7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Bravo Multijet Öntakım Sorunları (YARDIM)

Alper Yılmaz
    capulett - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Bravo Multijet Öntakım Sorunları (YARDIM)

Herkese Merhaba,

Bayram tatilinde Karadeniz yollarında ve yaylalarında 3700 km yol yaptıktan sonra asagidaki problemlerle döndüm.

1) 2010 Bravo multijet aracımda 1 ve 2. viteslerde Düsük hızlarda Kalkış ve Duruslarda, tümsek ve cukurlardan gecerken kalın bir gıcırtı sesi var. Sebebi ne olabilir. salıncak helezonlarımı,takozumu,rulmanımı,motor takozumu,askı rotumu..Vs.?

2) direksiyon tam sol yapıp dönerken arac topallıyor,ve hızlandıkca direksiyon toplamıyor. ayrıca durus ve kalkıslarda bırsey yerine oturuyor veya cıkıyormus gibi tak-tuk,lap lup sesler geliyor. buda aks tanmı kaynaklanıyor ?

3) pendik veya kartal sanayide tecrube ve fiyatına güvendiginiz, Yeni nesil FİAT lar konusunda tecrubeli ve ekonomik ve müsteri yanlısı cozumler bulabilen tavsiye edeceginiz servisleri acil olarak bildirmenizi rica ederim.Arac garanti kapsamında olmasına ragmen servisin bu sorunları garanti kapsamina sokacagindan supheliyim,daha onceki deneyimlerimde FİAT yetkili servisten oldukca dilim yandı ve bu sorunlari suan ekonomik olarak cozmekten baska carem yok. Calistigim icin henuz servise goturemedim. Cumartesi goturecegim.

4) Bravonun yedek parcalari GP ler kadar piyasada yaygınmıdır. Yetkili servis dısında yukarda bahsettigim parcalar sanayide bulunabilirmi. FiAT in yerli uretim diger araclarinda kullanılan bu parcalar BRAVO ya uyum saglarmı.

bu konular ve sorunlar hakkında yardimlarinizi ve güvendiginiz deneyimli bir servis onerisinde bulunmanızı rica ederim.

Herkese iyi calismalar.

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

arkadaşım servise bi götür bakalım ne diyecekler garantiye girmiyeceğini nereden çıkardın ısrarcı ol biraz serviste.. 1yıllık araçta nasıl olur diye tabi alttan darbe fln aldıysan anlaşılabilir... hadi geçmiş olsun kolay gelsin...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

irfan karagülle
    optech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Öncelikle geçmiş olsun, servise giderseniz eğer karadeniz yolarındaydım olayını bahsetmeyin servisci üçkağıtçıysa sizde ona göre tavrınızı alın sonuçta tonla para ödeyip yepyeni ve sağlam olacağını düşündüğünüz bir otomobil satın almışsınız bu tür sorunların böyle yeni bir araçta olması bile düşündürücü, hadi 20 yıl önce tipolar tmpralar da bu sorun insanları çileden çıkarıyordu ama hangi devirde yaşıyoruz fiat halen daha bu sorunları nasıl olur çözemez insanın aklı almıyor valla.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Yılmaz
    capulett - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Forumlarda yaptıgım kısa bir arastırma sonrasinda suan bende olusan sorunların bircok Bravo kullanıcında kronik denilebilecek,hatta üretim hatası sayılabilecek sorunlar oldugu kanısına vardim ve icimi biraz olsun ferahlattım.
    Belirttigim sorunlara ek olarak diger Bravo sahiplerinde oldugu gibi bendede var olan diger sorunlarında garanti kapsaminda cozumleri konusunda aydınlanmıs oldum.

1) Bagaj kapagındaki, ön ızgaradaki ve direksiyondaki FİAT logolarında olusan su kabarcıgı ve lekesi seklindeki deformasyon.

2) Debriyaj pedalinda her basmada olusan gıcırtı ve tıkırtı.

3) Salıncak,Z rotu veya amortisor burclarından kalkısta,durusta,tümsek ve cukurlarda gelen gıcırtı.

4) Ön konsol icinden tümseklerde ve sallantıda meydana gelen tıkırtı.

