19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Klima nasıl kullanılır?

Fatih Y.
    dreamerdaddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Mutlu Mono Tuşu ne işe yarıyor?

Arkadaslar klimayı kullanmadan sıcak hava alırken mono tuşuna basmadan on/off tuşuylada fan çalısıyor mono tuşuna bastıgımız zaman ne fark ediyor yani ben bi fark göremedim ne işe yarıyor mono tuşu..

2.Sorumda klimayı full auto modunda çalıstırırken neden içerdeki havayı kullanma tuşuna (araba şeklindeki tuş) bastıgmızda fullauto modundan cıkıyor auto oluyor bunların arasındada bi fark varmı?

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

Mono tuşu sürücü ve yolcu için sıscaklığı eşitler.
    Yani aracı tek başına kullanırken, sürücü tarafındaki sıscaklı değerini değiştirirken yolcu tarafınıda otomatik oalrak değiştirmeyi sağlar. Mono tuşunun klimanın açıp kapanmasıyla bir ilgili yoktur. SAdece tek kişi bindiğinde kullanım kolaylığı sağlayan bir tuştur.

Full -auto modunda klima tamamiyle otomatik oalrak çalışıyor. Sen hiç bir seyi kontrol etmiyorsun. Herhangi bir seyi kendi istediğini gibi yapmaya kalkışıncada otomatik olarak kontrolu senin eline veriyor ve Auto moduna geçiyor.
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

3. Bu mesajı için 2 kişi İbrahimKC'ye teşekkür etti:

Fatih Y.
    dreamerdaddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Teşekkürler..

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

benim otomatik klima ile merak ettiğim sorular:
    1-klima yakıtı belli bi oranda artırır. şimdi klima üzerinde soldan sağa 6 tuş var,
    soldan 2. (yani B tuşu) tuş açık iken arabada klima çalışıyor demektir değilmi? bu tuş un ışığı yanmıyorsa klima çalışmıyor,sadeece fan ve havalandırma yada kalorifer çalışıyor değilmi arakdaşlar?
    2-dışarda hava 35 derece diyelim. biz arabanın içini 30 dereceye yada 25 derece yada 20 derece gibi ayarlamalar yapsak en çok hangi değerde daha çok masraflı olur klima?
    3-auto tuşuna bastığımızada otomatik klima herşeyini kendi yaralıyo. peki arkada oturanlar için nasıl oluyo? hani sadece söför ve ön yolcu taraflarında üflemee yapıyo, arkada otrana yapmıyo? şimdi önce önde oturan etilenecek, arkada oturan etkilenmeyecek
    öff. tam anlatamadım başka zaman ben bu konuyu gene açarım gene de klima hakkında bilgisi olan bizi bilgilendirsin,
    şimdidien teşekkür ederim

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Fatih;sana klima ve kalorifer ile ilgili konulardan bir demet yaptım abicim buralardan bakabilirsin...

https://www.grandepuntotr.com/forum/...ight=kalorifer

https://www.grandepuntotr.com/forum/...ight=kalorifer

https://www.grandepuntotr.com/forum/...ighlight=klima
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Emrah Akbaş
    eakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

fatih arkada oturan yolcular için klimayı ayaklara yonlendirdiğin zaman ön koltukların altında arka koltuklara az da olsa hava akısı sağlanabiliyor.
    ancak benim aracım 3 kapılı, 5 kapılılarda aynı olması gerek ama emin değilim

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

hani karşılaştırmak yanlış olacak ama golf ün üst donanımında, ön koltukların altına bi aparat yapılmıştı, arkada oturanların ayaklarına direkt soğuk yada sıcak hava veriyodu. bi de ön koltuk arasında kolçak vardı, ve kolçağın arka taradandan, arka koltuklara direk hava veren göz ler vardı, yani ön koltukta oturanlar neye maruz kalıyorsa arkada oturanlarda aynı şeye maruz kalıyordu.
    bizim punto da herşey ön koltuklardakiler için tasarlanmış. arkada oturanlara havayı ileten göz ler yok. ön ile arkanın ısınması yada soğuması eş zamanlı(senkronize ) olmayacak demektir.
    dip not:arabamız hakkında ufak yada büyük problemleri konuşsakda arabamı seviyorum.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

aslında manuel klimanın kullanımı daha pratik.insanın kafası karışıyor bu dijitalde.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani karşılaştırmak yanlış olacak ama golf ün üst donanımında, ön koltukların altına bi aparat yapılmıştı, arkada oturanların ayaklarına direkt soğuk yada sıcak hava veriyodu. bi de ön koltuk arasında kolçak vardı, ve kolçağın arka taradandan, arka koltuklara direk hava veren göz ler vardı, yani ön koltukta oturanlar neye maruz kalıyorsa arkada oturanlarda aynı şeye maruz kalıyordu.
    bizim punto da herşey ön koltuklardakiler için tasarlanmış. arkada oturanlara havayı ileten göz ler yok. ön ile arkanın ısınması yada soğuması eş zamanlı(senkronize ) olmayacak demektir.
    dip not:arabamız hakkında ufak yada büyük problemleri konuşsakda arabamı seviyorum.

Genelde C sınıfında araka yolcular için ayrı havalandırma oluyor, haklısın Fatih...

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

Standart Klima nasıl kullanılır?

merhaba size birşey soracam djital klıma yı kulanmayı hep unutuyorum klima nasıl açılır nasıl kapanır fana nasıl albilirim kısacası klımayı kulanmayı yazabilirmisiniz birde 3 aydır hiç açmadım sorun olurmu kulanım klavuzundan birşey anlamadım servis de bir kere öğretiler sonra unutum yardımlarınızı bekliyorum lütfen

fikret kapti
    fikretkapti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 ea 9176
    Edilen teşekkür: 0

çok basit orta panelde auto butonu var ona basman yeterli sonra oklar ile havanın nereden gelmesini istiyorsan o yöne ayarla.kapatmak için orta konsolda off tuşuna basman yeter.fana almak içinde auto ya bas.klima işareti var.kartopu şeklinde oradan klimayı iptal edip fanı çalıştıra bilirsin.çok kolay ya.zaten auto ya bi bas gerisini çok kolay yaparsın.

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

Klimadaki kar tanesine basarsan çalışacaktır.Off tuşu tamamı ile kapatır.
    "Max" tuşu buğu alır-arka rezistansı ve sağ sol ayna ısıtıcılarını çalıştırır.
    Ses açma düğmesine benzeyen yuvarlak kontrol düğmesi ısıyı düşürüp yükseltmene yarar,farklı derecelerde soğutma yapabilen bir klimamız var fakat iki sıcaklık farkı 7 dereceyi geçemez...
    Yön tuşları ise aşağıdaki ayaklara hava üfler--ortadaki göğüsden ve sağ-sol başlardan üfler,en üstteki ise ön cama üfler...

Manuel tuşuna batığında iki sıcaklık farkı ortadan kalkacaktır.

Araç içi ve araç dışı sirkülasyonu gösteren tuş da yanıp yanmama durumuna göre aracın içindeki havayı dolaştırır-yada araç dışındaki havayı içeri alır...

Kristal lamban yanmıyorsa eğer kliman çalışmıyor sadece havalandırma çalışıyor anlamına gelir...

KArışık olmamıştır umarım...

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Levent ÖZTÜRK
    Black Diamond Lewent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DT 7831
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karışık olmamıştır umarım...
    Çok güzel anlatmışın, atladığın bi şey yok sanırım.
    Klimada digital dewir gösterge olayına flan girmeye gerek yok şimdilik

demirhan demirbağ
    demirhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 D 2448
    Edilen teşekkür: 0

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

ali abi bu kristal lamba dediğin hangisi?
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

Şekil itibarı ile krsital-kar tanesi

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

heh tmm
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

DİLEK K.
    GUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Ben Klimayi Sicak Ayarina Getiremiyorum Arkadaşlar , Anlattiklariniz Soğutmak Için , Sicak Ayarini Nasil Yapiyoruz...bilgi Verirseniz Sevinirim..tşk.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı GUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Klimayi Sicak Ayarina Getiremiyorum Arkadaşlar , Anlattiklariniz Soğutmak Için , Sicak Ayarini Nasil Yapiyoruz...bilgi Verirseniz Sevinirim..tşk.
    Klima düğmesi kapalı ise, sıcaklığı yükseltmen yeterli!

22. Bu mesajı için 2 kişi Linos'ye teşekkür etti: