Sayfa 4/13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
259 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Arka kapıların zor açılması resimli çözüm 1

önder nurtekin
    luleburgazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 EY 3939
    Edilen teşekkür: 150

agacım tebrikler vallah çok güzel bir çalışma ellerin dert görmesin... çok güzel bir paylaşım...
    Her TÜRK asker doğar

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

tebrikler güzel çalısma olmus bendede punto varken aynı işlemi kendim yapmıstım o tel esneme yaptıgından oturu zor acılıyor teli kısaltacaktım fakat kafasını uyduramam diye el sürmedim yinede kendi capımda birşeyler uydurmustum yine 1 ay sonra o sıkıntı tekrar olmaya baslamıstı kolay gelsin deneyecek olan herkese
    IPunto

ENGİN ERYERCEL
    eryercell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16VK224
    Edilen teşekkür: 263

Alıntı orhflz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, güzel çalışma olmuş.

Bu kadar tebrik, yorum vs mesajını gördükten ve puntosunun arka kapı kolları bu tarz sorun yaşamayan gp kullanıcısı oranının çok düşük olduğunu varsayarsak, şaşırıyorum gerçekten. Firma utanır da servise gelen müşteri aracına bakım esnasında kapı kollarını düzeltin der. Gerçi kapı kolunun tanesi 50-60 TL, küçük hesaplar peşindeki büyük firmalar için güzel para. Müşterileri para vermeyecekse, buyursun açsın , söksün bağlantıları, gerdirsin telleri ....Kapıları kapattığımda tangır tungur ses çıkartan cam için ,bu ses normal kapı sesi diyen servisin firmasından da çok şey beklemiyorum, biliyorum ki her sorununda tamir olayı olmayacak, mutlaka ve mutlaka bir şey değişmesi gerekli denecek
    Ondan sonra servislerde ücretsiz check-up, nasılsa check-up sonunda bir sürü sorun çıkacak
    Sana kesinlikle katılıyorum cok haklısın
    geçtim kapı kolunu ben fiata bi e-mail yolladım şikayet öneri diye. İçeriği ise torpido içi aydınlatma ile alakalı geçen senelerde tatile alanyaya gittim gece yolculuğu idi ve eşim ve 3 yaşındaki oğlum arkada oturuyorlardı. Benden torpidodan bişey istediklerimde sağa çekmem yetmiyor bide karanlıkta bişey bulamıyordum. Bunu detaylı bir şekilde dile getirdim ve sordum '' Fiatı 4-5 tl lik bir lambayı neden torpidoya koymaz hadi geçin benim arabam eski 2006 model - 2011 model ticari yeni doblo aldık ondada yok !!! Demekki fiat bişey biliyor Fiatın bilipte benim bilmediğim şeyi bana açıklarmısınız ??

Etresi gün aradılar bu durumu servise bildirdinizmi dediler yaa :/ Bende sizden bana bir çözüm yapmanızı değil neden olmadığı hakkında bilgi vermenizi istiyorum dedim. benden kayıt için şase numarası felan istedi ne alaka bilmiyom o anda ruhsat felan olmadığı için vermedim acıklamada alamadım zaten. Ne diyeyim.

[/QUOTE=luleburgazli;507980]agacım tebrikler vallah çok güzel bir çalışma ellerin dert görmesin... çok güzel bir paylaşım...[/QUOTE]

teşekkürler

Alıntı atom43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebrikler güzel çalısma olmus bendede punto varken aynı işlemi kendim yapmıstım o tel esneme yaptıgından oturu zor acılıyor teli kısaltacaktım fakat kafasını uyduramam diye el sürmedim yinede kendi capımda birşeyler uydurmustum yine 1 ay sonra o sıkıntı tekrar olmaya baslamıstı kolay gelsin deneyecek olan herkese
    teşekkürler

oguz somcag
    ariva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Engin Bey,
    Paylaşım ve öerilerinize çok teşekkürler.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

güzel çalışma emeğinize sağlık

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zafer durukan
    zaferdurukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34dp 4611
    Edilen teşekkür: 44

arkadaşım bu konuyu şimdik gördüm gözümden kaçmış ve bu sebeb dolayısı ile konu açmıştım. strawberry saolsun beni açtığın konuya yönlendirdi. tamir yöntemin için çok teşekkürler en kısa zamanda yapacağım.
    OTOMOBİL 100 YILDIR KULLANILAN BİR ULAŞIM ARACIDIR. HİNT İNEĞİ MUAMELESİ YAPIP TAPMANIN LÜZUMU YOKTUR.

10. Bu mesajı için 2 kişi zaferdurukan'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

emeğinize sağlık

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı eryercell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerin devamı
    Mrb engin bey.Bu aralar havaların ısınmasıyla birlikte bu işe bir el atayım diyorum.Açtınız konuyu baştan sona kadar okudum .Fakat hala kafama takılan bazı konular va.Bunun için sizden ve konuyu takip edip anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Kafama takılan konu eklediğiniz 3.ve 4. resimlerde kapı kolundaki mekanizmaya bant sarıyorsunuz.Bu bandı sarmak şart mı?Sadece kapı telinin bağlı olduğu uç kısımdan teli gerdirsek olmaz mı?Neden iki ayrı yere bant sardınız.Sadece teli gerdirsek olmaz mı?

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUKSEL EK
    yuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Gerçekten tek kelimeyle bıravo herkez senin gibi olsa formda bende yeniyim fakat insanlar boş muhabbet saçma sapan yorumlarI yapmasın bilmiyosan sor gerçekten çogu insan bunu söylemeyi bırak resim çekmekmi oof usta bile bugün git yarın gelder görmeyesin diye gerçekten emegine ve insanlarla paylaşımına teşekkür ederim

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin EKER
    34TH065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

Punto'nun kanayan yarasına çare bulmuşsunuz canı gönülden teşekkürler )

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENGİN ÖZTÜRK
    meteorengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

acıkcası resimelre bakınca biraz gözüm korktu acaba yapabilir miyim aynı sorun bendede vardı Allah senden razı olsun bende denemeyi düsünüyorum
    Konu meteorengin tarafından (04/07/2011 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Sağolsun ergin kardeşin bu resimli anlatımı sayesinde aracımın arka kapılarının ikisininin de açılmama problemini hallettim.Resimli anlatımları okuduğumda biraz zor geldi ama uygulamaya koyulunca işler daha basitleşiyor.İlk kapıyı söküp takmam ilk tecrübe olduğundan 1 saat fakan sürdü.İkinci kapıyı söküp takmam 20 dakika sürdü.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENGİN ERYERCEL
    eryercell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16VK224
    Edilen teşekkür: 263

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb engin bey.Bu aralar havaların ısınmasıyla birlikte bu işe bir el atayım diyorum.Açtınız konuyu baştan sona kadar okudum .Fakat hala kafama takılan bazı konular va.Bunun için sizden ve konuyu takip edip anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Kafama takılan konu eklediğiniz 3.ve 4. resimlerde kapı kolundaki mekanizmaya bant sarıyorsunuz.Bu bandı sarmak şart mı?Sadece kapı telinin bağlı olduğu uç kısımdan teli gerdirsek olmaz mı?Neden iki ayrı yere bant sardınız.Sadece teli gerdirsek olmaz mı?
    öncelikle kusura bakmayın uzun zaman konudan uzak kaldım. O bandı sarmak tabiki şart değil ben biraz daha gerdirsin diye sarmıştım tamamen tecrübe ilk defa yaptığım bişeydi. koymayabilirdimde her iki şekildede oluyor

Alıntı yuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten tek kelimeyle bıravo herkez senin gibi olsa formda bende yeniyim fakat insanlar boş muhabbet saçma sapan yorumlarI yapmasın bilmiyosan sor gerçekten çogu insan bunu söylemeyi bırak resim çekmekmi oof usta bile bugün git yarın gelder görmeyesin diye gerçekten emegine ve insanlarla paylaşımına teşekkür ederim
    Arkadaşların işine yaradıysa ne mutlu bana teşekkürler

Alıntı 34DR1974 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto'nun kanayan yarasına çare bulmuşsunuz canı gönülden teşekkürler )
    Ne mutlu bana

Alıntı meteorengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıkcası resimelre bakınca biraz gözüm korktu acaba yapabilir miyim aynı sorun bendede vardı Allah senden razı olsun bende denemeyi düsünüyorum
    kolay gelsin

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolsun ergin kardeşin bu resimli anlatımı sayesinde aracımın arka kapılarının ikisininin de açılmama problemini hallettim.Resimli anlatımları okuduğumda biraz zor geldi ama uygulamaya koyulunca işler daha basitleşiyor.İlk kapıyı söküp takmam ilk tecrübe olduğundan 1 saat fakan sürdü.İkinci kapıyı söküp takmam 20 dakika sürdü.
    MÜkemmel

Arkadaşlar teli aşırı gererseniz kapılar kilitlenip açıldıktan sonra içerden birkez açmadan dışarıdan açılmıyor. Bu problem bi arkadaşın başına gelmişti gerçi konuda geçiyo olması gerekiyor. Ben o dölümü kaçıran olur diye hatırlatmak istedim
    Herkeze teşekkürler kolay gelsin
    Konu eryercell tarafından (12/10/2011 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: kelime hatası :)

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Engin bey bu gün konundaki resimlere tek tek bakarak aklıma kazıdım aşağı indim ve uygulamayı yaptım sonuç süper artık arka kapılarım ön kapılar gibi rahat açılıyor teşekkr ederim.
    Artık Fiorinolu

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

kapı kolu çıkaılmadan da parça yapıstırabılıyoruz içeriye arada bi boşluk gözüküyor.oraya metal bi parça silikonlu yaparsanız daha sağlam oluyor yada kardesimizin dediği gibi de oluyor.ikisi de sonuca ulaştırıyor ben çok çektim inşallah faydası olur

Emrah Y
    Chameleon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06
    Edilen teşekkür: 8

Çok güzel bir paylaşım elinize sağlık. Genellikle arkayı kullanmadığımızdan farketmemiştim ama benim kapıda da aynı problem var arada tutukluk yapıyor. Çocuk kilidinden kaynaklandı zannedip onu çevirdim içeriden açılıp dışardan tutukluk yapan kapı hiç açılmaz oldu sonra açıldı allahtan da düzelttim. Mekanizma aşırı tozlanmış, gres ile birleşip çamur olmuş. Bir ara basınçlı su ile temizleyip WD-40 ile yağlamayı planladım. Olmazsa resimli kılavuz hazır

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış İNCE
    Captain Barisince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

Yahu Bu Fiat Ne Üçkağıtçı Arka Kapılarda Tweeter Yok Biliyorsunuz. Görsellik Amaçlı Sadece Delikli Izgaralar Var. Geçenlerde Elime 2 Adet Volkswagen Tweeterı Geçti. Gerçekten Çok Kaliteliler. Dedim Bunları Arka Boş Kısımlara Takayım. Bu Konudan Yardım Alarak Kapının Döşemesini Söktüm. Birde Ne Göreyim. Delikli Izgara Sadece Ön Kısımda Görsellik Amaçlı Var. Arkası Dümdüz Plastik Kaplı. Hayal Kırıklığına Uğradım Açıkcası. Ne Yapayım Dersiniz ? Aklımda O Delikli Yerleri İnce Uçlu 12V Matkapla Delmek Geçiyor. Ses Çıkışı Sağlanması İçin Ne Dersiniz ?

Konu Barisince tarafından (20/12/2011 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı Barisince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu Bu Fiat Ne Üçkağıtçı Arka Kapılarda Tweeter Yok Biliyorsunuz. Görsellik Amaçlı Sadece Delikli Izgaralar Var. Geçenlerde Elime 2 Adet Volkswagen Tweeterı Geçti. Gerçekten Çok Kaliteliler. Dedim Bunları Arka Boş Kısımlara Takayım. Bu Konudan Yardım Alarak Kapının Döşemesini Söktüm. Birde Ne Göreyim. Delikli Izgara Sadece Ön Kısımda Görsellik Amaçlı Var. Arkası Dümdüz Plastik Kaplı. Hayal Kırıklığına Uğradım Açıkcası. Ne Yapayım Dersiniz ? Aklımda O Delikli Yerleri İnce Uçlu 12V Matkapla Delmek Geçiyor. Ses Çıkışı Sağlanması İçin Ne Dersiniz ?

Aklıma kurt düştü şimdi.Acaba evolarda da durum aynımı.arkada hiç oturmadığım için bilmiyorum ses varmı yokmu.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Özgün Deniz
    maceraci95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 122

Evolarında arka kapılarında tweeter yok.

akın yıldız
    akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 dky 32
    Edilen teşekkür: 9

eline sağlık güzel paylaşım.

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/13 İlkİlk 12345678 ... SonSon