Sayfa 1/4 1234 SonSon
63 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo Rüzgar sesi Problemi

Hüseyin Asa
    maccoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Standart Evo Rüzgar sesi Problemi

Merhaba Arkadaşlar
    Aracın sol ön kapısından aşırı rüzgar sesi geliyordu bu sabah bursa serkır oto'ya aracı bıraktım saat 3,30 civarlarında arayıp gelmemi söylediler ve gittim. Sorunu halledemediklerini ama sorunu bulduklarını sol direğin yamuk olduğunu bu yüzden lastikler ile arasında aralık kaldığını ve rüzgar sesi yaptığını direği cektirerek düzelteceklerini ve sesin kesileceğini söylediler tabiki bu durumda yaptırmadım sıfır kaza yapmamış bir aracın direği nasıl yamuk olabilir? Fabrikadan hatalı mı üretilmiştir? sitede araştırdım bazı arkadaşlar sol ön kapı fitillerini değiştirince sorunları düzelmiş acaba başka bir servise gidip fitilleri mi değiştirsem garantiden şok oldum kaldım ya.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Hüseyin sol ön direkte benim aracımdada ses var. Direk yamuk değil benimkinde ama teşhisi koyduk, yaklaşık 45 dk boyunca sırayla kapının her bir noktasını bantlayıp çıkararak bulduk sorunu benim aracımda ve italyadan fitil gelmiş cumartesi takacaklar, olay şuydu benim aracımda direğe takılan fitil direğe düzgün basmıyor, aracın direğindeki fitili iyi incele, sonra diğer kapılarını incele bir fark boşluk veya herhangi bişey varmı ona göre...aracını birlikte test edin, karton bantlar var var onları yapıştırarak deneyin...benim aracım 120 den sonra bu sesi alıyordu ve direği bantlayınca tamamen gitmişti test sırasında sonra servise geldik direkleri inceledik sol kapının direğindeki fitilin düzgün basmadığını gördük...umarım cumartesi geçicek ses...

Hüseyin Asa
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

evet onu farkettik bizde sol direkteki lastiklerde sol ön sürücü kapısında tam oturmamış bir yer var kıvrık kıvrık duruyor hatta bende ustaya dedim bundandır diye ama tutturdu direkten direği dışarı çekcez diye ben en iyisi senin cevabından bir çıkış alıp ustaya götürüp göstereyimde benimkinide sipariş versinler
    teşekkür ederim.

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

rica ederim hocam ama mutlaka deneyin laf anlamayabiliriler kendi bildiklerini okurular, güzelce bantlayın ve hız yapın sesssiz bir yolda...cumartesi günü ben taktırdıktan sonra sana mesaj atarım hocam duruma göre davranırsın dilersen...

Bülent Özenç
    bcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Dostum sakın direkleri çektirme nasıl bir servismiş bu ben iki üç servisle görüştüm sorun kapı fitilleri ile alakalı bizde serviste karbon bant ile ön iki kapıyı bantladık ve ses kesildi direği çektirirsen sorun devam ederse ne olacak acaba o servise sorarmısın öncelikle kapı fitili diyorum dostum benim kapı fitilleri geldi fakat servis yoğun olduğu için bayram sonu değiştirecekler sonucu bildiririm.
    Konu bcom tarafından (29/08/2011 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Fevzi Sahin
    ffevzii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Aracı ilk aldığımda benimde canımı sıkan bir olaydı fakat Ankara Tan otoya yani yetkili servisine 10000 bakımına gittiğimde şikayetimi belirttim ve bakım sonrasında sorunu hallettiklerini söylediler ve gerçektendende o gün bu gün sol kapıdan gelen rüzgar sesi yok. Sorun sanırsam kronik adamlar biliyolar nereye ne yapacaklarını ama ne yaptınızda düzeldi diye sormadım...

Bülent Özenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Fevzi keşke nasıl bir işlem yaptıklarını sorsaydın acaba seninde ellerinde olan kapı fitillerinimi değiştirdiler

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

arkadaşlar bu rüzgar sesi sorunu için kapı fitili değişince sorun gideriliyor bilgilerinize...

Hüseyin Asa
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

benim değiştirdiler ama hala aynı sorun düzelmedi yada bana değiştirdik dediler değiştirmediler bilmiyorum artık birmot veya banotoya götüreceğim bakalaım onlar çözebilecekler mi?

Bülent Özenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

evet arkadaşlar bende kapı fitillerini değiştirdim fakat hiç bir işe yaramadı eskisinden daha beter oldu

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

bende aynı sorun vardı tanoto'da ses gelen yer bulundu ve fitilin içine ufak bi parça gibi bişey koydular şimdi ses falan kalmadı bilginize....

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar o ses problemini ben çözeli çok uzun zaman oldu, direk yapısındaki sıkıntı yüzünden arkadaşlar, direği çok az el gücü ile sıktık ve düzeldi, yeni fitilde takılsa adam gibi oturmuyor o yüzden direk düzeltilmeden düzelmez, elle bastırınca hiçbir görsel sıkıntı yok hatta dirhem belli birşey olmuyor ama fitil tam olarak oturuyor...aracımda rüzgar sesine dair en ufak sıkıntı kalmadı...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

ALPER KORUCU
    korucu_alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar Merhaba.

Aynı problem benim aracımda da var. Yazılan yorumları şöyle bir okudum ancak bu problem fitil değiştirmeyle falan gitmez. hele direği sıktık, ittik düzeldi falan bunlar olanaksız şeyler.

Sorunun tek nedeni dikiz aynaları ! dikiz aynaları çok büyük olduğu için bu ses geliyor hemde sadece soldan değil sağdan da geliyor. aracın şöför koltuğuna bir yakınınızı oturtun ve siz sağ koltuğa geçin 100km'den sonra aynı sesin geldiğini göreceksiniz. bu bütün arabalarda var, megane'dada var auris'dede var jetta'dada var sadece o markalar daha kaliteli kapı fitili ve conta kullandıkları için onlarda 150 km'den sonra geliyor bizde ise 100km'den sonra geliyor.

hiç boşuna servis servis dolaşmayın.

bunu hem bir punto kullanıcısı hemde bir tofaş çalışanı olarak söylüyorum

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

Benim aracımda rüzgar sesi vardı fitilin arasına parça koydular düzeldi. Dikiz aynasından geliyor olsa hala ses geliyor olması gerekmez mi ? Sonuçta dikiz aynalarını sökmedik ses geldiğinde de aynı yerlerindelerdi şimdide aynı yerlerindeler....bende şu an rüzgar sesi falan kalmadı...Ayrıca bahsedilen rüzgar sesi öyle 100 km'den sonra gelen bir ses değil 60-70 km.'lere gelince başlıyor arabanın içinde bir rüzgar zırıltısı elinle rüzgarın geldiği yeri bulup fitile bastırıyorsun kesiliyor. Bir tofaş çalışanı olarak söylüyorum diyosunuz ya zaten çoğumuz bu yüzden memnun değiliz servislerden sorun çözmekten se ya aynadan ya bunlar zaten böyle diyorsunuz. Örneğin benim rüzgar sesi için birmot normal dedi (sizin söylediğiniz cevabı verdi bi türlü anlamak istemediler), Ankara otomotiv sesin olduğunu söyledi normal değil dediler ama çözemediler ama tanoto hem sorunu buldu hem çözdü bunların hepsi yetkili servis 3'ü de birbirinden farklı. Sonuç olarak istenince oluyor demek ki. İllaki bir miktar ses olacak arabanın kalitesine göre değişecek ama bu sorun o değil, doğru anlayıp öyle yorum yapmak lazım bence hele ki bir servis çalışanı olarak bence daha dikkatli davranmak lazım...
    Konu oguzhan06 tarafından (12/09/2011 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı maccoder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim değiştirdiler ama hala aynı sorun düzelmedi yada bana değiştirdik dediler değiştirmediler bilmiyorum artık birmot veya banotoya götüreceğim bakalaım onlar çözebilecekler mi?
    şu ses hakkında net ve doğru çözüm nedir arkadaşlar bilen var mı???

Hüseyin Asa
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Bursa'da hiçbir servis bu sorunun çözümünü bulamıyor tüm servisleri gezdim hiç biri sorunu çözemedi artık tek çare ankara tanotoya gitmek sanırım balıkesirde de karakalılar varmış onlarda sorunu çözmüşler sanırım bakalım kısmet ikisinden birine gidicez artık.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

madem sorun arkadaşın dediği gibi yan aynalardan kaynaklanıyo o zaman uygun sakin bir yolda aynaları kapatın bi süre yol alın bakalım ses kesilicekmi.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem sorun arkadaşın dediği gibi yan aynalardan kaynaklanıyo o zaman uygun sakin bir yolda aynaları kapatın bi süre yol alın bakalım ses kesilicekmi.
    denedim abi otobanda yine var aynayla ilgisi yok bence eğer aynaysa aynı yndan sağ tarafta da varama ses soldan geliyor sağdan herhangi bir sıkıntı yok

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Maalesef o ses bendede var. Bu araçların yalıtımı rezalet.Sanki dışarıda ki ses olduğu gibi içerde.Seyir halinde allah inandırsın camların açık olduğunu zannediyor insan.10000 bakıma gittiğmde söyliyeceğim ama pek faydası yok gibi.Zaten kapıların açılması ve kapanması bile bir seramoni.Gözünü seveyim Alman arabalarının bir sürü para verdik gittik bunu aldık.Aynı paraya klasik astra almak vardı.......

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

güncell

Sayfa 1/4 1234 SonSon