Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Emniyet kemeri uyarı ikaz lambası..

Dogukan D
    eastblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 JMF ...
    Edilen teşekkür: 6

Soru Emniyet kemeri uyarı ikaz lambası..

Arkadaşlar bugün arabayı biraz karıştırayım dedim direksiyonun sol alt tarafındaki menü tuşuna gözüm ilişti onu kurcaladım.Emniyet kemeri takılmadığı zaman uyarı sesi gelmiyordu bi aktif hale getireyim dedim ettirmez olaydım.Sürücü ve yolcu tarafında emniyet kemerini takmadığın zaman insanın kulağını tırmalayan bi ses.Sonra tekrar kapatayım dedim menü tuşundan ara tara açtığım yer bir türlü yok bulamadım.Nedir bunun çaresi bileniniz varmı?

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

o ses kapanıyormu ya bende koltuğun arkasından emniyet kemerini taktım hep takılı duruyor

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Aracın ilk sahibi siz değilseniz sizden önceki sahibi sesi serviste kapattırmış.
    Siz devreye aldığınız için menüden kayboluyor. tekrar kapatmak için servise uğramanız gerekiyor.

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Sesi kesmeye çalışmayın, koltuğun arkasınada takmayın.. Adı üzerinde emniyet kemeri, herzaman mutlaka takın.. Bizde genelde bize bişey olmaz mantığı vardır, olduktan sonra pişman oluruz ama iş işten çoktan geçmiş olur.. Kısa mesafeye dahi gidiyor olsanız kemerinizi takın. Ben alışkanlık edindim arabaya biner binmez ilk işim emniyet kemerini takmak oluyor

5. Bu mesajı için 8 kişi effect1903'ye teşekkür etti:

Ali ASTAM
    AVCILARLI aliastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 17

Benim bildiğim kadarı ile emniyet kemeri takılı olmadığı zaman ve ciddi bir kaza durumunda hava yastıklarının açılmadığı söyleniyor.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sesi kesmeye çalışmayın, koltuğun arkasınada takmayın.. Adı üzerinde emniyet kemeri, herzaman mutlaka takın.. Bizde genelde bize bişey olmaz mantığı vardır, olduktan sonra pişman oluruz ama iş işten çoktan geçmiş olur.. Kısa mesafeye dahi gidiyor olsanız kemerinizi takın. Ben alışkanlık edindim arabaya biner binmez ilk işim emniyet kemerini takmak oluyor
    Kemerı takmadıgınızda acılan hava yastıklarınz boynunuza (omurılıgınıze) cıddı hasar verme rıskı var kısacası boyundan asagınız felc olma rıskı dogurur .
    Kemer olayı sadece kullanıcının beynınde bıten olaydır bence 21 gun takın 22.gun takmadıgınızda rahatsızlık hıssedeceksınız 30 km hızla gıttıgınızde onunuzdekı duvara carptıgınızda arka koltukların oradakı panduzit ustunde duran masum selpak arac mendılınızın arkadan one dogru gelırken kazandıgı hız sayesınde basınıza atılan bır tugla kadar zarar verebılecegını unutmayın.
    sureklı olarak 21 gun boyunca yapılan bır durum ınsanda otamatıkmen alıskanlık halını alırmıs dıye bır makale okumustum dogrumu degılmı bılmem ama bende ıse yarıyor.2 aydır hafta ıcı 11:30 dan once yataktan kalkamıyorum
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

kemer sanki beni boğuyor biri boğazlarımı sıkıyor gibi geliyor çok rahatsız edici birşey

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı aliastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarı ile emniyet kemeri takılı olmadığı zaman ve ciddi bir kaza durumunda hava yastıklarının açılmadığı söyleniyor.
    aktif gergili sistemlerde evet. zaten açılsa bile kemer takmadığınızda airbag hayatınızı kurtaracak diye birşey yok. hayat kurtarmaktan çok yaralanmaları azaltmak amacı.

ben şahsen daima takarım, yanıma oturanların da takmalarını isterim genelde.

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aktif gergili sistemlerde evet. zaten açılsa bile kemer takmadığınızda airbag hayatınızı kurtaracak diye birşey yok. hayat kurtarmaktan çok yaralanmaları azaltmak amacı.

Arkadaslar aırbaglerede cok guvenmeyın derım pıyasada cıddı kaza yapıpta aırbagi acılmayan hermarka arac dolu .gecenlerde bır haber vardı 12 hava yastıgı olan arac hasat olmus neredeyse bır tanesı daha acılmamıs uzun lafın kısası aırbag,abs ye guvenıpte kemer baglamamazlık yapmayınız koltugunuza sıkı sıkı baglayan tek sey kemerdır

ben şahsen daima takarım, yanıma oturanların da takmalarını isterim genelde.
    ben onlar takmadan takmıyorum boylece yolcularda sunu dusunuyor ben takmaz ısem bu sesın kesılecegı yok .hatta arkadakılere dahı sunu dıyorum koltuklarda sensor var arac ıcındekı tum yolcular kemerını takmadan susmaz bu ses boylece mıllet vay bee fiata bak c segment aracta bunu yapmıs bıızm arac b segment (üst segment demek ıstedım anlamam su segmen olayından) bızde yok boylece arac daha karızmatık oluyor ve herkes daha guvende

Alıntı yavuzselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemer sanki beni boğuyor biri boğazlarımı sıkıyor gibi geliyor çok rahatsız edici birşey
    Sankı benı boguyor ıste arkadasım psıkıolojık bır hıs bu kaza anında camdan cıkacagını dusunursen bogulmakmı oda neymıs dersın

not:
    20 km yı gecersenız uyarı sesı alırsınız sonra hızınızı arttırın sonra yıne 20 km altına dusun veya durun sonra yıne 20 km ustu yıne altı
    daha sonra 100 km ıle gıtsenız ses gelmıyor tesadufen bunu fark ettım km lerde emın degılım ama kemerı takmadıgımda yavaslanıp hızlanıp yavaladıgımda ses gıdıyor
    Konu ZAK1980 tarafından (22/01/2012 Saat 20:51 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemerı takmadıgınızda acılan hava yastıklarınz boynunuza (omurılıgınıze) cıddı hasar verme rıskı var kısacası boyundan asagınız felc olma rıskı dogurur .
    Kemer olayı sadece kullanıcının beynınde bıten olaydır bence 21 gun takın 22.gun takmadıgınızda rahatsızlık hıssedeceksınız 30 km hızla gıttıgınızde onunuzdekı duvara carptıgınızda arka koltukların oradakı panduzit ustunde duran masum selpak arac mendılınızın arkadan one dogru gelırken kazandıgı hız sayesınde basınıza atılan bır tugla kadar zarar verebılecegını unutmayın.
    sureklı olarak 21 gun boyunca yapılan bır durum ınsanda otamatıkmen alıskanlık halını alırmıs dıye bır makale okumustum dogrumu degılmı bılmem ama bende ıse yarıyor.2 aydır hafta ıcı 11:30 dan once yataktan kalkamıyorum
    Zeynel bende zaten emniyet kemerinin herzaman takılması yönünde mesaj verdim zira ben arabaya biner binmez ilk işim emniyet kemerini takmak oluyor ve beni hiç rahatsız etmediği gibi aksine kendimi güvende ve daha rahat hissediyorum.. Bu mesajlarıda takmayan ve takmak istemeyen arkadaşlarımız dikkatlice okusun lütfen

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    not:
    20 km yı gecersenız uyarı sesı alırsınız sonra hızınızı arttırın sonra yıne 20 km altına dusun veya durun sonra yıne 20 km ustu yıne altı
    daha sonra 100 km ıle gıtsenız ses gelmıyor tesadufen bunu fark ettım km lerde emın degılım ama kemerı takmadıgımda yavaslanıp hızlanıp yavaladıgımda ses gıdıyor
    yazılım değişmiş olabilir bende daha farklı.

20 km/h yi geçince başlıyor. 90 sn sonra susuyor. geri vitese alınca tekrar başlıyor.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım değişmiş olabilir bende daha farklı.

20 km/h yi geçince başlıyor. 90 sn sonra susuyor. geri vitese alınca tekrar başlıyor.
    Ozan 20 km gecınce baslıyor sonra susuyor sıkısık trafıkte fark ettım ama tam olarak hangı sartta susutugunu tam kesın olarak anlamadım o sıkısık tarfıkten kurtulma yollarını aradıgım ıcın
    Zeynel KARACAN

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

kemerinizi takın

Dogukan D
    eastblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 JMF ...
    Edilen teşekkür: 6

Sonuç oalrak kemerimizi takıyoruz arkadaşlar

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Ah birde kemer tokasını aşşağı yukarı konumlandırma olsaydı daha memnun olurduk... direk boğazıma geliyor allahtan kış olduğu için montun yakası kurtarıyor biraz ...

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı aliastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok bu bilgi yanlış ancak böyle yaygın bir kanı var, sensörler uyarılırsa hava yastıkları açılır kemerle alakası yok,ancak kemer takılı olmazsa tek başına hava yastığı yarardan çok zarar verebilir

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah birde kemer tokasını aşşağı yukarı konumlandırma olsaydı daha memnun olurduk... direk boğazıma geliyor allahtan kış olduğu için montun yakası kurtarıyor biraz ...
    MAlesef kemer tokası ayarı yok ancak boğazınıza gelmesi çok tehlikeli koltuk yüksekliğini değiştirebilirsiniz.

Ercüment T
    DoBLocU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kapı direginde yükseklik ayarı yokmu ?
    2011 Doblo premio+Konfor paket

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı DoBLocU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kapı direginde yükseklik ayarı yokmu ?
    gp larda emniyet kemeri yükseklik ayarı yok maalesef. En iyisi kemer pedlerinden almak lazım.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

servis kapatabilir ancak.

Sayfa 1/2 12 SonSon