Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo - City Arızası Geliyor Gibi - ASR-ESP-H.hld Devre Dışı

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Standart Evo - City Arızası Geliyor Gibi - ASR-ESP-H.hld Devre Dışı

Merhaba arkadaşlar,

Forumda kısa bir araştırma yaptım ve sanırım bizim evoda sorun geliyorum diyor. Şöyle ki;

Aracım 2010 Mart ayı başında yola çıktı ve şu anda 17500 km'de...Bugüne kadar göz ardı ettiğim 2 kez olmak üzere uyarı almıştım.

Sanıyorum ilki , ilk 10 bin km'nin sonuna dogru idi. Diğeri de 15 bin km dolaylarındaydı. Ancak bendeki durum kontağı açtığımda ekrana gelen uyarı idi. Seyir halinde bir sıkıntı yaşamadım. Sorun nasıl düzeliyordu? Kontağı kaptıp sadece 2. kerede düzeliyordu.

Ancak 2-3 gündür neredeyse her kontak açışımda şu uyarıyı alıyorum "ASR devre dışı, ESP devre dışı, Hillholder devre dışı, Direksiyonu kontrol edin, Kılavuza bakın" ve bu şekilde marş alıyor ve asr ve esp yi deneyemezsiniz ama hillholder devrede olmuyor, yokuşta kaçırıyor, direksiyon cok hissedemesem de biraz sert gibi geliyor.

Neyse ki kavaklıdere var . Geçen hafta Kavaklıdere'de 20 bin bakımını da yaptırdık ve nüksetmemiş idi.

Umarım yarın servise uğradığımda sorunun teşhisi konur ve korktuğum gibi city kronik hatası ise değişimle çözülebilir.

Sizlerin de yorumlarını beklerim. Bir de sorum var. City değişimi yapıp da sonra yine yaşayan oldu mu? Olduysa garanti kapsamı nedir?

Teşekkürler

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Halit abı benım arac 2009 da cıty oldu Kavaklıdereye gıttım degıstı Remzi usta var onunla konustum abı bırdaha olurmu dedım olmaz artık degıstırdık yenısı ıle dedı sukur sımdılık sıkıntı yok.Bırde servıste yapılan ıslemler 24 ay tam emın degılım garantılı oluyor yasaya gore yanı sımdı degısse 2013 e kadar cıty garantıde ama sadece cıty
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halit abı benım arac 2009 da cıty oldu Kavaklıdereye gıttım degıstı Remzi usta var onunla konustum abı bırdaha olurmu dedım olmaz artık degıstırdık yenısı ıle dedı sukur sımdılık sıkıntı yok.Bırde servıste yapılan ıslemler 24 ay tam emın degılım garantılı oluyor yasaya gore yanı sımdı degısse 2013 e kadar cıty garantıde ama sadece cıty
    Sağolasın Zeynel kardeşim,

Remzi Bey sağolsun o da çok ilgili, Müslüm kardeşimi ve KAVAKLIDEREyi son gidişimde bir kez daha tkdir ettim zaten.

Pazar günleri açıkmışlar. Yarın mutlaka baktırmam lazım ama orada olurlar mı bilmiyorum. Bir de, hadi parça sipariş ettiler diyelim , geldi 10 gün sonra , bu 10 günde ben kullanmamalımıyım, araba elzem açıkcası...Ya da bu 10 günde başıma bi iş gelir mi allah korusun. Ne gibi riskleri var?

Selamlar

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

city değişti senesi geldi bir sorun çıkmadı şükür .
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Evet arkadaşlar, korkulan oldu...

City arızası teyit edildi ve garantiden değişim için sipariş verildi.

İzlenimlerim...

Devre dışı kaldı dediği seylerden direksiyonda bir anormallik yok idi, görevini yapıyordu. Hillholder devre dışı, ancak esp ve asr yi ayrıca test etmek lazım.

Geçmiş olsun

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

geçmiş olsun evoda beklemediğim bir durumdu artık çözmüşlerdir diye ümit ediyordum. Bizim araçta henüz 5000 kmde. Haziran 2010 çıkışlı. Bakalım ilerleyen kmlerde bi sıkıntı yaşayacak mıyız...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Şuna bak ya. Daha kaç binde araba city problemi çıkıyor.. İşte ben buna kızıyorum.Demekki yıl 2010 hala kronik cty problemini çözmemiş fiat.. Ben evolarda böyle bi sorun yok sanıyordum.
    BY Turbo SPORT 150 HP

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Evet, olmamasini umit ederdim tabiki. Ancak makinedir, olabilir. Hatayi fiatta aramamak lazim, onu secen bizleriz. Ote yandan her marka aracta sorun olabiliyor. Fiatin bu konuyu cozmemis olmasi kendi ayibidir suphesiz. Arabalar cok da ucuz deil muadillerine gore ama sadece tasarimi benim nazarimda hepsinin onunde idi sonucta ve tercih etttim. Pisman miyim? Hayir.

Arabayi alirken de soyledim. Benim icin onemli olan satis sonrasidir diye. Saolsun bu konuda ankara ve kavaklidere sansimiz var. Fiat servis konusunda da mimli ama istisnalar kaideyi bozmaz iste.

Sonuc olarak, seri uretim her malda bu olanlari dogal karsilamak lazim. Makine bu

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Aynı arızayı bugün bende yaşadım göztepe oto ya götürdüm arabayı bilgisayara bağladılar ama sorun çözülmedi yani yine arıza ışıkları ve uyarılar yandı zaten serviste olmaz sa bırakmanız gerekir dedi muhtemelen bırakacağız arabayı

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Yapmaniz gereken ariza verdiginde servisi arayin, ya da arizza verdiginde o sekilkde calistirin ve servise gidin. Ancak ariza verdiginde zaten sistem hatayi kaydeder, serviste de gorunmeli. Sizde nasil oldu?

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, olmamasini umit ederdim tabiki. Ancak makinedir, olabilir. Hatayi fiatta aramamak lazim, onu secen bizleriz. Ote yandan her marka aracta sorun olabiliyor. Fiatin bu konuyu cozmemis olmasi kendi ayibidir suphesiz. Arabalar cok da ucuz deil muadillerine gore ama sadece tasarimi benim nazarimda hepsinin onunde idi sonucta ve tercih etttim. Pisman miyim? Hayir.

Arabayi alirken de soyledim. Benim icin onemli olan satis sonrasidir diye. Saolsun bu konuda ankara ve kavaklidere sansimiz var. Fiat servis konusunda da mimli ama istisnalar kaideyi bozmaz iste.

Sonuc olarak, seri uretim her malda bu olanlari dogal karsilamak lazim. Makine bu
    Halit doğru söylüyorsun makine bu tabikide olabilir orada seninle hem fikrim lakin 2006 yılından beri süregelen bu problem bugün 2011 yılında bile hala devam ediyorsa olay makine bu olur demekten çıkar. Koskoca fiat bunun üstesinden sence 5 yıl gibi bir sürede gelemez mi? Bence gelebilir. Bu cty arızası yüzünden çok büyük kazalar atlatan arkadaşlarımız var. Eğer 5 aracın 3 ünde bu problem varsa ve bu hala yeni araçlarında bile düzeltilmediyse işte ben buna kızarım senin gibi makine bu olur diyip iyi niyetli davranmazdım. Hem zaten aracın daha garantili senin aracında garantisi bitmiş olsaydı ve bu problemi yaşayıp karşına yüklü bir mebla çıksaydı eminim şimdiki kadar sakin olmazdın. Benim aracım 2007 model çok şükür hiç böyle bir problem yaşamadım. Ama anladığım kadarıyla evo kullanıcılarıda dahil hepimiz potansiyel cty arızası adayıyız... Bu olay önemsiz birşey değil kaza riskin var sonuçta. Araçta çocuğun eşin ailen herkez olabilir.
    BY Turbo SPORT 150 HP

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Yapmaniz gereken ariza verdiginde servisi arayin, ya da arizza verdiginde o sekilkde calistirin ve servise gidin. Ancak ariza verdiginde zaten sistem hatayi kaydeder, serviste de gorunmeli. Sizde nasil oldu?
    Bende durup dururken verdi bu arızayı ama direksiyonda herhangi bir tuhaflık olmadı sadece hillholder,asr,esp çalışmıyor direksiyonu kontrol edin uyarısı veriyor servis makinaya bağladı arabayı ve bypass ile sildim dedi ama tekrar ederese getirin aracı önemli birşey olabilir dediler ama sürekli yapıyor bu arızayı arabam; bir iki defa açıp kapatınca düzeliyor çok ilginç anlamadım yani müsait olunca arabayı bırakacağım servise....

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

gecmiş olsun. benm aracım 83binde. yaklasık 30bin km kadar önce aynı hataları verdi acıkcası city arızası aklımıza gelmedi. makinaya bağlandı bi problem çıkmadı. birkaç kere daha tekrarlanınca bi sekilde fren soketlerinin gevsediğini buldular ve o günden sonra hiç aynı hataları vermedi. bu sorunu yasayan arkadaslrın aklında bulunsun ne kadar ilgisi vardır bilmiyoruma ama benm sorunum bu sekilde çözüldü.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halit doğru söylüyorsun makine bu tabikide olabilir orada seninle hem fikrim lakin 2006 yılından beri süregelen bu problem bugün 2011 yılında bile hala devam ediyorsa olay makine bu olur demekten çıkar. Koskoca fiat bunun üstesinden sence 5 yıl gibi bir sürede gelemez mi? Bence gelebilir. Bu cty arızası yüzünden çok büyük kazalar atlatan arkadaşlarımız var. Eğer 5 aracın 3 ünde bu problem varsa ve bu hala yeni araçlarında bile düzeltilmediyse işte ben buna kızarım senin gibi makine bu olur diyip iyi niyetli davranmazdım. Hem zaten aracın daha garantili senin aracında garantisi bitmiş olsaydı ve bu problemi yaşayıp karşına yüklü bir mebla çıksaydı eminim şimdiki kadar sakin olmazdın. Benim aracım 2007 model çok şükür hiç böyle bir problem yaşamadım. Ama anladığım kadarıyla evo kullanıcılarıda dahil hepimiz potansiyel cty arızası adayıyız... Bu olay önemsiz birşey değil kaza riskin var sonuçta. Araçta çocuğun eşin ailen herkez olabilir.
    Oğuzhan haklısın, ölümcül bir tehlike atlatsaydım tabiki insan farklı bir haleti ruhiye içinde olabilir. Ancak garantisi bitmiş birçok araçta da değişimin yapıldığını okuyoruz. Belki en fazla işçilik ödenebilir...Ancak dediğim gibi tabiki fiatın ayıbıdır bu durum. Giderilmeliydi bu sorun.

Alıntı hakandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende durup dururken verdi bu arızayı ama direksiyonda herhangi bir tuhaflık olmadı sadece hillholder,asr,esp çalışmıyor direksiyonu kontrol edin uyarısı veriyor servis makinaya bağladı arabayı ve bypass ile sildim dedi ama tekrar ederese getirin aracı önemli birşey olabilir dediler ama sürekli yapıyor bu arızayı arabam; bir iki defa açıp kapatınca düzeliyor çok ilginç anlamadım yani müsait olunca arabayı bırakacağım servise....
    Hata bu şekilde nüksediyormuş. City bozulunca diğerlerini de iptal ediyormuş.

Alıntı cilem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun. benm aracım 83binde. yaklasık 30bin km kadar önce aynı hataları verdi acıkcası city arızası aklımıza gelmedi. makinaya bağlandı bi problem çıkmadı. birkaç kere daha tekrarlanınca bi sekilde fren soketlerinin gevsediğini buldular ve o günden sonra hiç aynı hataları vermedi. bu sorunu yasayan arkadaslrın aklında bulunsun ne kadar ilgisi vardır bilmiyoruma ama benm sorunum bu sekilde çözüldü.
    Fren soketlerinden olması ilginç ama elektronik bu herseyden olabilir aslında...

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

amma city miş ya başa bela heryerde çıkıyor cityli araba alınmaz bozulacak diye stress yapar sonra

AKIN CUMAOĞLU
    rehber19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

Bu city derdi beni de gerdi. Evom daha 2000 km. olmadı. Şimdilik her şey yolunda ama korku bulaşıcı biliyorsunuz. Bana da bulaştı. Bu city arızası çıkmaması için neler yapmak gerek. Birazda bilen arkadaşlar bu konuda birşeyler karalarlarsa eminim arıza beklentisi içinde olan arkadaşları biraz huzura kavuşturabilirsiniz. Selamlar....

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Arkadaşlar,

Bugün city motoru değişti serviste garantiden (Kavaklıdere Fiat- Ankara)

ASR ESP Hillholder devre dışı direksiyonunuzu kontrol edin uyarılarına rağmen city aynı yumuşaklıkta çalışıyor idi. Sadece direksiyonu çevirince sol ayak dayamaya ayağınızı koydugunuzda kıt kıt diye bir titreşim alıyordum. Son zamanlarda artmaya da başlamıştı.

Değişim sonrası herhangi bir sorun gözlemlemedim şu bir kaç saatte.

Keyifli sürüşler,

Teşekkürler Kavaklıdere

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Geçmiş olsun. Evo'da da oluyormuş demek City arızası
    evo evo..

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Arkadaşlar,

Bugün city motoru değişti serviste garantiden (Kavaklıdere Fiat- Ankara)

ASR ESP Hillholder devre dışı direksiyonunuzu kontrol edin uyarılarına rağmen city aynı yumuşaklıkta çalışıyor idi. Sadece direksiyonu çevirince sol ayak dayamaya ayağınızı koydugunuzda kıt kıt diye bir titreşim alıyordum. Son zamanlarda artmaya da başlamıştı.

Değişim sonrası herhangi bir sorun gözlemlemedim şu bir kaç saatte.

Keyifli sürüşler,

Teşekkürler Kavaklıdere
    aracınızı bugun serviste gördüm aksam üzeri teslim alıyordunuz geçmiş olsun umarım birdaha bu sorunla karşılaşan biri daha olmaz..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

yahu bu özelliği koyma bari madem başa çıkamıyorsun..

Sayfa 1/2 12 SonSon