Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: evo için dizel mi benzinli mi acil yardım..

Mehmet ERGİN
    gokhannnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Standart evo için dizel mi benzinli mi acil yardım..

arkadaşlar 3 gün önce 1.4 Fire Dynamic + SkyDome aracımın siparişini verdim. Daha dogrusu istediğim modelin italyadan gelen gemide oldugunu söylediler ben de ayırttım. ay sonuna kadar gelecek inşallah. ancak işlemler bitmediği için hala değiştirme şansım var. aklıma takılan sorular sunlar cevaplayan arkadaslar olursa cok memnun olurum:

1-) Dizelde 4-5bin tl fark oldugu için yanasmamıstım ama tanıdıgım herkes keske dizel alsaydın diyor siz ne tavsiye edersiniz?
    2-) Ben aracı cogunlukla haftasonları istanbul içinde, bazı haftasonları da istanbul-manisa arasında kullanmayı düşünüyorum. yani cok fazla km yapmam muhtemelen. sizce dizel arac gerekli midir?
    3-) Km'de dizel ne kadar yakıyor benzinli ne kadar yakıyor kullanan arkadaslardan bilgi almak istedim
    4-) Son olarak da sorum şu. Siparişi simdi iptal ettirip yeniden dizel olarak versem yaklasık 2 ay kadar beklemem gerekiyor peki bunun tam süresi nedir. 2 ay mı yoksa 1 ayda da geldiği oluyor mu?
    Biraz uzun bi soru oldu ama bu bilgilere hemen ihtiyacım var. internetten de bakabilirdim ama bizzat kullanıcılardan ögrenmek daha uygun olur diye düşündüm. ilgilenen arkadaslara şimdiden tesekkürler..

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Bence iyi yapmışsın araçın hayırlı olsun .bakma sen milletin dediklerine herkes birşey konuşuyor.bende daynamic evo var spk paketli ben gayet memnumumaraçtan yakıtıda bence çok az. Bu puntolar paliodan daha az yakıyor ve daha güçlü.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

ben bi ara kaba taslak hesaplamıştım... senede 10bin km yapmayacaksanız benzinli-dizel arasındaki fiyat farkını 3 senede kapatıyordu... ben fazla kullanmadığımdan memnunum.. 27-29 krş arası yakıyorum.. 6.2-6.5 arası dolanıyor ortalama tüketimim

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

çok km yapmam diyorsanız aracın benzin-dizel oluşundan daha önemlisi konforu ve motor gücüdür. paranız evoya yetiosa evokonforlu bir araç hele ki dynamici.motor gücü konusunda ikisi de zayıf kalır. dizeli uzun yolda daha tatmin edici olabilir. uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bravo alın. bugün sığdıramadık bebek arabasını puntonun bagajına haberiniz olsun...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

şöyle söyliyim yılda 10bin kmden az yol yapıcaksınız benzinli yok ben daha fazla yol yaparım diyorsanız dizel

tabi en son sizin kararınız önemli
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Evoda dizel tercih ederek ödüllü motor olan multijeti tercih etmiş olursunuz. Benzinli fire seçtiğinizde hiçbir başarıya imza atmamış bir motoru tercih etmiş olursunuz. Fakat benzinli seçeneğiniz multiair ise 2010 yılında taze en iyi motor ödülü kazanmış bir motor tercihi yapmış olursunuz. Hesabı yaparken 100 km de sadece 3 litre maksimum fazla yakacak demeden uzun yıllar tüketiminizi hesaba katmanızda yarar var. Beygir gücünün son hızı belirlediğini ve torkun ise son hıza nekadar çabuk ulaşıldığını belirlediği basit tanımda ibreler seçenek multiair değilse hertürlü dizele çıkacaktır.95 hp dizelin sürüş keyfi kıvamında. Aradaki fiyat farkı sizi rahatsız etmesin ikinci el satışında bu değer kendisini her zaman korumaktadır. Tercihiniz multiair 140hp bravomu,120 hp dizel bravomu şeklinde olsa buna kesinlikle multiair 140hp benzinli bravo derdim çünkü sadece sport tuşunun verdiği keyif bile az önceki saydığım birçok farka değerdi. Ama bu zevki Evo benzinli malesef yaratamıyor,dizel 95 hp alternatifine karşı.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

gokhannnn dostum öncelikle sen bu arabayı kaç sene kullanacaksın bence bunu düşün. artısı satarken dizel olarak satacaksın..

en son 609 km 100 TL yaptım dizel ile.. tercih senin

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

yenı fıyatlardan alırsanız dızele 1500 tl daha fazla vereceksınız... dun ıtıbarı ıle arac zamlandı....dızel puntoya ops. ile beraber 41500 cıvarı bır para verılmesıne KARSIYIM... ıyı arac ama 41500 tl de degıl yanı...arac alma donemınde degılız su an...41500 tl ye alınacak oyle cok arac var kı.......
    Konu uzuncocuk tarafından (06/09/2011 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

İşin komik tarafı ikinci el satanlarda bu artışlara kendisini kaptırdı
    Bir ay önce sıfır evoyu ikinci el fiyatına aldığım gerçeği var. Kurdaki artış tüm marka ve modellere yansımış durumda. Örneğin 2011 model sıfır 1.3 dizel astra classıc3 için 38.000 tl fiyat vermişlerdi. Şimdi aynı 2011 model elde kalmış 2012 modellerin yanında alıcı bekleyen araca eski kurdan alınmış olduğu halde 40.000 tl istiyorlar.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

bence dizel alın ben kullandım benzinli 1.4 8v ne çekiş nede benzin tasarrufu ikiside yok

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Arabanızı ne kadar süre ile kullanmayı düşünüyosunuz mesela 3 sene mi 1 sene mi...buna göre ne kadar km yapacağınız zaten belli çarp böl çıkart taktiği ile ve de herkesin dizel konusundaki fikirleri ile birlikte kullanırken ne kadar yakacağı satarken hangisinin daha hızlı satılacağı belli oluyo yani bana göre dizel almak mantıklı eskiden dizel benzinli ayrımı sorulmazdı çoğu benzinliydi e malum dizelin sorun çıkardığı zaman masrafı fazla deniyordu şimdi dizel motor üretim mantığı değişti yedek parça rakamları değişti artık dizel mi diye soruyolar ona göre karar vermek lazım dizelin aldığı yol km si aynı lt ile benzinliye göre daha fazla az para çok yol mantığı...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam yılda 10 bini geçmiyorsan dizelin hiç mantığı yok..ama şöylede bir durum var bayiye verdiğin 4-5 lira sana koymuyor da benzinciye verdiğin fazla para koyuyor

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ERGİN
    gokhannnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

peki arkadaşlar ben bu arabayı iptal ettirip dizel siparişi versem 2 ay beklemem gerekcek. bekleyen arkadas var mı 2 ay sürüyo mu harbiden yoksa daha kısa zamanda da gelebilir mi? zaman banim için önemli şuan

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

her türlü dizel
    Keyif BMW'Dir...

Adnan K.
    FGPUNTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JTA 26
    Edilen teşekkür: 15

Dizel, Diesel, Disel. Bende 100 TL ye yaklaşık 600 - 650 Km yapmaktayım yaklaşık olarak. Haftaiçi İstanbul şehir içi. Hergün Avcılar - B.taş <--> B.taş - Avcılar arası. Genel olarak memnunum. 1,3 multijet yetiyor artıyor bile.
    G.PUNTO 5P 1.3 MULTIJET 75HP S5 E4

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

bende 1.4 fire duolocig var 280/300 kr arası yakıyor.sırket aracım 1.3 multijet albea 200 kr yakıyor..

dızel alırsanız nasıl olsa az yakıyor dıye daha cok bıneceksınız daha fazla km yapacaksınız buna baglı olarak daha cok servıse gıdeceksınız + daha fazla yakacaksınız+2 sene sonra aracınız 100000 km cıvarı bır km ye geldıgınde satarken zorlanacaksınız kımse km.si 100000 km de olan dızel bır aracı almak ıstemez.

sonucta aracı kullanmak ıstedıgınız amaç a uygun secım yapın.benım hafta sonu araca ıhtıyacım var fazlada km yapmam dersenız benzınlı ıyıdır.ama ben cok gezecem dersenız dızel alın..
    bu arada dızel alırım km yapmam dıye kendınızı kandırmayın arabayı alalı 1 yıl bıle olmadan 35000 km yapan arkadaslar var aramızda....
    yakıt ılerıde cok sorun olursa 1000 tl cıvarı lpg takıyorlar....
    Konu evoefe tarafından (08/09/2011 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

Tufan Korkmaz
    reflections - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 8

fazla km yapmayacaksanız benzinli iyi bir seçim ayrıca FIRE motor lpgye en uyumlu motor

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

sakin kullanırsanız fire motor fazla yakmıyor ama gazlamak isterseniz 2.0 lt motorlara tas cıkartır tabiki sadece yakma olarak gitmesini beklemeyin o kadar fazla yol yapmadıgım için (senede 10binden az) ben fire motor tercih ettim
    FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

ne kadr süre ile araca bineceğiniz, yılda kaç km yol yapacağınız bence dizel ile benzinli arasındaki kararsızlığı yok edecek olan kararlardır. benzinli alacaksanızda kesinlikle multiair almalısın...ben ve diğer bildiğim arkadaşlarımda çok memnun, sakin kullanırsan çok az yakıyor gerçekten, motor sesi özellikle 4000 dd dan sonra harika, uzun yolda bir depo ile 110-120 km hızla gidersen çok rahat 700 km ye kadar gidebiliyorsun (en azından ben o kadar gidebiliyorum en son marmaristen geldim 689 km yaptım ışık yanmıştı ama), motor çok sessiz çalışıyor, hız bakımında bence olması gerektiği gibi bir araç, sonuçta 105 hp...aklıma gelenler bunlar
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

lpg taktırınca dizel mi kalır???

Sayfa 1/2 12 SonSon