracaat ettinizmi.
    bizim araçlarda lpg seçiminin ve montajının çok önemli olduğu söylenir. ankara da olan çok arkadaşımız var. iyi bir ustanız yoksa bu ve diğer oluşabilecek sorunlarla alakalı işinin ehli, araçlarımızı iyi bilen ustalara yönlendirebilirler.

suleyman çırpıcı
    mehmetozsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

merhaba, öncelikle teşekkür ederim. landirenzo marka simit tank lpg var. 0km'de kartaş servis ankara tarafından takılmış. Bektaş oto'ya gittim konu ile ilgili, (landirenzoya bakan bir lpg servisi) bilgisayara bağlandı, bir hata görünmüyordu, gaz ayarı yapıldı, lpg enjektörleri kontrol edildi, lpg nin devreye gireceği sıcaklık yükseltildi, amanet bir çözüm olmadı.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12