Sayfa 1/5 12345 SonSon
88 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP ön takımlardan lokurtu sesi gelen varsa buyursun

sinan ozturk
    lostface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035
    Edilen teşekkür: 31

Dikkat GP ön takımlardan lokurtu sesi gelen varsa buyursun

Arkadaslar merhaba herkezin grande puntosu gibi benim puntoda da aynı sorun baslamıstı yani ufak bir kasis veya cukurlu yol veya bozuk yoldan gideyim hem lok lok lokurtu gibi sesler geliyordu bugun tamirciye goturdum en sonunda dayanamadım cunku resmen aracımdan sogudumdu neyse adam once arabayı kulandı sesi duydu tabiki hemen rot balansa çekti aracı usta baktı hic sorun yok dedi sonra tamirhaneye goturduk arabayı usta ön takımı soktu ve suspansyonları yani amatasorleri indirdi amatasorleri amatosörcüye goturdu hicbir sorun yok dedi sonra takoz basları var o amatasorlerin baslarında siyah bir parca bilen bilir tek son olarak bu kaldı dedi birde baktı ki parcaya hafif yenmiş nasıl anlatsam bosluk var anladık zaten onlardan oldugunu artık cunku herseyi denedik enson o kaldıdı gittim kendim orjinal opar servisine parcanın fiyatını sordum tanesine 70tl cekti 2 tane aldım geldi usta taktı ve denedik sonuc mukemmel arabada tık yok.ben sunuda demek istiyorum burda bazı arkadaslar var insanı yanıltıyorlar yok o takoz basları yaglanıyomuşta bilmem gres basıyorlarmışda inanmayın onlara sakın.cunku o takoz başı denilen parca zamanla kendine yatak acıyor ve aşınıyor kendi gozumle gordum bugun direk deiştirmesini isteyin benden bukadar yardımcı olduysam ne mutlu bana
    Konu lostface tarafından (17/03/2012 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 7 kişi lostface'ye teşekkür etti:

kadir yıldırım
    kadir1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

selamlar çok teşekkür ederim aynı sorun bendede var aydınlatmış oldunuz

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu an yoldan geldim ve o sesi duymamak için teybin sesini açtım.aynı dert bendede var. ön takıma baktırdım sorun yok dediler .. forumdan öğrendim amartisör takozu olduğunu. gerek yok kalsın öyle dedim uzun sürecek yoksa işim gereği fazla boş vaktim olmuyor.. teybin sesini açıveriyorum artık hem dizel motor sesi hem takozların yaptığı lokurtu hemde mıcırlı yolda içeri içeri aldığı ses.. soğumaya başladım araçtan

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bi ara da tıkırtı burcu denilen bi zımbırtı vardı

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

inanın araçtan okadar sogudumduki eve simdi toplandım geze geze doyamıyorum birde şunu farketceksiniz eyer yaptıran olursa direksiyon 1 kat daha yumuşuyor bu sefer tamamen tüy gibi oldu parçanın ismi yine soyleyeyim amatsor üst takozu (kep) deniliyor hatta ben resimde koyayım parçanın ve sakın yaglanması lazım yok toz kaçmış yün kıl kaçmış deyen olursa inanmayın direk deiştirin çünkü parça eyerki yaglanırsa inanın 1 hafta sonra yine aynı problem oluyor burda forumda yapan arkadaslar var yok yaglamıslar falanda filanda diye sadece 1 hafta sonra yine o sesi duymaya baslıyosunuz verin biraz fazla para 1 kere acıcak ama sonra rahat etceksiniz inanın varya o başınızın agrısı birazcıkta dinmiş oluyor

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Teşekkürler paylaşımınız için...

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler paylaşımınız için...

rica ederim ustam

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

sinan bey merhaba.

bende aynı dertten muzdaribim ne zamandır. bugün aracımı servise götüreyim dedim. usta test sürüşü yaptı.
    rot balans, ön diskler, şanzıman ve motor kulağı, viraj z rotları değişecek dedi.
    yarın fiyat verecekler.
    siz nerde baktırdınız acaba. sizin usta bu işte tecrübeli anlaşılan birde ben aracımı götüreyim oraya.

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sinan bey merhaba.

bende aynı dertten muzdaribim ne zamandır. bugün aracımı servise götüreyim dedim. usta test sürüşü yaptı.
    rot balans, ön diskler, şanzıman ve motor kulağı, viraj z rotları değişecek dedi.
    yarın fiyat verecekler.
    siz nerde baktırdınız acaba. sizin usta bu işte tecrübeli anlaşılan birde ben aracımı götüreyim oraya.

hocam ben tofaşta calısıyorum o goturdugum arkadasta tofaşta calısıyor yanlız o arkadaş bu bizim araçlar finalden cıkınca arızaları bulan kişi yaptırdıgım yer beşyolda mishelin lastikçi var buyuk ptt yi biraz asarı dogru geçince 2 ci ust geçidin hemen yanında sag tarafta kalıyor yol içerisinde umut oto yanlız ben arkadasın nosunu vereyim sana anlaşin sana arızalarını soyler ister yaptırırsın ister yaptırmazsın zaten araca biniyor test suruşu yapıyor sakın o servise para kaptırma malzemeleri hemen karşıda nejat oto var oparın orjinal yedek parcacası ben oaradan aldım yan sanayiside var global isminde onun fiyatı 40 tl orjinali ise 70 tl ve şuanda indirimde parça yoksa fiyatı tanesi 110 tl unutmadan arkadasta kendisine 80 tl işcilik istedi verdim kurtuldumya bu derten helal olsun bu para 70+70 malzeme+80 işcilik istedi toplam 220 tl tuttu ismi adnan abi numarası 05327354395
    Konu lostface tarafından (17/03/2012 Saat 23:38 ) değiştirilmiştir.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Abi Türkçeyi katlediyorsun ama yine de teşekkürler
    biz gp'yi çok sevdik

12. Bu mesajı için 2 kişi cihankardes'ye teşekkür etti:

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Türkçeyi katlediyorsun ama yine de teşekkürler
    sende saol cihan kerdeşim

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı lostface Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben tofaşta calısıyorum o goturdugum arkadasta tofaşta calısıyor yanlız o arkadaş bu bizim araçlar finalden cıkınca arızaları bulan kişi yaptırdıgım yer beşyolda mishelin lastikçi var buyuk ptt yi biraz asarı dogru geçince 2 ci ust geçidin hemen yanında sag tarafta kalıyor yol içerisinde umut oto yanlız ben arkadasın nosunu vereyim sana anlaşin sana arızalarını soyler ister yaptırırsın ister yaptırmazsın zaten araca biniyor test suruşu yapıyor sakın o servise para kaptırma malzemeleri hemen karşıda nejat oto var oparın orjinal yedek parcacası ben oaradan aldım yan sanayiside var global isminde onun fiyatı 40 tl orjinali ise 70 tl ve şuanda indirimde parça yoksa fiyatı tanesi 110 tl unutmadan arkadasta kendisine 80 tl işcilik istedi verdim kurtuldumya bu derten helal olsun bu para 70+70 malzeme+80 işcilik istedi toplam 220 tl tuttu ismi adnan abi numarası 05327354395
    valla sinan bey bende bugün bu sorun için servise gittiğimde lastiklerini de değiştir dediler. hemen beşyola gittim. bahsettiğin michelinde fiyat aldım görüştüm. bahsettiğin yeri iyi biliyorum. yarın çalışıyor mu usta bilemiyorum çok da ihtimal vermiyorum ama yarın en azından telefonla ararım. birgün önceden haberim olsaydı bugün hallederdim. çok teşekkür ettim.

çok makbule geçti

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

valla sinan bey bende bugün bu sorun için servise gittiğimde lastiklerini de değiştir dediler. hemen beşyola gittim. bahsettiğin michelinde fiyat aldım görüştüm. bahsettiğin yeri iyi biliyorum. yarın çalışıyor mu usta bilemiyorum çok da ihtimal vermiyorum ama yarın en azından telefonla ararım. birgün önceden haberim olsaydı bugün hallederdim. çok teşekkür ettim.

çok makbule geçti

rica ederim aga yarın calısıyormu bilmem ama adnan abi pazartesi 8 6 çalısıyor tofasta haberin olsun neyse sen ara anlasırsın onunla

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

sinan bey merhaba.

yarın fiyat verecekler.
    bende de aynı sıkıntı başladı, özellikle kar - buz ve aşırı soğukta yaptığım seyahatlerden sonra arttı bu ses. şu anda girdiğim her hafif çukurda lıkır lıkır lık lık sesi geliyor. uzun yolda en küçük tümsekte bile yapıyor bu sesi.

serviste usta kullandığı zaman z rotlarından dedi ve değişecek demişti ancak bakım uzun sürünce ve de bu şekilde kullanmamın bir zararı olmayacağını teyit ettikten sonra yaptırmadan ayrıldım.

ben z rotları olarak biliyordum, ancak hafta sonu ben de götürüp sorayım en iyisi.

teşekkürler paylaşımın için.

ali kaan
    kaan3368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 ARA 58
    Edilen teşekkür: 24

sinan kardes aynı sorunu bende cektim tam 7 kez servise gittim sonuç olumlu artk aracı satmayı kafaya koyydum. neyse ki halletmissin gaçmis olsun

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Bence temiz bi rot-balanscıya sokun öncee!! banada üst takozlar dendi 80 liradan 2 tane aldım taktılar ses kesilmedi sonra başka bi rot-balanscı baktı meğer sorun çifti 30 lira olan Z-rot kollarındaymışş ve takozları takıp test sürüşü yaptıgımız için geride veremedik takan ustayaa şeyaptım bendee aklınızda bulunsun önce tespitini sağlıklı bir şekilde yapınn..

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

e tabikide benim goturdugum usta once kendisi arabayı alıyor ker duukanı dolasıyoruz once rot balancı orda sorun yok ise amatasorcu ordada sorun yoksa kep ler tabiki illa kep diye bisey cıkmıyor rotlarda olabiliyor z rot da olabiliyor amatasorde olabiliyor haklsınız.

sinan ozturk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16K 0035

Alıntı mutunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de aynı sıkıntı başladı, özellikle kar - buz ve aşırı soğukta yaptığım seyahatlerden sonra arttı bu ses. şu anda girdiğim her hafif çukurda lıkır lıkır lık lık sesi geliyor. uzun yolda en küçük tümsekte bile yapıyor bu sesi.

serviste usta kullandığı zaman z rotlarından dedi ve değişecek demişti ancak bakım uzun sürünce ve de bu şekilde kullanmamın bir zararı olmayacağını teyit ettikten sonra yaptırmadan ayrıldım.

ben z rotları olarak biliyordum, ancak hafta sonu ben de götürüp sorayım en iyisi.

teşekkürler paylaşımın için.
    aga z rod da olabilir usta oan karar vercek ben illa kep ler olacak demiyorum usta olan arkadas anlıcak madem o dukkada usta olarak calısıyor işini yapacak arızayı bulacak

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Aynı benzer dert bende de vardı lanet olası Zrotlardandı sorun, önce sol bozuldu sonra sağ sonra amortisör takozları 4 parçada değişti aracın çukura girip çıkarken verdiği ses değişti tankırtı tunkurtu kalmadı. Amortisör takozları ve z rotlar cidden çok ses yapıyor bozulduklarında.

Emrah Soydan
    Puntojet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Amortisör takozlarında boşluk oluştuğundan ki genel de su almasından dolayı ya da zorlanmasından dolayı oluyor, ilerleyen aşamalardan direksiyonda da düşük hızarda vuruntu yapıyor ve ciddi rahatsızlık veriyor. Amortisörlerinden indirilerek bilyelerinde tekrar greslenerek boşluğun giderilmesi geçici ve ucuz bir çözüm işe yarıyor mu evet, ancak 60bin km den sonra yanılmıyorsam bunların değiştirilmesi lazım. Aracı satacak kadar soğutacak bir olay mı hayır tabi ki, sonuçta geçici de kalıcı da çözüm arasanız cüzi miktarlara halledebilirsiniz. Allah daha ciddi sıkıntılar vermesin.

Sayfa 1/5 12345 SonSon