Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
88 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: GP ön takımlardan lokurtu sesi gelen varsa buyursun

Tevfik Işık
    tafo0911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 30

Standart Cevap: GP ön takımlardan lokurtu sesi gelen varsa buyursun

Bir de direksiyon tikirti burcuna baktirin.

batu basar
    batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06FK0092
    Edilen teşekkür: 9

Rot balans diye düşünüyorum

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Arka amortisor takozlarinda sikinti yasaniyor mu? Benim arkadan cukurlarda cok ses geliyor. Sanki cok sert dusmus gibi

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı tafo0911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de direksiyon tikirti burcuna baktirin.
    Tıkırtı burcu da bir ihtimal ancak bu ses aracın sağ ön tarafından geliyor.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı batuhan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot balans diye düşünüyorum
    Rot-balans değil O konunun ustasına baktırdım aracı zaten ön takımların temiz ve sorunsuz olduğunu söyledi.

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim de sol tarafta lokurtu gelmeye basladi. Okudugum kadariyla 2 ihtimal var ya amortisor takozlari yada z rotlar. Baska ihtimal varsa soyleyin arkadaslar.

Birde soyle bir ek bilgi vereyim. Direksiyon hizli hizli sag sola 30 ar derecelik acilarla cevirince tikirti geliyor on taraftan. Direksiyon kutusundan mi geliyor yok takozlar filan mi bilmiyorum.

Sizce slrunum ne olabilir?

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Emre9110 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de sol tarafta lokurtu gelmeye basladi. Okudugum kadariyla 2 ihtimal var ya amortisor takozlari yada z rotlar. Baska ihtimal varsa soyleyin arkadaslar.

Birde soyle bir ek bilgi vereyim. Direksiyon hizli hizli sag sola 30 ar derecelik acilarla cevirince tikirti geliyor on taraftan. Direksiyon kutusundan mi geliyor yok takozlar filan mi bilmiyorum.

Sizce slrunum ne olabilir?
    Sizin sorununuz direksiyon kutusu/mili veya city arızası kaynaklı sanırım. Ancak o "lokurtu" sesini ben halen göstermedim. Fren balatası değişime gittiğimde göstermeyi düşünüyorum. Sorunun kaynağını buraya da yazacağım.

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin sorununuz direksiyon kutusu/mili veya city arızası kaynaklı sanırım. Ancak o "lokurtu" sesini ben halen göstermedim. Fren balatası değişime gittiğimde göstermeyi düşünüyorum. Sorunun kaynağını buraya da yazacağım.
    City ile ilgili arıza ışığım hiç yanmadı. Direksiyonda da çok bi sıkıntı yok. Yani tam sola yada tam sağa çevirince bir sıkıntısı yok. Direksiyon düz konumdayken sağ sol sağ sol sağ sol yapınca geliyor tıkırtı. Tam çevirince sıkıntı yok ancak ufak ufak manevra yapınca geliyor. Video çekeyim ben hatta. Sıkıntılarımla ilgili konu açmayı planlıyorum.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı Emre9110 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City ile ilgili arıza ışığım hiç yanmadı. Direksiyonda da çok bi sıkıntı yok. Yani tam sola yada tam sağa çevirince bir sıkıntısı yok. Direksiyon düz konumdayken sağ sol sağ sol sağ sol yapınca geliyor tıkırtı. Tam çevirince sıkıntı yok ancak ufak ufak manevra yapınca geliyor. Video çekeyim ben hatta. Sıkıntılarımla ilgili konu açmayı planlıyorum.

sol taraftan gelen lokurtu city , z rotu veya amortisörden olabilir. Âmâ direksiyonu bir sağ, bir sol yapınca gelen ses direksiyon kutusundan. ama hepsinde birazda olsa ses var ama gelen ses rahatsız edecek durumda değil. Bu arda sol taraftan gelen ses City dense arıza ışığı yakmayabilir. Çünkü Elektronik bir arıza değil.
    Konu ORS15 tarafından (09/03/2016 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sol taraftan gelen lokurtu city , z rotu veya amortisörden olabilir. Âmâ direksiyonu bir sağ, bir sol yapınca gelen ses direksiyon kutusundan. ama hepsinde birazda olsa ses var ama gelen ses rahatsız edecek durumda değil. Bu arda sol taraftan gelen ses City dense arıza ışığı yakmayabilir. Çünkü Elektronik bir arıza değil.
    Konu açtım zaten video linkini de verdim. Bi inceler misin Ali hocam