Hafta sonu servise gittigimde bu sorunların ne kadarının cozulecegini merakla bekliyorum.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı capulett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumlarda yaptıgım kısa bir arastırma sonrasinda suan bende olusan sorunların bircok Bravo kullanıcında kronik denilebilecek,hatta üretim hatası sayılabilecek sorunlar oldugu kanısına vardim ve icimi biraz olsun ferahlattım.
    Belirttigim sorunlara ek olarak diger Bravo sahiplerinde oldugu gibi bendede var olan diger sorunlarında garanti kapsaminda cozumleri konusunda aydınlanmıs oldum.

1) Bagaj kapagındaki, ön ızgaradaki ve direksiyondaki FİAT logolarında olusan su kabarcıgı ve lekesi seklindeki deformasyon.

2) Debriyaj pedalinda her basmada olusan gıcırtı ve tıkırtı.

3) Salıncak,Z rotu veya amortisor burclarından kalkısta,durusta,tümsek ve cukurlarda gelen gıcırtı.

4) Ön konsol icinden tümseklerde ve sallantıda meydana gelen tıkırtı.

Hafta sonu servise gittigimde bu sorunların ne kadarının cozulecegini merakla bekliyorum.
    demekki bu kadar para verip fiat hatta onun gurubu alınmaz alman ya da japon a zorlar yönlendiriyor bu fiat kendi düşen ağlamazmış

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Direksiyondaki logoyu deforme etmeyi nasıl başarmışlar merak ettim doğrusu
    Saydığınız tüm arızaların mevcut olduğunu düşünelim; masrafı öğrenince paylaşırsanız Alman mallarının sadece parça değişimsiz birinci yıl rutil bakım bedeli ile kıyaslamış oluruz. Saygılar.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı capulett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

Bayram tatilinde Karadeniz yollarında ve yaylalarında 3700 km yol yaptıktan sonra asagidaki problemlerle döndüm.

1) 2010 Bravo multijet aracımda 1 ve 2. viteslerde Düsük hızlarda Kalkış ve Duruslarda, tümsek ve cukurlardan gecerken kalın bir gıcırtı sesi var. Sebebi ne olabilir. salıncak helezonlarımı,takozumu,rulmanımı,motor takozumu,askı rotumu..Vs.?

2) direksiyon tam sol yapıp dönerken arac topallıyor,ve hızlandıkca direksiyon toplamıyor. ayrıca durus ve kalkıslarda bırsey yerine oturuyor veya cıkıyormus gibi tak-tuk,lap lup sesler geliyor. buda aks tanmı kaynaklanıyor ?

3) pendik veya kartal sanayide tecrube ve fiyatına güvendiginiz, Yeni nesil FİAT lar konusunda tecrubeli ve ekonomik ve müsteri yanlısı cozumler bulabilen tavsiye edeceginiz servisleri acil olarak bildirmenizi rica ederim.Arac garanti kapsamında olmasına ragmen servisin bu sorunları garanti kapsamina sokacagindan supheliyim,daha onceki deneyimlerimde FİAT yetkili servisten oldukca dilim yandı ve bu sorunlari suan ekonomik olarak cozmekten baska carem yok. Calistigim icin henuz servise goturemedim. Cumartesi goturecegim.

4) Bravonun yedek parcalari GP ler kadar piyasada yaygınmıdır. Yetkili servis dısında yukarda bahsettigim parcalar sanayide bulunabilirmi. FiAT in yerli uretim diger araclarinda kullanılan bu parcalar BRAVO ya uyum saglarmı.

bu konular ve sorunlar hakkında yardimlarinizi ve güvendiginiz deneyimli bir servis onerisinde bulunmanızı rica ederim.

Herkese iyi calismalar.
    araç lifte kaldırılıp ön düzenin boşluklarının kontrol edilmesi gerekir.
    tam sol yapıp kalkışlarda tak tak diye vuruntu sesi geliyorsa aks kafasından yapar. aks kafası sürekli sert kalkış ile aracı zorladığınız taktirde boşluk yapar (km si yüksek değilse). ben puntonunkini 110 liraya almıştım. bravonunda aşırı pahalı değildir.
    tümseklerden geçerken gelen gıcırtı kulelerden kaynaklanmaz. amörsitör patlamış olabilir. dediğim gibi kaldırılıp bakılması lazım.