7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 80000 bakımı+Triger değişimi 380 tl!

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart 80000 bakımı+Triger değişimi 380 tl!

Geçen hafta 80000 bakımı ve triger değişimini serviste mi yoksa sanayide mi yaptırsam diye konu açmıştım arkadaşlar.Aracım 5 yaşında olduğundan ve garantisi olmadığından sanayide yaptırayım diyordum ama triger değişiminde sente ayarı hassas önemli bir konu olduğu için servise gideyim diyordum.2 gün önce servis 850 ile 900 arası bir fiyat vermişti.Ben de sanayiyi şöyle bir araştırayım dedim.İyi ki araştırmışım diyorum çünkü gerçekten altın bulmuş gibi oldum.Bulduğum yer sadece alfa romeo ve fıat araçlarına bakan servisin fıat araçları için kullandığı abütün aparatları ve test cihazlarını elinde bulunduran servis tarzında disiplinli çalışan bir yer.Yaklaşık 500 metrekare alanda 3 tane lift olan 10 dan fazla personeli bulunan müşteri bekleme salonu,mescit yedek parça bölümü bulunan 3 tanesi fıat gaziantep topçuoğlu servisinden ayrılan ustaların bulunduğu bir yer.Servis elemanlarının çalışma tarzları,gösterdikleri ilgi teknik bakımdan bilgili olmaları gerçekten hoşuma gitti.Tek eksik yanları (benim şanssızlığım diyelim) motoru yıkattıktan sonra kaput kilidini sanırım kırdılar.(kendileri öyle demiyor ama önemli değil)
    Gaziantep ve çevresinde ikamet eden herkese bu yeri kesinlikle tavsiye edebilirim.
    ADRES:GATEM KAVŞAĞI GİRİŞİ CEMRE OTOMOTİV FIAT ALFA ROMEO ÖZEL SERVİSİ
    İNTERNET SİTESİNE BAKTIĞINIZDA ZATEN CİDDİ BİR YER OLDUĞU BELLİ OLUYOR.
    https://www.cemreoto.com.tr/

Yaptıkları işten fazlasıyla memmun kaldığım için servis ücretlerinden bıkan çevremdeki herkese tavsiye edeceğim.Çünkü arkadaşlar gerçekten o kadar fark var ki servise fazla verilen paralara yazık diyorum.İşte değişen parçalar ve işçilikle birlikte toplam fiyat.

TRİGER KAYIŞ SETİ DB/ALB 1.4 8V 129X220 MM -İŞÇİLİK DAHİL 200 TL
    SELENIA K MOTOR YAĞI (3 LİTRE) 60 TL
    YAĞ FİLTRESİ 8 TL
    HAVA FİLTRESİ 12 TL
    POLEN FİLTRESİ 15 TL
    CAM SİL SUYU 5 TL
    KAPUT KİLİTİ 35 TL
    BAKIM ONARIM İŞÇİLİĞİ 45 TL
    4 ADET BUJİ (DEĞİŞTİ AMA NEDENSE FATURAYA EKLEMEMİŞLER)
    TOPLAM: 380 TL
    Konu ykaya1983 tarafından (21/10/2011 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

orkun krc
    orkun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 97

Valla bravo. İyi fiyat çekmişler.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Bujılerı bence sor Nıye eklemedınız dıye unutmuslardır belkı benı yanlıs anlama ama ben sorarım hemen haram mala gırebılır budurum sahsen benım ınancım bu para benden kat kat cıkar dıye bır ınancım var artık kucukkenmı asılandı bılmem ama bu cıkma olayından dolayı temkınlıyımdır .
    Benzıncı 5 tl yerıne 50 tl verdı 10 km gerı donup ıade ettım aldıgım benzınde ona gıttı neredeyse ama kul hakkı o adam 12 saat calısyr sogukta cebınden odeer dıye dusundum bırde oglum arabadan cıkar dıye gerı vermıstım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

4. Bu mesajı için 3 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bujılerı bence sor Nıye eklemedınız dıye unutmuslardır belkı benı yanlıs anlama ama ben sorarım hemen haram mala gırebılır budurum sahsen benım ınancım bu para benden kat kat cıkar dıye bır ınancım var artık kucukkenmı asılandı bılmem ama bu cıkma olayından dolayı temkınlıyımdır .
    Benzıncı 5 tl yerıne 50 tl verdı 10 km gerı donup ıade ettım aldıgım benzınde ona gıttı neredeyse ama kul hakkı o adam 12 saat calısyr sogukta cebınden odeer dıye dusundum bırde oglum arabadan cıkar dıye gerı vermıstım
    Doğru söylüyorsun zeynel.Aslında parayı öderken farketseydim hemen orda uyarırdım fakat eve gelince farkettim.Bir de bu fiyata bu kadar şey yaptırdım ama verdiğim parayı tam hakettiler mi bilmiyorum.Çünkü triger değişti değişeli aracın motoru sallantılı çalışıyor.Yağ koyarken 4 lt lik 2 adet kutudan selenıa koymuşlardı ama 3 lt mi koydular yoksa hepsini mi boşalttılar emin değilim.Çünkü servisen giderken 2 kutuda boşalmış olarak gördüm.Aracın yağ çubuğunu çektiğimde çizginin üzerinde yağ gözüküyor.Servise 900 lira vermeyeyim derken daha fazlasından mı olacağım ne ,bu gidişle onların bana hakkı geçmeyecek benim onlarda hakkım kalacak gibi.

Mustafa Uysal
    fire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

geçen hafta yetkili servise sadece triger değişim fiyatı sordum 450 civarı tutar dediler.

Zafer Varol Varol
    Puntist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Normalde Fiat araçları yedek parçası ucuz olsa da punto ve bravoda biraz sıkıntı var sanırım. iyi yan sanayi trigere bakmaktan başka çare yok sanırsam.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

45 tl işçilik benım çok tuhafıma gitti.yoksa yuksek işçilikleri vermeye alıştığımız içinmi böyle oldu bilmiyorum..ama 45 liranın çok az olduğnu düşünüyorum yapılan işlere göre..

onrky
    1.4 starjet 95hp