16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Linea 1.3 sürtme sesi

ihsan(irfan) öz
    linea06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

Dikkat Linea 1.3 sürtme sesi

Aracım 2009 13000 kmde 1.3 duologic dynamic linea daha öncede burada yazmıştım aracımın ön tarafından bir sürtme sesi geliyor ancak bu ses araç sabah ilk çalışmada olmuyor araç biraz ısınınca ön taraftan özellikle sol taraftan bir sürtme sesi geliyor gibi 15 gün önce kavaklıdere servisine gittim hem müslüm beyle tanıştım hemde bu sorunu anlattım kendisi gerçekten çok ilgilendi önce balatalar olabileceği söylendi balatalar temizlendi ancak sorun devam etti.Daha sonra aksın orda taşıyıcıdan geldiği söylendi ve sağ taraftaki parça garantiden değişti ancak sorunda bir değişme olmadı ve halen ses devam ediyor sanki ses gaza basınca düşük devirde özellikle 1.2. viteste daha belirgin ayagımı gazdan çekince ses gelmiyor gibi tabii usta değilim ben ancak teşhisim bu yönde acaba şanzımandan olabilir mi bu ses bu ara müslüm beye bir daha gideceğim ancak servisler biraz baştan savuyor gibi önemli bir şey değil bişey olmaz gibi ancak gerçekten can sıkıcı bir durum

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

servise bir daha göstermenizde yarar var
    aktarma organlarında bir yerde sorun var gibi gözüküyor
    bu sesin gelme sebebi ile ilgili bir çok seçenek var
    incelemeden ve görmeden şu anda bir yorum yapmak yersiz olur
    ama aklıma gelen bu sese sebeb olabilecek yerler olarak

aks bilyası
    teker bilyası
    kasnaklar dan biri
    porya ve diskler
    balatalar
    sıralayabiliriz
    geçmişolsun
    sorunu hallettiğinizde bizimlede paylaşırsanız tecrübe etmiş oluruz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ihsan(irfan) öz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise bir daha göstermenizde yarar var
    aktarma organlarında bir yerde sorun var gibi gözüküyor
    bu sesin gelme sebebi ile ilgili bir çok seçenek var
    incelemeden ve görmeden şu anda bir yorum yapmak yersiz olur
    ama aklıma gelen bu sese sebeb olabilecek yerler olarak

aks bilyası
    teker bilyası
    kasnaklar dan biri
    porya ve diskler
    balatalar
    sıralayabiliriz
    geçmişolsun
    sorunu hallettiğinizde bizimlede paylaşırsanız tecrübe etmiş oluruz
    Teşekkür ederim tabiki servise gidcem ve sorun hallolunca burada paylaşacağım.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Gaz ve debriyaj hareketlerinde cıklama tarzı bir ses geliyor mu?Bu durumda aks bağlantılarına ya da kavrama sistemine bakmak gerekebilir,

Geçmiş olsun...
    Konu ABNEW tarafından (09/12/2009 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

ihsan(irfan) öz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaz ve debriyaj hareketlerinde cıklama tarzı bir ses geliyor mu?Bu durumda aks bağlantılarına ya da kavrama sistemine bakmak gerekebilir,

Geçmiş olsun...
    Cıklama yok sadece sürtme sesi var

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

eski işyerimde kullandığım dualogic linea'da da aynı sorun vardı, kalkışta ve düşük devirde sağ ön taraftan sürtme sesi geliyor, ancak hız arttıkça ses neredeyse duyulamayacak kadar azalıyordu. o zaman aracı istanbul yolunun orda bi yerde şirketle anlaşmalı birmot servisine götürdüm. garanti kapsamı içerisinde sağ aks bilyası değişmişti...

ihsan(irfan) öz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski işyerimde kullandığım dualogic linea'da da aynı sorun vardı, kalkışta ve düşük devirde sağ ön taraftan sürtme sesi geliyor, ancak hız arttıkça ses neredeyse duyulamayacak kadar azalıyordu. o zaman aracı istanbul yolunun orda bi yerde şirketle anlaşmalı birmot servisine götürdüm. garanti kapsamı içerisinde sağ aks bilyası değişmişti...
    Hocam aynı sorun bendeki ise sol tarafta ses hızlanınca duyulmuyor ses öellikle 1.2. viteste belli oluyor

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ihsan(irfan) öz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bugün müslüm beye uğradım ve uzun süredir devam eden sesten kurtuldum sorun daha önce değişen sag aks taşıyıcı kasma yapıyormuş şuan sorunum çözüldü müslüm bey ve ekibine teşekkürler
    Konu linea06 tarafından (19/12/2009 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesajı için 3 kişi linea06'ye teşekkür etti:

Çağlar Sarıbaş
    caglarss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart İrfan Bey

Merhaba,

2008 linea 1.3 duologic dynamic var bende de.
    Aynı problem uzun süredir bende de devam ediyor.Müslüm usta kimdir nasıl ulaşabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz?
    Ses ısınınca kestiği için kimse bulamıyor.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı caglarss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2008 linea 1.3 duologic dynamic var bende de.
    Aynı problem uzun süredir bende de devam ediyor.Müslüm usta kimdir nasıl ulaşabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz?
    Ses ısınınca kestiği için kimse bulamıyor.

kavaklıdere fiat servisi

Çağlar Sarıbaş
    caglarss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sol taraftan ses geliyor dediniz sağ aks taşıyıcı kasma yapıyor o düzeltildi ve problem çözüldü dediniz 'sol aks taşıyıcımı'sağ aks taşıyıcı mı' kasma yapıyor?
    Tşk.

Ali AKBAL
    HAMZA2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Linea 1.3 sürtme sesi

Merhaba.
    Benim fiat linea dynamic plus yarı otomatik 107.000'de. aracım özellikle soğuk havalarda sabahları ilk hareketten yaklaşık 500-1000 metre gidene kadar her hangi bir ses yok. fakat yaklaşık 500 metre yol aldıktan sonra aracın sol teker tarafından teneke sürtmesi gibi bir ses geliyor. bu ses yaklaşık 300-400 metre boyunca bir kaç saniye periyodik le devam ediyor. ve sonra ses kesiliyor. Avcılar sanayi sitesinde lokman usta diye birisine gittim balatadan deyip daha yeni olan balatayı sözde ses yapmayan balata ile değiştirdi. fakat ses devam ediyor. Bir kaç ustayada gittim debriyaj baskı balata diyen var. Fren Kaliperlerinin değişmesi gerekli diyen ustalar var. acaba aracın sol tarafından gelen ses aks taşıyıcıdan olabilirmi.

ismail çataloluk
    icataloluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Ali bey aynı problem bende de var. 1.3 linea duologic. Sabahları 500 mt gittikten sonra sol ön tekerin arasına plastik şişe girmişte sürtünüyormuş gibi bir ses geliyor. Deneyimledim 3 ve altı viteslerde 2000 devir ve altında genelde yoğun geliyor ses aracı giderken boşa çekersem ses kalkıyor ama vitesteyken gaz versemde vermesemde ses çıkıyor. Vites 4 ve üstüne çıkınca ses kesilmesede duyulmucak şekilde azalıyor. Yaklaşık bi iki dk sonra (sanırım ısınınca) ses kesiliyor. Bilmem aynı sıkıntımı sizinkiyle. Ustaya da götüremiyorum çünkü sanayiye gidene kadar araç ısınacak ve ses ortadan kalkacak. Benimde araçsız kalma şansım yok. Bi fikir veren olsa çok memnun olcam

Ali AKBAL
    HAMZA2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Geçen sene buz gibi havada sanayi sitesinde ustaya bıraktım. Sabah ustanın yanına gidip soğukken ustaya 2-3 km turladık. Bir türlü ses gelmedi. Usta sesi duymadan bir şey yapamam dedi. Sonra başka ustaya gittim hemen balata dedi. Bende tamam deyip daha yeni olan balatayı sözde ses yapmayan balata ile değiştim. Ama eve varmadan gene ses yaptı. 2 gün önce başka ustaya gösterdim tekerlekteki diskin yanında saç varmış saçtan dedi. bu saçı tornavida ile biraz açtı. Ama ses gene devam etti. Servise gittim 250 TL hasar tespit ücreti talep ettiler. Arıza tespit yapılıp arıza serviste yapılırsa tespit ücreti almıyacaklarmış. Bende güvenemedim. Servislerde biraz para peşinde Ler. Ben bir türlü çözecek usta bulamadım.

nurullah çavuş
    nurullahcamdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

aynı problemden bende muzdaribim. bir ustaya götürdüm şanzıman bilyası değişecek dedi.

Haydar Yiğit
    HaydarY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı linea06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 2009 13000 kmde 1.3 duologic dynamic linea daha öncede burada yazmıştım aracımın ön tarafından bir sürtme sesi geliyor ancak bu ses araç sabah ilk çalışmada olmuyor araç biraz ısınınca ön taraftan özellikle sol taraftan bir sürtme sesi geliyor gibi 15 gün önce kavaklıdere servisine gittim hem müslüm beyle tanıştım hemde bu sorunu anlattım kendisi gerçekten çok ilgilendi önce balatalar olabileceği söylendi balatalar temizlendi ancak sorun devam etti.Daha sonra aksın orda taşıyıcıdan geldiği söylendi ve sağ taraftaki parça garantiden değişti ancak sorunda bir değişme olmadı ve halen ses devam ediyor sanki ses gaza basınca düşük devirde özellikle 1.2. viteste daha belirgin ayagımı gazdan çekince ses gelmiyor gibi tabii usta değilim ben ancak teşhisim bu yönde acaba şanzımandan olabilir mi bu ses bu ara müslüm beye bir daha gideceğim ancak servisler biraz baştan savuyor gibi önemli bir şey değil bişey olmaz gibi ancak gerçekten can sıkıcı bir durum
    Merhaba hocam,

Akis bilyasıyla alakalı bir sıkıntı olabilir. Şaşmazda özel servisi işi yapıyoruz. Mehmet Ustamızın telefon numarası 0553 897 21 03 numaralı telefondan arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz sorun yaşadığınız konuyla ilgili.
    POYRAZ OTOMOTİV SERVİSİ TAMİR VE BAKIM