Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande Punto Dijital Klima Resetleme Yardım !!!

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    ERSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Dikkat Grande Punto Dijital Klima Resetleme Yardım !!!

Arkadaşlar merhabalar. Grande puntonun dijital klimasının nasıl resetlendiğini bileniniz var mı? Bu konuda yardım edermisiniz.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Valla arkadaşım benim aracımda araç çalışır vaziyette iken sağ ve soldaki auto düğmelerine aynı anda 10 saniye basılı tuttuğunda resetliyor. Puntonun klimasıda böyle olabilir sanırım.
    BY Turbo SPORT 150 HP

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

merhaba,

merakımı mazur görün klima resetlenince ne olacak veya neden resetliyorsun?
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı PuNTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

merakımı mazur görün klima resetlenince ne olacak veya neden resetliyorsun?
    sol taraf sağ tarafa göre soğuk üfleme yapıyordu. soğuk ve sıcak ayarını yapan klepenin motorunu söküp kontrol ettik ve ayarladık ama şimdi sadece en alt ve en üst değerlere göre tepki veriyor. Ara değerleri okuyamıyor. Bunu okuması içinde sanırım resetlemek gerekiyor.

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşım benim aracımda araç çalışır vaziyette iken sağ ve soldaki auto düğmelerine aynı anda 10 saniye basılı tuttuğunda resetliyor. Puntonun klimasıda böyle olabilir sanırım.
    Yardımın için teşekkürler. Bir deneyeyim bakalım, umarım Puntolarda da aynı şekilde resetliyordur.
    teşekkürler.

6. 29/12/2011, 18:04

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bende merak ettim deneyin bakalım bi

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Valla dediğiniz gibi denedim akşam ama benim klimada hiç bir şey olmadı. Sanırım o şekilde resetlenmiyor.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı ERSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dediğiniz gibi denedim akşam ama benim klimada hiç bir şey olmadı. Sanırım o şekilde resetlenmiyor.
    Demekki puntoların kliması daha farklı. Belkide resetleme olayı yoktur. Birde servise danışmanızı öneririm..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Ben servise götürdüğümde elemanı klimayı resetlerken izledim.aynen Oğuzhan arkadaşın dediği gibi eleman kontağı açtıktan sonra klimanın sağve sol düğmelerine bi süre aynı anda bastı ve klima resetlendi.ama o bile bikaç kere denedikten sonra yapabildi.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben servise götürdüğümde elemanı klimayı resetlerken izledim.aynen Oğuzhan arkadaşın dediği gibi eleman kontağı açtıktan sonra klimanın sağve sol düğmelerine bi süre aynı anda bastı ve klima resetlendi.ama o bile bikaç kere denedikten sonra yapabildi.
    bende çeşitli şekillerde denedim. Kontağı yarım açtım olmadı, arabayı çalıştırdım olmadı, klima kapalı denedim yine olmadı. Biraz daha uğraşayım bakalım. Olmazsa servise gidicez artık öyle gözüküyor.

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

kontak kapalı auto mono tuşlarına basılı tutun ve kontağı açın bekleyin taşlarabasılı ekranda değerlerin değiştiğini görüceksiniz zaten 02 olarak resetleme işlemini tamamlıcaktır

13. Bu mesajı için 3 kişi MURAT_41_41'ye teşekkür etti:

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı MURAT_41_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kontak kapalı auto mono tuşlarına basılı tutun ve kontağı açın bekleyin taşlarabasılı ekranda değerlerin değiştiğini görüceksiniz zaten 02 olarak resetleme işlemini tamamlıcaktır
    Bir de sizin dediğiniz şekilde deneyeyim.
    teşekkürler...

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

bunu yapınca ekran da şoför taraftaki değer sürekli yanıp sönüyor.ısıtmada soğutmada birbirine göre fark yok ama sürekli yanıp sönüyor.sebep neki nasıl düzelir bu

