Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yolda kaldım zincir kopardı aracım :((

Hüseyin Yola
    Infortion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

Benim 2006 Model 1.3 Multijet 108.000 km'de ses seda yok daha. 75.000 kmdeki araç nasıl bir anda zincir koparır şaşırtıcı. 2. el aldıysanız aracınızı kesin kilometre düşürmüşlerdir. Geçmiş olsun..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

oğuz kaya
    okaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

Arkadaşlar normalde bu zincirin ömrü nekadar olması lazım daha önce bu işlerden anlayan fiat'ı bilen birisi 100.000-120.000 garanti gider demişti.ama arkadaşımızın zincir daha önce kopmuş.peki bunun kopmasına sebep olan birşeymi var acaba anlayamadım.

Utku Bilen
    FPT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

arkadaşlar servisin önerdiği aralık 160.000 kilometre. Ben yav zincir bu ne gerek var diye düşünürken 157.000km deki doblomda zincir sesini duymaya başladım. İlk çalıştırmalarda şıkır şıkır bir ses duyuyorsanız kısa süreli zincir artık beni değiştir diyor anlamına gelir. Bu zincirin artık uzadığının işareti. Kopmasa bile diş atlayabilir ve kopmayla aynı sonuçları verir. Orijinal kilometredeyse aracın yağ değişimleri yapılmadıysa düzensizse de kopma gibi sonuçlar doğuyor. la bugün bu konuyu bir hayli konuştuk hatta ortak kanımız bu

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

salı günü doblonun zincirini değiştirecez merak edenler buyursun gelsin otoya bekleriz

cenk baş
    fixer1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı pertry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç ses seda çıkmıyor arkadaşın başı bi hayli ağrıdı galiba
    son durum nedir merak ettim
    benim düşüncem acabanın kilometresi ile oynanmış olabileceği
    yok hocam çok yoğundum ancak girebilyorum ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar evet iticiler demişsiniz hepsi gitti ( komple değişti hepsi tapetler varmış onlar da değişti yağı suyu ne var ne yok hepsi gitti yerine yenisi geldi ama eski tadı yok aracın birazda yakıt tüketimim arttı bana 890 tl ye maal oldu... eskisi gibi olsa değdi diyecem de maalesef subap uçları eğildiyse 1000 km sonra düzelir dediler ama bakalım bekliyorum servise gittim orda eksantrik milinin eğilmiş olabileceğini söylediler ama sökmeden kimse bişey söyleyemiyor ayrıca araç sentede bakalı kullandıkça görecez tek temennim bir daha yolda kalmamak )

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı FPT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar servisin önerdiği aralık 160.000 kilometre. Ben yav zincir bu ne gerek var diye düşünürken 157.000km deki doblomda zincir sesini duymaya başladım. İlk çalıştırmalarda şıkır şıkır bir ses duyuyorsanız kısa süreli zincir artık beni değiştir diyor anlamına gelir. Bu zincirin artık uzadığının işareti. Kopmasa bile diş atlayabilir ve kopmayla aynı sonuçları verir. Orijinal kilometredeyse aracın yağ değişimleri yapılmadıysa düzensizse de kopma gibi sonuçlar doğuyor. la bugün bu konuyu bir hayli konuştuk hatta ortak kanımız bu

aynen benim aracım daki sorun da bu servis bakımlı değil lüleburgazda özel servise gitmiş gelmiş ilk sahibi olan hayırsız ve yağ değişimlerini kafasına göre yapmış adam ve sonuç ayrıca ilk sesi duyduğumda servise gittim ancak 70.000 km bakımından çıktığında sesi kesmişti araç yağla ilgili olduğu söylendi ve birdaha problem yaparsa gel değiştirelim dendi ve ben o sesi bidaha duymadan koptu zincir

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zincir kopardıysa siboblarıda eğmiştir. siboblar eğrildiyse araç düzenli çalışmaz. zincir koparmasında silindir kapağıda açılıp bakılmalıdır. yeni zincir takılıp gönderilmez.
    şimdide subapları eğdiyse 1000 km kullan düzelir diyolar bekliyorum 583 yaptık yeni zincirle hala eski tas eski hamam titreye titreye bi hal olduk rölantide )

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı pertry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı 2. el mi aldınız
    evet aracı ikinci el aldım ve ilk sahibi arcı sadece 2 kez servise götürmüş böylesini vurmak suç olmamalı...

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sente ayarıyla ilgili olabilirmi diye düşündüm.

sübaplar eğrildiyse sadece onunla kalmaz, muhtemelen iticilerde parçalanmıştır, yüksek bi hız sonuçta
    iticiler gitmişte değişti hepsi şimdi de iki muhtemel sorun sebebi varmış birisi sizin dediğinizi gibi subapların yamulması diğeride eksantrik milinin eğrilmesi bakalım bekliyoruz biraz kullan sonra bakalım bu şekilde zararı yok dediler umarım dedikleri gibidir... yani zarar vermez daha fazla...

12. 13/08/2011, 22:54

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zincir mi kopardı hocam masraf ne oldu neler değişti?
    550 parçalar tuttu 250 usta aldı geriside git gel masrafı falan 880 tl harcadım ama değmedi tapepler varmış onlar değişti horoz varmıi itecekler onları dağıtmış onlar değişti artı zincir seti alıdık doğal olarak yağı filtresi sıvı contası antifrizi falan derken 550 ye çıktı sadece parça... bence puntonu satmakla en iyisini yapmışsın

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke benimle irtibata geçseydiniz... Bizim buralardaymışsınız hemen çorlu haliç otoya çektirtir gereken ne varsa yaptırırdık... Siboplarda problem olabilir... 74000 deki aracı ilk defa duyuyorum zincir kopardığını...
    Geçmiş olsun...
    gecenin bi yarısı oldu bu iş yoksa illaki servise giderdim ama kaldığım yerde çerkezköy ve kapaklı arası organizenin orası... ya zaten ertesi gün çorluya servise gittik ve bana sadece parça fiyatı olarak 976 tl ücret çıkardılar ( işçilik dahail değil ve 280-300 tl işçiliği varmış bu işin... çok para yani

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı FPT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Eğer orijinal kilometrede bir araçsa şaşılacak bi durum kesinlikle fabrikasyon zincirdeki üretim hatasıdır. 156binde doblomda daha yeni ses başladı halledecek zaten yakında
    444 lü numarasından fiata ulaştık ama aracın servis kaydı yokki adamlar doğal olarak yardımcı olmuyorlar bu durumda ama zaten fabrikasyon değil sebebi belli 70000 bakımın bıraktığımda gürsoy otoya oradaki arkadaşlar yağın çamur gibi olduğunu söylediler sebebi buymuş sorunun ama yağlama bakımı yapılınca kesti sesi bizi yanıltan da o oldu...

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim zincir 75 binde başlamıştı ses yapmaya.

130 la giderken 6. viteste olduğunuzu düşünürsek 2500 civarı bir devir olması lazım. yinede yüksek ve dizel için tehlikeli.
    multijetlerde hidrolik iticiler var. kopma anında iticilere zarar verir mi bilmiyorum ama kesinlikle bir kaç tane sibob eğrilmiştir.
    günümüz araçlarında yüksek sıkıştırma oranları yüzünden ateşleme odaları iyice daraldı. piston tepesi siboblara kesin vurmuştur.
    1990 model isuzu gemini düz dizel motorun triger kayışı kopmuştu. devirde 1500 1800 civarıydı. 2 tane sibob eğmişti. rolantide özellikle soğuk motorda dengesiz ve titreşimli çalılıyor, egzosta patır patır ses yapıyordu. ısınınca azalıyordu siboblar ısınıp biraz genleştiği için.
    senteyide tam getirememiş olabilir. işin ehli olmayan usta multijetin sentesini getiremez. triger zinciri değişirken egzantirik ve krank aparatlar tarafından kilitlenir sente kaçmasın diye.
    araç serviste kontol edildi sentedeymiş ancak subap ve egzantrik olayından bahsedildi ayrıca subapları hafif eğdiyse bile kullandıkça normale döner dendi ama bunu söyleyen servis değil sanayideki usta... sen dersin dostum böyle bişey olduysa zamanla düzelirmi yoksa illaki açılacakmı tekrar motor aynı sıkıntıyı tekrar yaşarsam ibret için yakarım bu aracı

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa ile aynı motor olduğuna göre iticilere zarar veriyor, kendimden biliyorum.

motor konusunda acemiliğimi 2000 liranın üzerinde bi masrafla gidermiştim
    ben yaklaşık 900 tl ile başladım bakalım Allah sonumuzu iyi etsin gül gibi arabayı sattım benzinli diye gittim elin hurdasını aldım şimdi adam etmeye uğraşıyorum... gerçi araba çok güzel bi model ama bakımsız olması yıktı beni :****wallbash:

v d
    vdevir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

geçmiş olsun.

aracın geçmişini biliyormusunuz, km orjinal mi?

motorda kullanılan yağın, zincir baklaları aşınması ve zincir boyu uzaması ile göbekten

alakası vardır. Motorunuzda kullandığınız yağa dikkat ediniz.

subaplar pistona bindirştir, parça kopardıysa, gömlekleri de kontorl ettirmek gerekir. Motor açılmışken, ana yatak ve kol yataklara da bakınız.
    saygılarımla

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Geçmiş olsun

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun km yi yarıya çekmişler sanırm ...
    olan oldu artık ama umarım öyle bişey çıkmaz en azından aracı satarken ben zor durumda kalmam ama edirne özakıncı fiat servisinden 2010 sonunda 62 bin küsurda kayış değişimi için servise girdiği bilgisini aldım o yüzden kilometrenin orjinal olma durumu yüksek ihtimalmiş servisten bir arkadaşın söylediği artık milletin vicdanına kalmış işimiz bir de bu aracı tanıdığımız vasıtasıyla aldık gelde çık işin içinden...

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    sağol ahmet bey...

cenk baş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı vdevir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.

aracın geçmişini biliyormusunuz, km orjinal mi?

motorda kullanılan yağın, zincir baklaları aşınması ve zincir boyu uzaması ile göbekten

alakası vardır. Motorunuzda kullandığınız yağa dikkat ediniz.

subaplar pistona bindirştir, parça kopardıysa, gömlekleri de kontorl ettirmek gerekir. Motor açılmışken, ana yatak ve kol yataklara da bakınız.
    çok sağolun... km konusunda ustanın söylediğine inanıyoruz doğal olarak çünkü ful servis bakımlı değil ama ilk kullanıcıdan ve araç alındıkta 5 ay sonra 10.000 bakımına gitmiş bu ortalama ile gittiğini düşünürsek orjinal ) polyannacılık oyunyorum yani )

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Alıntı fixer1981 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 900 tl ile başladım bakalım Allah sonumuzu iyi etsin gül gibi arabayı sattım benzinli diye gittim elin hurdasını aldım şimdi adam etmeye uğraşıyorum... gerçi araba çok güzel bi model ama bakımsız olması yıktı beni :****wallbash:
    BENDE SİZİN GİBİ BAKIMSIZ Bİ ALBEA ALMIŞTIM MULTİJET BAKA BAKA Bİ HAL OLDUM EN SONUNUNDA MOTOR ÜFLEDİ BİZE O YÜZDEN SATMAK ZORUNDA KALDIM 2.EL ALIRKEN GERÇEKTEN SERVİS KAYITLARI COK ÖNEMLİ VE AİLEDEN ALDIK ARABAYI GİRDİ BİZE BİDE DIŞARDAN BİLMEDİĞİN BİRİNDEN ALDINMI DAHA COK FECİ OLUR WALLA KASA TEMİZ MOTOR YOKTU BENDE YANİ GÖRÜNTÜ WAR İCRAAT YOKTU

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon