Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dualogic Vites

bayram acar
    rosecıty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    32 LC 574
    Edilen teşekkür: 9

Standart Dualogic Vites

MERHABA...
    1.4 FRE ACTİVE 77 DUALOGIC VİTES KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ
    ARACI YENİ ALDIM.... :ssss:

Arman Barış Meşe
    kuzgun2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AR 298
    Edilen teşekkür: 0

Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

Ertan Kara
    heartfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

bir servise göster bence.

Arman Barış Meşe
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AR 298

Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

bu hafta sonu gidip göstericem bakalım ne olucak hakketen sinek küçük ama mide bulandırıyor..hiç böyle sorunla karşılaştığınız oldu mu çevreden...
    Konu Linos tarafından (11/05/2007 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Flood yapmak, forum kuralları gereği yasaktır ve cezası vardır!)

BORA ALACALI
    BRACAL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bende de otomatik var ama böyle bi problemle karşılaşmadım , karşılaştığım problem yazılım konusundaydı saolsun Birmot Zincirlikuyu Selçuk Bey halletti , servise gidin derim.
    1.3 Multijet 90 Hp Dynamic + Dualogic + Ekzotik Kırmızı -Çengelköy/İST.

Arman Barış Meşe
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AR 298

Ama kim ne derse desin GP delisi olduk ailecek. Valla eşimde bende arabayı paylaşamıyoruz. tüm gp sahiplerine kazasız belasız yolculuklar yakında bende koyarım resimleri işallah...

ALPY ALPY
    alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 fb 1907
    Edilen teşekkür: 1

aynı model araba bende de var benım problemimde geri vitese alırken gıjjjjjjjjjjjjjj diye ses cıkıyo sonra kendini bosa alıyor sizde oluyormu bu

servise goturdugumde ise selcuk bey manuel vıtesın ustune robot gecırıldıgı ıcın tam vıtes yerıne oturmadıgı ıcın normal oldugunu soylemıstı
    ama uyuz oluyorum bu duruma baska bu sesı duyan var mı acaba

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Keşke dualogic olsaydı benimkiside yaw canım çekti

ALPY ALPY
    alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 fb 1907
    Edilen teşekkür: 1

yok ya hic guzel degil bence duallogic ben hıc memnun degilim

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alpaslan , benim arac 8500 km de ben o şekilde problemle hiç karşılaşmadım , bazen ileri geri giderken sabırsız davrandığımdan dolayı vites gecişlerinde bir ileri alıyorum frene basıp hemen geri aldığımda tam vitesi oturtamıyor sistem vites kolu geride fakat ekranda N beliriyor yani boşa alıyor düdük ötmeye başlıyor , 1-2 defa yaptım daha sonraları biraz beklemem gerektiğini anladım , robot gerekli vites değişimini yaptıktan sonra aracı hareket ettirmeye gayret ediyorum , eğer devamlı tekrarlayan bi konu ise eminim Birmot Zincirlikuyu da Selçuk bey o konuya eğilecektir .
    punto yu çözdüm mesela yokuş yukarı cıkacaksam , veya dur kalk trafiğinde manuel e alıyorum almamın sebebi arac tam algılayamıyor nasıl vites değiştireceğini , yokuş yukarı ise 2 den 1 e zor geciriyor , dur kalk trafiğinde ise 1.viteste gitmen gerekli mesela hemen 2.vitese geciyor hafif yavaşlıyorsun 1.vitese geciyor falan , o arada manuel e alıyorum ama biraz hızlandıktan sonra otom.geciyorum düz yolda vites atışları sollamalarda gazın sonuna kadar bastıktan sonra sol çekme falan hoşuma gidiyor , puntodan memnunum ,vites değişikliklerinde ise kendi çözümü mü buldum yukarıda yazdığım gibi

bayram acar
    rosecıty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    32 LC 574
    Edilen teşekkür: 9

Aracima Bügün Kavuştum ....
    Ve Dualogik Harika
    Bide ön Kapiyi Acinca Ses Geliyo Normal Mi

