12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Punto Evo Blue&me Tomtom 2 sorunları

yigit t.
    FilicaZOuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Evo Blue&me Tomtom 2 sorunları

merhabalar forum konu bakımından cok zengin fakat tomtom cıhazı ile ilgili çözümlere ulaşamadım.öncelikle yaşadığım sıkıntıya deyinmek isterim ;
    - aracımı teslim aldığımda blue&me , cep telefonu ve tomtom navigasyon uyumlandırılması yapılmıştı .
    -izlenen yol ise önce cep telefonu ile blue&me tanıtılıp ardından tomtom ile blue&me tanıtılmasıydı.
    "yaklasık 2-3 gün kusursuz çalıştı , hem araç içinden yapılan telefon görüşme kalitesi hemde tomtom telefon menüsü kusursuzdu."bugun görüşmem sırasında telefon baglantısı kesildi ve bırdaha arama yapılamadı.
    tekrar servise gittigimde bu sefer izlenen yol ise
    - araç baglantıları sıfırlanıp önce blue&me ve tomtom tanıtılıp ardından cep telefonu blue&me tanıtıldı ve servisten dogru yolun bu oldugu bilgisi verildi.
    aracı teslim aldım ve sıkıntıları sizlerle paylaşmak istedim .
    öncelikle
    - bluetooth baglantısı sürekli kopmakta
    -tom tom telefon menüsünü görememekte
    -arama yapıldıgında karşının sesi cızırtılı olarak duyulup kendi sesim karşı tarafından duyulamamakta.

aksam eve döndüğümde birkaç kez aynı bağlantı yolunu denedim fakat hepsinde bu 3 sorun devam .bende son olarak kılavuzda yer alan tomtom fabrika ayarlarını denedim .
    şimdi tomtom sadece açılıp hiçbir menüye erişim izni vermiyor , üstelik telefon blue&me baglantısı hala kopuk .kısacası tamamen batırdım.
    bu konuda deneyimli birileri varsa uyumlandırmayı detaylıca anlatabilirmi ?
    bugun gördüğüm serviste bu konuda cok bilgili değil.
    Punto EVO 1.3 95 hp Dualogic Skydome (Evo Kit)
    Xenon, TomTom

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Hemen aklıma gelen bişeyi yazayım; navigasyon hazırlık ünitesi içine su almış olabilir o üzeri kapalı deliğin yıkamacılar ne olduğunu anlayamadıkları için iine bezi biraz sokarak silmeye çalışıyorlar bir iki damla su aldıysa içinde oksitlenme yapıp kısa devre yaptırıyo olabilir dolayısiyle bağlantı kesilmiş olabilir ben sadece blue&me kullanıyorum bu güne kadar herhangi bir durumla karşılaşmadım...

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Tek bir şey soracağım aracınıza ECODrive programı yükledinizmi? eğer yüklediyseniz kaldırın.
    Ayrıca Forumun Tanışma bölümüne kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Kaan AYYILDIZ
    LorDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058
    Edilen teşekkür: 105

bendeki sorun sadece arada oluyor yada ben fazla sesli konusmuyorum ondanda kaynaklanıyor olabilir.
    -arama yapıldıgında karşının sesi cızırtılı olarak duyulup kendi sesim karşı tarafından duyulamamakta.

benim aracımdada ecodrive kurulu bir sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum.
    bluetooth baglantısı nadiren kopuyor veya araca bindiğimde görmüyor oda aracı stop edip yeniden çalıştırdığımda sorun ortadan kalkıyor.

Murat D
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL

işte bu sorunların aynısı bende yaşadım, zaman zaman telefon ve navigasyon cihazı ile bağlantı kopuyordu, sistem kilitleniyordu, direksyon üzerindeki tuşlar (sadece şarkı değiştirme) çalışmıyordu. telefonu görmüyordu. sorunun kaynağı olarak Ecodrive programı olduğunu gördüm programı araçtan sildikten sonra hiçbir sorunum kalmadı. EcoDrive yazılımı ile EcoDrive info karıştırmayın EcoDrive yazlımı bilgisayardan Bellek yardımı ile aracımıza yüklediğimiz yazılım. bu yazılımı ne zaman yüklesem aynı sorunlar çıkıyor.
    Konu IVAA tarafından (08/09/2011 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

tom tom ne kadara alabiliriz serviste 940 dediler daha ucuz nerden alabilirim

yigit t.
    FilicaZOuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

merhaba arkadaslar , araç bugun servisten çıktı
    yukarıdaki sorunlar aracın blue&me bluetooth bağlantısından kaynaklanmakta oldugu bilgisi verildi, blue&me yazılımını araca tekrardan yüklemişler ve sorun ortadan kalktı ama şimdilik.
    aracı alırken su uyarıyı yaptılar ;
    bir daha tekrarlanırsa komple ünite değistirilecektir.

uyumlandırmada yine ;
    -blue&me - tomtom ; blue&me - cep telefonu olarak yapıldı.

benim tavsiyem eger çok sık kopma yaşıyorsanız ve telefon konuşmalarınızdaki ses sıkıntılı ise mutlaka servise aracınızı gösteriniz.ve gitmeden mutlaka cep telefonu modelinizi blue&me uyumlu telefonlar listesinden kontrol ediniz.bana ilk verilen yanıt blue&me blackberry telefonlarla cok uyumlu degil oldu, böyle birşey yok listede belirtilen her telefon tam uyum calışmak zorunda , ayrıca telefonunuzun bluetooth bağlantısını başka bir cihazda kontrol ederek gidiniz , telefonunuzada kabahat bulunamasın.

iris19
    ben tom tom cihazını 935 tl ye aldım , birmottan.
    Punto EVO 1.3 95 hp Dualogic Skydome (Evo Kit)
    Xenon, TomTom

Okan Şener
    okembi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16ABY90

Merhaba,
    Punto Evo 1.4 Multiair aracımda Blue&Me ve TomTom navigasyon mevcut.
    Aranızda Blue&Me+TomTOm+USB müzikdinleme+Telefon bluetooth+Eco Direve bağlantısı aynı adna kullanabilen varmı?
    Ben Eco Dirve programını araca yüklemeden önce hiç birproblem yoktu fakat,
    Eco drive yüklediktan sonra,
    Araç başlangıçta tüm cihazlara bağlanıyor TomTom ve telefona ardından USB den müzik dinlemeye başlıyorum belirli bir süre sonra Eco Drive devreye giriyor sonrada tüm bağlantılar kesiliyor Radyoya geçiyorve telefon TomTom bağlantısı gidiyor.
    Bu problem Eco drive yüklemden önce yoktu. Zaten Eco Drive da şuan aldığım verileri bilgisayara bağladığımda göremiyorum 5 günlük olmasına rağmen hata veriyor??
    Bu yüzden Eco Drive silmek istiyorum, fakat herhangi bir uninstall dosyası bulamadım bilen yada duyan varmı?
    Servise götürdüm halledemediler...
    BlueMe 5.5 versyon güncellemesi yaptım oda yaramadı.
    Yani bir seçim yapmam gerekiyor Ya USB den müzik dinleme Yada Ecodrive bende USB tercih ediyorum fakat Eco drive nasıl araçtan kaldıracağım??

IVAA arkadaşım Eco Drive Nasıl kaldıracağım??
    Yardımcı olurmusun..
    Teşekkürler

Murat D
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL

Alıntı okembi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Punto Evo 1.4 Multiair aracımda Blue&Me ve TomTom navigasyon mevcut.
    Aranızda Blue&Me+TomTOm+USB müzikdinleme+Telefon bluetooth+Eco Direve bağlantısı aynı adna kullanabilen varmı?
    Ben Eco Dirve programını araca yüklemeden önce hiç birproblem yoktu fakat,
    Eco drive yüklediktan sonra,
    Araç başlangıçta tüm cihazlara bağlanıyor TomTom ve telefona ardından USB den müzik dinlemeye başlıyorum belirli bir süre sonra Eco Drive devreye giriyor sonrada tüm bağlantılar kesiliyor Radyoya geçiyorve telefon TomTom bağlantısı gidiyor.
    Bu problem Eco drive yüklemden önce yoktu. Zaten Eco Drive da şuan aldığım verileri bilgisayara bağladığımda göremiyorum 5 günlük olmasına rağmen hata veriyor??
    Bu yüzden Eco Drive silmek istiyorum, fakat herhangi bir uninstall dosyası bulamadım bilen yada duyan varmı?
    Servise götürdüm halledemediler...
    BlueMe 5.5 versyon güncellemesi yaptım oda yaramadı.
    Yani bir seçim yapmam gerekiyor Ya USB den müzik dinleme Yada Ecodrive bende USB tercih ediyorum fakat Eco drive nasıl araçtan kaldıracağım??

IVAA arkadaşım Eco Drive Nasıl kaldıracağım??
    Yardımcı olurmusun..
    Teşekkürler
    bu sorunu ben aylarca yaşadım sonra anladıkki sorun aracımda bulunan blue&Me cihazından kaynaklanıyor. iki ayrı model blue&me cihazı mevcutmuş birisi microsoft (sorun yaşadığım, sendekide aynısıdır) diğeride ismini unuttuğum ve aracıma takılan model, cihaz değiştikten sonra ayrıca Tomtom cihazına Media Player menüsüde geliyor ve şarkıları klasörleri buradan değiştirebiliyorsun. bana özelden mail adresini verirsen Ecodrive programını silmen için gerekli dosyayı gönderirim. daha sonra servisinle bu konuyu görüş ve cihazın değişimini iste (microsoft olmayan modeli iste) eğer servis sorun çıkartırsa fiat müşteri hizmetlerini ara ve benim anlattıklarımı anlat ve cihazın değişimini iste.
    ben cihazı değiştirdikten sonra hiç sorun yaşamadım sadece konuşan bayanın sesi biraz daha tiz çıkmaya başladı bide 5800 telefonum tam uyumlu olmadı rehberden söylediğim isimleri tanımıyor.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan Şener
    okembi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16ABY90

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorunu ben aylarca yaşadım sonra anladıkki sorun aracımda bulunan blue&Me cihazından kaynaklanıyor. iki ayrı model blue&me cihazı mevcutmuş birisi microsoft (sorun yaşadığım, sendekide aynısıdır) diğeride ismini unuttuğum ve aracıma takılan model, cihaz değiştikten sonra ayrıca Tomtom cihazına Media Player menüsüde geliyor ve şarkıları klasörleri buradan değiştirebiliyorsun. bana özelden mail adresini verirsen Ecodrive programını silmen için gerekli dosyayı gönderirim. daha sonra servisinle bu konuyu görüş ve cihazın değişimini iste (microsoft olmayan modeli iste) eğer servis sorun çıkartırsa fiat müşteri hizmetlerini ara ve benim anlattıklarımı anlat ve cihazın değişimini iste.
    ben cihazı değiştirdikten sonra hiç sorun yaşamadım sadece konuşan bayanın sesi biraz daha tiz çıkmaya başladı bide 5800 telefonum tam uyumlu olmadı rehberden söylediğim isimleri tanımıyor.
    Teşekkürler
    Serviste ecodrive silerek problemi çözdük , şimdilik ecodrive çalışmadığı için problem yok fakat ileride ecodrive sağlıklı bir sekilde calisirise ozaman servise gider direk blueme cihazı değiştirme talep ederim.
    Mediaplayer olayı çok iyi ...

Murat D
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL

Alıntı okembi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Serviste ecodrive silerek problemi çözdük , şimdilik ecodrive çalışmadığı için problem yok fakat ileride ecodrive sağlıklı bir sekilde calisirise ozaman servise gider direk blueme cihazı değiştirme talep ederim.
    Mediaplayer olayı çok iyi ...
    Ecodrive ın çalışmama sebebi zaten sende takılı olan blue&me cihazı ram belleği düşük olduğu için sorun çıkartıyor. benim cihaz değiştikten sonra 4000km yol yaptım hiç bir sorun çıkartmadı herşey çalışıyor.

Mehmet cihan
    malatyakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

Standart Eco drive problemlerine çözüm

Eco drive'i yükledikten sonra çeşitli problemler çıktığını dile getiren birçok kişi var. Epey zamandan beri Fiorino kullanmaktayım. Bazen bende de aynı problemler çıkıyor. Blue&me ile Tomtom arasındaki bağlantının kopması, direksiyon üzerindeki tuşların çalışmaması gibi. Böyle bir durumda yol bilgisayarının dilini Türkçenin dışında başka bir dil seçin. Aracı çalıştırıp stop edin ve tekrar Türkçeye alın problem düzelecektir. Bir de cep telefonunuzu Blue&me ile eşleştirin Tomtom ile değil. Zaten Blue&me ile Tomtom bağlı olduğu için ayrıca Tomtom ile eşleştirmenize gerek yoktur. Tomtom kullanma kılavuzunda durum detaylı olarak anlatılmıştır.
    Benim için bunlar artık problem olmaktan çıktı ama benim ecodrive'de başka bir sıkıntı var. Çözümü bilenler varsa lütfen yardımcı olsunlar. Aracın yol bilgisayarındaki tarihi ile oynamazsam ecodrive garip garip tarihler atıyor. Flash belleği bilgisayarıma taktığımda 2040,2030 gibi tarihler görmekteyim. Ama bindiğim her gün tarihle oynar isem o günün tarihini atıyor.