Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 77Hp ye en iyi uyum sağlayan LPG sistemi

TAYFUN ŞAHİN
    TaYFuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

Standart 1.4 77Hp ye en iyi uyum sağlayan LPG sistemi

arkadaşlar son benzin zamlarından sonra artık lpg ye yönelmeyi düşünüyorum bunun için bizim fire motorlu 1.4 77 hp GP ye en iyi uyum sağlayan sorun yaşatmayan sistem hangisidir ben italyan markaları olmasından dolayı BRC ve LOVATO düşünüyorum fakat fiyat açısından da ATİKER uygun oldugundan düşündürüyor. sıkıntı yaşamayacagım şekilde hangi markayı önerirsiniz ve tüketimlerinizide yazarsanız çok makbule geçer.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Tayfun bende dusunuyorum yavas yavas aklımda Mocan oto gaz BRC var bunun sebebıde
    Halit Bebek (Nerhal61) abimizin daha öncede burada taktırmıs ve kullanmıs olmasından dolayı yorumları vede hava fıltresının ıcıne gıuzlemelerı su anda yenı evosunada yaptırdı tekrardan ıstersen kendısı ıle gorus
    https://forum.grandepuntotr.com/gene...ak-2011-a.html
    Konu ZAK1980 tarafından (20/01/2011 Saat 01:31 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ÇEVİK
    Opel Astra H 1.6 Enjoy Sp m_cevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı TaYFuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son benzin zamlarından sonra artık lpg ye yönelmeyi düşünüyorum bunun için bizim fire motorlu 1.4 77 hp GP ye en iyi uyum sağlayan sorun yaşatmayan sistem hangisidir ben italyan markaları olmasından dolayı BRC ve LOVATO düşünüyorum fakat fiyat açısından da ATİKER uygun oldugundan düşündürüyor. sıkıntı yaşamayacagım şekilde hangi markayı önerirsiniz ve tüketimlerinizide yazarsanız çok makbule geçer.
    Tayfun Bey mükemmel uyumlu bir motora sahipsiniz,uygun olarak ATİKER taktırırn 850 TL ye takıyorlar çok uygun bence,sadece usta seçiçeksiniz eğer MOCAN lar atiker takıyorsa hiç düşünmeden atiker taktırabilirsiniz kardeşim sıfır aldığı evosuna taktırdı mükemmel sonuç aldı.Daha sonradan üzüldü neden 13.000 km yaptımda taktırmadım diye

5. Bu mesajı için 2 kişi m_cevik'ye teşekkür etti:

RECEP DAGLI
    kuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06 KUHI 06
    Edilen teşekkür: 14

Atiker duyduğum kadarıyla sorun çıkartıyormuş ,
    Performans kaybıda çok yüksek diyorlar ,
    Kime sorsam BRC taktır diyor ama oda Atiker gibi LPG Markalarının iki katı neredeyse
    Anlamadım gitti yaaa.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa AçıKaLın
    jreet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    01 AOA 39
    Edilen teşekkür: 25

seLam arkadaşlar bnm babam yıllarca bu işi yaptı adanada ilk tüplü araba bızımdı tv ve gazetelere cıktı ozamnlar ew tüpü ile calısıyrdu ve daha snra ankadara işi baya büyüttüler dayımLa eskiler tanır babamı ılk tüp işi cıktıgı zamnlardan nese bn sordum kendısıne BRC dıo ve bnm eski arabamdada vardı puntomda yok ama taktırak olursam bnde BRC taktıracam yanı bnden soylemesii en iyisi buymuş ....
    Evo Evo Evo

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı kuhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kime sorsam BRC taktır diyor ama oda Atiker gibi LPG Markalarının iki katı neredeyse
    Anlamadım gitti yaaa.
    Recep Bey selamlar,

Zeynel kardeşimin Nihat Bebek diye tanıttığı kişiyim Ama ben Halit

Şaka bir yana...

Ankara'da benim 3. kez taktırdığım yer Mocan. Daha önce en ufak bir tanışıklığım yoktur. Şimdi dostuz artık. Sağolsunlar.

Şöyle anlatayım. Forumda benim açtığım konularda da belirttiğim gibi;
    Ben 2008de ilk taktıracağım zaman kapsamlı bir araştırma yaptım, hem marka hem de servis konusunda...Hiçbir zaman demiyorum ki diğer servisler kötüdür. Ama ben şahsımca en ikna eden ve bana güven veren yeri tercih ettim ve şükür yanılmadım da...

Kendileri okumuş çocuklar, Mocan'ın sahibi Övünç kardeşim de makine mühendisi. Bu işi hakkıyla yapmak için okuyor araştırıyor ve mesleğini de icra ediyor. Ben montaja gittiğimde yeni astranın 1.6 benzinlisine ilk defa kendilerinin taktıgını ifade etmişti ordaki bir usta, ayrıca vw tsi ve fsi lara bile lpg takabildiklerinden bahsetti. Yani yetenekli bir servis. Birçok servise gitmiştim. Hepsini birden takan da vardı, sadece atiker takan da vardı. Kime gittiysem, hepsi aynı abi, biri 3 lira biri 4 lira demişlerdi cogunlukla. Ne kadar da tatminkar cevap degil mi?

Velhasılı Mocan a ikinci kez araştırmamdan sonra taktırmaya gittim. Sabah başladık öğlen civarı tamamladılar. (Gidecekseniz hafta içi gitmeniz,randevuyla gitmeniz tavsiyemdir). Teste cıkıldı, ayarları yapıldı ve çıkış o çıkış bi daha filtre degisimine ugradım. Ne bir arıza ışığı yandı (Hem astra g'de hem de honda'mda) ne de bir stop etme vs. sorun yasamadım şükür. Şimdi evoyu takalı yaklaşık 2 hafta oldu ve tüketimi netleştirecek kadar yol yapmadım. Ama ilk 100 km ve sonrası fullediğimde 15 kuruş, sonra 250 km gidip dayanamayıp yine fulleyerek 20 kuruş civarı yaktıgını fark ettim. Dedim ya kesin cevapları genelde tavsiye edildigi üzere 2-3 depodan sonra göreceğiz. Bence 20 kuruş mertebesi de oldukca ideal. Zira araba kışın 8.3, 8.5 lt/100 km civarı yakıyor. Yani 34 kuruş yerine 20 kuruş yakması oldukça iyi.

Eğer karar verirsen kendilerine git ve Halit'in selamı var deyiver. Ödemelerde gereken kolaylıgı sağlarlar. Forumdan geldiğini de belirt. Taktırmasan da git ve mekanı gör ve olur ya begenmez isen baska yere bakarsın.

Kendileri 2a-lpg yani BRC türkiye distribitörü yetkili servisidir ve 2007 yılında en sorunsuz bayi ödülünü almış bir yerdir. Yanılmıyorsam 2007de acmıslar idi zaten....

Benzin fiyatlarının ciddi anlamda düşmeyeceğini unutma. Ben garantiye sebep yaklaşık 1 yıl bekledim. Hem motor ve aksam gerekli uyumu sagladı ve yakıt tüketimi de artık stabil hale geldi. Lpg nin motor ömrünü uzatması kısaltması gibi olaylara girmemeni tavsiye ederim. Arattır bak herkes her yönde görüş belirtiyor. Aracı en az 4-5 sene binmeyi düşünüyorsan lpg taktır, ama o ama bu marka..Ama ben bunu satarım dersen de hiç taktırma...

Yazdıkça yazıyorum valla, uzattım.

Herkse selamlar

11. Bu mesajı için 3 kişi nerhal61'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı TaYFuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özürdilerim HALİT abi isim yanlışlığından dolayı yorum yazarken Muhtesem yuzyılı izliyordum galiba Alexandıra (Hürrem sultan ) a gozum kaydı yada artık yas oldu 30 yaslanmısız ismini bır sekılde yanlis yazmısız affola .
    Bende taktıracagım zaman senın önerilerini görüslerin dogrultusunda fıkırlerını almak ısterım sen bırazdaha kullanda abi gercı ben 2012 dekı muayeneye kadar taktırmamayı dusunuyorum ama bırazda maddıyata bakar bu ıs bakalım artık
    (yine yanlıs yazmısım ısmı Eser uyardı duzelttım 21.1.2011)
    Konu ZAK1980 tarafından (21/01/2011 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

tal lpg yı bınıcıysen bak keyfıne bende atıker var masallah cok memnunum.suan karısık 175-180 kurus gıbı yakıyo.yemısım dızelini

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış BAKIRTAŞ
    bbakirtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

2 gun once atiker taktirdim suana kadar herhangi bir sorun yok.Arastirmalarim sonucunda atiker hem ucuz hem sorunsuz.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı m_cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun Bey mükemmel uyumlu bir motora sahipsiniz,uygun olarak ATİKER taktırırn 850 TL ye takıyorlar çok uygun bence,sadece usta seçiçeksiniz eğer MOCAN lar atiker takıyorsa hiç düşünmeden atiker taktırabilirsiniz kardeşim sıfır aldığı evosuna taktırdı mükemmel sonuç aldı.Daha sonradan üzüldü neden 13.000 km yaptımda taktırmadım diye
    gel sat şu astra yı alalım sana 1.4 fire dynamic miss gibi 0,155 yakıyıııı

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özürdilerim Nihat abi isim yanlışlığından dolayı yorum yazarken Muhtesem yuzyılı izliyordum galiba Alexandıra (Hürrem sultan ) a gozum kaydı yada artık yas oldu 30 yaslanmısız ismini bır sekılde yanlis yazmısız affola .
    Bende taktıracagım zaman senın önerilerini görüslerin dogrultusunda fıkırlerını almak ısterım sen bırazdaha kullanda abi gercı ben 2012 dekı muayeneye kadar taktırmamayı dusunuyorum ama bırazda maddıyata bakar bu ıs bakalım artık
    ah be zeynel yine yanlış yazmışsın.. HAlit olacaktı....

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı kuhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadım gitti yaaa.
    kim diyormuş atiker sorun çıkartıyor diye ben her zaman diyorum kit uyumlu olsa bile yanlış montaj sonucunda yine sorun yaşanacaktır önemli olan montaj. bahsedilen sorunlar tamamen montajdan kaynaklanıyordur benceister atiker ister brc ister zavolli olsun. aynı ustaya şu 4 ay içinde 3 atiker GP 1 BRC astra ya taktırdık sorunumuz yok şükür.

"Atiker gibi LPG Markaları" buda güzelmiş Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. lütfen unutmayalım ki Atiker Türkiye de piyasanın büyük bir kısmını ele almış bir markadır
    Konu yolcu27 tarafından (20/01/2011 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hiç lpg li aracım olmadı ama markaya önem veririm BRC tercih edin bence

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TAYFUN ŞAHİN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı

arkadaşlar paylaştıgınız bilgileriniz yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim 4. ayda aracımın muayenesi var ozaman LPG dönüşümünüde yaptırıcam ozamana kadarda sistem olarak en doğru kararı vermeye çalışıyorum şuana kadarki paylaşımlarınızdan BRC agır basıyor gibi konuyu kapatmıyorum 4. aya kadar görüşlerinize açıgım . yapılan paylaşım ve yorumlar için tekrar teşekkürler...

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Ahh bee bende dizele lpg taktırabilseydim

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

piyasadaki her marka hemen hemen aynı sonucu veriyor . Sıkıntı ustada ustan iyi değilse en kaliteli markada bile sorun yaşarsın. markaları kötülemeye gerek yok çevremde değişik markaları kullanana arkadaşlar var ve hepsi memnun gerisi size kalmıs

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Atiker gerçekten iyiymiş.Performans yönünden benzinden gram fark yok.

TAYFUN ŞAHİN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Güncel...

ibrahim ibrahim
    lawyer8386 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

bende lpg taktırmayı düşünüyorum..atiker düşünmüyordum ama yorumlarınızdan sonra olabilir diyorum..yada lovato..ankarada atikeri sorunsuz iyi takan tavsiye edebileceğiniz yer varmı arkadaşlar.

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

atikeri tavsiye ederim.araçlarımıza çok uyumlu

Sayfa 1/2 12 SonSon