Fatih Yzb
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. PredatoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı rosecıty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracima Bügün Kavuştum ....
    Ve Dualogik Harika
    Bide ön Kapiyi Acinca Ses Geliyo Normal Mi
    normal. ben sormuştum servise. bi duruma hazırlıyomuş araba kendini ama unuttum
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı BRACAL07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto yu çözdüm mesela yokuş yukarı cıkacaksam , veya dur kalk trafiğinde manuel e alıyorum almamın sebebi arac tam algılayamıyor nasıl vites değiştireceğini , yokuş yukarı ise 2 den 1 e zor geciriyor , dur kalk trafiğinde ise 1.viteste gitmen gerekli mesela hemen 2.vitese geciyor hafif yavaşlıyorsun 1.vitese geciyor falan , o arada manuel e alıyorum ama biraz hızlandıktan sonra otom.geciyorum düz yolda vites atışları sollamalarda gazın sonuna kadar bastıktan sonra sol çekme falan hoşuma gidiyor , puntodan memnunum ,vites değişikliklerinde ise kendi çözümü mü buldum yukarıda yazdığım gibi
    dur kalkta vitesi kendiniz degistirecekseniz ne anladim ben o otomatik vitesten :alala:
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

malesef otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar hala istenen seviyede değil yokuşta vb. biraz sıkıntı verebiliyor..bu konuda volkswagen in DSG si bir numara yiğidi öldür hakkını ver...
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar hala istenen seviyede değil yokuşta vb. biraz sıkıntı verebiliyor..bu konuda volkswagen in DSG si bir numara yiğidi öldür hakkını ver...
    kesinlikle...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

[QUOTE=h k;72408]dur kalkta vitesi kendiniz degistirecekseniz ne anladim ben o otomatik vitesten :

demişsiniz ama dur kalk trafiğinde ilerlerken zaten arac otomatik olduğu için vites kolunu ileriye ittirerek kontrolün sizde olmasını sağlıyorsunuz sizi yoracak bişey değil , zaten bi ileri daha 2.vitestesiniz diyelim , yavaşladınız ve durdunuz sizin bişey yapmanıza gerek kalmıyor kendisi 1 e düşüyor zaten yorucu bişey değil o yüzden , ve manuel e aldığımda da otom.ten farkı yok

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı BRACAL07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpaslan , benim arac 8500 km de ben o şekilde problemle hiç karşılaşmadım , bazen ileri geri giderken sabırsız davrandığımdan dolayı vites gecişlerinde bir ileri alıyorum frene basıp hemen geri aldığımda tam vitesi oturtamıyor sistem vites kolu geride fakat ekranda N beliriyor yani boşa alıyor düdük ötmeye başlıyor , 1-2 defa yaptım daha sonraları biraz beklemem gerektiğini anladım , robot gerekli vites değişimini yaptıktan sonra aracı hareket ettirmeye gayret ediyorum , eğer devamlı tekrarlayan bi konu ise eminim Birmot Zincirlikuyu da Selçuk bey o konuya eğilecektir .
    bugun fuarda opel elemanı ile konuştuk biraz.
    kesinlikle bu şekilde kullanmak gerektiğini söyledi...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

opel sürmedim hiç ama yarı otomatik şanzıman konusunda bu gibi durumların olduğunu biliyorum , alışmak lazım biraz sadece hani otom. ten manuel e , manuel den otom.e falan kendini alıştırmak lazım , puntomuzu alırken dıalogıc olarak aldık çünkü kendi adıma söliyim araştırdım aldım , 16 eylül de test sürüşünü yaptım birmot zincirlikuyuda tmm dedim alıyorum kaslı cocuğu

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

arkadaşlar Dualogic bi harika. otomatikte de manuel kumanda edebiliyorsunuz. ben bunu arabayı aldıktan 1 ay sonra öğrendim yokuşta, sollamalarda vitese bi tık -, olay tamam.eco modu kapatınca devir de yükseliyor ki deymeyin keyfime. vites geçişlerinde ufak bi tıkırtı sesi geliyor.servise sordum, normalmiş.onlar normal deyince bende anormal düşünmedim.servisime güveniyorum.(istanbul-küçükyalı birmot).herkese keyifli, kazasız sürüşler.

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Merhaba,
    Ben Dualogic aracimdan cok memnunum. Geri viteste cirlama sorunu yasamistim ama garantiden halledildi, ve yaklasik 1 yildir sorunsuz kullaniyorum.
    Bircok firmanin da bu sekilde robotlu otomatik sanzimana gecmesi benim aracima olan guvenimi artiriyor. Toyota MMT ile coktan gecis yapti, Honda i-shift ile Jazz'da da kullanima gecti. Alfa, Selespeed ile Fiat grubunda ilk denenen marka olmustu.
    Egzos gazlarindaki salinimi engellemek icin cikan kisitlamalar bircok firmayi bu tur uygulamalara tesvik etti, iyi de oldu.
    DSG ise gercekten cok iyi calisan, konvansiyonel otomatik sanzimanlardaki kayiplarin olmadigi bir sanziman. Ancak ben bir sure daha beklemek gerekir diye dusunuyorum, cunku cift debriyajli DSG cok basit bir sistem degil. Ford'da Durashift ile DSG benzeri cift debriyajli sisteme geciyormus, yilsonu Turkiye'ye de gelir diye tahmin ediyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon