Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ortalama Tüketim Yardım

emir özal
    emirozal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Soru Ortalama Tüketim Yardım

Arkadaşlar, aracımı Ocak ayında aldım. 2006 model 1,3 multijet 75 Bg - 104000 km de. Arabayı İstanbuldan aldım, İstanbuldan Ankaraya gelirken hemen hemen 3 çeyrek depoyla geldim. Ortalama hızımda 120 falandı. Hatta buzlanmadan dolayı 90 da 100 de de seyir ettiğim oldu. Aracı yeni aldığımdan yol bilgisayarını kullanmayı öğrenmediğimden ortalama veya anlık tüketimin nerden olduğunu bilemedim. Ancak şuan kullanmasını öğrendim ve durum sanırım içler acısı. Araçda 12,9 ortalama tüketim gözüküyor. Ancak şöyle birşey var, sanki araca her binişimde kullandığım yakıtı ortalama tüketimin üzerine bindiriyor. Bir kere sıfırlamıştım 7,5 lerdeydi. İnip bindikçe yükseldide yükseldi. Bu sabah 12,9 u gördüm. Anlık tüketime ise pek kafam basmadı, onda 50,0 lara kadar oynuyor. Başka konularda okuyorum millet 7,5 , çok buluyor. Ben 12,9 larda uçuyorum. Bu sıkınt neden kaynaklanabilir. Arabayı önümüzdeki haftalarda 100000 km bakımına sokmayı düşünüyorum. Bu periyodik 100000 bakımı dışında ekstradan ustanın bakmasını kontrolünü isteyeceğim biyer varmı. Haftada 2 kere binmeme rağmen her hafta mazot almaktan bıktım arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun bana.
    Şimdiden teşekkürler.
    Konu emirozal tarafından (26/02/2011 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Yol bilgisayarında hata vardır,benzinliler bile o kadar yakmıyor.
    Bunu anlamanın en güzel yolu depoyu fulleyin 100 km yol yapıp tekrar aynı benzincide aynı pompadan tabanca atana kadar fulleyin,aldığınız yakıt miktarı size doğrusunu verecektir,sistemde hata varsa bunu çözmekte servisin işidir...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

aynı araçtan bendede var ortalamam en fazla 6.1 oldu kesinlikle servise gidin bir sorun var araçta...

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Diyelimki yol bilgisayarı arızalı. Ama yakıtıda çok yakıyor ki. İstanbuldan Ankaraya 3 çeyrek depoyla geldim. Artı şehir içinde de haftasonundan haftasonuna kullanıyorum. hatta öyle aman amanda gezmememe rağmen her hafta mazot alıyorum ışık yanıyor. ben şirketin clio symbolünü baz alarak 2sinin arasında mukayese ediyorum arada dağlar kadar fark var. kendim arabamda basmıyorum sakin kullanıyorum resmen mazotu içiyor. şirketin aracının canına okuyorum araba resmen kokluyo mazotu. benim yol bilgisayarında falan bir sorun oldugunu sanmıyorum. valla depoyu fulleyip deneme yanılma konusuna gelince depoyu fulletecek gücüm olmadığından bu şıkkı boş geçiyorum

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

hem yol bilgisayarında hemde araçta bir sorun olduğu kesin..
    vakit geçmeden servise gidin bence...

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

servis dışında tanıdık ustaya göstericem. bilgisayara bağlasak sıkınıtı ortaya çıkar heralde.

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

Alıntı emirozal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis dışında tanıdık ustaya göstericem. bilgisayara bağlasak sıkınıtı ortaya çıkar heralde.

bu seferlik yetkili servise gidin çünkü her ustanın yapacağı işe benzemiyor kavaklıdere fiat servisini tavsiye ederim

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Mazota zam gele gele benim araba insafa geldi 6,0 dan 10günde 5,1e düştü.bende hediyesini hazırlıyom şimdi.bi spoilerle marşbiyel ve far kaşını hakketti kerata.ne de olsa yakıtta çıkartacak.

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

güncel

arkadaşlardan görüş ve fikirlerinizin devamını bekliyorum.

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

benim arabami hanimda kulaniyor kisa mesafe dogal olarak soguk motor ortamalam 7 l fazla oldugunu biliyorum ben uzak bi yere gittigim de 6 ya dusuyor uzak derken 70 km falan normal bence

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

bakım km side gelmiş işn gerceği buda çok buyuk bi faktör.

onrky
    1.4 starjet 95hp

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

95.000 km de bakıma girmiş. mazot filtresi dışındakiler değişmiş. mazot filtresi sadece temizlenmiş. onunla alakalı bir durum olabilirmi sizce?

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

güncel

teknik yönden fikirlerinizi bekliyorum. neden bukadar çok yakabilir?

Mustafa Küçükcivil
    Mst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    42BJE02
    Edilen teşekkür: 1

Bir servis yada özel serviste aracını diyagnoza bağlattır, hedeflenen-ölçülen yakıt basıncını, turbo basıncını ve hava akış metresinide okuttur. Normal değerler dışında bir değer okunması durumunda sonuca ulaşabilirsiniz.

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

Standart mazot fılıtresı

mazot fılıtresı nasıl temızlenır yaaa cok merak ettım

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benimde yakıt arttı mazot filtresine bağlıyorum birde hava filtresine bu ikisini değiştirtip tekrar denemeye sokucam arabayı..

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Arkadaşlar, aracımı Ocak ayında aldım. 2006 model 1,3 multijet 75 Bg - 104000 km de. Arabayı İstanbuldan aldım, İstanbuldan Ankaraya gelirken hemen hemen 3 çeyrek depoyla geldim. Ortalama hızımda 120 falandı. Hatta buzlanmadan dolayı 90 da 100 de de seyir ettiğim oldu. Aracı yeni aldığımdan yol bilgisayarını kullanmayı öğrenmediğimden ortalama veya anlık tüketimin nerden olduğunu bilemedim. Ancak şuan kullanmasını öğrendim ve durum sanırım içler acısı. Araçda 12,9 ortalama tüketim gözüküyor. Ancak şöyle birşey var, sanki araca her binişimde kullandığım yakıtı ortalama tüketimin üzerine bindiriyor. Bir kere sıfırlamıştım 7,5 lerdeydi. İnip bindikçe yükseldide yükseldi. Bu sabah 12,9 u gördüm. Anlık tüketime ise pek kafam basmadı, onda 50,0 lara kadar oynuyor. Başka konularda okuyorum millet 7,5 , çok buluyor. Ben 12,9 larda uçuyorum. Bu sıkınt neden kaynaklanabilir. Arabayı önümüzdeki haftalarda 100000 km bakımına sokmayı düşünüyorum. Bu periyodik 100000 bakımı dışında ekstradan ustanın bakmasını kontrolünü isteyeceğim biyer varmı. Haftada 2 kere binmeme rağmen her hafta mazot almaktan bıktım arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun bana.
    Şimdiden teşekkürler.
    Kullanimla ilgili de olabilir, uzun yolda (220kmde) yarim depodan fazla yaktigimda oluyor çeyrek depo yaktigimda oluyor.

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Soru

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanimla ilgili de olabilir, uzun yolda (220kmde) yarim depodan fazla yaktigimda oluyor çeyrek depo yaktigimda oluyor.

yok üstad kullanımımla ilgili olduğunu hiç sanmıyorum. daha önceki msjlarımda belirttim. şirketin reno clio symbolü sürerken ağlatıyorum ona rağmen araç kokluyor benim arada 3bin deviri geçmiyorum çok özenli kullanıyorum ona rağmen durum anlattığım gibi hatta bu haftasonu 13.9 u gördü. kesin bir arıza varya dilerim cebime dokunmaz. filtreyi falan değiştirmekle çözülse bari.

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

Diyelimki yol bilgisayarı arızalı. Ama yakıtıda çok yakıyor ki. İstanbuldan Ankaraya 3 çeyrek depoyla geldim. Artı şehir içinde de haftasonundan haftasonuna kullanıyorum. hatta öyle aman amanda gezmememe rağmen her hafta mazot alıyorum ışık yanıyor. ben şirketin clio symbolünü baz alarak 2sinin arasında mukayese ediyorum arada dağlar kadar fark var. kendim arabamda basmıyorum sakin kullanıyorum resmen mazotu içiyor. şirketin aracının canına okuyorum araba resmen kokluyo mazotu. benim yol bilgisayarında falan bir sorun oldugunu sanmıyorum. valla depoyu fulleyip deneme yanılma konusuna gelince depoyu fulletecek gücüm olmadığından bu şıkkı boş geçiyorum
    emir bey arabayı yeni almışsınız hayırlı olsun, bende yeni alınca benimkiside çok yakıyordu ama sizinki kadar değil, ben hemen hava filitresini ve hava filitre plastiğini çıkardım. plastiğini güzelce yıkadım,debimetreyi kontak spreyle temizledim(kesin bundandır bence) sonra yeni hava filitresini taktım. ön düzene baktırın rot ayarı kaçıksa bundanda yakar, debriyajı kontrol ettirin bundanda yakar, birde lastikler geniş tabansa ve bitikse bundanda yakar. motor yağını paraya kıyıp(40 tl fazla verin) mobil-1 esp formula 5-30 koydurum bakalım yakıt nasıl düşecek. yani bi 250 tl (debriyaj hariç) verin bakalım nasıl olacak.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emir özal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

mustafa bey teşekkür ederim.
    100.000 bakıma sokucam zaten. filitrelerin hepsi değişecek, artı yağı tabi. ama yağ için ben 5-40 diye biliyorum. birde dediğiniz gibi debriyaj kaçırıyo olabilirmiş ondanda yakar dedi bi usta.
    rot ayarını, arabayı aldığımda ön 2 lastik aldım. orginal ebatta, 175/65/15. o zaman rot ayarı yaptırmıştım. 1,5 ay falan oldu.

Sayfa 1/2 12 SonSon