19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Direksiyondan gelen ses

Hüseyin Yola
    Infortion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

Standart Direksiyondan gelen ses

Arkadaşlar benim Punto'da direksiyonu çevirince "tık" diye bi ses geliyor. Ocak ayında City fonksiyonu değişmişti ama bu onunla ilgili değil sanırım. Genelde direksiyonu yarım çevirince oluyor. Bu da Puntoların kronik arızalarından birimi başına gelen oldumu hiç ?

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

kaç model araban ?
    Fiat Grande Punto 2011

Hüseyin Yola
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

2006 model. Genelde sağa çevirince tık diye bi ses geliyor. Ve her çevirmede oluyor nerdeyse. Sorun nedir sizce ?

Hüseyin Yola
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar kimsenin fikri yokmu ? Forumda araştırdım ama kimisi amortisör takozu diyor kimisi direksiyon kutusu. Direksiyonu çevirirken özellikle sağa doğru gitmek için "tık tık" diye ses geliyor. Aracım 110.000km'de servis bakımlı. Uzatılmış garantisi vardı o da geçen sene bitti. Acaba yetkili servis iyi niyet garantisinde halledermi ?

tjt tyjtyj
    SieGeRRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Benimki de 2006 model bende de oluyor diğer konuda da yazdım zaten. Çok aşırı bir ses yok değil mi? Yani arabadaki diğer insanlar farkedemez belki ama siz direksiyonu tuttuğunuz için anlıyorsunuz?

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı Infortion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimsenin fikri yokmu ? Forumda araştırdım ama kimisi amortisör takozu diyor kimisi direksiyon kutusu. Direksiyonu çevirirken özellikle sağa doğru gitmek için "tık tık" diye ses geliyor. Aracım 110.000km'de servis bakımlı. Uzatılmış garantisi vardı o da geçen sene bitti. Acaba yetkili servis iyi niyet garantisinde halledermi ?
    iyi niye mutlaka olur..direksıyonla alakalı cıty mıl yada kutu sorunu olursa bence..
    siz ilgili bır yetkılı servıs bırakın araca baksınlar...tam teşhis için eğer sıkıntı dıreksıyonda ıse sokmelerı gerek sokerler eğer sorun varsa bundan sonra fıat la mucadelenız baslar....mucadele sonunda fıat ya karsılar yada kısmı katılım yapar...
    bendede bozuk yolda ses var...herseye baktılar sıkıntı yok..son olarak komple sokulup teşhis konacak dediler...yuzde 50 verdı sıstemden bakarak..eğer mil sorunu ise..
    bu oran artırılır dıye dusunuyrm

Hüseyin Yola
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SieGeRRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki de 2006 model bende de oluyor diğer konuda da yazdım zaten. Çok aşırı bir ses yok değil mi? Yani arabadaki diğer insanlar farkedemez belki ama siz direksiyonu tuttuğunuz için anlıyorsunuz?
    Aynen öyle ben direksiyonu tuttuğum için anlıyorum ama her dönüşlerde yapması gıcık ediyor.

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi niye mutlaka olur..direksıyonla alakalı cıty mıl yada kutu sorunu olursa bence..
    siz ilgili bır yetkılı servıs bırakın araca baksınlar...tam teşhis için eğer sıkıntı dıreksıyonda ıse sokmelerı gerek sokerler eğer sorun varsa bundan sonra fıat la mucadelenız baslar....mucadele sonunda fıat ya karsılar yada kısmı katılım yapar...
    bendede bozuk yolda ses var...herseye baktılar sıkıntı yok..son olarak komple sokulup teşhis konacak dediler...yuzde 50 verdı sıstemden bakarak..eğer mil sorunu ise..
    bu oran artırılır dıye dusunuyrm

City dediğimiz olay 2011 Ocak ayında iyi niyet garantisinden değişmişti ve hiç sorun çıkmadı. 1 tl vermedim cebimden. Bu sorun ne çok merak ediyorum. En yakın zamanda servise götürcem.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bizdekinde de var ama sorun oldugunu sanmıyorum hassaslıgından olsa gerek sonucta diğer araçlardaki gibi nekadarda olsa sert deil

Hüseyin Yola
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizdekinde de var ama sorun oldugunu sanmıyorum hassaslıgından olsa gerek sonucta diğer araçlardaki gibi nekadarda olsa sert deil
    Gerçekten hassasımdır arabayla ilgili her değişikliği anlarım hemen hemen ama bu öyle bişi değil yeni olmaya başladı. Önceden yoktu bu olay. Araçla giderken öne yığılma yapıyordu vites debriyajı iyi ayarlayamazsam ve sarsıntılı çalışıyordu motor. Gittim baktırdım şanzıman takozu gitmiş. Ortadaki lastik laçka olmuş kırılmış. 110 tl verdim yeni takoz aldım taktırdım şuan araba yağ gibi oldu. Bakımlı arabaya binmek bi zevktir bakımsıza binmek ise işkence.

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

geçmiş olsun diyim arkadaşlar şimdiden aynı sorun bende de vardı..direksiyon kutusunda sıkıntı..meşhuuuurr punto problemii....

benim bi ustam vardı 400tl ye patlamıştı.. parçayı değiştirmek isterseniz yetkili serviste yandınız zaten 1500lira gibi bişeydi 2 sene önce....

Mehmet Emin CAN
    MhMt_EmN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 BOF 66

City dediğimiz olay 2011 Ocak ayında iyi niyet garantisinden değişmişti ve hiç sorun çıkmadı. 1 tl vermedim cebimden. Bu sorun ne çok merak ediyorum. En yakın zamanda servise götürcem.[/QUOTE]

bu sadece sende degıstı degıl mı bıraz bılgı verırmısn ?bıızmkınlerdede ole bı sorun var ve takıp edebılıoruz edebılbıgmzce ve ben hıcc ole bır sey duymadımda ???

efekan BİLİR
    mert_all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

hocam amastorde bır parça kronikdir servisde tanesi 105 artı işçilikdir. sesden her hangi bir sorun olmaz ama ilerleyen günlerde artar..

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

efkanın dediği gibi takozlardan da yapıyo o sıkıntıyı ama o dedğin ses bende de vardı esas kaynak direksiyon kutusu..takozları,rotları rot başlarını ve direksiyon kutusunu elden geçirmiştik ben öyle kurtulmuştum o sesten..
    garanti varsa sıkıntı yok tabi..

ahmet aksiyon
    askaruwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşlarar ayrıca bir başlık açmak istemedim o yüzden burdan aktarayım dedim...nihayet city arızası bendede çıktı galiba. 2006 model arabam. yarın servise gidicem. garantim yok. %100 ücret ödemeden değiştiren arkadaşlar var. ücretsiz değiştirmem için ne yapmam gerek...şimdiden taktikleri alayım dedim

ahmet aksiyon
    askaruwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 6

cevap olmayınca başlığı açtım...

Hüseyin Yola
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı MhMt_EmN_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City dediğimiz olay 2011 Ocak ayında iyi niyet garantisinden değişmişti ve hiç sorun çıkmadı. 1 tl vermedim cebimden. Bu sorun ne çok merak ediyorum. En yakın zamanda servise götürcem.

bu sadece sende degıstı degıl mı bıraz bılgı verırmısn ?bıızmkınlerdede ole bı sorun var ve takıp edebılıoruz edebılbıgmzce ve ben hıcc ole bır sey duymadımda ???[/QUOTE]

Valla aracın uzatılmış garantisi vardı ama 2010 Haziranda bitmişti. Yani ben aldığımda aracı. 2011 Ocak ayında gittim Yetkili servise böyle böyle dedim bozuk direksiyon. Tamam dediler sipariş veriyoruz geldiğinizde biz sizi ararız. Geldiğinde aradılar değiştirdiler 1 tl bile vermedim. Yani ekstra bişi yapmadım. Ancak aracın bakımları hep serviste yapılmıştı. Direksiyondan gelen seside iyi niyet garantisinden halletmeye çalışıcam bakalım

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

18. 25/09/2011, 00:11

Mehmet Emin CAN
    MhMt_EmN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 BOF 66

Alıntı askaruwa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarar ayrıca bir başlık açmak istemedim o yüzden burdan aktarayım dedim...nihayet city arızası bendede çıktı galiba. 2006 model arabam. yarın servise gidicem. garantim yok. %100 ücret ödemeden değiştiren arkadaşlar var. ücretsiz değiştirmem için ne yapmam gerek...şimdiden taktikleri alayım dedim
    bendede aynı sorundan var eger servıse gıdıp konusutktan snra durumuda burda paylasırsan bızede yardımcı olursun

Volkan Ersoy
    etna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

bende de bu sorun vardı. amortisör takozu olduğu anlaşıldı sol takoz değişti ve sorun çözüldü.
    Every action has a reaction on the opposite direction.

ergün tunç
    ELMA09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16EY252
    Edilen teşekkür: 2

bende de direksiyon kutusu problemi var aldığım kişi garantiden değiştirmiş ama ne çare stabilize yola veya biraz bozuk asvalta giediğimde başlıyor tıkırtılar. ben ilk başlarda normal diye araştırmadım. ustaya sordum idare eder dedi. tamir ettirmek istersen işçilik 150+ kutu tamiri 150+ getir götür 30 şeklinde bir fiyat çıkardı. kutuyu tamir eden kişileri aradım onlarda aynı fiyatı verdi. eğer arıza city de ise işimiz zor 2000 tl kutu ücreti artı işçilik. ben fiatın garantisi geçen araçlar için böyle bir iyileştirme yaptığını zannetmiyorum. varsa böyle bir iyileştirme yaptıran bizi de bu direksiyon kutusu işkencesinden kurtarsın lütfen.