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Ünitenin veya aktüvatörlerden ( dolaşım aktüvatörü hariç) birinin değiştirilmesinden sonra aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir:
    ÜNİTENİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    CAN şebekesinin bazı üniteleri - bunlardan biriside klima ünitesidir müşterinin aracı aldığı anda "default" (önceden ayarlanmış) olarak programlanmıştır. Klima ünitesinin değiştirilmesi durumunda yedek parça bir "bakir" ünite verecektir. Bunlar monte edildiğinde üzerlerine Body Computere kaydedilmiş olan datalar transfer edilmeli ve examiner ile "PROXI BALANSI" yapılmalıdır.
    AKTÜVATÖRLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    Examiner ile otomatik bilgi yenileme işlemi ( otomatik prosedür) yapılmalı veya aşağıdaki talimatlar ( manuel prosedür) takip edilmelidir.
    1. Kontak anahtarı açıldıktan sonra 40 saniye içersinde AUTO ve MONO butonlarına aynı anda basılmalı ve basılı tutulmalıdır.
    2. Birkaç saniye sonra sol taraftaki sıcaklık azalarak ( 05' ten 00' a) prosedürün start almasından önceki geri kalan süreyi gösteren bir rakam görüntülenecektir ( AUTO ve MONO butonları basılı tutulmalıdır).
    3. Sol taraftaki sıcaklık ( 00 ) değerine ulaşıldığında auto ve mono butonları bırakılarak yaklaşık 40 saniye süren prosedür başlayacaktır.
    4. Lokal diyagnosa girildiğinde prosedürün sonunda sağ taraftaki sıcaklık aşağıdaki değerleri görüntüleyebilir :
    00
    SELF-LEARNING OK ile sonuçlandı
    01 ve yanıp sönme
    SELF-LEARNING HAYIR ile sonuçlandı
    02
    SELF-LEARNING devrede
    03 ve yanıp sönme
    SELF-LEARNING tamamlanmadı

Sol taraftaki sıcaklık değeri sıfırlanmadan önce eğer AUTO ve MONO butonları bırakılırsa otomatik bilgi yenileme prosedürü gerçekleşmez.
    Ünite eğer otomatik bilgi yenileme prosedürü hiç yapılmamış veya müspet sonuç vermemiş ise sol taraftaki sıcaklık değerini yakıp söndürecektir.
    PROSEDÜRDEN ZORLAMALI ÇIKIŞ
    Otomatik bilgi yenileme prosedürü yapılıyorken şunlar olabilir :
    1. Sürücü kontak anahtarı ON sinyalini devre dışı bıraktığında Prosedür geçersiz olabilir.
    Bu durumda sistem daha önceden EEPROM'a kaydedilen otomatik bilgi yenileme datalarını değiştirmeden ve ilgili datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " konumuna kaydederek kontrollü olarak prosedürden çıkmaktadır.
    2. Akü + beslemesi kesildiğinde Prosedürün yapılması durmaktadır.
    Eğer bu olay dataların EEPROM'a kaydedilmesi esnasında gerçekleşirse sistem bunların sağlamlığını garanti edemez ve bu datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " ile ilgili konuma kaydeder.
    OTOMATİK BİLGİ YENİLEME PROSEDÜRÜ ESNASINDA GÖRÜLEN ANOMALİLER
    Eğer prosedür bir veya daha fazla aktüvatörde arıza olması nedeniyle doğru şekilde tamamlanmamış ise sistem daha önceden EEPROM'a kaydedilen otomatik bilgi yenileme datalarını değiştirmeden ve bu datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " konumuna kaydederek prosedürden çıkmaktadır.Yararlı olması dileğiyle.

17. Bu mesajı için 9 kişi MURAT_41_41'ye teşekkür etti:

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Ünitenin veya aktüvatörlerden ( dolaşım aktüvatörü hariç) birinin değiştirilmesinden sonra aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir:
    ÜNİTENİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    CAN şebekesinin bazı üniteleri - bunlardan biriside klima ünitesidir müşterinin aracı aldığı anda "default" (önceden ayarlanmış) olarak programlanmıştır. Klima ünitesinin değiştirilmesi durumunda yedek parça bir "bakir" ünite verecektir. Bunlar monte edildiğinde üzerlerine Body Computere kaydedilmiş olan datalar transfer edilmeli ve examiner ile "PROXI BALANSI" yapılmalıdır.
    AKTÜVATÖRLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    Examiner ile otomatik bilgi yenileme işlemi ( otomatik prosedür) yapılmalı veya aşağıdaki talimatlar ( manuel prosedür) takip edilmelidir.
    1. Kontak anahtarı açıldıktan sonra 40 saniye içersinde AUTO ve MONO butonlarına aynı anda basılmalı ve basılı tutulmalıdır.
    2. Birkaç saniye sonra sol taraftaki sıcaklık azalarak ( 05' ten 00' a) prosedürün start almasından önceki geri kalan süreyi gösteren bir rakam görüntülenecektir ( AUTO ve MONO butonları basılı tutulmalıdır).
    3. Sol taraftaki sıcaklık ( 00 ) değerine ulaşıldığında auto ve mono butonları bırakılarak yaklaşık 40 saniye süren prosedür başlayacaktır.
    4. Lokal diyagnosa girildiğinde prosedürün sonunda sağ taraftaki sıcaklık aşağıdaki değerleri görüntüleyebilir :
    00
    SELF-LEARNING OK ile sonuçlandı
    01 ve yanıp sönme
    SELF-LEARNING HAYIR ile sonuçlandı
    02
    SELF-LEARNING devrede
    03 ve yanıp sönme
    SELF-LEARNING tamamlanmadı

