12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Dijital klima fan üfleme yönü arızası

Ersin Koç
    ersinkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07 EGT 36
    Edilen teşekkür: 0

Standart Dijital klima fan üfleme yönü arızası

Arkadaşlar merhaba; bende de Punto Evo 1.3 Multijet Dualogic var..Aldığımdan beri Antalyadaki 2 yetkili servisin yollarını aşındırdım. Tıkırtı ve gıcırtı sorunları %95 çözdüm.Tek sorunum kaldı , bunu hala çözemediler..

Dijital klimada yukarı - aşağı - öne yönlere üfleme hataları var.
    • Öne üflerken aşağı aldığım zaman yine önden üflemeye devam ediyor. Aşağı almak için önce yukarı almam gerekiyor daha sonra aşağı geçebiliyor.
    • Fan hızı çok çok düşük geliyor yani son hıza getiriyorum, sesi çok çıkıyor ama icraat yok
    Antalya da Pınarabaşı servisi AKTİVATÖR adlı bir parça değiştirdi, üfleme yönlerindeki hatayı çözebilmek için fakat aynı hata yine devam ediyor. Servisin en son dediği, klima mekanizmasının tamamını değiştirmek için ÖN KONSOLUN TAMAMINI SÖKMESİ gerekiyormuş. Bundan çok korkuyorum çünkü bilirsiniz sökülen birşey fabrika ortamı gibi takılmıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum. En son Antalya Birmot servisi kaldı , orayada götüreceğim.Eğer çözemezlerse her iki servisi de şikayet edeceğim.
    Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

öncelikle hoşgeldiniz...
    Tanışma bölümüne kendinizi tanıtırsanız daha rahat bilgi alırsınız...
    Keyif BMW'Dir...

Ersin Koç
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07 EGT 36

Hiç kimseden konuyla ilgili düşünce yok galiba

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

hangi servise götürdünüz sadece pınarbaşına mı?

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Aynı sorun benim evoda da var ayak bölümüne hava gelmiyordu.yaklaşık iki ay önce serviste durumu anlattım,aracı bilgisayara bağladılar klimayı resetlediler çok az bi değişim oldu ama kesin çözüm için göğsün komple sökülmesini gerektiğini söylediler ama ben razı olmadım çünkü serviste söktürüp daha sonra gıcırtı sorunu yaşayan kişiler var.Yakı n zamanda Birmot servise gidicem durumu tekrar anlatıcam ,klima ısıtmıyor ve istediğim yere yönlendirme yapmıyor.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ersin Koç
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07 EGT 36

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi servise götürdünüz sadece pınarbaşına mı?

evet sadece pınarbaşına götürdüm. orada aktivatör diye bir parçanın garantiden siparişini verdiler. yine istediğim yöne üfleme sorunu yaşandı. daha sonra oradaki usta kendisi düzeltmeye çalıştığını söyledi, şuanda sorunu azaldı ama tamamen çözülmüş değil yine aksamalar yapıyor..Birmot.a götüreceğim pazartesi

banada ön konsolun tamamının söküleceğini söylediler bende razı olmadım çünkü sökülüp takıldıktan sonra kesinlikle ilk hali olmayacak biliyorum..

levent bayar
    levent08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 16

birebir aynı sorun bende de mevcut ve ben maslaktaki akpınar otoya götürdüm onlarda bana göğsü sökmeleri gerektiğini söylediler ama henüz yaptırmadım göğsüde söktürmeyi düşünmüyorum ben böyle kullanmaya devam edeceğim herhalde sıfır arabanın göğsünü söktürmek pekde mantıklı gelmiyor açıkcası ama ne yapacağımıda bilemiyorum

AKIN CUMAOĞLU
    rehber19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

aynı sorun benim araçta da meydana geldi. acaba bu sorun evo'lara özel olabilir mi? ben servise bıraktım. göğüs sökülüp yapılacak. bekliyorum.

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende grande punto var. bende de benzer bı sorun vardı. polen fıltresını kontrol et bırde. resetleme yap. mono ve auto tuslarına aynı anda bas. ekrande 0 5 3 2 4 gıbı yazılar cıkar ıkı taraf ta 0 olacak 1-2 dakıka surebıılır..

serrko serrko
    serrko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı ersinkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba; bende de Punto Evo 1.3 Multijet Dualogic var..Aldığımdan beri Antalyadaki 2 yetkili servisin yollarını aşındırdım. Tıkırtı ve gıcırtı sorunları %95 çözdüm.Tek sorunum kaldı , bunu hala çözemediler..

Dijital klimada yukarı - aşağı - öne yönlere üfleme hataları var.
    • Öne üflerken aşağı aldığım zaman yine önden üflemeye devam ediyor. Aşağı almak için önce yukarı almam gerekiyor daha sonra aşağı geçebiliyor.
    • Fan hızı çok çok düşük geliyor yani son hıza getiriyorum, sesi çok çıkıyor ama icraat yok
    Antalya da Pınarabaşı servisi AKTİVATÖR adlı bir parça değiştirdi, üfleme yönlerindeki hatayı çözebilmek için fakat aynı hata yine devam ediyor. Servisin en son dediği, klima mekanizmasının tamamını değiştirmek için ÖN KONSOLUN TAMAMINI SÖKMESİ gerekiyormuş. Bundan çok korkuyorum çünkü bilirsiniz sökülen birşey fabrika ortamı gibi takılmıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum. En son Antalya Birmot servisi kaldı , orayada götüreceğim.Eğer çözemezlerse her iki servisi de şikayet edeceğim.
    Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar..
    Torpitonun sokulmesi gerekli ve aktivator motorunun ve dislilerin degisimi gerekli gibi gorunuyor korkacak bisey yok eger soken kisi duzgun sokup toplarsa ses yapmaz birmota git bence gerekirse komple kalorifer kutusunu degisim yaparlar parcayla ugrasmazlsr bende birmottayim boyle durumlarda komle degisim oluyor genelde

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

İSMAİL GÜLER
    kantura06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    06EZ3809

Standart 2008 bravo

Ayni sorun bendede ver dijital klima is degil..

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı kantura06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sorun bendede ver dijital klima is degil..
    Sadece digital klima ile alakalı bir şey değil bu. Arabası active olan arkadaşımda da benzer bir sorun var. Buton ile çeviremiyor hava kanallarını. Dişliler sıyırmış göğüs içinde. Sıkıntılı bir durum tabi.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.