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Evet arkadaşlar, şu "lok lok" ses hakkında yaptırdığım işlemi belirtmek istiyorum. 3 hafta kadar önce forumdaki tavsiyeler üzerine Bostancı Sanayi'de bulunan Rese Otomotiv'e gittim. Sesin kaynağını bulmak için çok uğraştılar. 4 kez test sürüşüne çıktık. En sonunda amortisör takozlarının değişimine karar verildi. Her neyse adet fiyatı 90 TL. olmak üzere 2 adet (orijinal parça) ön amortisör takozu alındı. Ve değiştirildi. İşçilik ise 80 TL. aldılar.

Ses yine de gitmedi. Bu kez de "haftaya gel. Bu kez bir çıkma amortisör bulalım. Onu takıp amortisör testi yapalım." dediler ama ben gitmedim. Tamam, eski amortisör takozlarının yıprandığını gördüm de bir de yeni 2 adet amortisör alıp maliyeti daha da çok arttırıp da ses yine gitmezse diye uğraşmak istemedim. Git-gel akaryakıt maliyeti de ayrı zaten. Viraj demiri/viraj demiri lastikleri, rot başları, rol kolları, z rotlar, motor kulağı, akis körükleri, rotil, aks orta rulmanı, fren disklerini tutan sac parça, el freni teli hep kontrol edildi. Tamamı sağlam. Ses City'den de kaynaklı değil.

uğur türkeli
    ugurturkeli92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

Tıkırtı burcu

Sent from my iPhone using

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka amortisor takozlarinda sikinti yasaniyor mu? Benim arkadan cukurlarda cok ses geliyor. Sanki cok sert dusmus gibi
    Benim sağ arkadan gelen sesin çözümü;en ufak bozuk yolda takır tukur ses vardı.
    Tahmin ettiğim gibi amortisör üst takozu çatlama yapmış,bağlantı yeri boşa düşmüş.Parça 50tl değişim yapıldı ses bitti gitti.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-asset.jpg  
    Konu Ezeldenberi tarafından (14/04/2016 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ugurturkeli92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıkırtı burcu

Sent from my iPhone using
    Tıkırtı burcu da sağlam çıktı

Ahmet Taşkın
    Jet17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Aynı sorun bende de var amortisörler değişti üst takozlar değişti bitane de Z rot değişti mecburi saplamasını kopardı usta sıkarken ama seste bi değişim yok bi çözüm bulan varsa yardımcı olaun kafayı yiyeceğim amortisör değiştirdiğim gün servise gitti yakoz dedi yeni değişti dedim sonra amortisör dedi oda şimdi değişti dedim ozaman değiştirdiğin yere götür dedi sorunu anlat dedi bu parçalardan dedi ne bi giriş yaptılar ne başka bişey sadece bi tur attı ne altına ne üstüne baktı çekti gitti sanayideki ustalar bile bukadar ilgisiz değil arabamı seviyorum ama hem puntodan hem fiat tan soğutuyorlar adamı

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Arkadaşlar aracımda bozuk yolllarda gelen lokurtu sesi ve direksiyonu sağa sola çevirdiğimde sürtme sesi vardı.Bir de tam sağ ya da sola dönüşlerde takırtı sesi geliyordu.Bugün rot balansçıya götürdüm.

-Sol rot başı
    -Amortisör takozları
    -Akis boşlukları

yazan bir liste verdi elime.Bu amortisör takozları için önerdiğiniz bir marka var mı?(İnternette satış linki olan)Bir de bu aks boşluklarını ayarlıyorlar falan dedi yedek parçacı.Benim bildiğim aks lalesinin içi kaynakla dolduruluyor yanlış mı biliyorum.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

forumda amortisör takozları için yerli üretimi tavisye edenlerde var ithal ürünleri tavsiye edenler de var konu yakın zamanda şahsım tarafından gündeme getirildiği için volkan1065 arkadaşımızın önerisi üzerine opel corsa D kasa için üretilen alman ruviella amortisör takozlarını tercih ettim henüz montajını yaptırmadım ama,kalitesiyle ilgili yorum yapamıyacağım çiftini 100 tl.ye almıştım malum dolar zammıyla birlikte 140 olmuş (40 lira zammı bana fazla geldi) internette aratın daha uygun fiyat bulabilirsiniz.
    ya devlet başa ya kuzgun leşe

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda amortisör takozları için yerli üretimi tavisye edenlerde var ithal ürünleri tavsiye edenler de var konu yakın zamanda şahsım tarafından gündeme getirildiği için volkan1065 arkadaşımızın önerisi üzerine opel corsa D kasa için üretilen alman ruviella amortisör takozlarını tercih ettim henüz montajını yaptırmadım ama,kalitesiyle ilgili yorum yapamıyacağım çiftini 100 tl.ye almıştım malum dolar zammıyla birlikte 140 olmuş (40 lira zammı bana fazla geldi) internette aratın daha uygun fiyat bulabilirsiniz.
    ruviella marka takozları internette bulamadım.Aks kafasını yeni mi alsam tamir mi ettirsem acaba?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fiyatı o zamanlar çok makuldu. Son dolar kuru artışında satıcı firmalar dolar kuruna ilave birde kendileride kar payına zam yapıyorlar sağolsunlar. Takozlar puntoda su kanalının olduğu noktada olduğu için içindeki bilyalar çabuk dağılıyor. Bunun için arasıra wd 40 ile temizlik sonrasında sıvı gres ile yağlamak ömrünü uzaltır. Tabi kaliteli bir takozda bu olur. Yoksa dandik bir takoza ne sürersen sür fayda etmez. Birde kulanılan bakımyağıda önemli.

Bunun dışında tabi cepteki para önemli. Bütçe kısıtlı ise parça konusunda bütçeye göre en iyi markaları almak.

-AKS ları değişecek ise mutlaka orjinal alın. Yan sanayi aks lardan çoğüu kişi memnun kalmadı. Bu konu sadece fıat göre değil diğer markalardada yan sanayi aks lar çoğu zaman kısa sürede sorun çıkarıyor. Ancak aks kafalarının yağlarını kontrol etsinler.

-Rot başları çok pahalı değildir.Orjinal yada muadil bir marka seçilebilir

- Takozlar konusunda orjinal yada ruviella yada yerli üretim rapro yada snr olabilir.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatı o zamanlar çok makuldu. Son dolar kuru artışında satıcı firmalar dolar kuruna ilave birde kendileride kar payına zam yapıyorlar sağolsunlar. Takozlar puntoda su kanalının olduğu noktada olduğu için içindeki bilyalar çabuk dağılıyor. Bunun için arasıra wd 40 ile temizlik sonrasında sıvı gres ile yağlamak ömrünü uzaltır. Tabi kaliteli bir takozda bu olur. Yoksa dandik bir takoza ne sürersen sür fayda etmez. Birde kulanılan bakımyağıda önemli.

Bunun dışında tabi cepteki para önemli. Bütçe kısıtlı ise parça konusunda bütçeye göre en iyi markaları almak.

-AKS ları değişecek ise mutlaka orjinal alın. Yan sanayi aks lardan çoğüu kişi memnun kalmadı. Bu konu sadece fıat göre değil diğer markalardada yan sanayi aks lar çoğu zaman kısa sürede sorun çıkarıyor. Ancak aks kafalarının yağlarını kontrol etsinler.

-Rot başları çok pahalı değildir.Orjinal yada muadil bir marka seçilebilir

- Takozlar konusunda orjinal yada ruviella yada yerli üretim rapro yada snr olabilir.
    Volkan bey bu aks boşluklarını kaynakla doldurum daha sonra freze işleminden geçiriyorlar değil mi.Boşluğu dolduracak bir ayar yok herhalde.Bir de aks boşluk tamirini tavsiye edermisiniz?Sanırım değiştirmeyi tavsiye ediyorlar genelde.Bir de aks kafalarının orjinali ne kadar acaba?Sol rot baş yazmış rot balansçı.Bu sürücü tarafı oluyor değil mi?Yoksa karşıdan baktığı için yolcu tarafı olabilir mi?Bir de volkan bey aşağıdaki rot başı nasıl lınır mı acaba?

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...E&gclsrc=aw.ds

Bu aks kafasından hangisini tavsiye edersin?

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca...E&gclsrc=aw.ds

https://www.aktasotoyedekparca.com/A...SABEgIOOvD_BwE

https://www.fiatparcacim.com/index.p...roduct_id=2682

https://www.kirazcioglu.com/U13767,2...fam-606592.htm

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon