Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: bi CİTY arızası da benden senaryo aynı %50, %50 ödenecekmiş!

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

Standart bi CİTY arızası da benden senaryo aynı %50, %50 ödenecekmiş!

Aracım 2006 model 31700 kmde daha, ve anlam veremiyorum mademki bu kronik bi arıza ne diye yarısını ödüyorum ben! başka markalar en ufak bi sorunda araçları geri çağırırken tofaş bizi nasıl yolacağını düşünmekte... ben aractan da tofaştanda tiksiniyorum artık. Şimdi bu işi masrafsız halleden arkadaşların izledikleri yolu izleyerek çözmeye çalışacam umarım olumlu sonuçlanır...

FATİH ÖZTÜRK
    fthozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 28

Gec hocam gec bunlari banada aynisini dediler simdi 80 tl iscilik odeyip halledecegim zorlasan onu bile odemezsin sen ustune git bedava yaptiranlar var de nasil ayricalik yapiyorsunuz de tekrar goruselim fiatla biz size donelim diyecekler sonra tammdir

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

vallaaa zaten öyle olmazsa satcam aracı ve gerek fiat gerek tofaşın rezilliğini heryerde yüzlerine vurcam!

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Kullanıcı lehine alınmış kararlar varken sizden ücret talep edemezler...

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

şuan ediyorlar, ama diretmeye çalışcam söz ettiğiniz kararları göstercem.

FATİH ÖZTÜRK
    fthozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 28

anasayfadaki emsal teşkil edecek niteliktedir yazan yazıyı al yanına kimine bedava kiminede şukadar indirim yapıyorsunuz bu ayrımcılık nereden geliyor neye göre bu fiyat farkı sana sistem böyle teklif verdi demişlerdir fiat ı arayıp bide ben görüşeyim deyin dersime iyi çalıştım ben her taraftan sıkıştırınca sorun kalmadı dediğim yazıyı gösterin bakın bu şahısa %75 indirim yapılmış ve sonradan tüketici haklarını kullanarak %25 ini de geri almış diye göster onuda bakalım ne diyecekler

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Adana' da hangi servise gittiniz mıçılar mı birmot mu ?

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

servis de amma uyanık...
    Keyif BMW'Dir...

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

mıçılar servisine gidiyorum, ama birmota dönebilirim yakında.. sözunu ettiğiniz şekılde belgelerle ve gerekırse forumdaki konularla karşılarına çıkcm, umarım istediğimiz şekılde olur

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ACTOROFTHEROAD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mıçılar servisine gidiyorum, ama birmota dönebilirim yakında.. sözunu ettiğiniz şekılde belgelerle ve gerekırse forumdaki konularla karşılarına çıkcm, umarım istediğimiz şekılde olur
    Arkadsım ısterler onlar ıstıyor dıye bızde verecek degılız .
    Elımızde karar varmı var fıatta sucunu kabul etmıs zaten bu suna benzıyor bankalar kredı kartı uyelık ucretı gonderıyor kart sahıbı ıtıraz ederse ıptal edıyorlar etmezsen oduyorsun
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadsım ısterler onlar ıstıyor dıye bızde verecek degılız .
    Elımızde karar varmı var fıatta sucunu kabul etmıs zaten bu suna benzıyor bankalar kredı kartı uyelık ucretı gonderıyor kart sahıbı ıtıraz ederse ıptal edıyorlar etmezsen oduyorsun
    bu city arızası bi yandan forumdaki dayanışmayı fenaa arttırdı.)) haklısınız bu kadar örnek varken 1000lıra vermek saçmalık olur...

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Ücretsız yaptıran bır arkadasın faturasını ve ılgılı kararı alıp T.H.H.K na gıtmenız durumunda ücretsız yapılır çünki,
    Sorun aynı sorun ,kullanıcı hatası degıl ve daha onceden ucretsız yapılıpta sıze yapılmaması hukuka aykırı
    Elimizde kapı gıbı üretim hatası oldugunu gosteren karar var ayıplımal dıyor olay bıtmıstır fıat kımden ne kopartırsa bılmıyorlarkı gpcılerın bırbırı ıle konusup,gorusup,bazı seylerden haberdar oldugunu ben call center yetkılısı olsam İstanbuldakı elemana ucretsız yaptıp,Adanadakınde para ıstesem nereden haberı olurkı İstanbuldakıne ucretsız yaptıgımdan yada Thkk kararından nereden bılecekkı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Selamlar arkadaşlar,

Bu city arızasını %'ye vursak karşımıza nasıl bir rakam çıkar?..

Bu araçların %50'si yada daha fazlası bu arızayı yapıyor diyebilirmiyiz?..

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

Alıntı e.yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

bence her GPnin sonu aynı yüzdeye gerek yok benım arac daha 31700km ve çok daha oncesınden vardı arıza ama ben gözardı ettım hep, bu sefer servistekıler dedi yapılması gerekıyor diye bi yerde mutlaka patlak veriyor...

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Bu cıty arızası kendisini nasıl belli ediyor iki puntomda da görmediğimden bilmiyorum. Tecrübe eden olayı açabilirmi? Teşekkürler.
    Konu VICEROY tarafından (01/10/2011 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı ACTOROFTHEROAD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu city arızası bi yandan forumdaki dayanışmayı fenaa arttırdı.)) haklısınız bu kadar örnek varken 1000lıra vermek saçmalık olur...
    Doğus senın yerınde olsam soyle bırsey yapardım servıse gıderdım cıty olayı olduguna daır bır yazı alırdım daha sonra fıata web ustunden sıkayetımı bıldırıdım ama THHK kararından bahsetmezdım Fiata ve fiata yazdıgım sıkayetın bır cıktısını alırdım ve onlardan gelen cevabında bır cıktısınıda alırdım .Arkadaslar sıkayetlerınız ve cevapları yazılı olsun yasal olarak elınızde delıl teskıl eder
    Daha sonra burada ucretsız yaptıran arkadasların plaka,tel,alıp THHK soyle bır sıkayette bulunurdum '' bu arıza daha once su kısılerın basına gelmıs aracları ucretsız yapılmıs aynı kronık sorun onlara ucretsız yapılırken benden neden para alınıyor ve THKK nın verdıgı karar netıcesınde bu parcanın ayıplı mal oldugu belırtılmıs ,kanıtlanmıs bunun uzerıne sıkayetcıden alınan ucretın ıade edılmesıne karar verılmıs tuketıcının halı oldugu kararı verılmıs ve yasal surede fıat ıtırazda bulunmayarak ayıplı mal sattıgını kabul etmıstır'' bundan dolayı tarafıma ayıplı mal satılmasından dolayı madur durumdayım tarafımdan talep edılen ucretın hasız oldugnu dusunerekten cıty servo motorun ılgılı dıstrıbıtor tarafından herhangı bır ucret talep edılmeden degıstırlmesını arz ederım.
    Aydın abının kararı ustune sana cıkacak ve bızım lehımıze olacak kararda ucretsız degıstırılmesı gerektıgı kararı olacagını dusunuyorum boylece e4lımızde ıkı adet karar olur para odeyenlerın gerı alması ıcın bır karar bundan sonrada cıty arızasının hıcbır ucret talep edılmeden onarılması ıcın ayrı bır karar
    Zeynel KARACAN

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

Ücretsız yaptıran bır arkadasın faturasını ve ılgılı kararı alıp T.H.H.K na gıtmenız durumunda ücretsız yapılır çünki,
    Sorun aynı sorun ,kullanıcı hatası degıl ve daha onceden ucretsız yapılıpta sıze yapılmaması hukuka aykırı
    Elimizde kapı gıbı üretim hatası oldugunu gosteren karar var ayıplımal dıyor olay bıtmıstır fıat kımden ne kopartırsa bılmıyorlarkı gpcılerın bırbırı ıle konusup,gorusup,bazı seylerden haberdar oldugunu ben call center yetkılısı olsam İstanbuldakı elemana ucretsız yaptıp,Adanadakınde para ıstesem nereden haberı olurkı İstanbuldakıne ucretsız yaptıgımdan yada Thkk kararından nereden bılecekkı
    kesinlıkle haklısınız bence bu işin tadının kaçması bu, kımsenın kımseden haberı yok sanıyorlar!

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

Doğus senın yerınde olsam soyle bırsey yapardım servıse gıderdım cıty olayı olduguna daır bır yazı alırdım daha sonra fıata web ustunden sıkayetımı bıldırıdım ama THHK kararından bahsetmezdım Fiata ve fiata yazdıgım sıkayetın bır cıktısını alırdım ve onlardan gelen cevabında bır cıktısınıda alırdım .Arkadaslar sıkayetlerınız ve cevapları yazılı olsun yasal olarak elınızde delıl teskıl eder
    Daha sonra burada ucretsız yaptıran arkadasların plaka,tel,alıp THHK soyle bır sıkayette bulunurdum '' bu arıza daha once su kısılerın basına gelmıs aracları ucretsız yapılmıs aynı kronık sorun onlara ucretsız yapılırken benden neden para alınıyor ve THKK nın verdıgı karar netıcesınde bu parcanın ayıplı mal oldugu belırtılmıs ,kanıtlanmıs bunun uzerıne sıkayetcıden alınan ucretın ıade edılmesıne karar verılmıs tuketıcının halı oldugu kararı verılmıs ve yasal surede fıat ıtırazda bulunmayarak ayıplı mal sattıgını kabul etmıstır'' bundan dolayı tarafıma ayıplı mal satılmasından dolayı madur durumdayım tarafımdan talep edılen ucretın hasız oldugnu dusunerekten cıty servo motorun ılgılı dıstrıbıtor tarafından herhangı bır ucret talep edılmeden degıstırlmesını arz ederım.
    Aydın abının kararı ustune sana cıkacak ve bızım lehımıze olacak kararda ucretsız degıstırılmesı gerektıgı kararı olacagını dusunuyorum boylece e4lımızde ıkı adet karar olur para odeyenlerın gerı alması ıcın bır karar bundan sonrada cıty arızasının hıcbır ucret talep edılmeden onarılması ıcın ayrı bır karar
    ben bu işi hallettıkten sonra gereklı belgeleri, herkese gönderırım ve bu konuda baya bi yol katetmiş oluruz. şuan ben eldekileri toparlama çabasındayım, her yoldan tıkamak nıyetındeyim yapacakları itirazları!

doĞuş kaRa
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730

Alıntı VICEROY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cıty arızası kendisini nasıl belli ediyor iki puntomda da görmediğimden bilmiyorum. Tecrübe eden olayı açabilirmi? Teşekkürler.
    benım dıreksiyon garip bı şekılde sola cekıyor ve hızlı manevralarda sürtunme sesi gibi bi ses çıkarıyor, bunun dısında başka arkadaşın aracında ise direksıyonu çevirdikçe ağır bi takırtı sesi ve çevirirken zorlanma vardı... başka belirtileri de vardır sanırım!

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı e.yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Ertugrul'a cevap:
    Ertugrul 2006-2008 lerde oldukca yuksektı bu arıza bundan dolayı 2009-2010 yılında tarıhten tam emın degılım servıse gerı cagrılma yapıldı 150.bın arac tı galıba
    Benım arac 2009 model cıkmayacagına fıt garantı verdı 2008 sonunda tamamıyle cozduk dedıler aracı aldım 3 ay sonra cıty arıza verdı garantıden degıstı 2006 da oran fazlaydı 2007de bıraz azaldı 2008 bırazdaha azaldı 2009 da oldukca azaldı(ama loto bana vurmustu ) 2010 da gecen yıllara gore bu sayı dustu 2011 de cok daha azaldı kısacası yıllar gectıkce azalıyor ama sorun %100 cozulmedı fabrıkada enson 75 bın cıty vardı onları erıtınce arge yaparlarsa ınsallah cozerler.
    Benım aracta 3000 km de cıkmıstı
    City arızası nasıl anlasılır,
    Yol bılgısaayrında dıreksıyon ısıgı yanar,dıreksıyon saga ,sola kendı kendıne doner,dıreksıyon oldukca zor doner,ses yapar,ama en basta yol bılgısayarında uyarı verır ,seyır halındeyken anıden kıtlenır tabıkı bu kıtlenme pat dıye olmaz yavas yavas kendını bellı eder garajınızdan cıkarken uyarı ısıgı yanmıstır sız umursamazsını bır sure kullanırsınız dıreksıyon saga sola doner yıne tınlamazsınız ,sonra seyır halınde ıken dıreksıyon kıtlenır hıc cevırlmez ozaman yada cok zor doner artık sız yanınızdakı yolcu,arkadakı yolcu el bırlıgı ıle dıreksıyonu dondırmeye calısırsınız aracıda durdurmaya da bu arada tabıkı kaza yapmaz ısenız.
    Son yazdıklarım hafıften abrtmıs olabılırım
    Bu arada arkadaslar sooyle bır durum var aracınızı park eder ıken kaldırıma yakınsanız cıtyde acıksa ve sız kaldırıma dayamıs oldugunuz lastıgınızı halen dıreksıyonu cevırmeye calısırsanız,talı yollarda koy yollarında aracınızı kullanırsanız cıty motor zorlanır ve bu zorlanmadan oturu cıty arıza uyarısı verır motor zorlanmıstır ve ısınmıstır bundan dolayı uyarı vermıstır bu su degıldır cıty arızalandı motor sogur ,zorlanmaz normale donerse uyarıda kaybolur ,cıty arıazasında uyarı ısıgı sureklı yanar hıc sonmez ozamn bılınkı cıty of the toto sıze vurmustur
    Konu ZAK1980 tarafından (01/10/2011 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon