Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Klima acınca gelen ugultu sesi

Gurcan Ozmen
    gurcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

Standart Klima acınca gelen ugultu sesi

Merhabalar arabam 2011 8500 km de fakat klıma acınca cok ugultulu calısıyo.Rolantıde net duyuyorum vede 2500-3000 km arası gıt gıde artıyo. servıse gosterdım normal dedıler ama bana hıc normal bır ses gıbı gelmıyor.Baska bır puntoya bındık aynı ses onda da var servıs personelınede guvenırım hepsı tanıdık nerdeyse ama bu ses bana hıc normal gelmıyo forumda takıp ettım ınceledım bu konuda sıkayetcı olan cok var ama kesın sonucun ne oldugu hakkında bır net bılgı bulamadım.Yardımlarınızı ve fıkırlerınızı beklıyorum.

ali osman
    aon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

ayni durum benim aracta da var ve forumdan takip ettigim kadariyla tum puntolarda bu sorun var ve net bir cozumunu daha duymadik. Benim kendi tespitim su yonde bu klimalar puntonun bas belasi ozellikle 75 liklerde cekisi bariz azaltiyor

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

aynı ses bendede var. hatta ilk açtığımda birde kasma sesi geliyor...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

klimayı açtığınızda sonuçta bir kompresör devreye sokuyorsunuz
    mutlaka bir ses ilavesi olacaktır
    ancak sesin nprmal olmadığı kanısına varıyorsanız
    bir oto elektrikçiye gidip klima kompresör kasnağını streskopla dinletip bilya sorunu yada kompresör bıçaklarında bir sorun olup olmadığına bir baktırın

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Özdemir
    yns16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

benim klima dijital ve aynı sorun bendede var, özellikle yüksek kademedeyken ses gerçekten rahatsız edici. Bu hafta içinde aracımı 70bin bakımı için servise götüreceğim ve şikayetimi orada da belirteceğim. Eğer bir çözüm çıkarsa burada paylaşırım.

Gurcan Ozmen
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

bugun bı benzınlı puntolu arkadaslada konustum ondada durum aynı valla boyle bu durum sanırım bıde sıfıra bınecegım bakalm gıdeyım bı ara showrooma

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Bende bıraz once farkettım bende ses yok ama klımayı acınca motorun çalışma sesi değişiyor

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Aynı sıkıntı bendede var. Belki sorun değilde, ses diyeyim.

Son hızda ve son hıza yakında ses bariz belli. Video çekip koyabilirim.

Fakat active aracımın klimasında böyle bir ses gelmiyordu. Yani ne bileyim sadece üfleme sesi gelmiyor ya da dynamic aracımda üfleme sesi çok sert
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende o sorun var özellikle klimayı açında inanılmaz çekişi düşüyor ve acaip yakıyor cok can sıkıcı durum bu

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Arkadaşlar benim aracım 95lik starjet... Klimayı açınca ne farklı bir ses duyuyorum nede devir saatinde oynama oluyor... Yolda giderken bile hissetmiyorum klima açık olduğunu... Bir anormallikmi var dersiniz

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Benimkinde de var, sanki motorun sesi şiddetleniyor, delik eksoz gibi. Yol gürültüsü olmadığı için düşük devirlerde kendini daha çok belli ediyor.

Forumda daha önce de geçmişti aklımda kalmış, motor sıkıştığında geriye doğru esniyor, eğer daha önce arabanın altını sürttüyseniz (ben bir kaç kere vurdum), arabanın altındaki demir içeri göçüyor; motor sıkışınca da bu demire dokunup ses yapabiliyor denmişti. Klima çalışınca da o demire sürtünüyor olmasından şüpheleniyorum özellikle kalkış anında sesin şiddeti daha da artıyor.

Klima açılınca çekişten düşme ve aşırı yakıt tüketimi de normalmiş. Dün iş çıkışı trafik yoğunluğunda klima açık, 1. viteste giderken yakıt tüketimi 18-20 lt / 100 km lerdeydi. (kilometrede 80 kuruş yapıyor yav) 2. viteste 15-16 lt / 100 km lere düştü. (Kalkış anını demiyorum, onda zaten 25.0 dan sonrasını göstermiyor)

Eve gidene kadar çok dokundu klima, fena çarptı.

Dizel şart.

Yunus Özdemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

aracımı bugün bursa çalışkanel otoya 70bin bakımı için bıraktım ve klima şikayetimide bildirdim hallederiz dediler. bakalım aracı alınca kontrol edeceğim ve ne yaptıklarını soracağım. burayada yazarım yapılan işlemi

İlker Osman
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ulkerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 12

Şirket araçları dahil irili ufaklı çok araç kullandım ama Dizel araçlarda ne klima kompresör gürültüsü, ne de performans düşmesi ile karşılaşmadım.

ali osman
    aon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

multijetin ne oldugunu bilmeden 1.3 motora "cekmez,gitmez,yokusta kalkmaz" diyenlerle cok tartistim ve aracin performansini ispatladim.ama su klima acikken özellikle yokusta kalkarken aracin stop etmesi hic hosuma gitmiyor.gaza yuklenmeyi beklesem arac geri kaciyor.geri kacmasin diye debriyaji hizli biraksam stop ediyor.bi turlu cozum bulamadim.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimkinde de var, sanki motorun sesi şiddetleniyor, delik eksoz gibi. Yol gürültüsü olmadığı için düşük devirlerde kendini daha çok belli ediyor.

Forumda daha önce de geçmişti aklımda kalmış, motor sıkıştığında geriye doğru esniyor, eğer daha önce arabanın altını sürttüyseniz (ben bir kaç kere vurdum), arabanın altındaki demir içeri göçüyor; motor sıkışınca da bu demire dokunup ses yapabiliyor denmişti. Klima çalışınca da o demire sürtünüyor olmasından şüpheleniyorum özellikle kalkış anında sesin şiddeti daha da artıyor.

Klima açılınca çekişten düşme ve aşırı yakıt tüketimi de normalmiş. Dün iş çıkışı trafik yoğunluğunda klima açık, 1. viteste giderken yakıt tüketimi 18-20 lt / 100 km lerdeydi. (kilometrede 80 kuruş yapıyor yav) 2. viteste 15-16 lt / 100 km lere düştü. (Kalkış anını demiyorum, onda zaten 25.0 dan sonrasını göstermiyor)

Eve gidene kadar çok dokundu klima, fena çarptı.

Dizel şart.
    mustafa odediğin demirin sesle bir alakası yok,ben onu geçen sene çıkardım o kompresörden gelen ejderha çığlığı benzeri ses hala devam ediyor..
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

oğuz kaya
    okaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

dün arabama dedem bindi sıcaktan duramadı ilk kez klimayı kullandım çekiş düştü ses yapmaya başladı bende kızdım dedem inince hemen doğal klimayı açtım pencereleri açtım püfür püfür esiyo

Gurcan Ozmen
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

valla çözüm yok sanırım bu işin bakalım 0 a binip bakacagım ama boyle bır ses olan sistemi nasıl üertierler anlamıyorum tipomda klimada ses namına hiç birsey yoktu sasırtıyo benı fıat

hilmi aşık
    italyan__atesi16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı yns16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim klima dijital ve aynı sorun bendede var, özellikle yüksek kademedeyken ses gerçekten rahatsız edici. Bu hafta içinde aracımı 70bin bakımı için servise götüreceğim ve şikayetimi orada da belirteceğim. Eğer bir çözüm çıkarsa burada paylaşırım.
    torpidonun alt kısmında klima havalandırma fanı var onun içine yaprak bocek herbişey kacıyo ve bu fan yuksek hızda donmeye basladıgı zamn rahatsız edici bi ugultu olusuyo ben haftasonu soktum klima fanını temizledim monte ettim ve ses falan kalmadı .
    sorunun klima kompresorunde olup olmadıgınıda klima devredeyken fanı yuksek devire alın bide klimayı devreye sokup en son devire alın sorunu daha iyi anlamıs olursunuz

hilmi aşık
    italyan__atesi16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı aon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multijetin ne oldugunu bilmeden 1.3 motora "cekmez,gitmez,yokusta kalkmaz" diyenlerle cok tartistim ve aracin performansini ispatladim.ama su klima acikken özellikle yokusta kalkarken aracin stop etmesi hic hosuma gitmiyor.gaza yuklenmeyi beklesem arac geri kaciyor.geri kacmasin diye debriyaji hizli biraksam stop ediyor.bi turlu cozum bulamadim.
    arac 75bg oldugu için zorlanıyordur benimki 90bg klima acıkken hiç sorun yasamıyorum bayırda derede hiç bi yerde

Yunus Özdemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

aracımı bugün servisten aldım ve denedim klimada ses kalmamış. sorunun kronik bir arıza olduğunu ve giderilemeyeceğini düşünüyordum buradaki yorumlardan sonra. içim gerçekten rahatladı polen filtresi ve klima motorunun temizlendiğini söylediler servisten umarım bu şikayeti olanlarında biran önce sorunları hallolur çünkü gerçekten çok rahatsız edici ve sinir bozucu birşeydi.

Sayfa 1/3 123 SonSon