Sayfa 1/4 1234 SonSon
64 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Klima fanı

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

Standart Klima fanı

Slm arkadaşlar geçenlerde klima fanımdan uçak moturu gibi sesler gelmeye başladı. daha öncede başıma gelmişti ve serviste birsürü yaprak çıktı içinden, yine aynı sorun olunca bu kez kendim yapmak istedim torpidonunun arkasından motoru söktüm ve tahmin ettiğim gibi birsürü yaprak çıktı motoru çıkarmışkende güzelce yağladım ve yerine düzgün bir şekilde taktım sorun şu ki ilk 1 hfta çok güzel çalıştı sadece en hızlı devirde biraz yağ kokusu verdi arabanın içine oda geçti şuan aracın fan motoru en güçlü devire geçemiyor yani şöyle açıklıyım dijital klima göstergesindeki çubukların sadece yarısına kadar motor güç üretiyor mesela güçlü buyu çözme tuşuna bastım mı hiçbir şey olmuyor güçlü bir üfleme yok ısıtma soğutmada bir problem yok problem yağladım diye mi acaba böyle oldu ?

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Neyi yağı kullandınız acaba?

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

normal makina yağı kullandım hani bisiklet zincirlerini yağladığımız kırmızı kapaklı dikdörtgen şişesi olan o yağ bugun yine açtım içini yanık kokusu yok iyice sildim sonuç değişmedi

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

kalörifer rezistör soketlerini sallayın kalörifer acıkken düzelirse soketleri onarın

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

bağlantı soketlerinde oksit olabilir dicem ama o kadar basit değildir çünkü ekranda en yüksek kademeye gelmiyor yazılımsal sorun olabilir.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

soketleri salladım sorun soketlerden değil ekranda en üst seviyede gösteriyor fakat güç olarak icraat yok dün baya bi temizledim yanık kokusuda yok servise gidicem kesin değişmesi lazım dicek tamiri düşenceklerini pek sanmıyorum motor bozuk olsa hiç çalışmaz gibi geliyor

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

soranlar oluyor fan nasıl sökülüyor diye hemen merak edenler için yazıyım torpidoyu hiç ellemeye sökmeye gerek yok torpido gözünün arka tarafında duruyor

1) torpido gözünün arkasında duran yuvarlak şekildeki şey fan, ona bağlı olarak birde plastik parça var boru gibi, havanın çıktığı. önce ortama gerekli ışığı sağlayın sonra soketleri çıkartın soketleri çıkartırken yanlarında sıkarak çıkarın çünkü tırnaklı, bir biri ufak toplam 4 tane soket var bunları sökün
    2) daha sonra fanın bağlı olduğu 3 tane vida var bunları sökün
    3)fana bağlı plastik parçayı tutan tek bir vida var onu sökün
    4) fanı aşağıya doğru çekin biraz boşluk yaratıp platik parçayı çıkarın ve kenara koyun
    5) fanı yuvasından çıkarın ve içindeki yaprakları görceksiniz bunları bir güzel temizleyin (ben motoruda söküp yağladım ama siz yapmayı eğer yapmak isterseniz motorun üstünde 2 vida var onları sökün ve pervaneyle motor kabını çıkarın ve yağlayın)
    6)temizlik işi bitince ilk olarak plastik parçayı (hava kanalını) alın ve dikdörtgen şeklindeki ucunu orta konsoldaki hava kanalına bağlayın çok basit zaten bakınca gözüküyor beyaz dikdörtgen şeklinde oraya lego gibi geçer zaten
    7) fanı alın ve yuvasına oturtun zaten platik parçada oturacaktır.
    8) fanın vidalarını takın ve sıkın sonra plastik parçayı fana tutturan vidayı takın ve sıkın
    9) sonra olarak soketleri takın ve kontrol edin hiç sallanmaması lazım son ve temizliği ve bakımı bitirin

çok detaylı anlattım ama çok basit bir iş vidaları sökerken ufak aletler bulabilirseniz rahat edersiniz umarım yardımcı olmuşumdur.. =)

8. Bu mesajı için 5 kişi ygttt54'ye teşekkür etti:

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

yiğit çok teşekkur ederim pazar günü bakacaz artık benım fan a

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

yiğit bu kadar detaylı fanı söküp anlatabiliyorsun sorunu nasıl çözemedin
    Acaba yerine oturturken bir yerde hata mı yaptın?
    ya da orada havanın kaçtığı bir yer mi var?
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

sanırım benim fanda sorun var yoksa daha öncede yaptım 1 sene sessiz sorunsuz gitti bu sene yine uçak sesi gibi ses gelince söktüm birsürü yaprak çıktı 2 hfta sorunsuz kullandım bir sabah kalktım buhu çözücü açtım (hızlı üfleme) önce sorunsuz çalıştı sonra yavaşladı olay bu yağlamaktan olmuştur diye ben düşünüyorum yada miladı doldu kimbilir zaten konu benim sorduğum soru yağlamaktan mı bozuldu diye merak ediyorum yoksa diğer yaptım btn işlemler mekanik boşluk kalması gibi bişey söz konusu değil çok basit bi aksam

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yağ olayını o yüzden sormuştum..Bazıları (Özellikle ekran kartı fanı)çiçek yağı ile yağlamaya çalışıyorlar..Bu yağ zamanla orada kalın bir tabaka oluşturuyor..Bu da o parçanın daha fazla işlev kaybına yol açıyor..

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

bende aynı şeyden şüpheleniyorum hiç yağlamasam daha iyidi gibi en kötü çıkma bulurum onu takarım

Serkan elik
    srknsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı ygttt54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soranlar oluyor fan nasıl sökülüyor diye hemen merak edenler için yazıyım torpidoyu hiç ellemeye sökmeye gerek yok torpido gözünün arka tarafında duruyor

1) torpido gözünün arkasında duran yuvarlak şekildeki şey fan, ona bağlı olarak birde plastik parça var boru gibi, havanın çıktığı. önce ortama gerekli ışığı sağlayın sonra soketleri çıkartın soketleri çıkartırken yanlarında sıkarak çıkarın çünkü tırnaklı, bir biri ufak toplam 4 tane soket var bunları sökün
    2) daha sonra fanın bağlı olduğu 3 tane vida var bunları sökün
    3)fana bağlı plastik parçayı tutan tek bir vida var onu sökün
    4) fanı aşağıya doğru çekin biraz boşluk yaratıp platik parçayı çıkarın ve kenara koyun
    5) fanı yuvasından çıkarın ve içindeki yaprakları görceksiniz bunları bir güzel temizleyin (ben motoruda söküp yağladım ama siz yapmayı eğer yapmak isterseniz motorun üstünde 2 vida var onları sökün ve pervaneyle motor kabını çıkarın ve yağlayın)
    6)temizlik işi bitince ilk olarak plastik parçayı (hava kanalını) alın ve dikdörtgen şeklindeki ucunu orta konsoldaki hava kanalına bağlayın çok basit zaten bakınca gözüküyor beyaz dikdörtgen şeklinde oraya lego gibi geçer zaten
    7) fanı alın ve yuvasına oturtun zaten platik parçada oturacaktır.
    8) fanın vidalarını takın ve sıkın sonra plastik parçayı fana tutturan vidayı takın ve sıkın
    9) sonra olarak soketleri takın ve kontrol edin hiç sallanmaması lazım son ve temizliği ve bakımı bitirin

çok detaylı anlattım ama çok basit bir iş vidaları sökerken ufak aletler bulabilirseniz rahat edersiniz umarım yardımcı olmuşumdur.. =)
    önceki arabamda(pejo 307) benzer bir sorun olmuştu kalorifer normal üflerken birden durdu ve bidaha üflemedi.serviste rezistans gibi bişey var onu değiştirdiler ama adam değiştirirken oynatınca bi ara üfledi yinede değiştirdiler puntodada böyle bi rezistans varsa belkide ondan olabilir.sonrasında bi kaç kere daha aynı sorun oldu kendim oynadım rezistansla düzelmişti....

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Alıntı srknsrkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki arabamda(pejo 307) benzer bir sorun olmuştu kalorifer normal üflerken birden durdu ve bidaha üflemedi.serviste rezistans gibi bişey var onu değiştirdiler ama adam değiştirirken oynatınca bi ara üfledi yinede değiştirdiler puntodada böyle bi rezistans varsa belkide ondan olabilir.sonrasında bi kaç kere daha aynı sorun oldu kendim oynadım rezistansla düzelmişti....
    110000 bakımı geldi baktırcam bakalım geçen yine çatım sildim akladım pakladım yok tam güç çalışamıyor bakalım ne olcak bozulmuş derlerse çıkma bulcam

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı srknsrkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynen dediğinden var. Sorun bende de vardı. Kesilip arada tekrar çalışıyordu. Klima rezistörü denen parçayı değiştirdim. 174 TL ye orjinal parça aldım. Servis 50 TL de işçilik alacaktı, sanayide bir elektrikçide 30 TL ye iki sigorta, bir ampül ve rezistör değişimini yaptırdım. Şu anda hiç bir sorun yok.

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

benim fan geçenlerde kendi kendine çalışmaya başladı önce bi yağ kokusu geldi sonra uçuşa geçti şimdi hiç sorun yok jet gibi maşallah

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

ben arabayı aldığım ilk gün fan motorunu sökp temizledim klima fanının çalıştığıı belli bile olmuyo

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

WD-40 öneririm makina değil ki bunlar ağır işçilik veya prese bağlı ısınma yapmadığı için

ince yağ kullanmak mantıklı + anti pas özelliğide verir.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Engin
    esparados - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Klima fanı

Merhaba arkadaşlar bu ses olayi bendede var 2011punto evo dada fan ayni yerdemidir acaba

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Klima fanı

Alıntı esparados Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu ses olayi bendede var 2011punto evo dada fan ayni yerdemidir acaba

GT-I9300 cihazımdan gönderildi
    %100

Sayfa 1/4 1234 SonSon