Sol taraftaki sıcaklık değeri sıfırlanmadan önce eğer AUTO ve MONO butonları bırakılırsa otomatik bilgi yenileme prosedürü gerçekleşmez.
    Ünite eğer otomatik bilgi yenileme prosedürü hiç yapılmamış veya müspet sonuç vermemiş ise sol taraftaki sıcaklık değerini yakıp söndürecektir.
    PROSEDÜRDEN ZORLAMALI ÇIKIŞ
    Otomatik bilgi yenileme prosedürü yapılıyorken şunlar olabilir :
    1. Sürücü kontak anahtarı ON sinyalini devre dışı bıraktığında Prosedür geçersiz olabilir.
    Bu durumda sistem daha önceden EEPROM'a kaydedilen otomatik bilgi yenileme datalarını değiştirmeden ve ilgili datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " konumuna kaydederek kontrollü olarak prosedürden çıkmaktadır.
    2. Akü + beslemesi kesildiğinde Prosedürün yapılması durmaktadır.
    Eğer bu olay dataların EEPROM'a kaydedilmesi esnasında gerçekleşirse sistem bunların sağlamlığını garanti edemez ve bu datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " ile ilgili konuma kaydeder.
    OTOMATİK BİLGİ YENİLEME PROSEDÜRÜ ESNASINDA GÖRÜLEN ANOMALİLER
    Eğer prosedür bir veya daha fazla aktüvatörde arıza olması nedeniyle doğru şekilde tamamlanmamış ise sistem daha önceden EEPROM'a kaydedilen otomatik bilgi yenileme datalarını değiştirmeden ve bu datayı "yapılmamış otomatik bilgi yenileme prosedürü " konumuna kaydederek prosedürden çıkmaktadır.Yararlı olması dileğiyle.
    Vermiş olduğun bilgi için çok teşekkürler. Sanırım bu bilgiyi edinmek başka kaynaklardan ve yetkili servislerden oldukça zor olacaktı bizim için.

hüseyin koç
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ok
    Konu kochuso tarafından (02/01/2012 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

MURAT_41_41 seninde dediğin gibi işlemleri sırayla yaptım ama sanırım benim problemimi karşılamadı. Sol taraftaki sıcaklık göstergesi sürekli yanıp sönüyor. Yinede çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.

hüseyin koç
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ERSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MURAT_41_41 seninde dediğin gibi işlemleri sırayla yaptım ama sanırım benim problemimi karşılamadı. Sol taraftaki sıcaklık göstergesi sürekli yanıp sönüyor. Yinede çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.
    slm işlemleri düzgün uygulayınca bi problem kalmıyor sanırım benım önceki yaptığım gibi erken kapatıyorsun kontağı.sol taraf 00 olana kadar basılı tut sonra bırak kendi haline kontağı falan kapatma kendiliğinden düzeliyor

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERSEL ÖZÇARIKÇI
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kochuso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm işlemleri düzgün uygulayınca bi problem kalmıyor sanırım benım önceki yaptığım gibi erken kapatıyorsun kontağı.sol taraf 00 olana kadar basılı tut sonra bırak kendi haline kontağı falan kapatma kendiliğinden düzeliyor
    Birde senin dediğin gibi yapayım. İki kere yaptım ama ikisinde de düzelmemişti. İnşallah bu şekilde düzelir.
    Teşekkürler...

ahmet Ormancıgil
    mavzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Grande Punto Dijital Klima Resetleme Yardım !!!

bu şekilde yapıyorum ama gördüğünüz gibi sol taraf yanıp sönüyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon