20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dualogic sorunu

veysel yücel
    1912ksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 2

Dikkat Dualogic sorunu

arkadaşlar herkese selam aracım 2011 evo dynamic dualogic alalı 3 ay oldu.aracım geçen gün vites hatası verdi ekranda kullanıcı kitabına falan bakınız diye bişeyler yazdı hemen sağa çektim ve tekrar çalıştırdım.manuelde kullanırkende bir kaç kez hatalı geçiş izin verilmedi diye uyarı almıştım.bir daha yapmadı.bununla ilgili servise gidicem 150.000 km garanti aldım herhangi bir sorunda bu garantiden karşılanırmı yoksa ücret ödemem gerekecek mi arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlar benide bilgilendirirse çok memnun olurum !!

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Adı üzerinde garanti,tabiki karşılayacaklar.
    Uygun motor devrinde vites değişimi yapmazsanız robot şanzıman değişime izin vermiyor ve hata yazısı çıkıyor ekranda...

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

peki bu vites arızası için erken bir süreç değil mi daha arabayı alalı 3 ay oldu tamam diğerini hadi vitesi uygun zamanda attırmadığım için oldu .ama yolda otomatikdeyken bi anda arıza hatası verdi bunun için erken değil mi ya bu kadar erken beklemiyordum açıkcası !

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

veysel arada bir şaka yapıyor dulaogic
    vites robotunun canı sıkıldığında ama hemen arıza olarak yorumlama
    eğer tekrar eder ise zaten garantin var sorun çıkarmadan değiştirirler vites robotunu
    dualogiclerde genel arıza robottan kaynaklanıyor ama tabi kullanımın da etkisi var kızdırma robotunu

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Ben aldığımdan beri auto da kullanıyorum. Galerici bi abimiz fazla manuel auto geçiş yapmamamı önermişti. Daha en ufak bir yamuğunu görmedim 2 aydır. Gelecekte ne olur bilmem tabii. Yokuşlarda da gazı kökleyince gidio. eco moddan dahi çıkarmıyorum. Tabi fazla hız ve sollama olayına girmeden sakin kullanıyorum.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

selam kardeşim...fiat dualogic'i güzel yapmış...manuel e hiç gerek yok...vitesleri tam zamanında atıyor...zaten nazlı bir sistem...kalsın otomatikte..bence hiç elini sürme,süreceksen keyfini sür....siteyi okursan city mod ve dualogic e dokunanlar soluğu serviste alıyor maalesef.

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Öyle olur arkadaşlar madem canım istediğinde manuel kullanamıyacağım ne anlamı kalır...

Nazlı bir sistemse düzgününü yapsalarmış. Eski aracımda toyotanın triptonik sistemi vardı ben ne zaman istersen manuel ve otomatik geçişi yapardım 50.000 de sattım hiçde sıkıntı çıkartmadı.

Bence siz fazla abartmıyor musunuz nazlı falan diye?

Bora Kiriş
    Chevaliers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Dualogic vitesi ben beğendim açıkçası, manuel olarak kullanmak gereksiz geliyor bana, gayet güzel değiştiriyor.
    Beni sinir eden yokuş çıkarken vitesi düşürdükten sonra yokuş bitse dahi vitesi büyütmüyor.Elle müdahale etmek zorunda kalıyorum.Müdahale de yapmak istemiyorum açıkçası zarar verir falan.
    Ama genel olarak olumluyum.Yakıttada gayet başarılı şuan şehir içi 6.1 gösteriyor yol bilgisayarı.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Alıntı Chevaliers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic vitesi ben beğendim açıkçası, manuel olarak kullanmak gereksiz geliyor bana, gayet güzel değiştiriyor.
    katılıyorum,manuel tamamen gereksiz.

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı yklklc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle olur arkadaşlar madem canım istediğinde manuel kullanamıyacağım ne anlamı kalır...

Nazlı bir sistemse düzgününü yapsalarmış. Eski aracımda toyotanın triptonik sistemi vardı ben ne zaman istersen manuel ve otomatik geçişi yapardım 50.000 de sattım hiçde sıkıntı çıkartmadı.

Bence siz fazla abartmıyor musunuz nazlı falan diye?
    Ağustostan beri dualogic vites kullanıyorum. Canım sıkıldığında manuele de geçiş yapıyorum. Şu zamana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Otomatikte kullanırken vites geçişlerini sürekli takip ediyorum tam zamanında geçişler gerçekleşiyor. Şunu söyleyebilirim yarı otomatik şanzıman sistemi en sorunsuz yürüyen marka kesinlikle fiat.

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

ben 1 yıldır kullanıyorum bakımları zamanında yapılrsa sorun olmayacak bir sistem var istisnalar hariç ben cok memnunum iyiki almısın triptonic corsa ve fiestalardan cok cok güzel araç benım bugune kadar tek boşa atma dedi oldu oda eski sahibinin ihmalkarlığından olmuş baskı balata volan değişimi oldu simdi masallah diyelim tavsiye edebilirim ...

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

arkadaşlar servise gittim bugun servis teknik bir hatadan fren sistemine yakın bir parçanın değişmesi gerektiğini söylediler.ellerinde parça olmadığı içinde 1 hafta süreceğini söyledilerr.ben ARAÇ talep ettim çünkü evim 75 km uzaklıkta çalışıyorum araç elim ayagım benim durumu bildirdim ve ellerinden geleni yapacaklarını söylediler yani teknik hata malesef şans bana vurdu işte

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Geçen hafta bende kardeşimin aracı ile konyaya gittim arabayı park edeceğim birden uyarı verdi kitapçığa bakın diye başka hiç bi işlem yapmadı 30-40 saniye sonra kendi kendine tekrar düzeldi kiitapçığa baksanda bişey yok gerçi biradere sordum vitesle ilgili sorun varmı diye olmadığını söyledi heralde kafa karışıyor arada sırada

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı taipen71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta bende kardeşimin aracı ile konyaya gittim arabayı park edeceğim birden uyarı verdi kitapçığa bakın diye başka hiç bi işlem yapmadı 30-40 saniye sonra kendi kendine tekrar düzeldi kiitapçığa baksanda bişey yok gerçi biradere sordum vitesle ilgili sorun varmı diye olmadığını söyledi heralde kafa karışıyor arada sırada
    banada oldu aynen öyle sonra öğrendim ki teknik bir hatadan kaynaklanan sorun bırakın onu adam dedi bana senin bunu bu kadar süre kullanman bile büyük bir şans dedi valla ben bir servise göstermekte fayda vardır diye düşünüyorum bence gidin gösterin derim

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Kardeşime söyleyeyim baktırsın teknik hata ne dediler size ben daha sonra ankaraya geldim burada biraz kullandım bir daha yapmadı böyle bişey ancak bişey dikkatimi çekmişti araç 1.vitese nerdeyse durduğunda geçiyordu durmaya yakın bire geçiyordu belki bu olayla alakalıdır...

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

tam ayrıntılı detaylı anlatmadılar konuyu.sadece bu şekilde yolda kalmadan nasıl bu kadar kullanabildiğimi söyledir bende oldukça şaşırdım.yani servisi aramasam hani anlaşılmayacak ozamanda nelere sebeb olur allah bilir.araç ilk olarak iş yerime giderken otobanda kullanım klavuzuna bakın gibi şeyler yazdı ekranda tabi ben sağa çekene kadar gitti o yazı daha sonra manuelde kullanırken vites geçişlerine izin vermemeye başladı sonra öğrendim ki teknik bir hata parçanın değişmesi gerek dediler ellerinde parça olmadığı içinde 1 hafta sürecekmiş araç talep ettim hala dönüş yapılmadı sabırsızlıkla bende bekliyorum.Ama gidip bir göstermenizi tavsiye ederim aracınız garanti varsa hiç sorun olmaz bakmak zorundalar zaten.

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

dualogic ilk kez kullanıyorum
    henüz 330 km de aracımız, bir defa manuel e aldım deneme yapmak için
    manueli de başarılı buldum, ama bana playstation hissi verdiği için kullanmıyorum
    ayrıca eco mod ta dualogic gayet başarılı gibi geldi bana
    eco mod yakıt konusunda oldukça cimrileştiriyor aracı

Kıvanç G.
    Efendi KaPiTaN HaYachTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    10 DC DuaLogic :)
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı kifanhom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogic ilk kez kullanıyorum
    henüz 330 km de aracımız, bir defa manuel e aldım deneme yapmak için
    manueli de başarılı buldum, ama bana playstation hissi verdiği için kullanmıyorum
    ayrıca eco mod ta dualogic gayet başarılı gibi geldi bana
    eco mod yakıt konusunda oldukça cimrileştiriyor aracı
    Selamlar.. Bende 1 senden fazladır dualogic kullanıyorum. Yalnız bir konuyu hatırlatayım.Eco mod şehir içi için pek uygun değil.. Çünkü normal şartlarda 1500 devire gelmeden değiştiği için vites ani hızlanma konusunda çok ağır kalıyor.. Yani robot afallayıp kararsız kalıyoEco Modu trafiğin 90-120 km/s gibi aktığı yollarda çok uygun oluyor.Şahsen 100km hızda 6.vites 1.500 devirde 2,9 yakıt tüketimi görmüş biriyim..
    2007 GRaNDe PuNTo M.JeT 3K 90 HP Emotion DuaLogic ( Egzotik Kırmızı).. *SOLD*
    2011 BRaVo M.JeT 120 HP Dynamic Plus DuaLogic + AK + SK ( Lav Kırmızı).. *SOLD*
    2013 Mini Cooper R60 Countryman 'S' ALL4 / White & Black
    YeTiŞeMeZSeN eL SaLLa..

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı HaYachTs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.. Bende 1 senden fazladır dualogic kullanıyorum. Yalnız bir konuyu hatırlatayım.Eco mod şehir içi için pek uygun değil.. Çünkü normal şartlarda 1500 devire gelmeden değiştiği için vites ani hızlanma konusunda çok ağır kalıyor.. Yani robot afallayıp kararsız kalıyoEco Modu trafiğin 90-120 km/s gibi aktığı yollarda çok uygun oluyor.Şahsen 100km hızda 6.vites 1.500 devirde 2,9 yakıt tüketimi görmüş biriyim..
    evet ani hızlanma hususunda farkedilebilir değişiklik oluyor eco da, ama eşimin aracı zaten pek aman aman olmazsa olmaz mod değil benim için

cem cemre
    certac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Selamlar
    Eşimin evopunto dualogic dynamic modelini kendisi kullanırken bir kez iki kez de ben kullanırken afalladı.servis e danısın falan filan biseyelr yazdı ekranda dolapdereden tam tarlabasına cıkan yolda aynı yerde yaptı namussuz
    uzaktan kumanda ile aracı kapatıp acın duzeliyor e ne de olsa tecrube bu

Servise gtmesilazım malum kadınların işleri hep erkeklere
    ilk fırsatta goturcem
    bence yazılım istanbul sartlarına uygun değil.araba cogu yerde 2 den1 e dusme zekasını gostermekten cok.inatla 2 ile devam etmeye calısıyor.adamlar bu yazılımı bence avrupa yada almanya nın duz meyilsiz yollarına gore yapmıslar .
    cunku araba 2 den 1 e dusmemekte direniyor tam atacagı zamanda zaten devir 1500 un altında oldugundan bu sefer turbo takviyesiz kalıyor ve kesiliyor.o zamanda stop ediyor
    Bu da fiat a bir tecrube benden olsun.