Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Sustalı Anahtardaki Boşluğu Yok Etme (Video+Foto)

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

teşekkürler çok güzel bir paylaşım.. ben o ezilmesi gereken yeri biraz fazla tahriş etmişim orası kırıldı ama yinede tutuyor

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Ben anahtarı açarken kontrolsüz şekilde hızla açmıyorum. Karşı tarafa vurmasın diye anahtarı tutuyorum. Bu nedenle şimdiye kadar hiçbir gevşeme belirtisi yok.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

teşekkürler. yarın deneyeceğim
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Tebrikler güzel bir açıklayıcı çalışma olmuş.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Standart anahtarlıktaki tam kapanmama sorunu

Alıntı onn.off Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto evo Veya Fiyat.ın Yeni Sustalı Anahtardaki Boşluğu Bir Kaç Adımda Nasıl Yok Edildiğini Sizlerle paylaşmak İstedim.

Video İzle: ...........Punto Evo Anahtar - YouTube..........

bir kaç çekiç ve tornavida Darbesi yardımı ile olay bitmiştir....
    Merhaba Ali Bey,

Paylaşımınız için size tekrar teşekkür ederim.Bu sorun için FIAT Servisi veya FIAT ile irtibata geçip sorunun çözülmesi için görüşme gerçekleştirdinizmi?Eğer böyle bir girişimde bulundunuz ise, neler görüştüğünüzü anlatırmısınız?Gördüğüm kadarı ile sorun malzemenin yumuşaklığı sonucu bir süre sonra yuvası aşınıp genişliyor,anahtarda yuva genişliğinden dolayı tam yerinde olmasına karşı ayrık kalıyor yada açılması için bastığımız FIAT logolu düğmenin o yuvalara giren tırnaların aşınmasından dolayı yuvanın içinde boşluklu şekilde durması.CTY sorunu gibi ürün hatalı görünüyor.Bu tamamen benim düşüncem ve eğer ürün incelemeye alınırsa, düşüncemin doğru çıkacağını düşünüyorum.Eğer dediğim gibi çıkarsa garantili ve garantisi dolmuş araçlarında bu sorunlarının fiat tarafından ücretsiz çözümlenmesi gerekir.Benim aracım garanti kapsamında ve 2011 26000km daha yeni 1 yılını dolduracak, bukadar kısa zamanda anahtarlığın sorun yaratması şaşırtıcı 2-3 yıl geçse herhalde hiç tutmayacak.Sanırım hiç kimse Fiat'a bu konuda başvurmamış veya başvurmuş sonucu yazılmamış.Ben bugün arka stoptaki buğu sorunu için Fiat'a mail gönderirken benim anahtardaki bu sorundanda bahsettim ve bu forum sitesinden buradaki arkadaşların kendi çabaları ile neler yapmaya çalıştıklarını incelemelerini rica ettim.Fiat'tan gelecek cevaba göre bu konuda hareket etmeyi düşünüyorum,eğer çözümlenmesi konusunda bir girişimleri olmaz ise bu forum sitesindeki uygulamaları göstererek Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı Bilir kişi tarafından malzemenin incelenmesi talebinde bulunmayı düşünüyorum.Anahtarı açarken basıyoruz açılıyor basıyoruz parmağımız veya elimiz ile kapatıyoruz.Bu işlemi yaparken yuva genişleyip boşluk yapıyorsa veya tırnaklar aşınıyorsa bu kullanıcı değil malzeme kaynaklı olabilirki diğer marka kullanan arkadaşlarda bu tarzı anahtarı olanlarında bu sorunu duymadım.FIAT'tan gelecek bilgiye göre sizlerle paylaşımda bulunacağım.
    Herkeze Selamlar..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Merhaba fırat bey ilginize teşekkür ederim
    Ben bu konuyu FİAT.a bildirmedim bildirme gereğide duymadım neden diye sorarsan FİAT böyle durumlara çözüm üretemiyor sadece bizi oyalıyor . Biz konuyu italyaya bildirdik bu sorun sadece sizde rastlandı diyip konuyu kapattkları kaç tane şikayetim var altta sayıyorum
    1- city sorunu (henüz yaşamadım ama yaşayanlar için mücadele ettim)
    2- arka far buğu yapması
    3- kapıların sert vurmadan kapanmaması (çaresi yok)
    4- iç plastik aksamının ses yapması
    5- yazın klimanın hırıltılı sesli çalışması ( çaresi yok)
    6- amortisor takozlarının luk luk ses yapması
    7- radyonun cızırtılı çalışması
    8- egzoz spiral zırıltı yapması
    10- anahtar kapaklarının yakıt değince genleşip solgunlaşıp kırılması bugüne kadar tam tamına 4 kapak değiştirdim 1 damla benzin değsin kapağın işi bitiyor. Tamam servis bana 1 defa değiştirdi fakat kalanını kendi cebimden ödedim
    Ve son olarak anahtardaki boşluk bunuda bildirseydim aynı cevap sizi çözüm için arayan kişi. semtiniz neresi diyor siz semt ismini verince sizi servise yönlendiriyorum sizi servisten arayacaklar diyor ve konuyu kapatıyor
    Servise gidiyorsun UZAYLI muamelesi görüyorsun sanki sizin haricinizde hiç bir allahın kulu bu sorunu yaşamamış . Hâl böyle olunca sorunu kendimiz çözüyoruz

Ben önceki grande punto daki mavi direksiyon logosunu kırmızı yapmak istemiştim bende servet talep ettiler ben ise 50TL ye mal edip kendim değiştirdim
    Fakat ben bu sorunu sadece FİAT la yaşamadım daha önceden vw lanet golf vardı bende
    1- zincir sesi
    2- iç platik tamamı soyulması
    3- radyo cızırtısı
    4- nox sensörü 800 Euro ya Doğuş otonun katkılarila
    5- pas sorunu
    6- motorun zırıltılı çalışması
    7- iç platik aksamın ses yapması
    Golf comforline 1.6 FSİ motor 2006 model sıfır almıştım
    Ama adı golf işte bir yan aynası 680TL sattım kurtuldum
    Bunlara benzer sorulnları nissan almera da yaşadım
    Kısaca yapacak bir şey yok her markada durum aynı türkiyede bir ürünü satana kadar arkasındalar sattık bitti artik bizi ilgilendirmez zihniyeti var buda değişmez ben boşverdim
    punto evolution

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Ben artık forumdaki bu güzel arkadaşlara sorun yaşarsalar kendimce nasıl çözüm üretirimle ilgileniyorum hangi marka yada hangi servis anahtar sorununa çare bulur ki açacak boşluğu hesaplayacak sıkıştıracak ve müşteriye sorunsuz olarak anahtarı teslim edecek aynı zamanda bu sorunu ana üreticiyede bildirecek ben hayal görüyorum
    punto evolution

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper anlatım, teşekkürler
    Alıntı bluewhisper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürederiz
    Alıntı ktpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laf aramızda kapak da süpermiş
    Alıntı M@GIC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel paylaşım.
    Alıntı mrtgokdepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baba büyüksün. paylaşım için teşekkürler.
    Alıntı omer06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper emeğinize sağlık
    Alıntı unreal123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline saglık yaptm gayet güzel oldu
    Alıntı must Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline saglik gercekten ise yarar bi paylasim olmus
    Alıntı ufuk_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel paylaşm tesekkrler
    Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma,emeğine sağlık...
    Alıntı fortune Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık emeğe saygı.
    Alıntı sedat06DF5649 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emeğine sağlık süpersin
    Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasdettiğinizi şimdi anladım. Bende de var o kalkıklık anahtar dibine kadar oturmuyor ama bunu şimdiye kadar hiç sorun etmemiştim. Hatta fark bile etmemiştim. Sanırım mükemmelliyetçilik var sizde biraz
    peki sizler denediniz mi? merak ettim....

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Ben bu konuyu FİAT.a bildirmedim bildirme gereğide duymadım neden diye sorarsan FİAT böyle durumlara çözüm üretemiyor sadece bizi oyalıyor . Biz konuyu italyaya bildirdik bu sorun sadece sizde rastlandı diyip konuyu kapattkları kaç tane şikayetim var altta sayıyorum
    2- arka far buğu yapması
    10- anahtar kapaklarının yakıt değince genleşip solgunlaşıp kırılması bugüne kadar tam tamına 4 kapak değiştirdim 1 damla benzin değsin kapağın işi bitiyor. Tamam servis bana 1 defa değiştirdi fakat kalanını kendi cebimden ödedim
    Ve son olarak anahtardaki boşluk bunuda bildirseydim aynı cevap sizi çözüm için arayan kişi. semtiniz neresi diyor siz semt ismini verince sizi servise yönlendiriyorum sizi servisten arayacaklar diyor ve konuyu kapatıyor
    Servise gidiyorsun UZAYLI muamelesi görüyorsun sanki sizin haricinizde hiç bir allahın kulu bu sorunu yaşamamış . Hâl böyle olunca sorunu kendimiz çözüyoruz

Ben önceki grande punto daki mavi direksiyon logosunu kırmızı yapmak istemiştim bende servet talep ettiler ben ise 50TL ye mal edip kendim değiştirdim
    Fakat ben bu sorunu sadece FİAT la yaşamadım daha önceden vw lanet golf vardı bende
    1- zincir sesi
    3- radyo cızırtısı
    5- pas sorunu
    Kısaca yapacak bir şey yok her markada durum aynı türkiyede bir ürünü satana kadar arkasındalar sattık bitti artik bizi ilgilendirmez zihniyeti var buda değişmez ben boşverdim
    Bravo kardeşim sana ek olarak bende REANULT servis ve araçlarında benzer sorunları yaşadım. Adam garantili değiştirdiği Alternatör kayışı 2 gün sonra attı herifcioğlu bana kullanıcı hatası diyor... Ben ki kılın kılı bi adam olarak aracı 3000 devire zor çıkarırım. Size sonuna hatta sonsuza kadar katılıyorum. Bunların hepsi Tok açlardan işte zihniyet yolunacak kaz muamelesi yapmak.Servislerdede sadece kaz bey oluyorsunuz tek fark bu.....

Emir Gürer
    crazyEvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    10aee09
    Edilen teşekkür: 0

ben bu anahtar kabının damalısını arıyorum nerden bulabiliceğim hakkında bi fikri olan varmı...??

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

2- arka far buğu yapması

1- zincir sesi
    3- radyo cızırtısı
    5- pas sorunu
    Merhabalar.
    Bu konu ve stop buğulanması konusunda FIAT a mesaj gönderdim 19.03.12 tarihinde 20.03.12 tarihinde ''Merhaba başvurunuz Fiat çağrı merkezimiz tarafından alınmıştır.Gerekli incelemeleri yaparak en kısa sürede sizin ile temasa gececeğiz.'' diye bir mesaj aldım.Bu günde fiat servisinden anahtar için servisten çağırdılar yarın görüşmeye gideceğim bakalım ne muamelesi yapacaklar.
    Daha önce sitemizde CTY problemi yaşamış ve Tüketici hakem heyetine başvurarak haklılığımızı yani üretici hatasını kanıtlamış olan arkadaşlar gibi bizlerde duyarlı davranırsak sonuç alırız diye düşünüyorum ve nitekim anahtar olayını sonuna kadar götürmekte kararlıyım çünkü sorunun malzeme sertliğinin yumuşak olmasından kaynaklı olduğu bence bariz görünmekte.Kendim kalite kontrol elemanı olarak çalışan birisi olarak az çok bu konulardan anlarım ama bence siz ve benim gibi bu sorunu yaşayanlar hakkımızı haklı olduğumuz sürece ararsak bu düzen değişir diye düşünüyorum.
    Fiata mesaj gönderirken müşteri araçlarının bir test aracı olmadığı özellikle garanti kapsamındaki araçların parça sorunlarının tamir değil değişiminin olması gerektiğini belirttim ve nitekim stop buğulanmasında Doğukan Bey'in garantili aracına test aracıymış gibi muamele yapıldığı gibi benim aracımada aynı testleri yapmak istediler ve ben kesinlikle izin vermedim vermeyide düşünmüyorum.Parça kaynaklı sorun olduğu Fiat tarafından kabul edildiği ve iyileştirme çalışmaları yapıldığı bana söylendiği halde garantili bir aracın parçası değiştirilmek yerine çeşitli denemeler tamirler yapılarak sorun gidermeye çalışmaları yanlış ve zaten bu denemeler başka arkadaşların araçlarında yapılmış,sonuçlarıda belli.Tekrardan Amerikayı keşfetmeye çalışmak mantıklı ve doğru değildir.Sorunun nereden kaynaklı olduğu belli,çözümüde çeşitli denemeler sonucunda en son nerede çözüldüğü belli ise oradan başlanıp müşteri sorunu en kısa zamanda çözülmesi gerekir fakat gördüğüm kadarı ile Fiat müşteriden çok yan sanayisini sorunlarımızı tamir yöntemini kullanarak korumaya çalışıyor fakat bu uygulama garanti kapsamı içindeki bir aracı kapsayamaz.Ben stoplardaki gibi anahtarımın tamir edilmesini istemeyeceğim,değişimini talep edeceğim ve gerekiyorsa stoplar için getirmedikleri bilirkişiyi isteyeceğim rapor tutsun, olmadı Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım,buradanda hakkımızı alamazsak puntoları çok sevmeme rahmen aracımı satıp bir daha Fiat almayacağım.Tüm arkadaşlar haklı olduğumuzu düşündüğümüz konularda daha mücadeleci olur isek sorunlar daha kolay çözülecektir.Bir kişi haklı olduğumuzu düşündüğümüz bir sorunumuzu çözse diğer bir kişi bir başka sorunu,bizden sonra bu sorunları yaşayanlar daha rahat edecektir.Nitekim CTY olayı gibi...
    Hayırlı akşamlar herkeze

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Merhabalar,
    Bu gün genel merkezden aradılar,anahtar için servise gidip gitmediğimi sordular ve bugün iş çıkışı gittim durumu sizin uygulamalarınızın çıktıları ile anlattım,bununda kronik bir sorun olduğunu,bana göre sorunun nereden kaynaklandığı konusundada açıklama yaptım.Bu sorunu ileteceklerini bildirdiler ve yeni anahtar siparişi verildi.Geldiği zaman servis beni arayacak.
    Slmlr..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Merhaba hangi servise gittiniz? Eski anahtarınızı alacaklarmı?

Yiğit TÜREN
    sharky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı burank16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bu gün genel merkezden aradılar,anahtar için servise gidip gitmediğimi sordular ve bugün iş çıkışı gittim durumu sizin uygulamalarınızın çıktıları ile anlattım,bununda kronik bir sorun olduğunu,bana göre sorunun nereden kaynaklandığı konusundada açıklama yaptım.Bu sorunu ileteceklerini bildirdiler ve yeni anahtar siparişi verildi.Geldiği zaman servis beni arayacak.
    Slmlr..
    ozaman 20000 bakımda bizde değiştirelim anahtarı...

mesut karahan
    GP51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

güzel bir gelişme tebrikler...

Şahin Dalgıç
    sahind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Dostum 10 numara paylaşım olmuş. Görür görmez yaptım süper oldu. Çok teşekkürler

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

Emeğine sağlık kardeşim. Şimdi yaptım süper oldu. ço canım sıkılıyordu yarı açık kalmasına süper oldu valla.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce bahsettiğim gibi anahtarım değişti ve değişim talebinde sebep olarak ne yazıp gösterdiler bilmiyorum fakat yeni anahtarda kapanık halde iken yuvasında tam kapalı durmuyor,biraz havada.Yeni anahtarında buşekilde biraz havada olduğunu, memnuniyet için arayan müşteri ilişkilerindeki bayana telefonda bilgi verdim ve arka stop değişimine çağırdıklarında kendisine göstereceğim.Ayrıca aracımda beni rahatsız eden diğer 2 şey içinde birşeyler yapmalarını isteyeceğim.1.Aracı yıkadığımda veya çok yağmurlu havada bagaj kapısıını kaldırdığımda kapının iç kısmındaki sağ ve soldaki köşelerdeki lastik körük contalarından su gelmesi,bunun için daha önceki ve bu aracımı götürmüştüm sorun devam ettiği için tekrar götüreceğim.2.Sağ kapı hoporlerindeki temasızlık ve boğuk ses olayı için ses sistemini incelemelerini isteyeceğim.
    Selamlar

Huseyin Mahiroglu
    arothel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 10

fiat grande punto aracımın anahtarında da aynı problem (boşluk) vardı. anahtarı açtım lakin gördüm ki farklı bir sistem ile yapılmış. anahtarın içeride kalmasını sağlayan şey metal yuvaların değil anahtarın plastik kısmındaki dörtlü bir plastik bariyerin kontrolü ile sağlanmış. dolayısı ile plastik bariyerler ister istemez zamanla deforme oluyorlar. (sustalı olması nedenile) pek yapılacak bir şey bulamayıp kapattım.

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

benim anahatara yaptım düzelmedi hatta bozuldu bile basınca açılmıyor tam tersi basınca kapanıyor bu da ayrı bir özellik olabilirdi orjinalinde

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon