Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sunroof arızası hakkında yardım.

Ekrem Pala
    EKNEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart Sunroof arızası hakkında yardım.

arkadaşlar merhabalar, gp min sunroofu 2 kademeli olarak açılması gerekirken , ilk kademe açılıyor, 2. kademe yarım açılıyor , daha önce bu gibi sorun yaşayan oldumu acaba ,.

servise sordum sağlı sollu kızakların değişmesi gerekir dediler. 1400 tl civarı tutarmış.

tamiri yapılamıyormu bu parçaların yada tamir yapan yer varmı.

şimdiden teşekkürler.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

istanbulda bir arkadaş yaptırmıştı ama kim olduğunu hatırlamıyorum..

Ekrem Pala
    EKNEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

sorun yaşayan yada tamir edilip edilmediğini bilen yok mu

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

sıkışmış olarak algılıyor olabilir..
    servise gösterin belki de basit bir temizlikle çözülebilir..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kızaklardaki halatları bozulmasından yapıyor
    maalesef halatlar ayrıca satılmıyor kızaklarla beraber
    fiyatıda doğru söylemişler
    bu daha önce bizim orçunun başına gelmişti
    yanılmıyorsam kartal sanayide birisi satıyormuş çıkma olarak
    orçun konuyu görünce gerekenleri yazacaktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Günay Aydın
    By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 AG 106
    Edilen teşekkür: 36

Fiatin yine mühteşem güzelliklerinden birisi ben serviste staj yaptiğim halde götürdü aracimi sadece sökmek için bile 170 lira gibi bi para cıkarttilar bende kendim söktüm.

Kızaklarin içindeki raylar ayni yerinden kirilmiş kopmuş vs. banada 2 kızak fiyatinin 400 400 800 lira olarak söylediler benimki ilk kademede aciliyor suan başka bi sıkıntısı yok acıkcasi o parayi vermek inanilmaz koyar ama ama o parca illa ki satiliyordur italyada falan iyi bir araştirma yapilsa bulunabilitesi yüksek
    Kaming Son
    Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Dumani Üstünde Punto

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

aynı sorun bende de vardı yaptıramadan sattım arabayı..kızakların çeken halatlar parçalanıyor ve yuvasına oturmuyor,araç da bunu sıkşma olarak algılıyor ve yeterince açmıyor veya kapamıyor..ben camı komple indirdim halatları söktüm tamir ettim fakat halatlar kızakların içine soket şeklinde oturuyor.servis manualinden ne kadar araştırdıysam o halatı oraya nasıl oturtacağımı bulamadım.daha da fazla derine inmek istemediğimden(toplayamam korkusuyla)öylece bıraktım.sattığım arkadaşa da söyledim ben servisde yaptırırım dedi,eyvallah dedim..ankara da bi usta var bmw den emekli sunroof ustası o zaman 400-500 civarı fiyat vermişti..aslında bursa bu işlerin yeridir bence sanayiyi iyice bi araştır kesin bulursun anlayan birini..

BÜNYAMİN AYKANAT
    07LCC90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07LCC90
    Edilen teşekkür: 0

Aynı sorun bende de var bulamadım parçasını kızakları değiştirince düzeliyormu sorun ?2. Kademede suan sorun var açılmıyor. Kızakları değiştirince düzeliyorsa gidip taktırıcam lanet olsun artık.

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı 07LCC90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var bulamadım parçasını kızakları değiştirince düzeliyormu sorun ?2. Kademede suan sorun var açılmıyor. Kızakları değiştirince düzeliyorsa gidip taktırıcam lanet olsun artık.
    kızaklar dediğiniz tüm mekanizma zaten,değiştirince sıfır olacak yani ama fiyat 1500tl civarı..bence bu işin ustaları var onlarla görüşün 3\1 fiyatına halledersiniz işinizi..

EMRAH BULUK
    enemca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart Cevap: Sunroof arızası hakkında yardım.

Merhaba. Arkadaşlar sanayici esnafının bu konu ile ilgileneni özellikle ankaradakilerin yüzde doksanı ÇAKAL olmuş bunu bastira bastira söylüyorum serviste buna dahil. Bnim aracımin soldaki plastik zinciri kopmuş. Sanayicilerde dusene vurmakta üstlerine yok. Sonuç olarak kendim skydome u soktum komple kizaklarına kadar. Ve o plastik zincirin yerine geçecek bsi yapicam. İnş bitirince olursa 0 maliyet 1 günlük işçilikle bitirmiş olucam. Burdan hepinize de anlaticam. Cakallara alın terinizi kaptirmayin diye.

12. Bu mesajı için 2 kişi enemca'ye teşekkür etti:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Emrah bey, size kesinlikle katılıyoruz, araçlarımıza kedi el emeğimizle yaptığımız her dokunuş daha güzel bir anlam katıyor. Paylaşımlarınızın devamını fotoğraflarıyla birlikte bekliyoruz.
    Konu Ezeldenberi tarafından (31/07/2016 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Arkadaslar sizlere uzun zaman sonra ancak donebildim. Çok şükür lafimin altinda kalmadim ve skydome u onardim taş gbide oldu. Şimdi 2500 lira isteyen servis dusunsun. Sadece 50 lira alet hedevat a para verdim gerisi işçilik. Arkadaşlar ankarada skydome arızası olan bana ulaşsın istenene göre çok cüzi bir miktarda ücrete anlaşır hallederiz. Mail adresim dj_enemca@hotmail.com telim 0541 440 05 12 sadece mesajla ulaşın lutfen ben geri donus yaparım.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı enemca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sizlere uzun zaman sonra ancak donebildim. Çok şükür lafimin altinda kalmadim ve skydome u onardim taş gbide oldu. Şimdi 2500 lira isteyen servis dusunsun. Sadece 50 lira alet hedevat a para verdim gerisi işçilik. Arkadaşlar ankarada skydome arızası olan bana ulaşsın istenene göre çok cüzi bir miktarda ücrete anlaşır hallederiz. Mail adresim dj_enemca@hotmail.com telim 0541 440 05 12 sadece mesajla ulaşın lutfen ben geri donus yaparım.
    Gelemiyecek olanlar için bence nasıl bir işlem yaptığınızı burda anlatsanız daha iyi olmazmı. Bu forum bunun için var. Burda bir cok kişi çözüm bulduğu sorunları anlatarak detaylandırarak bir cok kişiye yardımcı oluyor kendileride burdan yararlanıyor. İllaki sizde bir cok sorununuzda burdan yararlnamışsınızdır.

Birde yukarıda sorunu çözünce anlatıcam olarak not düşmüşsünüz.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Sorun anlatmakta deilki cozum o kadar kolay deil. Ve video yada resimde cekemedim. Eski zincirini onardim. Onarımı yaparken yipratmaniz gereken bi yer var çıtayı sokunce önde kalan kolun ucu gbi. Souc olarak 4 vidayı sok cami al ama gerisi marifetli. O yüzden 1 2 ay sonra donuorm size. anlicaniz az para çok emek var

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Ustelik gelemicek arkadaşlar yukarda verdiğim numaraya araçlarındaki sorunun videosunu ve resmini aatsinlar tabiki yardımcı olurum

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Smdi birde gelelm agresiftir tavırlara volkan 1065 nickli arkadaşım birincisi isteyen istediğini verir dimi sonuçta. İkincisi bu sitede üye olan o kadar yetkili servis normal servis aksesuarci hepsi üye onlar hiç biseye yardımcı oluyorlar mi? Onlardan neden istemiyor? Zaten onlar çözümü verseler ben burda böyle yazamazdim dimi! Lutfen emeğe saygi

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı enemca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smdi birde gelelm agresiftir tavırlara volkan 1065 nickli arkadaşım birincisi isteyen istediğini verir dimi sonuçta. İkincisi bu sitede üye olan o kadar yetkili servis normal servis aksesuarci hepsi üye onlar hiç biseye yardımcı oluyorlar mi? Onlardan neden istemiyor? Zaten onlar çözümü verseler ben burda böyle yazamazdim dimi! Lutfen emeğe saygi

emeğe saygı derken ortada anlatılan çözüm yolu gösterılen bişi yok. size agresif bişi yazmadım.
    Konu volkan1065 tarafından (16/09/2016 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 3 kişi volkan1065'ye teşekkür etti:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

konu sahibi arkadaş yanlış anlamasın konuya müdahil olmak veya tartışmak gibi bi niyetim yok ama hakkını vermek gerekirse hiç tanımadığım volkan başol (volkan1065) bey her konuda arkadaşlara verdiği cevaplarla gayet yardımcı olan bir forum üyesidir bunu az çok benim kadar bu forumu takip edende bilir bence verdiği cevapta gayet tutarlı ve medenice arkadaşa haksızlık yapmışsınız.
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

23. Bu mesajı için 2 kişi SinanTR'ye teşekkür etti:

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Ya arkadaslar peki siz iyisini bilin. Sikinti yok.

EMRAH BULUK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Tavani 4 adet 2 sag 2 solda torx vida tutuo onlari sokup tawani cikarin sonra halatlarin ucunun bi aliminyum parcadan ciktigini goreceksiniz. Ondan sonra arkada o halatin kivrildigi plastik parcayi 3 vida tutuyor onlari sokup o plastik parcayi alicaksiniz alirken kirmayin sakin gorevi buyuk o parcanin. Sonra aliminyum govdeyi sokmaniz gerek ucunda ustte ufacik alyen gomme bi vida var onu sokeceksiniz (takerken ins dis kaptirmazsiniz) sonra o alyen vidanin altinda tam ortada gizli bir vida var iste onu l tokx anahtarla sokmek bi 1 1.5 saatinizi alicak. Onuda soktunuzmu kizak govdesi geliyor cekerken ins halati koparmaz yada govdesine zarar vermezsiniz. Soktunuz mu iste halat karsiniza cikti... sonra halat yerine kullanabiliceginiz farkli mazemeler dusunuosunuz ben size simdiden solim metalinden plastigine 50 ye yakin malzeme denedim olmuo kesinlikle. Sonra orjinal zinciri deforme etmeden icindeki sac halati cikarip yerine yeni sac halat takiyosun ve oda o kizagin icinde rahatca hareket etmeli sonrada o halatin kizaga bagli oldugu yerdeki plastik kismi asindirmaniz gerek goz karari. Sonrada halati takip topluyorsunuz bu kadarrr. Hadi buyrun meydan sizin 2 ay sonra gorusuruz deneyin bkim gina gelirse yada baslarim bole ise derseniz ben burdayim. Sizlere kolay gelsin.

Sayfa 1/2 12 SonSon