17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Antifiriz :((

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Antifiriz :((

arkadaşlar ben aracımı bundan bir ay önce bakım için sanayide ustama yağ değişimi ve kışlık bakım için götürdüm. ama ustanın da benimde büyük bir gafı oldu araçta antifiriz yokmuş ve bunu hiç fark etmedim defalarca kaputu açmama rağmen. araç iki üç gün karın altında kaldı ben de motor ısınsın diye yerinde 5-10 dakika çalıştırayım dedim daha 2 dakika geçmeden arabanın kaputundan dumanlar kalkmaya başladı içeri simsiyah bir duman kapladı araçtan atladım yangın tüpüne sarıldım. ödüm ağzımdan çıktı araç tutuşacak diye. kaputu açtım baktım bütün kayışler yanmış ve kopmuş. ustamı aradım olayı anlattım bana radyator ve motordaki su donmuş dedi. inşallah motor bloğu çatlamamıştır dedi dondan dolayı. kalbim sıkıştı vallaha. ben de sinirlendim artık ne olursa olsun dedim ve hava ısınana kadar götürmem dedim. neyse çekiciyle götürdüm sadece kayışler değişti ve antifiriz eklendi çok şükür sadece kayışlar yanmıştı onlar eğişti ucuz atlattık
    NOT: trafik sigortanız varsa yılda 3 defa aracınızı çekiyorlar bilginiz olsun. benim haberim yotu ve 100 tl bayıldım bilginize

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

sizin aracınızda 1 tane kayış var 6pk1322 25 liralık bir kayış onun da yanması için devirdayimin buz tutması lazım ayrıca antifirz motorunuzda yaz kış olmalı her bakıma gittiğinizde ölçülmesi gerekir

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yanılmıyosam iki tane ama tam emin değilim ?? ama sen malını düşünmezsen kimse düşünmüyo hayvan eti yemiş herif antifirizini ölçmemiş sözüm ona bir de kışlık bakıma götüryorum vallaha adam akıllı bir usta bulsam o ustadan şaşmayacağım yemin ederim. ama işte işini dürüst yapan yok ki .

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

[QUOTE=ayaman;640165]arkadaşlar ben aracımı bundan bir ay önce bakım için sanayide ustama yağ değişimi ve kışlık bakım için götürdüm. ama ustanın da benimde büyük bir gafı oldu araçta antifiriz yokmuş ve bunu hiç fark etmedim defalarca kaputu açmama rağmen. araç iki üç gün karın altında kaldı ben de motor ısınsın diye yerinde 5-10 dakika çalıştırayım dedim daha 2 dakika geçmeden arabanın kaputundan dumanlar kalkmaya başladı içeri simsiyah bir duman kapladı araçtan atladım yangın tüpüne sarıldım. ödüm ağzımdan çıktı araç tutuşacak diye. kaputu açtım baktım bütün kayışler yanmış ve kopmuş. ustamı aradım olayı anlattım bana radyator ve motordaki su donmuş dedi. inşallah motor bloğu çatlamamıştır dedi dondan dolayı. kalbim sıkıştı vallaha. ben de sinirlendim artık ne olursa olsun dedim ve hava ısınana kadar götürmem dedim. neyse çekiciyle götürdüm sadece kayışler değişti ve antifiriz eklendi çok şükür sadece kayışlar yanmıştı onlar eğişti ucuz atlattık
    NOT: trafik sigortanız varsa yılda 3 defa aracınızı çekiyorlar bilginiz olsun. benim haberim yotu ve 100 tl bayıldım bilginize[/QUOTE

Geçmiş olsun. Trafik sigortası olanlara yılda 3 defa çekici ücretsiz demişsiniz. Detayları nelerdir.

