Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araçlarımız neden 8v (walf)

GÖKHAN ÇELİK
    BLUEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Standart Araçlarımız neden 8v (walf)

Arkadaşlar piyasaya bakıyorumda pek de 8v araç kalmamış bir tek sanırım sıfır olarak renault sembol autentik ve punto ve evo fire motorlar var başkada araç göremiyorum hatta başka bir yerde 1.2 opel corsa eastronic ile kendi evo duologic'i kıyaslarken benimkinden daha seri olduğunu görmüştüm ve nedenini çözememiştim bu gün öğrendim ki o araç 2005 model eski tip corsa olmasına rağmen 16v olması bizim araçlarda 8v yani anlayamadığ sıfır araç üreten fiat 8v koyuyor ne akla hikmet 90 lı yıllarda kullanılan 8v koyar bende bu araç neden bu kadar seri değil diyordum nedenini öğrenmiş oldum .

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı BLUEMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar piyasaya bakıyorumda pek de 8v araç kalmamış bir tek sanırım sıfır olarak renault sembol autentik ve punto ve evo fire motorlar var başkada araç göremiyorum hatta başka bir yerde 1.2 opel corsa eastronic ile kendi evo duologic'i kıyaslarken benimkinden daha seri olduğunu görmüştüm ve nedenini çözememiştim bu gün öğrendim ki o araç 2005 model eski tip corsa olmasına rağmen 16v olması bizim araçlarda 8v yani anlayamadığ sıfır araç üreten fiat 8v koyuyor ne akla hikmet 90 lı yıllarda kullanılan 8v koyar bende bu araç neden bu kadar seri değil diyordum nedenini öğrenmiş oldum .
    vw grubunda kullanılan ve 1 sene öncesinde kaldırılan hitler motoru olarakta anılan 1.6 102 hp lik motorda 8v idi
    fiat a özgü birşey değil.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

8v motorlar düşük devirde yüksek tork üretirler 16 vlerde yüksek evirlerde iyi tork değerine sahiptirdirler..bu nedenle şehir içi kullanımda 8v olanlar az yakarlar.honda, toyota gibi bazı ürteciler 16v ve 8v avantajlarından aynı anda yaralanabilmek için vvt-i gibi teknolojiler kullanıyorlar. ayrıca puntolarımızda kllanılan sbaplar çok küçük sübaplar değil.o nedenle emme ve egzost basma değerleri iyi
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

5. Bu mesajı için 2 kişi comanchee'ye teşekkür etti:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

wv hala kullanıyormu bilmiyorumda passat,jetta ve golfte 8v var

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wv hala kullanıyormu bilmiyorumda passat,jetta ve golfte 8v var
    bir önceki kasada kullanıldı en son yeni kasalarında kaldırıldı
    vw nin lpg uygulanan motorudur ayrıca.
    tsi lara lpg uygulanmıyor

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8v motorlar düşük devirde yüksek tork üretirler 16 vlerde yüksek evirlerde iyi tork değerine sahiptirdirler..bu nedenle şehir içi kullanımda 8v olanlar az yakarlar.honda, toyota gibi bazı ürteciler 16v ve 8v avantajlarından aynı anda yaralanabilmek için vvt-i gibi teknolojiler kullanıyorlar. ayrıca puntolarımızda kllanılan sbaplar çok küçük sübaplar değil.o nedenle emme ve egzost basma değerleri iyi
    engin kardeş keşke öyle olabilse ama netten çok araştırdım 8v ler çok yakıyor ve düşük güç diye adlandırıyorlar o yüzden benim araçta yol bilgisayarında 100 km de ortalama tüketim 10 litre yazıyor tamamen şehir içi kullanıyorum ve günlük işe gidiş gelişim 6 km ve çok dur kalk yapıyorum belki ondan dır ama çekişinde de bir eksiklik hissediyorum yakıtındada bir yükselme görüyorum bu nedenden dolayı 8v olmasının çok etken olduğunu görüyorum sübab konusunda bilgim yok malesef nasıldır puntoların sübapları ?

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı BLUEMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    engin kardeş keşke öyle olabilse ama netten çok araştırdım 8v ler çok yakıyor ve düşük güç diye adlandırıyorlar o yüzden benim araçta yol bilgisayarında 100 km de ortalama tüketim 10 litre yazıyor tamamen şehir içi kullanıyorum ve günlük işe gidiş gelişim 6 km ve çok dur kalk yapıyorum belki ondan dır ama çekişinde de bir eksiklik hissediyorum yakıtındada bir yükselme görüyorum bu nedenden dolayı 8v olmasının çok etken olduğunu görüyorum sübab konusunda bilgim yok malesef nasıldır puntoların sübapları ?

dostum araç kaç km.benimki yeni 2700 oldu.ve ben 9-9.3 lt/100 ortalamaya sahibim 8km gidiş 8km geliş 16 km yol yapıyorum.sabah kalkış motor soğuk 1 km tırmanma, sonra 1 km iniş akabinde tekrar 1km kadar çıkış ve iniş.akşam geri dönüştede soğuk motorla direk tırmanma ortlamı bu sabah ve akşamki soğuk motorla tırmanma durumu yükseltiyor yoksa 7,5/8 lt yakarım.ayrıca düz yolda araç devirlenince 3,5- 4 lt/100 yazıyor bilgisayar.size tavsiyem araca bir baktırın.hava filtresi, yağ fitresi vb temizletin.ben performans filtre alacağım kn marka kutu içi olandan ayrıca chip tuningde düşünüyorum.son larak 16v 1.2 korsanın hp değeri ne kadar yüksek olsada hacimsel dezavantajı nedeni ile tork eğrisi bizim araçlarımız kadar düzgn değil.yani alt devirle yüksek devir arasındaki tork bandı dar.yani aldanma 1.2v 16v olayına turbo yoksa hikaye
    Konu comanchee tarafından (26/03/2011 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Tasarruf amaçlı..

can yagan
    delkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 5

ben ankaranın en işlek trafiğinde günde 30 km yapıyorum araç 3000de ortlamam 7.3 sanırım kullanım tarzıda etkiliyor..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

vw bir ara 6v kullanıyordu..
    Keyif BMW'Dir...

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Bunun makbulu 1.4 16 v' dir. Fakat 8v daha ucuza mal oluyor ve daha az sorun çıkarıyor tahminim..
    Bugünlerde ekonomi herşeyden önce geliyor firmalar için. Kapı tutmacı koymayan 16 v mi koyacak...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

en sorunsuz sistem olduğu için.
    Gezgin Gp.

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

benim aracımda hala 936 km de yani yeni bir araç bu sübap olayını tam anlayamadım yani 8v lı fakat performans bakımından iyi mi ?
    Birde aklıma takılan komşumuzun 1999 bir önceki kasa olan sedan CD modelli opel astrası var içinde seyahat edince ataklığı ve performansı bariz açık her gaza basışında araçtaki gücü hissedebiliyorsunuz ve çabuk devirleniyor araç ,kendi aracımla kıyaslayınca fark olduğunu düşünüyorum ya da aracım duologic olduğu içinmi farkı hissedemiyorum orasını anlayamıyorum ama olayı 8v ve 16 ye bağlamıştım sizde 8v kalkışlarda da ha performanslı değince şimdi daha da bir düşünür oldum olayı,sizin araç normal şanzımansa eğer hiç 1999-2002 opel astra ile kıyaslama imkanınız oldumu gerçi astralar 100hp bizimki 77 ama nede olsa bizimki 2011 en azından onun kadar performanslı olması gerekmezmiydi.?
    Konu BLUEMAN tarafından (27/03/2011 Saat 01:52 ) değiştirilmiştir.

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı delkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ankaranın en işlek trafiğinde günde 30 km yapıyorum araç 3000de ortlamam 7.3 sanırım kullanım tarzıda etkiliyor..
    acaba bizler kısa mesafe gittiğimiz içinmidir ortalamada çok yakıyoruz motorun sıcaklığıyla ya da ısınmasıyla ilgili bir durum olabilirmi

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

bende istanbul içi kullanıyorum 4 senedir arabamı ama hiç 10 lt değer görmedim..6.7 lt ler normaldir bana göre..taktırın lpgyi düşünmeyin böyle yok 10 lt yaktı yok 8 lt yaktı olayını...

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı PNT 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende istanbul içi kullanıyorum 4 senedir arabamı ama hiç 10 lt değer görmedim..6.7 lt ler normaldir bana göre..taktırın lpgyi düşünmeyin böyle yok 10 lt yaktı yok 8 lt yaktı olayını...

duologiclerde lpg sorun çıkarır diyorlar hemde sanırım bizim evo lara henüz firma lpg takımına izin vermedi.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Sattığımız 99 çıkışlı 2000 model Opel Corsa 1.2 16 v motor kullanıyordu ancak şehiriçi yakıt tüketimi 12-13 litreydi,seriliğe gelince Evo dan biraz daha seriydi...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

lpg ile vitesin alakası yoktur, bunu atmışlar. Ayrıca fiat artık garantili lpg takıyor landirenzo marka.
    Üstelik garanti de bozulmuyor.
    Gezgin Gp.

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

8V araclarin 16V araclara gore sehirinde daha ekonomik oldugu icin. Sonucta araclarimiz ekonomik oldugu icin satiliyor.

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

aracın üzerindeki motor kesinlikle kötü bir motor aynı motoru bende kullanıyorum.yolda sağ şerit kesinlikle 1.4 puntolar için sevgili arkadaşlar lütfen biraz daha ekleyip multijet alın derim bu araba bu motorla o parayı hak etmiyor.ben aldığıma çok pişmanım.bu motor sadece güzel marşı hariç hiçbirşeye benzemeyen eski teknoloji bir motor.

Sayfa 1/3 123 SonSon