Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Havalandırma kapakları

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Standart Havalandırma kapakları

Ben klima veya kaloriferi açtığım zaman 4-5 sn boyunca havalandırma kanallarından sesler geliyor. sanki orada kapaklar var ve onlar açılıp kapanıyormuş gibi. Aynı sesleri sizler de duyuyor musunuz?

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6
    Edilen teşekkür: 4

4-5 sn sürmüyo ama bişey açılır gibi oluyo bazen oda her zmn diil
    Demon Driver |Damien|

3. 04/01/2007, 21:14

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı Korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben klima veya kaloriferi açtığım zaman 4-5 sn boyunca havalandırma kanallarından sesler geliyor. sanki orada kapaklar var ve onlar açılıp kapanıyormuş gibi. Aynı sesleri sizler de duyuyor musunuz?

evet , kanal motorlarinin kanal-valfleri acma kapama sesidir o normaldir.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Kapak sesleri normal yani...
    Peki kalorifer için klimayı da açıyor musunuz?
    Yakıt tüketimine etkisi nasıl, çok artırıyor mu?
    Ben çok buğu yaptığı zamanlar hariç kullanmıyorum klimayı ama o zaman da Full Auto fonksiyonunu kullanamıyoruz.

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Ben klimadan ziyade kaloriferi kullanıyorum-buğu var ise direk hızlı buğu çözme olayına giriyorum birkaç sn o kadar...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

ben genelde full autoda kullaniyorum klima devrede oluyor hali ile . ama klima o anda sogutma degil sadece nem tutma (yada azaltma her neyse) amaci ile calistifi icin yakiti pek etkilemiyordur diye düsünüyorum.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

boşuna garantıyı uzatmayı düşünmuyorum zaten bu 2006 gpler tam baş belası derdı sorunu bıtmıyo şükür butür bı sorun yok daha)))

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Vulas54 sorun derken neden kasıtla sorun diyosun anlamadım havalandırma kapağının içerden basıldığında açılması sorun mu? Anlamadım...

10. 04/01/2007, 23:10

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    yanlış oldu

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı Sezgintr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vulas54 sorun derken neden kasıtla sorun diyosun anlamadım havalandırma kapağının içerden basıldığında açılması sorun mu? Anlamadım...
    ne dememı beklıyordun eğer ben bırşeyden rahatsız olmuşsam bu sorundur ayrıca sen neden bukadar alındın bu konuyu anlamış değilim ??? doğrusu
    neyse polemık yapmak istemıyorum kardeşim arabamı çok sevıyorum ama ayda 1-2 kezde servıse gıtmek işime gelmıyo 30,500 ytl bara verdım hergün fıatı zıyaret edeyım dıye değil anlıoyormusun yenı araba neden alınır ????
    arabamı sevıyorum ama emperyalistler tarafından enayı yerıne koyulmak çok başka bışey dımı????

--------------------------------------------------------------------------------
    8W 8W

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

arabanın sorunları ne bende sorun yok yada çok az çıktı bu neki şimdi sorunsuz arabamı var konuyla alakasını anlayamadım bu arabanın neyi baş belası oldu ayrıca insan başına bela olan birşeyi severmi kurtulmaya çalışır

Rengi
    Yok

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın sorunları ne bende sorun yok yada çok az çıktı bu neki şimdi sorunsuz arabamı var konuyla alakasını anlayamadım bu arabanın neyi baş belası oldu ayrıca insan başına bela olan birşeyi severmi kurtulmaya çalışır
    al bıtane daha eyvallah kardeşim ) sever tabı hemde bal gıbı sever sıkıntı derken benmı abartım sızmı yaşamadınız anlamış değilim hanı forumda yenı olsam eyvallah ama neyse servise çeşıtlı irili ufaklı sebeplerden dolayı 11 ayda enaz 10-15 kez gıttım 2006 model olupta gıtmeyen varmı??? demekı sevıle bılıyormuş ))) kı gidiyoruz tabı dimi olayları bırbırıne karıştırmayalım kalıtelı hızmet ve üretım başka sevgı başka okey
    anladın sen onu)))

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

dostum cvp yazmak sorunmuki albitane daha diyorsun istersen yazmayalım ama yazarak sorunlara cvp buluyoruz sanıyordum bu forumda enaz senin kadar eskiyiz son dedğin çok tuhaf kaliteli üretim başka sevgi başka yani puntolar dandik ama biz çok seviyoruz sende bunu anladın sanırım

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Vulas54 sorun derken neden bahsettiğini tam anlayamadım o yüzden sordum havalandırma kapağının açılması sorun mu dedim eğer bi sorunsa bende düğmeye basınca havalandırma kapağı açılıyo hatta açılırkende lıkırt diye ses çıkıyo bunda bukadar büyütülecek ne var. Hatta arabayı ilk aldığımda servisten bi arkadaş aracın özelliklerini anlatırken o düğmeninde o işe yaradığını uygulamalı olarak göstermişti.
    Senin tam demek istediğini anlayamadım amacın yapıcı olmak değilde kırıcı olmaksa bilelim. Biz burda saygı çerçevesinde anlaşırken al bitane daha gibi kelimeler yakışmıyor.
    Eğer gerçekten şu havalandırma kapağı açılırken lıkırt diye gelen ses bi sorunsa sana sonuna kadar hak veriyorum. Bana bu ses çok normal geldi.

Rengi
    Yok

çok özürdılerım sevgılı kardeşlerım okey sorun yok ben çok yorgunum galıba neyse telkrar özür

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Ben bunu bir sorun olarak algıladığım için yazmadım sadece merak ettiğimden sordum.İlgili arkadaşlar sağolsun cevapladı.demek ki sorun falan yok ortada. sistemin karakteristiği bu.
    Karşılaşılan sorunlar konusunda DH'de marka topiclerine bakarsanız bu sınıfta en küçük sorunların GPlerde olduğunu göreceksiniz. Diğer markalarda boya çatlağı, 100km/h den sonra stabiliteyi kaybetme, motor sorunları gibi çok ciddi sorunlarla karşılaşılabiliyor. en sorunsuz kabul edilen Toyota'da bile sorunlar çıkabiliyor. Şu ana kadar da bu kadar üye içinde hiç yolda kalan vs. olmadı. ha tıkırtı vs. sorun olarak algılanırsa bence yanlış olur. Bu sınıftaki araçların yeni modellerini ya kullandım ya bindim. En kaliteli iç mekana sahip denilen Cliolarda bizimkilerden fazla tıkırtı var.
    Herneyse, tartışmaya mahal verdiysem kusura bakmayın

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

sorunmu dedi birisi,

cam tavanı degısen benden baska punto varmı...

tıngırmıngır burcu
    sol amortısor
    tavan dosemesı 2 kere
    cam tavan (komple)
    dıreksyon motoru (komple)
    cakmak (servıste kayboldu yenısını verdıler )
    jant lastık (keyfe keder )

tabı bu ıslemler esnasında aracımın acılan her yerı cok ıyı bı sekılde ızole edıldı
    0 puntodan cok daha sessız bır aracım oldu buda karı
    su anda aracım bomba gıbı
    surmekten keyıfl olıyorum ayrılmak zor gelıyo 10020 km oldu kısmetse cumartesı bakıma gıdecek

ben hala arabamı 3 saat yıkıyacak kadar cok sevıyorum

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

dostum özür dileyecek bir durum yok ayrıca sen benden büyüksün saygısızlık yapmak istemedim ama tamam bizim arabalar en kral araba değil veya ben marka fanatiği değilim çoğu muadilinden daha kaliteli bunu herkes biliyor bence önemli olan sorunların çözülmesi çoğu marka prosedür uygularken ben kendimden biliyorum tak diye çok işim halledildi şuda bir gerçek avrupada araca talep patlayınca üretimde hatalar oluştu ama bunlar halledildi bizimkiler çocukluk hastalığı

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

benimki 22000 civarında normalde bu kmlerde sesler çoğalır ama şükür bende çoğalma yok her şartta kullandım alet gittikçe açılıyor

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Valla abi değişim konusunda.
    1- Tıkırtı Burcu
    2- Direksiyondaki silecekleri çalıştıran kol

değişti sadece aldığımdan beri.
    Birde kapıların ayarını tutturana kadar bir kaç defa gittim.
    Klima ile ilgili bir kaç kere gittim.
    Bu arada o ızgarlardan gelen lokurtu yada tıkırtı normal.
    Çünkü havalandırmayı her kapattığınızda içeriden o kapaklar kapanıyor.
    Aracın herhangi biyerinden anormal bir ses gelmiyor artık yada ben duymuyorum Aracımı çok seviyorum

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

otomobillerimiz muadillerine göre oldukça iyi durumda arkadaşlar. Bence ufak tefek ses ve arızaları büyütmeye gerek yok. Bunlar her yürüyen makinada olabilecek şeyler. Bence forumumuzda başımıza gelen sorunları nasıl aştığımızı veya aşabileceğimizi konuşalım. Böylece birbirimize inanılmaz kolaylıklar sağlamış oluruz. Bu arada dün Ankara da yağmur vardı çok derin bir çukura düşüp çıktım. Ben arabayı kırdım dedim ama hiç bir problem göstermedi. Ayrıca o derinlikte altını da sürtmedi. Eski unomda olsaydı tamponu almıştım elime.
    yani araba sağlam dostlar.
    Bu arada asfaltı yenileyip kanalları derinde bırakan buna da hizmet diyen belediyelere :B :B :B :B :B :B

Sayfa 1/2 12 SonSon