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ha bu arada kardeşim iyi bir ustasın hakkında iyi şeyler duyuyorum ve forumdaki arkadaşlar çok yardımcı oluyosun keşke istanbulda olsaydın. bazen forumdaki arkadaşlar bazı tamirler için fiyat istiyolar verdiğin fiyatlar gerçekten çok makul öyle uçuk kaçık fiyatlardeğil.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanılmıyosam iki tane ama tam emin değilim ?? ama sen malını düşünmezsen kimse düşünmüyo hayvan eti yemiş herif antifirizini ölçmemiş sözüm ona bir de kışlık bakıma götüryorum vallaha adam akıllı bir usta bulsam o ustadan şaşmayacağım yemin ederim. ama işte işini dürüst yapan yok ki .
    Aracının en iyi ustası yine kendinsin.. Hiçkimse arabana senin kadar iyi bakamaz bu en iyi yetkili servis dahi olsa.. Aracın bakımdan yeni çıkmış dahi olsa sen kendin herşeyini kontrol et, arasıra aç kaputu bak gözlemle yağını suyunu vs vs..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

eğer o araba grandepuntoysa 1 tane kayış var 1.3 multijetse %100 antifiriz yaz kış olmalı biz sürekli ölçüyoruz antifiriz yazında kaynama noktasını üste çeker ayrıca senin aracında yağ sogutucu var çürürse motorun yağı suyu birbirine karışır 400 500 tl masraf açar başına

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

detayı tam olarak bilmiyorum. ben aracı çekiciyle götürdüğümde ustam dedi neden çekiciye para veriyosun diye. ben de dedim arabanın kaskosu yok trafik sigortası bu işi yapmıyor dedim kesinlikle öyle bir şey yok dedi trafik sigortası da yılda 3 sefer çekiyo dedi. gerçekten de arkadaşım sigorta işini yapıyo ona sordum o da evet dedi sana yaptığımız trafik sigortasına çekici de dahil dedi çok üzüldüm

ama şunu unutmayın kardeşler trafik sigortasına bazıları bu maddeyi koymuyor trafik sigortası yaparken bu maddeyi kesinlikle koydurun. bakın yine söylüyorum bazı acenteler koymuyor bu maddeyi trafik sigortasını yaparken sorun ve koydurun

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer o araba grandepuntoysa 1 tane kayış var 1.3 multijetse %100 antifiriz yaz kış olmalı biz sürekli ölçüyoruz antifiriz yazında kaynama noktasını üste çeker ayrıca senin aracında yağ sogutucu var çürürse motorun yağı suyu birbirine karışır 400 500 tl masraf açar başına
    benim aracım 1.3 multijet dizel. yağ soğutucu neyden kaynaklı çürür nasıl kontrol ettirmeliyim ? çürüdüğünü nasıl anlarım
    Konu GP COSKUN tarafından (14/02/2012 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

mesut mesaj yazarken peş peşe mesaj atmamaya çalış
    birleştirme yapmak zorunda kalıyoruz bir dahakine uyarı cezası alırsın devam edersen

ayrıca hemen ne yap et o ustayı değiştir
    eğer o motoru dondurduysan daha sonradanda başına işler çıkacak
    öyle bir kayışla kurtarırsan ermiş derim sana

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart ???

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesut mesaj yazarken peş peşe mesaj atmamaya çalış
    birleştirme yapmak zorunda kalıyoruz bir dahakine uyarı cezası alırsın devam edersen

ayrıca hemen ne yap et o ustayı değiştir
    eğer o motoru dondurduysan daha sonradanda başına işler çıkacak
    öyle bir kayışla kurtarırsan ermiş derim sana
    inşallah bir şey olmaz ama usta da şuan bir şey yok dedi. başka yerede götürdüm durumu anlattım o da şu an bir şey yok dedi. direkt servise mi götürsem ne yapsam acaba içime kurt düştü şimdi

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Yetkili servis derim, başkada birşey demem...
    Geçmiş olsun.

Rengi
    Yok

Alıntı hakguner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis derim, başkada birşey demem...
    Geçmiş olsun.
    bende gülerim saygı duyarım

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

yaz kış antifiriz kullanmak pahalı birşey olmasa gerek...zira bir kez doldurdunmu...senelerce gidebiliyor...ihmal etmemek lazım...

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

Geçmiş olsun
    obsessed the red

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

kışlık bakımı yapılmış ve antifriz yok.
    ne güzel valla.
    ustanız tüm masrafı karşılamak zorunda
    geçmiş olsun bu arada
    biz gp'yi çok sevdik

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bana öyle salakça bir gerekçe gösterdi ki ? ne dese iyi? antifirizi başka yere koyuyormuş yuhhhhhhhh artık diyorum

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Siz o ustadan uzaklaşın bence.Yağ haznesine falan mı koymuş antifirizi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!