19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aqs, aır qualıty system...

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Standart Aqs, aır qualıty system...

Merhaba arkadaşlar

AQS olayı çok ama çok konuşuldu forumda, gerçekten yazıp olmaması çok saçma dahası insanı enayi yerine koymak gibiydi...Uzun lafın kısası yaklaşık 1 aydır takip ediyorum klima full auto modda çalışırken ve arkadaşlar bu sistem var, benim aracımda adım kadar eminim var, klima ekranında hava alım işareti var yani dışarıdan/içeriden olayı orada auto yazıyor, gerçektende auto olarak çalışıyor, durduk yere o düğmeye basılmış gibi ses artıyor bir anda ve aradan zaman geçince tekrar ses normale dönüyor bu şekilde farkettim ve şundanda yüzde yüz eminim fdan hızını artırmıyor çünkü ses artınca fan hızlanır düşüncesi olabilir...paylaşmak istedim bu durumu...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Fiat da olmadığını kabul etmişti bu sistemin. Dava falan açıldı bu konuda ama ya ben kaçırdım ya da konu öylece bitti gitti. Bende merak ediyorum bunu yani

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Bu konuda bir türlü netlik kazanmadı gitti
    evo evo..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Hepsinde yok degil kendi aracim dahil bir cok evodada gordum aqs devrede iken ekranda yaziyor hava kotu oldugunda sirkuyu direk ice aliyor temizlenince hemen aciyor . Bunlarida ekranda gosteriyor..

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsinde yok degil kendi aracim dahil bir cok evodada gordum aqs devrede iken ekranda yaziyor hava kotu oldugunda sirkuyu direk ice aliyor temizlenince hemen aciyor . Bunlarida ekranda gosteriyor..
    aqs nin nasıl çalıştırıldığını bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz. yani klimayı auto moduna almak yeterlimi ?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Benim aracımda mevcut. Gayette iyi çalışıyor.. Örneğin trafik kalabalık bir aracın arkasına yaklaşıyorum tam eksoz dumanını hisettiği anda dış silkilasyonu kapatıyor. Daha çok yoğun trafikte kendini belli ediyor ve çok kullanışlı bir sistem..

Mehmet senin arabada da olması lazım..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

bu olayı açığa çıkartan bendim. ilk gelen EVO larda bu özellik unutuldu galiba, şimdikilerde var diyorsanız olabilir. sen ne yaptın derseniz biraz telefon trafiği ve yüz yüze görüşmelerimde (GEnel Müdürlüğe gittim) 20.000 bakımı ve ön fren balatalarını ücretsiz değiştirdim, bir kağıda imza attım size dava açmayacağım diye. şimdi hava kirlendiğinde parmağım iş başı yapıp düymeye basıyor.

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Bu işlevin nasıl kullanıldığını bilmiyorum ama benim klima kapalıyken iç hava sirkülasyonu düğmesi hep açık acaba bu olaymı dediğiniz?

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Benim Bravo'da AQS var.
    Zaten kullanım kitapçığında da bu sistemin varlığından ve nasıl çalıştığından bahsediyor.
    2008 Grande Punto'mda yoktu. Yeni evolarda var mı bilmiyorum fakat;
    Dijital klimanın ekranında AQS yazısı çıkıyorsa vardır, çıkmıyorsa yoktur

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Sayın FİDANOĞLU,

Hangi işlemi yaparken ekranda AQS yazısı çıkıyor?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Sirkulasyon dugmesine bastiginizda bir tik ic , bir tik dis, bir tikta aqs devreye sokuyor aqs devreye girdiginde klima ekrarninda beliriyor zaten siz elinizi degmeden o islemini hallediyor sehir icinde sehir disinda kullanilacak super bir bulus tum kotu kokulardan kurtuluyorsunuz..

Tuncay A.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Birazdan deniyorum bu olayı...Benimkinde digital klima kapalıyken hep iç hava sürkülasyonu ışığı yanıyor...

Tuncay A.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirkulasyon dugmesine bastiginizda bir tik ic , bir tik dis, bir tikta aqs devreye sokuyor aqs devreye girdiginde klima ekrarninda beliriyor zaten siz elinizi degmeden o islemini hallediyor sehir icinde sehir disinda kullanilacak super bir bulus tum kotu kokulardan kurtuluyorsunuz..

Bu işlemi yaptım maalesef Aqs diye bir olay yok. Ekranda onu yazabilecek bir karakterde yok.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birazdan deniyorum bu olayı...Benimkinde digital klima kapalıyken hep iç hava sürkülasyonu ışığı yanıyor...
    benim araçtada durum aynı. klima kapalı konumda iç hava ışığı yanıyor.bunun sebebi nedir acaba ?
    bi başka soru da acaba soğutucu özelliğini açmadan dışardaki havayı kullanarak havalandırma olarak kullanmamız mümkünmü ?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Alper Ayvat
    avubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

AQS çok kullanışlı ve benim aracımda da olduğuna defalarca kez tanık oldum. Ankara'nın sıkışık trafiğinde özellikle şu günlerde klima Full Auto'da çalışırken devreye giriyor. Ekranda AQS yazısının görünüp görünmediğini bilmiyorum, hiç dikkat etmedim.

Arkadaşların da anlattığı gibi, yoğun trafikte bir iki saniyeliğine egzos kokusu geliyor içereye, ve önünüzdeki araç sis bulutu şeklinde egzoz gazı çıkarsa bile bir daha koku almıyorsunuz. Bir örnek daha vermek gerekirse, Ankara'da yaşayanlar Atatürk Orman Çiftliği'nin kokoreç ve köfte kokusunu bilirler Klima full autoda çalışırken yine bir iki saniyeliğine koku geliyor ve sonra bir daha kokuyu almıyorsunuz.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı avubay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AQS çok kullanışlı ve benim aracımda da olduğuna defalarca kez tanık oldum. Ankara'nın sıkışık trafiğinde özellikle şu günlerde klima Full Auto'da çalışırken devreye giriyor. Ekranda AQS yazısının görünüp görünmediğini bilmiyorum, hiç dikkat etmedim.

Arkadaşların da anlattığı gibi, yoğun trafikte bir iki saniyeliğine egzos kokusu geliyor içereye, ve önünüzdeki araç sis bulutu şeklinde egzoz gazı çıkarsa bile bir daha koku almıyorsunuz. Bir örnek daha vermek gerekirse, Ankara'da yaşayanlar Atatürk Orman Çiftliği'nin kokoreç ve köfte kokusunu bilirler Klima full autoda çalışırken yine bir iki saniyeliğine koku geliyor ve sonra bir daha kokuyu almıyorsunuz.
    Rica etsek bir dahakinde o esnada klima ekranına bakabilir misiniz veya o esnada dışarıdan gelen hava sirkülasyon modunu devreye alıyor mu yani ışık yanıyor mu, çünkü auto ya basınca dış hava sirkilasyon özelliği açık ise hemen kapatıyor

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

benim tek bildiğim normal sıcaklığa göre klıma açıkken çok etkili soğutmuyor
    fakat auto ya alıp dereceyi ayarladığınızda içerisi kaç derece istiyorsanız o dereceye getirince
    içerisi sıcaksa o ayarladığınıza düşürüyor veya çıkartıyor duruma göre

Alper Ayvat
    avubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica etsek bir dahakinde o esnada klima ekranına bakabilir misiniz veya o esnada dışarıdan gelen hava sirkülasyon modunu devreye alıyor mu yani ışık yanıyor mu, çünkü auto ya basınca dış hava sirkilasyon özelliği açık ise hemen kapatıyor
    İlk fırsatta kontrol edeceğim.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

arkadaşlar ekranda yazı görmüyorum ben, ancak dediğim gibi ses yükseliyor içeriye koku girmiyor, sonra aradan biraz zaman geçiyor seyir halinde iken ses düşüyor ve dışarıdan hava almaya devam ediyor...ama eminim yazı görmedim benim ekranda...egzos kokusu azcık hissedilir hissedilmez koku bir anda kesiliyor, anadolu bulvarında meşhur ankara çayı kokusunuda almıyorum sistem çalışıyor hemen...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit