Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracı komple folyoyla kaplamak...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Standart Aracı komple folyoyla kaplamak...

Arkadaşlar kullandığım araç rengi siyah olduğu için güneş altında diğer renklere göre haliyle çok daha fazla ısınıyor.Bu durumda aracın renginin çabuk solacağını düşünüyorum.Ayrıca aracım akşama kadar gözöünde olduğu için hergün çocuklar tarafından sürekli bir yerleri çizilmiş olarak görüyorum.O kadar tedirginim ki birgün aracın yanına geldiğimde boydan boya çizilmiş olarak göreceğimi düşünüyorum.Yani ne kadar dikkat edersem edeyim aracın boyasını koruma imkanım yok gibi.İki üç ay önce aracımın kaputu tırnak geçecek şekilde çizilmişti.Ben de sanayide bir reklamcının yanına gidip 40 tl ye kaputu folyoyla kaplattım.Şimdi kaputu ne kadar çizmeye çalışsalar da folyo olduğu için hiçbirşey olmuyor.Ayrıca böylelikle kaput taş izlerinden ve güneşin etkisinden korunmuş oluyor.Zaten 1 yıl sonra görev yerim büyük ihtimal değişir ve araç çizilme sorunum kalmaz.Ben de o zaman kaputtaki folyoyu sökerim.
    Şimdi asıl sormak istediğm konuya gelecek olursak;Geçenlerde sanayiye aracın iki tampon hariç geri kalanını ne kadara kaplatabileceğimi söyledim.Onlarda eğer aracın kaputunda takılan folyo gibi olacaksa 350 tl ye olur.Yok eğer araç kaplama folyosu olacaksa 700 tl olur dedi.Ben de iki folyo arasında niye bu kadar fark var dedim.Benim kaputa yaptırdığım folyo da iyi değil mi iki aydır kullanyorum sorun yok dedim.Ustada o senin kaputa yaptırdığın folyo ileride sökerken altında yapışkan izleri kalacağı için boyanı öldürür dedi.Niye benzinle çıkaramazmıyım dedim.Yok hayır ancak tinerle çıkar o da boyana zarar verir dedi.Ama bizim 700 tl dediğimiz araç kaplama folyosunda kesinlikle yapışkan olmaz dedi.Yine de istersen 350 tl olanından yapabiliriz dediler.Benim bu soruyu sormamın sebebi ileride 1-2 yıl sonra aracı satarken sorun çıkaracağı vs sebeplerden dolayı folyoyu sökmem gerekmesindendir.Şimdi arkadaşlar öyle bir kararsızlık içindeyim ki sormayın.İki folyoyu da yan yana koyduğumda pek fark yok gibi ama usta 350 tl liği yaparsan boyan zarar görür diyor.Diğerinin de fiyatı 700 tl olduğu için hangisini yaptıracağım konusunda kararsızım.Sizler bu konuda ne önerirsiniz acaba?Usta doğru mu söylüyor?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

modifiyecilerin başvurduğu bir yöntem özellikle mat siyah..ama parça folyo yapmamanızı öneririm folyoyu çıkardığınızda çok sırıtıyor sanki değiştirilmiş gibi oluyor o parça yapacaksanız kaliteli birşey olsun bence..

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    modifiyecilerin başvurduğu bir yöntem özellikle mat siyah..ama parça folyo yapmamanızı öneririm folyoyu çıkardığınızda çok sırıtıyor sanki değiştirilmiş gibi oluyor o parça yapacaksanız kaliteli birşey olsun bence..
    Parça folyo nasıl oluyor.Zaten folyoyu parça parça yapmıyorlar mı?Komple aynı anda folyo yapılıp aynı anda çıkarıldığında neden sırıtsın ki?Renk farkı olmaz diye düşünüyorum.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

folyo kaliteli olsun yoksa boyaya zarar verir...

ENGİN ERYERCEL
    eryercell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16VK224
    Edilen teşekkür: 263

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parça folyo nasıl oluyor.Zaten folyoyu parça parça yapmıyorlar mı?Komple aynı anda folyo yapılıp aynı anda çıkarıldığında neden sırıtsın ki?Renk farkı olmaz diye düşünüyorum.
    parça olan folyo değil arabanın parçasından bahsediyor. Diyelim sadece tavana çektin birmüddet sonta cıkarınca tavan farklı yanlar farklı

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

folyo ile hiç uğraşmayın derim
    araba bu sokağa park ediyoruz. bir malın üzerine ne kadar düşerseniz o kadar çok zarar gelir.
    çocuklar aracı çiziyorsalar 100 mt ileriye park edin olsun bitsin. ince kılcal çizikler zaten pasta - cila ile çıkar. kaportayada iyi bir boya koruma uygularsanız renginde solma gibi durumda olmaz

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı eryercell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parça olan folyo değil arabanın parçasından bahsediyor. Diyelim sadece tavana çektin birmüddet sonta cıkarınca tavan farklı yanlar farklı
    Hımm şimdi anladım sağolun.O zaman benim şu an kaputa yaptırdığım folyoyu 1 sene sonra söktüğümde muhtemelen renk farkı mı oluşur?Zaten en geç 1 yıl sonra sökerim diye düşünüyorum.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    folyo ile hiç uğraşmayın derim
    araba bu sokağa park ediyoruz. bir malın üzerine ne kadar düşerseniz o kadar çok zarar gelir.
    çocuklar aracı çiziyorsalar 100 mt ileriye park edin olsun bitsin. ince kılcal çizikler zaten pasta - cila ile çıkar. kaportayada iyi bir boya koruma uygularsanız renginde solma gibi durumda olmaz
    Aslında dediğiniz çok doğru ama gerçekten aracı çizilmeye karşı önlem alabileceğim bir yol yok.Her an her şekilde çizilebilecek bir durumda.O yüzden farklı çareler arama yolunu seçtim.

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

valla dun bır punto gordum sıyah mat folyo ıle kaplanmıs eve gıdınce atarım resmı gorursunuz.

Captaİn Jack Sparrow

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

bir reklamcı olarak cavep vermeye calısayım kaptan; şimdi sizin ucuz tabır ettığımız folyonuz kesim folyosu yani plotter folyosu olarak bılınen tabelaların yapımında kullanılan bır malzemedir.araçlarda kullanılan folyo ise cast folyo deddiğimiz avrupa folyodur ve m2 iki üc kat pahalıdır.ancak boyaya zarar vermez yıkamaya güneşe dayanıklıdır. sıze tavsıyem cast yaptırın ..normal folyo basınızı agrıtır
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı krakercocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir reklamcı olarak cavep vermeye calısayım kaptan; şimdi sizin ucuz tabır ettığımız folyonuz kesim folyosu yani plotter folyosu olarak bılınen tabelaların yapımında kullanılan bır malzemedir.araçlarda kullanılan folyo ise cast folyo deddiğimiz avrupa folyodur ve m2 iki üc kat pahalıdır.ancak boyaya zarar vermez yıkamaya güneşe dayanıklıdır. sıze tavsıyem cast yaptırın ..normal folyo basınızı agrıtır
    Peki fırat bey kaputu kapladığım reklam folyosunu ileride çıkarmak istediğimde boya zarar görür mü acaba?Sanırım çıkarınca altta yapışkan izi kalıyormuş.Bu izleri benzinle çıkarabilirmiyim?Eğer tek şart tiner kullanmaksa işte o zaman kötü.Tiner boyayı mahveder.

Bir de o zaman ustanın 700 tl dediği folyo cast folyodur herhalde değil mi?Söylediğine göre daha önce audi bmw türü araçlar kaplamış.

Eğer satarken çıkarma zahmeti olmasa hemen şimdi düşünmeden cast folyo yaptırırdım.Ama satarken alıcı arabada boya olup olmadığını anlaması için sökülmesini ister muhtemelen.Bu da 350 yerine 700 tl nin boşa gitmesi demek.

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

folyo kaplamayı kesinlikle öneririm. Aracı satacağın vakit, çıkarıldığında sıfır gibi bir araç çıkıyor ortaya Vallahi dediğin gibi aracını çizdikleri vakit o acıyı tahmin edemezsin Eski aracımı henüz sadece 1 haftalıkken boydan boya çizmişlerdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen. Özellikle ön kaputa çok faydası dokunuyor. Önden gelen taş çakıl gibi ufak boya atmalarınıda engellemiş oluyorsun.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

hocam okurken içim sızladı. çizikler büyük sorun özellikle kenar semt ilçe mevkilerde büyük okulda çalışıyorsanız işin içinden çıkmak imkansızlaşıyor artık. geçen abimin okulunda bir öğretmen arkadaşın borasının arka camına öğrenciler kar toplamak için çıkmış ve patlatmışlar camı. kafanıza çok takılıyorsa çizikler içinizin rahatlaması için kaliteli folyoyu tercih edin. sonra yağmurdan kaçıp doluya tutulmayın.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    folyo kaplamayı kesinlikle öneririm. Aracı satacağın vakit, çıkarıldığında sıfır gibi bir araç çıkıyor ortaya Vallahi dediğin gibi aracını çizdikleri vakit o acıyı tahmin edemezsin Eski aracımı henüz sadece 1 haftalıkken boydan boya çizmişlerdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen. Özellikle ön kaputa çok faydası dokunuyor. Önden gelen taş çakıl gibi ufak boya atmalarınıda engellemiş oluyorsun.
    Valla yunus bey ben o acıyı hergün yaşama tehlikesiyle burun burunayım.İki üç ay önce aracın kaputuna daire şeklinde çizmişlerdi.O da tırnak geçecek şekilde çizmişler.Görünce şok oldum.Ben de gidip kaputu folyoyla kaplattım.Şu an taş izi çizik vs hiçbirşeyden zarar görmüyor.Üstelik zaman zaman aracı bıraktığım yerden alırken kaputun üstünde çizik izleri görüyorum fakat folyo olduğu için içim yanmıyor.Demek ki folyo kaplatmasaydım kaputun üstü karalama defterine dönermiş.İyi ki kaplatmışım diyorum görünce ama keşke cast folyo olsaydı.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam okurken içim sızladı. çizikler büyük sorun özellikle kenar semt ilçe mevkilerde büyük okulda çalışıyorsanız işin içinden çıkmak imkansızlaşıyor artık. geçen abimin okulunda bir öğretmen arkadaşın borasının arka camına öğrenciler kar toplamak için çıkmış ve patlatmışlar camı. kafanıza çok takılıyorsa çizikler içinizin rahatlaması için kaliteli folyoyu tercih edin. sonra yağmurdan kaçıp doluya tutulmayın.
    Sağolun hocam Allah razı olsun.Aslında küçük bir köy okulunda çalışıyorum ama öğretmen olunca küçük büyük fark etmiyor her okulda çiziliyor.Kıskançlık gibi olmasın ama müdür ve md yardımcısının sıfır arabaları akşama kadar okulun önünde duruyor birine birşey olmuyor.Özellikle sanki benim aracı çizmek için uğraşıyorlar gibi.Ya araçtan kaynaklanıyor ya bendenÇizilmesin diye okulun karşısındaki marketin önüne bırakıp okula yürüyerek gidiyorum ama market sahibinin de küçük bir çocuğu var.Bu seferde o çiziyor galiba aracı.Bazen bu konuyu çevremdeki insanlara açtığımda arabadır çizilir çok fazla kuruntu yapıyorsun diyorlar.Ama düşünün hocam ne zorlıklarla kaç sene çalışıp didinip bir araba alıyorsun sonra sorumsuz bir velinin eğitimsiz bir çocuğu gelip çizip gidiyor.Gerçekten tahammül etmek çok zor.Ondan sonra da satarken değeri ne kadar düşer Allah bilir.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun hocam Allah razı olsun.Aslında küçük bir köy okulunda çalışıyorum ama öğretmen olunca küçük büyük fark etmiyor her okulda çiziliyor.Kıskançlık gibi olmasın ama müdür ve md yardımcısının sıfır arabaları akşama kadar okulun önünde duruyor birine birşey olmuyor.Özellikle sanki benim aracı çizmek için uğraşıyorlar gibi.Ya araçtan kaynaklanıyor ya bendenÇizilmesin diye okulun karşısındaki marketin önüne bırakıp okula yürüyerek gidiyorum ama market sahibinin de küçük bir çocuğu var.Bu seferde o çiziyor galiba aracı.Bazen bu konuyu çevremdeki insanlara açtığımda arabadır çizilir çok fazla kuruntu yapıyorsun diyorlar.Ama düşünün hocam ne zorlıklarla kaç sene çalışıp didinip bir araba alıyorsun sonra sorumsuz bir velinin eğitimsiz bir çocuğu gelip çizip gidiyor.Gerçekten tahammül etmek çok zor.Ondan sonra da satarken değeri ne kadar düşer Allah bilir.
    valla ne desem bilemedim haklısınız Allahtan benim okul birleştirilmiş 11 öğrencim var daima göz önünde keretalar. 2 yıldır sadece arka çamurluğa el büyüklüğünde bir taş değdi ufak bir göçük oluştu sorun etmiyorum. uzun zamandır arabanın yanına yaklaşamadılar ama geçen hafta tozlu cama kaputa parmaklarıyla beni yıka yazıyı yazan hamit filan yazmışlar koptum, hemen bir rehberlik dersine tabii tuttum öğrencileri şimdilik mutluyuz huzurluyuz umarım sorununuzu halledersiniz

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bende aynen arabayı içeri park ediyorum çocuklar tenefüste maf ediyorlar inşallah yardımları getirdiğinizde şahit olursunuz bu duruma ama ben komple yapmanın baya ir maliyetli olduğunu dumuşum 1-1,5 lira civarı..

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

Öncedende demıstım folyo kaplı sıyah punto gordum dıe buyrun resımler...

Captaİn Jack Sparrow

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

gerçekten çok güzel olmuş mat siyah başka gösteriyor..

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mert35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncedende demıstım folyo kaplı sıyah punto gordum dıe buyrun resımler...
    Bu şekil olursa ruhsatı da değiştirmek lazım herhalde.Çünkü ruhsatta rock siyahı yazıyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon