Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Grande Punto Klima Sorunu!

Volkan KARCI
    Hattori_Hanzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

benim aracım 2007 model 1.3 multijet..105000 km de, klimayı açtığımda sanki motorun dışında başka bir motor daha varmış gibi ses geliyor..bu ses klimanın kendi motor sesi değil, sanki ekstra bir dinamo var da gaza bastığımda biryerlere sürtüyor gibi..özellikle 1. ve 2. viteste gaza bastığımda bariz sürtme sesine benzer bir ses geliyor, yüksek viteslerde bu ses duyulmuyor..bir fikri olan?

Uygar Uludağ
    uygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klimayı açacağın zaman araç rölantide olursa daha sağlıklı olur. araç devirliyken klimayı açmayı pek tavsiye etmiyorlar.
    Kesinlikle katiliyorum dostum rolentide acip klimayi oyle hizlanmak gerekiyor yoksa arac devirdeyken klimayi acinca klima kompreseru deviri yakalamak icin cok zorlanir demisti fiattaki usta ben oyle yapmaya calisiyorum genellikle

Benim GT-I9100 cihazımdan kullanarak gönderildi.

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı Hattori_Hanzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracım 2007 model 1.3 multijet..105000 km de, klimayı açtığımda sanki motorun dışında başka bir motor daha varmış gibi ses geliyor..bu ses klimanın kendi motor sesi değil, sanki ekstra bir dinamo var da gaza bastığımda biryerlere sürtüyor gibi..özellikle 1. ve 2. viteste gaza bastığımda bariz sürtme sesine benzer bir ses geliyor, yüksek viteslerde bu ses duyulmuyor..bir fikri olan?
    Sanırım aynı ses bende de var, ama ne olduğunu çözemedim. Klimada bir sorun yok, soğutma işlevini gayet iyi yerine getiriyor.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klimayı açacağın zaman araç rölantide olursa daha sağlıklı olur. araç devirliyken klimayı açmayı pek tavsiye etmiyorlar.
    sebebi nedir peki?
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Bendede gün geçtikçe artıyor bu ses. Klima açıkken araba resmen saçmalıyor. Çekiş düşmesi eyvallah ona lafım yokta. Fren sertleşiyor direksiyonu döndürürken ses geliyor. Canımı sıkmaya başladı bu iş. Arma otoya götürdüğümdede normal dediler. Kompressör çalışıyo onun sesi dediler. e dedim bu arabaya 2 senedir biniyorum yaz kış klima açıyorum dedim hiç böyle birşey duymadım dedim. Siz şimdi dikkat ediyosunuz ya psikolojiktir o dedi usta. Bu yani Arma OTO nun çözüm yolu bu . Ek olarak soğutmayıda düzgün yapamıyor. Ilıktan bir kademe üstte sadece

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

araç devirliyken klimayı açtığında klima kompresörü 0'dan araç devirne geçerken porblem yaşatabilir, ben aracı ilk aldığımda usta söylemişti zaten araç devrili halde giderken açarsan çat - pat diye sesler gelir korkma bi şey olmaz ama sen yine de araç rölantideyken aç demişti.

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

sıcak havada o gün içinde ilk çalıştırmada bir saniyelik kasma sesi var 3 yıldır...rolantide açınca daha az geliyor ama devirli giderken motoru sanki düşüreceğiz... garantinin bitiminide 6 ay var bi sefer servise söyledim o gün içinde 2 kez açılıp kapandığı için ses gelmedi problem yok dediler 15 km de bu sıcakta klimasız gidip göstermek var ama üşeniyorum...

hüseyin şen
    puntofireman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bc 9685
    Edilen teşekkür: 1

benimde aracımda klima sorunu var klimayı kullanamıyorum aşırı bi uğultu oluyo ustaya sordum bakmadan klima motoru değişecek dedi
    YARDIM.....

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı gokhanay1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, klimamla ilgili bir sorun var. Klimayı açtığımda motordan içeriye inanılmaz bir inleme sesi geliyor. Şu ana kadar çok klimalı araba kullandım ama boyle bir ses duymadım hiçbirinden! Servisten ilk başta evet sorun var dediler, baktılar ve fazla gaz basılmış dediler. Ses geçmedi, sonra tekrar gittiğimde bu ses grande puntoda normal dediler.. Şimdi sizlere sorum şu, sizin arabalarınızda da klimayı açtığınızda içeriye inleme sesi geliyor mu? Şimdiden teşekkürler.
    arkadaşlar ben bu puntoyu çok seviyorum birçok artıları bir o kadar da eksileri var; ama keratayı kullanan da bier bağımlılık yapıyor kendini çok sevdiryor ... arkadaşlar bizim araçların şu klima sesinin motorun küçüklüğünden oduğu söyleniyor aslında kaliteyle alakalı bir şey bu. şöyle söyleyeyim sattığım punto 1.3 active idi, şimdiki aracım corsa aynı motora ve beygire sahip farklı iki otomobil ama corsada çok şükür klima açıkken o dangur dungur inleme sızlama sesler gelmiyor özellikle buna çok dikkat ettim. servislerin klima sesini motorun küçüklüğüne bağlıyorlar ama kessinllikle alakası yok isterseniz yakın çevrenizde corsa varsa bakın göreceksinizki aynı motora sahip corsada bu durum yok. tamamen üretimdeki dandiklikle alakalı. üretimdeki dandiklik derken araca demedim yanlış anlaşılmasın fıat artık o klimaları nerden ve nasıl temin ediyorsa o klima için söylüyorum ...
    Konu ayaman tarafından (03/09/2012 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

Tolga Özçelik
    Nomak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Grande Punto Klima Sorunu!

Bu ses olayı bende de yasaniyor. 2012 eays model. Klima düğmeleri de yıldız işareti olan düğmeye basınca motordan vuuu diye inanılmaz gıcık edici bir ses geliyor. Gaza bastikça yükseliyor. bu işlerden anlayan bir arkadaşa arabayı kullandirdim şansıma o an hiç ses cikarmadi. Aynı sorunu yaşayan başkası var mı ?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12