Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dualogic hakkında ufak birkaç soru?

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Standart Dualogic hakkında ufak birkaç soru?

arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 2012 punto evo mylife 1,4 fire dualogic
    arkadaşlar bu vitesin tam otolara göre performansı nasıl formda gp lerde rastlananan arzalara rastladım sizce evolarda bu sorun düzeltildimi özellikle evo duaologic kullanan arakdaşlar ne düşünüyr bu sistemle alakalı

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

2010 mayıs ayından beri evo dualogic kullanıyorum son derece memnunum zorlamama rağmen (automatic deyken manuel kontrol, seri + ve - yapmak, viraja girerken ani - ler yapmak ) hiç sıkıntı yaşamadım ayrıca kalkışlarda manuel araçlar vitese elini atmışken sen 3 4 hatta 5 bile yapıyorsun buda ayrı bir zevk bence...

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 2012 punto evo mylife 1,4 fire dualogic
    arkadaşlar bu vitesin tam otolara göre performansı nasıl formda gp lerde rastlananan arzalara rastladım sizce evolarda bu sorun düzeltildimi özellikle evo duaologic kullanan arakdaşlar ne düşünüyr bu sistemle alakalı

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Çok yoğun trafikte debriyaj ısı uyarısı verebiliyor.

Hakan Durak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

naçizane tavsiye aracı her durduğu pozisyonda boşa alın tabi kısa dur kalk dışında.
    araç sürekli kavrama da kaldığı için debriyaj balatası aşırı ısınıyor hatta yanmaya bile gidiyor iş...

Alıntı ozgurse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yoğun trafikte debriyaj ısı uyarısı verebiliyor.

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

ne gp kullanıyorum arıza verse bile memnum suan a kadar baskı balata ve volan dan dolayı verdi bende değiştirdim ALLAH a şükür suan hersey güzel ben memnunum

uzun süreli beklemelerde ısıklarda bosa alıp frene basılmalı yoksa baskı balata ısınır bitirir servis dedi bana ben oyle yapıyorum
    Konu gemlikli_55 tarafından (20/12/2011 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

benim için sorun yok fakat eşim acemi hillholder işe yarıyormu gerçekten?
    gözle görülür bir fark varmi hillholdera sahip olmayan bir gp yada evo ile

Hakan Durak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

hillholder süper bişi araç 1cm bile kaymıyor ayrıca bayan erkek fark etmez büyük rahatlık 3 sn tutuyor yön önemli değil geri geri rampa çıkarken bile tutar 3 sn de rahatlıkla yeter bence tabi ki

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı hakandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hillholder süper bişi araç 1cm bile kaymıyor ayrıca bayan erkek fark etmez büyük rahatlık 3 sn tutuyor yön önemli değil geri geri rampa çıkarken bile tutar 3 sn de rahatlıkla yeter bence tabi ki
    +1

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Daha önce tam otomatik araç kullandıysanız vites geçişleri hissediliyor ancak alışınca bir sorun teşkil etmiyor.Yokuş aşşağı inerken (check transmission,see hand book,gibi bir uyarı), veya yokuş çıkarken 2. viteste takılma gibi sorunlar yaşabilirsin ancak sıkıntı yok serviste yazılım güncellemesi yapılıp düzeliyor.bunun dışında istediğin zaman müdahele edebilmen çok güzel ister devirli ister eco modda yakıt tasaruflu kullanabilirsin,dur kalklarda start stop devereye giriyor,boşa atma konusu daha öncede tartışılmıştır ancak benim okuduklarım boşa atılmaması yönünde (start stop varsa zaten sorun yok),tabii tecrübe değil teknik kaynaklardan okuduklarımı yazıyorum.Kısaca yarı otomatik(tek kavramalı robotize şanzuman..) vitesler arasında en iyilerinden biri ,hayırlı olsun güle güle kullanın

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

arkadaşlar bide dualogic vitesi rahat kullanmak için tavsiyeleriniz nelerdir misal bazı yerlerde araç durduğunda boşa al ısınmayı engelle diyorlar bazıları ise start stop aktifse gerek yok diyorlar bu tür ince noktalarda deneyimli arkadaşlar aydınlatabilirlermi biz yeni e vo cuları

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bide dualogic vitesi rahat kullanmak için tavsiyeleriniz nelerdir misal bazı yerlerde araç durduğunda boşa al ısınmayı engelle diyorlar bazıları ise start stop aktifse gerek yok diyorlar bu tür ince noktalarda deneyimli arkadaşlar aydınlatabilirlermi biz yeni e vo cuları
    benim fiorino triptonic vites.en güzel yanı ekonomi modunda yakıt çok iyi.6 ileri vites.3 dakika viteste kaldığı zaman otomatik olarak boşa alıyo.ve 180 çok rahat ulaşabiliyo.
    kötü tarafı...
    çok yoğun trafikte dur kalklarda(3-4 saat) vites çabuk ısınıyo 5 dk soğuttunuzmu sorun kalmıyo ışık sönüyo.
    ekonomi modu hakikaten ekonomi sağlıyo ama sanki araba 50 bg gibi vasat.ekonomiden çıkardıktan sonra başka dünyada gidiyo.
    başka bir eksisi arıza çıkasrtırsa 2000 tl den başlıyo.
    bana sorarsan alınırmı bundan sonraki araçlarım %90 triptonic olarak düşünüyorum...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

bozulmadıkça sorun yok.. o da şans...

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Vites boşa atılmazsa ısınma uyarısı alınır.. benim araç şuan 11bin kmlerde istanbul gibi bir yerde 1. köprü yolunda 1 saati geçen sürede karşıya geçtiğim zamanlarda bile ısınma uyarısı almadım.. zaten sürekli dur kalk trafikte s&s devre dışı bırakıyorum..

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Dur kalklarda debriyaj ısınmaması için ayağın gazdan tamamen çekilmesi frene basılması gerekmektedir(debriyaj devre dışı bırakılarak ısınma önlenir).Motor çalışır durumdayken uzun süre durulduğunda vitesin boşa alınması önerilebilir.(Dualogic el kitabından)
    Start stop kullanmak istemiyorsanız vitesi boşa alabilirsiniz, ancak kesinlikle vites boştayken parka etmeyin ve yokuş aşşağı boşa almayın.

MR. JQ
    Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. xanadu03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar ben de ikinci el bir Punto Evo beğendim, arabanın kilometresi bayağı düşük ve temize benziyor (Multijet 95 HP Dualogic, Dynamic). Yalnız Merak ettiğim 2 husus var:

1) Ne kadar süre bekleme yapılırsa boşa atmak faydalı olur? Mesela boğaz köprüsünde (siz de bilirsiniz) bir 10 saniye duruyor sonra küçük bir miktar hareket ediyor ve tekrar duruyor falan. Isınmaya yol açmamak için tecrübesi olan arkadaşların önerilerini şiddetle bekliyorum.

2) Diyelim vitese taktınız, kavraması için ne kadar bir zaman geçmesi gerekiyor?

Bunlar ufak detay gibi görünüyor ama ciddi anlamda büyük farklar yaratabiliyor. Hepinize Şimdiden teşekkürler...

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur kalklarda debriyaj ısınmaması için ayağın gazdan tamamen çekilmesi frene basılması gerekmektedir(debriyaj devre dışı bırakılarak ısınma önlenir).Motor çalışır durumdayken uzun süre durulduğunda vitesin boşa alınması önerilebilir.(Dualogic el kitabından)
    Start stop kullanmak istemiyorsanız vitesi boşa alabilirsiniz, ancak kesinlikle vites boştayken parka etmeyin ve yokuş aşşağı boşa almayın.
    Start&Stop devreye girdiğinde aracı otomatik olarak boşa alıyor sanırım, değil mi?

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Start&Stop devreye girdiğinde aracı otomatik olarak boşa alıyor sanırım, değil mi?
    Hayır hocam örneğin 1. viteste durduğumuzda start stop devreye girse ve vites otomatik boşa alsa sistem uyarı verir mevcut vitesle takılı olan vites uyumlu olmadığı için.
    Bildiğiniz gibi dualogic viteslerde frene bastığımızda start stop devreye girer,frenden ayağımızı kaldırdığımızda devreden çıkar.
    Rampada durduk start stop devreye girdi,frenden ayağımızı kaldıdığımızda hilholder devreye girmeyeceği için araç geri kayar.bunu önlemek için ayağımız frendeyken vitese + ve - yönde dokunduğumuzda strat stop devre dışı kalır araç çalıştığı için hilholder devreye girer ve geri kaçırmaz.
    Boşa almaya gelince duaolgic araçta frene bastık start stop devreye girdi,bundan sonra manuel olarak vitesi boşa alırsak ayağımızı frenden çeksekte araç çalışmaz start stop devam eder, aracı tekrar 1. vitese aldığınızda start stop devre dışı kalır ve araç çalışır.Araç otomatik boşa atmaz ancak isterseniz böylede kullanabilirsiniz.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Bir kez başıma gelen bir durum.. 3. vitesle gidiyorum yolda önümdeki aracı sollamak istedim 2500 devir üstüne çıktım 4. vitese manuel olarak attım. ama devir 3. viteste bıraktığım devirde takılı kaldı kısa bir süre öyle yola devam etti sonra 4. vites geçişindeki devire döndü.. böyle birşeyle karşılaşan oldumu?
    Konu Mugen_punto tarafından (23/12/2011 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hocam örneğin 1. viteste durduğumuzda start stop devreye girse ve vites otomatik boşa alsa sistem uyarı verir mevcut vitesle takılı olan vites uyumlu olmadığı için.
    Bildiğiniz gibi dualogic viteslerde frene bastığımızda start stop devreye girer,frenden ayağımızı kaldırdığımızda devreden çıkar.
    Rampada durduk start stop devreye girdi,frenden ayağımızı kaldıdığımızda hilholder devreye girmeyeceği için araç geri kayar.bunu önlemek için ayağımız frendeyken vitese + ve - yönde dokunduğumuzda strat stop devre dışı kalır araç çalıştığı için hilholder devreye girer ve geri kaçırmaz.
    Boşa almaya gelince duaolgic araçta frene bastık start stop devreye girdi,bundan sonra manuel olarak vitesi boşa alırsak ayağımızı frenden çeksekte araç çalışmaz start stop devam eder, aracı tekrar 1. vitese aldığınızda start stop devre dışı kalır ve araç çalışır.Araç otomatik boşa atmaz ancak isterseniz böylede kullanabilirsiniz.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Start&Stop devredeyken otomatik olarak boşa atmıyor ama biz boşa atmazsak da ısınma söz konusu olmuyor diyorsunuz yani.

Serhat Karadağ
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Start&Stop devredeyken otomatik olarak boşa atmıyor ama biz boşa atmazsak da ısınma söz konusu olmuyor diyorsunuz yani.
    Evet ,ancak ayrıntılı okuyunca anladımki dur kalklarda ayağı gazda tutmamak,start stop kullanmak ve vitesi boşa almak üçüde kullanılabilir.
    Bizim dualogic yarı otomatik diğer arkadaşlarına göre çok daha başarılı.Honda yeni jazz larda CVT şanzımana döndü,toyotada yeni yariste CVT ye döndü,renault giderek azaltıyor BVR li araçları,pejo halen aynı vitesi kullanıyor özellikle büyük araçlarda debriyaj ısınma problemi mevcut .
    Fiatta belki ilerde Guillettaya koyduğu çift kavramalı(TCT) vitesi getirir bizde zevkle kullanılırız ,olmadı guiletta alırız
    Saygılar

Sayfa 1/2 12 SonSon