14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Direksiyon motor arızası ücretsiz değişim için acill taktik

ahmet aksiyon
    askaruwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 6

Standart Direksiyon motor arızası ücretsiz değişim için acill taktik

direksiyondan uzun zamandan beri ses geliyordu sanayide takozları değiştiler.
    ama işe yaramadı. forumdan okuduğum kadarıyla ustaya city motor arızası olabilir dedim. bugünde direksiyon ilk çalıştırmalarda gün içinde 4 defa kitledi ve direksiyon arıza lambası yandı. kontağı kapatıp açınca direksiyon düzeldi. ses ise gıcırtılar şeklinde devam. yarın servise gidicem. daha önce konu pekçok kez açılmış ama yinede gitmeden sorayım dedim. aracım 2006 model garantisi bitmiş. bu arızayı ücretsiz halledenler varmış. büyük bir ihtimal banada yarın serviste %20-30-50 siz kaşılayın falan gibi teklif gelir. ücretsiz değişim için taktik ne olmalı.????

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

valla mahkemelerde süründü baya uğraştı arkadaşlar sonuç aldımı bilmiyorum..çok sağlam bir usta bulup sanayide kendin yaptırcan en uygun yolu bu ben öyle yapmıştım..

Vatan Bayraktar
    BirDokuzSıfırYedi GPunto19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Geçen sene oska da ücretsiz yapıldı.Benim araçta 2006.Hiç zorluk çıkarmadılar.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...-bekleyin.html iyice oku kararını ver faydalı...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

bugün servise gittim ve merkezden kendilerine işçilik ve parça için %50 siz ödeyin %50 biz demişler. servis bu teklifin merkezden geldiğini kendilerinin bir şey yapamayacağını müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim. ayrıca direksiyonun birgün içinde 4 defa kitlendiğini ve ilgilenilmezse kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim. servis ise bana tüm bakımların serviste yapılmadığı için %100 gibi bir rakam vermezler falan dedi fakat bu işin bakımla ilgili olmadığını kronik bir arıza olduğunu söyleyip servisten ayrıldım. bakalım şimdi müşteri hizmetlerinden cevap bekliyorum. bu arada bu sorunla karşılaşan arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı askaruwa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittim ve merkezden kendilerine işçilik ve parça için %50 siz ödeyin %50 biz demişler. servis bu teklifin merkezden geldiğini kendilerinin bir şey yapamayacağını müşteri hizmetlerini aramamı söylediler. müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim. ayrıca direksiyonun birgün içinde 4 defa kitlendiğini ve ilgilenilmezse kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim. servis ise bana tüm bakımların serviste yapılmadığı için %100 gibi bir rakam vermezler falan dedi fakat bu işin bakımla ilgili olmadığını kronik bir arıza olduğunu söyleyip servisten ayrıldım. bakalım şimdi müşteri hizmetlerinden cevap bekliyorum. bu arada bu sorunla karşılaşan arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum...
    Ahmet arkadasım Müsteri hizmetleri buyuk bır ıhtımal sızdende bır ucret ısteyecek gıbı gozukuyor.
    Benım basıma gelmıs olsa dırekt yapacagım ıslmeler su olurdu müsteri hizmetleri %99 unu karsılayıp %1 ını ıstese dahı yapardım .
    Pazartesı sabahı ilçenizde bulunan Kaymakamlıga gıder Tıuketıcı hakları hakem kuruluna yazılmıs bır dılekce ıle basvurudum budılekcenın cevabı 15 gun ıcerısınde genelde cevaplanıyor hadı olsun 30 gun dıyelım.
    Yazacaklarınıza dair fikir vereyım ısterenız.
    Fiat otomobıl fabrıkasının üretmiş oldugu ve tofaş-Fiat otomobil distribütorlugu vasıtasıyla ülkemize ithal edılen Fiat grande punto marka aracların kronık arızası olan (cıty elektro servo) direksiyon motorum arızalanmıs bulunmaktadır.
    2006 yılından bugune kadar üretilen aracların neredeyse tamamında garantısı devam etmıs olsun veya bıtmıs olsun, sıfır alınan aracın 2000 Km veya satın alındıktan sonra 3 ay sonrada bu city direksiyon arızası gorulmektedır veya arac 150.000km 7 yasına kadar sıkıntı cıkartmayıp bu sure zarfındada city motor arızası ıle karsı karsıya kalıyoruz.
    2009 yılında tofas -fiat bu arızadan dolayı bınlerce aracını servıslere davet ettı kımısını ücretsız degıstırdı kımısıne işlem yapmadı .2006 model olupta 2010 yılında bu arızayı yasayan arkadaslar servıslere basvurdugunda kimilerine iyi niyet kapsamı altında ücretsiz degısım yapıldı kimilerinden %10-20-30-50 oranında fatura yansıtıldı.City elektro servo motor arızası üretim hatası olup ayıplı mal ve gızlı ayıplı mal olarak tuketıcıye satılmıstır.
    TKHM. 4. maddesinın ılgılı bendlerıne göre ayıplı mal nıtelıgınde olan urunlerın iade ,degısım ,birbir değişim,ücretin ödenmesi,ücretsiz tamırı yargı tarfından uygun bulunarak tuketıcının hakları korunmustur.
    grande punto ******** marka 20 model aracımın seyır halınde ıken 4 kez dıreksıyonunun kıtlenmesı ve aracın dıreksıyonun sofor tarafından kontrolunun yıtırılmesı sonucu fiat***********servısıne basvurdugumda kronık cıty problemı oldugu soylenmıs servo motorun degıstırılmesının faturasının 2000 tl oldugunu tofas-fıatın bunun % 50 sını karsılayacagı gerıye kalan %50 nın ıse tarafıma fatur edılecegı soylenmıstır.
    Tüketıcıye satılan ayıplı veya gızlı ayıplı malın bedelının tuketıcıye yanstılamayacıgı uretıcı veya ithalatcı distribıtor tarafındna karsılanacagı ilgili mahkemelerın verdıgı kararlar ıle sabıtlenmıstır.
    Adıl abının basvurdugu tuketıvı hakem heyetı kararınıda eklersen ve forumda cıtysı ucretsız yapılan arkadasların arac modeli,yılı, ısım soy ısım ve plakalırını ,servıs bakımı olup olmadıgını da eklersen senı haklı bulacaklarından ya odeyecegın ucretı ıade ederler yada ucretsız yapılmasına daır karar cıkar arkadasım cunkı Adın abının lehıne verılen kararda zaten ayıplı mal oldugu ve kendısınden alınan ucretın alınamayacagı ve gerı ıade edılmesı gerektıgı yazıyordu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Onur Ergun
    MangalMaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

Arkadaşlar ,hafta sonu rutin bakım (140.000km) için ustamın yolunu tuttum.forumdaki baskı balata yazılarını daokuyunca onuda değiştirmeye karar verdim.Ancak Ustam henüz gerekli çok acil değil önerisi üzerine nicedir şikayet ettiğim alttakımlardaki seslere yöneldik.Z rotlar 130 TL , Alt Salıncalar 135 , Amartisör Takozlarları (25TL*2) 50 ,Şanzıman Alt kulağı 50TL , Hava filitresi ,Yag Filitresi, Mazot Filitresi, Polen Filitresi, Ön arka Disk Temizliği,Arac yıkama 130 TL, İşcilik 150 TL Toplam 640 TL . Baskı balata ve bakım için ayrılan bütce alt sesleri kesmesede önemli ölçüde azalttı.
    İşim bittikten sonra Birmod'a gittim hiç bilmiyormuş gibi ara ara yanan city ışıgından bahsettim.Parçanın 2000 TL olduğunu ancak %80 i Fiat karşıladığını söylediler.Kesin tespit için hafta içi ugramamı istediler.Konuyu sonuçlandırdığımda tekrar paylaşacağım.

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

2006 model aracımın direksiyon arızası ile ilgili daha önce yazdıklarımda belirttiğim gibi sinop il hakem kurulu diğer hakem heyetlerinin verdiği kararların kendileri için emsal teşkil etmeyeceğini mahkeme kararların emsal teşkil edebildiğini söylediler ve benden bi tomar belge istediler. şikayetime ve belgelere dair fiatın müşteri hizmetleri kısmına yazdığım yazılarada 3 haftadır ne bir cevap alabildim nede telefonla dönen oldu. neden dönmediklerine dair gönderdiğim şikayet formlarına bile dönmeyen böyle bir firmayla bir daha Allah muhattap etmesin...birazdan telefonla yeniden görüşücem birde anlamadığım diğer forum sayfalarındada km ve modele bakılmaksızın ücretsiz değişim yapıldığına dair o kadar gönderi varken neden herkese farklı rakamlar çıkarılıyor...

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

evet arkadaşlar şimdi müşteri hizmetleri ile yeni bir görüşme yaptım ve yine aynı baştan savma cümleler. aracım değerlendirilmiş ve %50 ödeme oranı ona göre çıkarılmış. ben aracı servise sokmadan aracımı inceleyebilen bir kurum helal olsun diyorum ne diyebilirim... daha önce ücretsiz değişimi yapılanlar var diyorum bu seferede biz sadece genel merkeze bilgi aktaran bir yapıyız şikayetlerinizi ileticez diyorlar, şikayetlere geri dönen olmadı diyorum çeşitli isimler verip size döneceklerdi diyorlar...fiatın ciddiyetsizliği en üst safhada artık...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

maalesef bayram tatili nedeni ile uzun yola çıkacağım ve Fiat'tanda olumlu bir sonuç alamadığım için yarın aracı servise veriyorum. yaklaşık 1900tl tutacağını ve benim 950TL gibi bir ödeme yapacağımı söylediler. hatta orda bir tane daha 2006 punto vardı ve aynı arızadan tamir görüyordu. onada fabrikanın %50 oran verdiğini söylediler. bundan sonraki mücadele artık ödeyeceğim paranın iadesi üzerine olacak...Tüketici Hakem heyeti ise tamir yaptırsam dahi fabrikadan yazılı bir belge getirmemi istiyor, servis ise fabrikanın kendilerine gönderdiği %50 taklif yazısını vermek istemiyor, bizimle ilgisi yok fabrikayla halledin diyor bakalım ne olacak....

MURAT SÜZEN
    muratsuzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34GS3424
    Edilen teşekkür: 0

fiat musterı hızmetlerı kısmının adresını verırmısınız ıadelı tahutlu mektup yazın dedıler bana da yazalım bakalım hakem heyetı ıcın

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı muratsuzen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat musterı hızmetlerı kısmının adresını verırmısınız ıadelı tahutlu mektup yazın dedıler bana da yazalım bakalım hakem heyetı ıcın
    Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Genel Müdürlük
    Büyükdere Cad. No:145 Tofaş Han Zincirlikuyu 34394 İstanbul
    Tel : 0212 275 33 90
    Fax : 0212 275 39 88
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

fiat kadar kalitesiz servisi çağrı merkezi olan baska bir firma yoktur toyotada far buhu yapıo dedim adamlar anında değişti fiat ta ise adamlar buhu yapan stop için 7 kez servise soktu arabayı bilir kisi beyefendi geldi uzay mekeği sanki anasını satim inceleye inceleye bitilemedi bu kaadar adi bir servis görmedim pişman oldum acıkcası fiat aldığıma ama arabamı seviorum servislerini sevmiorum kalite sıfır işçilk sııfır rezalet servisle uğrasan herkesin yardımcısı olsun