19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2007 grande punto direksiyon kutusu :((

SAMET CİNGÖZ
    39samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172
    Edilen teşekkür: 26

Standart 2007 grande punto direksiyon kutusu :((

arkadaslar oncelıkle herkese selamlar grande puntomu daha yenı aldım 2 ay oldu ama ılk arızamı aldım hemde hıc beklenmedık bı yerden aırbag lambasının yanık kaldıgını gordum ve ozel bır fıat servısıne goturdum usta bunun motor yada aırbag sorunu olmadıgının soyleyerek benı bır elektrıkcı arkadasına yonlendırdı oradada dıreksıyon kutusu acıldı ve 5 kanallı bır fılmın bır kanalının koptugunu soyledı bana bunu yama seklınde ısımlendırdıgı bı yontemle gecıcı olarak cozdu ama ustadan cıktıktan bı ıkı saat sonra yenıden sınyal yanmaya basladı ve busefer dıreksıyonun uzerınde radyo arama dugmelerı calısmamaya basladı sımdı benım arastırdıgım ve sızlerede anlatabıldıysem bu dıreksıyon kutusumu komple degısecek yoksa bahsettıgım fılmın degısme ımkanı varmı daha yenı aldıgım bı arabada boyle bır sorunun cıkması cok sınır bozucu

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı 39samet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar oncelıkle herkese selamlar grande puntomu daha yenı aldım 2 ay oldu ama ılk arızamı aldım hemde hıc beklenmedık bı yerden aırbag lambasının yanık kaldıgını gordum ve ozel bır fıat servısıne goturdum usta bunun motor yada aırbag sorunu olmadıgının soyleyerek benı bır elektrıkcı arkadasına yonlendırdı oradada dıreksıyon kutusu acıldı ve 5 kanallı bır fılmın bır kanalının koptugunu soyledı bana bunu yama seklınde ısımlendırdıgı bı yontemle gecıcı olarak cozdu ama ustadan cıktıktan bı ıkı saat sonra yenıden sınyal yanmaya basladı ve busefer dıreksıyonun uzerınde radyo arama dugmelerı calısmamaya basladı sımdı benım arastırdıgım ve sızlerede anlatabıldıysem bu dıreksıyon kutusumu komple degısecek yoksa bahsettıgım fılmın degısme ımkanı varmı daha yenı aldıgım bı arabada boyle bır sorunun cıkması cok sınır bozucu
    öncelıkle geçmiş olsun...bu tarz hassas sorunlarda dıreksıyon kutusu mılı vs sınyal kumanda kolu arızası gıbı olaylarda yetkılı servıse gıtmenızı onerırım..
    sızın sıkıntı bırcok arkadasın ve benımde yaşadıgım sınyal kumanda kolu sıkıntısına benzıyor....dıreksıyon kutusu değil bence......benım sınyal kumanda kolu aracı almadan 5 ay once sınyal dıreksıyon uzerındekı dugmelerın çalısmaaması korna çalışmaması nedını ıle değişmiş....ben aldıktan sonrada aırbag lambası yaktı...lamba bazen sonuyordu dıreksıyonu cevırınce hemen yanıyordu......garantıden tekrar değiştim.....servısde 450 cıvarı bır işlem.....

SAMET CİNGÖZ
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172

tesekkur ederım servıse gıtmeden gırekt baska ozel servıse gıtmem acaba sıkıntı yaratırmı dıye dusunuyorum bende

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence bi sıkıntı yaratmaz aracınız garanti kapsamında değilse..siz servise götürün aracı birde onlar baksınlar bakalım ne diyecekler..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

sinyal kolu değişecek airbag sargısıyla...
    serviste işçilik dahil 400 lira gibi bir fiyatı var...
    Keyif BMW'Dir...

SAMET CİNGÖZ
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172

sınyal kolu falan hepsı degısecegı soylendı banada yanı parca parca degıl butun olarak aslında oyle olması bence dahada saglıklı en yakın zamanda bu sorunuda cozecegım ınsallah tesekkurler herkese

Rmzn KHRMN
    albay_alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919
    Edilen teşekkür: 3

arkadaş bu arabanın her yeri mi problem ya? nerdeyse aldığım güne lanet edeceğim ben de direksiyon motorunu yaptırdım bugün 860 liracık tuttu..

MEHMET YILMAZ
    mehmetsafran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    -------
    Edilen teşekkür: 10

kronik zemberek sorunu sinyal kolunu değiştireceksin, çıkma falan takıyolar airbag ışığı sorunu diye aratırsan bulursun forumda. kendi başıma geldi mart ayında 400 tl ye değiştrdim

SAMET CİNGÖZ
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172

ben daha onceden baktım ıste degısık fıyatta verenler oldu ama ben genelde ozelden herzaman baktım servis yerıde bana bıraz uzak kaldıgı ıcın herzaman gıtme sansım olmuyor ama en yakın zamanda gıdecegım ve oradada soracagım

MUSTAFA TUNÇEL
    musti4141 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 N 40.5
    Edilen teşekkür: 2

slm arkadaslar benimde araçta aynı sorun oldu korna ve teyp kumanda dügmeleri çalışmıyor hava yastıkları lambasında su an bişey yok servise gittim ben bana tamirini yapmaya gideriz ilk dediler sonra olmazsa yenisini degiştiririz dediler bende bir araştırayayım dedim özel servisler bak bir diyorum

MUSTAFA TUNÇEL
    musti4141 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 N 40.5

350 gibi bir fiyat tutar dediler

özer demir
    ozger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Ya bu işi Ankarada adam gibi yapabilcek özel bir servis yada usta yok mu?

Orhan Filiz
    orhflz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

Puntonun kronik sorunlarını yazsak heralde kullanıcı kitapçığı gibi bir kitap çıkacak, amortisör takozu, direksiyon kutusu, sinyal kartı vs vs

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

Standart :d

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puntonun kronik sorunlarını yazsak heralde kullanıcı kitapçığı gibi bir kitap çıkacak, amortisör takozu, direksiyon kutusu, sinyal kartı vs vs
    dostum sana katılıyorum ya benım bı runman sesı dedıler arcımız aynı sanırım klıma koprasorunun rulmanını degıstırdım
    sorna yok dedıler ask uzantısına baglı bır rulman varmıs o dedıler sonra lastıketen de oola bılır dedıler degıscektım zanten degısım sondı ask sulmanı kaldı bakalım onuda deısecem ama ben sımdı hakkını yememek loazım masraf yapmadım arabaya arabamdan da cok memnunum ama burda okudukca hep tırsıyorum her an basıma bı ıs gelecek gıbı pıskolojı benım kı yanı puntonu sevıyorum

Orhan Filiz
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hilmiusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sana katılıyorum ya benım bı runman sesı dedıler arcımız aynı sanırım klıma koprasorunun rulmanını degıstırdım
    sorna yok dedıler ask uzantısına baglı bır rulman varmıs o dedıler sonra lastıketen de oola bılır dedıler degıscektım zanten degısım sondı ask sulmanı kaldı bakalım onuda deısecem ama ben sımdı hakkını yememek loazım masraf yapmadım arabaya arabamdan da cok memnunum ama burda okudukca hep tırsıyorum her an basıma bı ıs gelecek gıbı pıskolojı benım kı yanı puntonu sevıyorum

başıma gelmiş biri olarak rulman dediğin sağ önden belli devir aralığında gelen bir ses ise 90 bg dizellerde kronik olmaya aday olan gergi bilyasıdır.

hilmi usta
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...

Standart evet

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başıma gelmiş biri olarak rulman dediğin sağ önden belli devir aralığında gelen bir ses ise 90 bg dizellerde kronik olmaya aday olan gergi bilyasıdır.
    orhan ınan bunu yazdıgın ıyı oldu odamı kronık sen soyleyın ya gonul rahatlıgıyla degıseyım barı ben de kafadan atıyorlar dıye dusunmustum evet aynı seyden bahsedıyoruz dogrumudur sence

Orhan Filiz
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dostum eğer sorunun, hangi vites olursa olsun , özellikle 1700 devir gibi başlayıp 2000-2100 devir gibi kesilen tabiri caizse "şakırtı"gibi bir ses ise gergi bilyasıdır.
    ve evet kronik olmaya aday ama araç 50.000 km den önce sorun olan daha duymadım. Yinede kronik sorunlarda en ucuzudur.

Mustafa KIRAN
    mstfkran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Konu Çözülmüştür.

Arkadaşlar Aynı sorun 2007 puntomda oldu 150 TL'ye çözdüm.Beyinci olarak nitelendirilen tamirciler hallediyorlarGayet de iyi 2 aydır sorun yok zaten garantili.
    Full Oto Mustafa Kirişçi 0532 364 51 73 bahçelievler..

hilmi usta
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...

Standart ılk defa duydum

Alıntı mstfkran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Aynı sorun 2007 puntomda oldu 150 TL'ye çözdüm.Beyinci olarak nitelendirilen tamirciler hallediyorlarGayet de iyi 2 aydır sorun yok zaten garantili.
    Full Oto Mustafa Kirişçi 0532 364 51 73 bahçelievler..
    bu sorun ıcın bahcdelı evlere gıdemem ve beyıncı denılen tamırcıyıde ılk duyuyorum aracım 53 bınde ayrıca ses bo sakırtı degılde bı ugultu gıbı beırlı bı devırde cıkarıyor gaza basınca kesılıyor yanı devır dukselınce servıse sorduum da sorun o dedı hatta ınamadın sen dedı adam arabayı kaldırdı ve bı seye tuttu ordan ses yukseldı bılmyorum artık o rulmanıda degıseyım de artık ne olacaksa olur ama sızın de bu sesı duymanızı ısterdım ama cok uzagız