Sayfa 10/13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon
252 sonuçtan 181 ile 200 arası

Konu: Emniyet kemeri ikaz sesi

Türker Türker
    Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

benim arabamda böyle bir özellik yok, sağ taraf tamamem bagımsız yani hic bir uyarı vermiyor takılmadıgında,

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

arkadaşlar,iki şeyi birbirine karıştırmıyalım.mesele emniyet kemeri takıp takmama değil.
    benim araçta ben taksam bile yolcu koltuğu boşken bile takılı olmadığı için ötmeye başlıyor.yaklaşık 2-3 dakika kadar ve gerçekten rahatsız edici bir ses.birçok arkadaşta sanırım bu yüzden sesi kesecek yollar arıyor.zannetmiyorumki kimse emniyet kemeri takmıyalım desin.ayrıca yolcu airbegi her zaman devrede diye biliyorum.sadece menüden iptal edilebiliyor yanılmıyorsam.iptal ettiğinizde devamlı yanan bir uyarı ışığı var.
    uzun yolda yalnız seyahat edenler,yolcu airbag'i menüden iptal ederek,gereksiz yere açılmasını önleyebilirler.(denemadim ama,belki yolcu tarafı takılı değilkende öten e.kemer ikaz seside kesilebilir).
    Konu şekerlioğlu tarafından (29/03/2008 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,iki şeyi birbirine karıştırmıyalım.mesele emniyet kemeri takıp takmama değil.
    benim araçta ben taksam bile yolcu koltuğu boşken bile takılı olmadığı için ötmeye başlıyor.yaklaşık 2-3 dakika kadar ve gerçekten rahatsız edici bir ses.birçok arkadaşta sanırım bu yüzden sesi kesecek yollar arıyor.zannetmiyorumki kimse emniyet kemeri takmıyalım desin.ayrıca yolcu airbegi her zaman devrede diye biliyorum.sadece menüden iptal edilebiliyor yanılmıyorsam.iptal ettiğinizde devamlı yanan bir uyarı ışığı var.
    uzun yolda yalnız seyahat edenler,yolcu airbag'i menüden iptal ederek,gereksiz yere açılmasını önleyebilirler.(denemadim ama,belki yolcu tarafı takılı değilkende öten e.kemer ikaz seside kesilebilir).
    Hikmet Bey, yolcu koltuğu boşken emniyet kemeri ikaz ışığı ve sesi gelmemeli(Yolcu koltuğu için) Koltuklarda ağırlık sensörü olduğu için sadece dolu olduğunda ikaz vermeli aksi halde bozukluk var demektir.Menüden iptal edilen şey ise dediğiniz gibi sadece yolcu hava yastığı...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hüseyin irgil
    irgil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    16 L
    Edilen teşekkür: 12

evet hikmet bey yolcu koltuğu boşken ışık ve sesli ikaz yok sizin sensör arızalı olabilir yolcu koltğuna birisi oturunca ışık yanıyor sesli ikaz ise 20 km hıza ulaşıp kapıların kilitlenmesiyle başlıyor

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

evren oğuz
    ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

O sesden rahatsız olup iptal ettirip hayatımdan olmaktansa o sese alışır hayatta kalırım daha iyi

8. Bu mesajı için 2 kişi ewren'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Benim aracımda active ve her iki koltukta da sesli ve ışıklı uyarı veriyor. Ben markete giderken dahi takıyorum. Hatta arabaya binince ilk işim o oluyor. Atilla beye aynen katılıyorum. Çocuklarımıza örnek olunması gerektiğini düşünüyorum ve arka koltuğa oturttuğum yeğenlerimin dahi kemerlerini taktırıyorum. Hayat bu kadar basit değil. Lütfen emniyet kemerlerimizi takalım, takmayan arkadaşlarımızı israrla uyaralım...

10. Bu mesajı için 3 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Teknik Konu emniyet kemeri alarmı nasıl iptal..?

arkadaşlar aracın menü ayarlarıyla oynadım emniyet kemerinin uyarı alarmı bitürlü suturamadım durduk yere dert buldum kendime... birde passenger no mu olsa daha ii ( sanırım airbag kapama olayı ) kapalı olması sizce nasıl olmalı kapalımı açıkmı...

öncelikle emniyet kemeri alarmına cvp acil bekliyom kafam şişti

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Servis bilgisayara bağlayıp iptal ediyor sinyali sadece takmadığın zaman ekranda uyarı ışığı yanıyor

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar KURT
    sarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Koltuğun altında sensörü var ağırlığı hissedince uyarı veriyor onu kapatınca ses kesiliyormuş ama nasıl kapatılacağı hakkında bilgim yok."Passenger bag" yolcu hava yastığını açıp kapama olayı. Araçta tek kişiysen ALLAH göstermesin kaza anında orası açılmasın diye "no" yapabilirsin...

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

Çıkma bi emniyet kemeri tokası edinip kısa yolculuklarda kullanabilirsin.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

İptal ettirmek isteyen arkadaşlar: Bu başlığa da bir göz atın isterseniz...
    https://forum.grandepuntotr.com/serb...kin%3D%3D.html

17. Bu mesajı için 3 kişi Linos'ye teşekkür etti:

Mert Ümit Şenkal
    Mert ŞENKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Kemal ÖZTÜRK
    jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 N 45XX
    Edilen teşekkür: 75

Sevgili arkadaşlar herkes emniyet kemerinin sesinden rahatsız olduğunu beyan etmiş ancak çok önemli bir noktayı lütfen unutmayalım;
    - koltuğa oturmadan önce emniyet kemerini takarsanız,
    - Emniyet kemeri soketine uydurma bir aparatla sesi keserseniz,
    - yan yolcununkini kendinizin kemerine takarsanız SESİ kesersiniz Ancak, Allah korusun ki bir darbe anında Emniyet kemeri sizi sıkıca ileri gitmenizi sağlayamayacağı için kafanız ve yolcunun kafası hızlıca öne gidecek ve o anda şiddetle açılan hava yastığı direk yüzünüze gelecek, yani tekrar soyluyorum Allah korusun benzer kazalarda kazazedelerin baş kopması yada büyük travmalar geçirdikleri bir çok örnek var bu yüzden sizden ricam ya sesini kıstırıp takmayın yada sürekli takılı gezin. Hayatın hataya toleransı yoktur. Hepinizi çok önemsiyorum ve kötü bir durumla karşılaşmamanızı temenni ediyorum.

20. Bu mesajı için 5 kişi jackal'ye teşekkür etti:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ses serviste kapatılabiliyor. Sonra tekrardan yol bilgisayarından açılabiliyor. Fakat kapatmak için yine servise gitmek icap ediyor.

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

emiyet kemerini taklım lütfen.. hayat güzel ..

23. Bu mesajı için 2 kişi nyesilyurt'ye teşekkür etti:

hasan tuncel
    trocky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

hurdaya çıkmış bir araçtan yada yedek parçacıcdan alınmış bir parça ile emniyet kemeri takılan yere uygulanınca ses felan çıkmıyor ama benim arabanın kapı direklerinden gelen ses gerçekten beni sinir etmeye başladı

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

habu arabada ses gelmeyen yer varmı
    ben stereo ses alıyorum arçtan heryerden ses.. yada ben fazla dinliyorum sanırım..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu tür konular hiçbir ülkede tartışılmıyordur bile hakketten Türklüğümüzü belli ediyoruz ya Lütfen yapmayın arkadaşlar iptal ettirmeyiniz o sesi o sesin çalmadaki o ısrarı Emniyet kemerlerinizin hava yastıkları ile senkronize çalışmasıdır. Bir kaza anında o kemerler hava yastıkları ile birlikte çalışır ve sizin kemerinizi taktığınızı düşünür gergin kemer koltuga yakın oldugunuzu dusunerek hiç açılmaması gerktiği kadar hava yastığını açar ve sizin olup olmadık bir durumda bile boynunuzu kırıp ölümünüze neden olabilir. Kafaya takmaya değmez inanın sesi duyunca takın kemerinizi sussun. Hiçbirşey sizin canınızdan değerli değildir.
    Ne kadar seviyoruz kendimizi kötülemeyi. Bunun türklükle ilgisi yok buyrun buda fiatın ingiltere forumu
    How does one kill the "Beep Beep Beep" ?? - The FIAT Forum

bence o ses çok sinir bozucu çalmak zorundada değil sorumluluk sahibi insanlar zaten onu takması gerektiğini bilir takmıyorsada alacağı riski bilir arabanın bana emir vermesine gerek yok. Sorun zaten yolculuk yaparken emniyet kemeri takmakta değil. Araca biniyorsunuz 100 metre gidip durucaksınız ötmeye başlıyor biniyorsunuz gene başlıyor sinir bozucu. Ben 1 kere iptal ettirdim iptal edince menu içinde seçenek çıkmıştı onu geri on yaptım şuan o seçenek kayboldu tekrar servise uğramak gerek ilk sefer ücret ödemedim ama 40 ytl istiyorlar çok möhim iş için....

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı c_a_m_b_a_z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi, "sorumluluk sahibi insanlar" onu takmasını bilir ve 100 metre gidecek dahi olsa emniyet kemerini takar. Çünkü emniyet kemeri takmanın gideceğiniz mesafe ile ilgisi yoktur aracın trafiğe açık alanda hareket halinde olması ile ilgilidir bu "sorumluluk". 100 metrelik mesafe içinde yapacağınız yolculukta kaza riskini sıfıra indiremezsiniz çünkü kaza riskini en az sizin kadar diğer araçların sürücüleri ve bulunduğunuz trafikteki ölümlü-yaralamalı trafik kazalarının yıllık-aylık-haftalık gibi belirli bir zaman aralığında oluş sıklığı da etkiler.
    şöyle anlatayım bu sonuçta bir yazılım bende bir yazılımcıyım. Biz yazılımcılar olarak kullanıcılara o programda neleri yapıp yapamıyacaklarını ayarlar dediğimiz bölümlerde sunarız. Bunun yanında programın doğru çalışması için yapılması zorunlu olan gereksinimler vardır biz her gereksinim için kullanıcı uyarmayız (buraya tıklama oraya basma burayı değiştirme vb gibi) fakat kullanıcı aldığı eğitim çerçevesinde programın düzgün çalışması için neler yapması gerektiğini bilir. Bunuda bu şekilde yorumlamak lazım sonuçta siz kullanıcı olarak bunu takmanız gerektiğini biliyorsunuz. buna rağmen oraya ikaz lambası konulmuş yetmiyormuş gibi birde ses eklenmiş. İşin en ilginç yanı ise sesi kısma özelliğini vermişsiniz ama kapatma özelliğiniz yok. He insan hayatını koruyor diyorsanız insan hayatı bir hoparlörden gelicek beep sesine yada ağarlığımı tartıcak iki sensöre bağlı olmamalı madem bu kadar önem veriyorlar güvenliğe aracın çalışmasını önlesinler yada çalışsın yürümesin. ben bunu yazılım eksiği olarak yorumluyorum yada euroncap taki yıldızları tamamlamak için yapıldığını düşünüyorum.
    Konu KaMiKaZe tarafından (24/05/2008 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Benim niyetim kimseyi kotulemek değil. Hele hele yüce turk milletini ve zekasını asla bu iki cumle arasında dahi tutmam. Ancak hangi zeka olursa olsun insan hayatını riske atacak sekilde kullanılırsa ben ona karsiyim. Burada cok genc uyeler ve ziyaretciler var. İnanın onlar icin her turlu hile ayrı bir cazibe. Sizin verdiginiz akıl belki bin kişinin olumlu yonde işine yarayabilir ancak bazı kişilerin ölümüne de sebep olabilir. Bunu dusunememiş olduğunuzu biliyorum bunu hiçbir insan evladı istemez tahminim.

Saygısızlık veya küçük düşürme değildi amacım kesinlikle yanlış anlaşıldıysam gerçekten ozur dilerim.

Sadece araçlarımızdaki kemerinin takılmadığı halde araca takılmış gibi gosterilmesinin yuksek can guvenliği tehlikesi oluşturduğunu bildirmek istedim.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon