16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Tıkırtı Burcu Değişimi Ne Kadar?

İbrahim KISTAK
    KistaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart Tıkırtı Burcu Değişimi Ne Kadar?

Merhaba arkadaşlar. Foruma bugün üye oldum. Ve ilk sorumu sormak istiyorum. Başlıktada anlaşıldığı üzere tıkırtı burcunun değişimi gerekiyor. Bu değişim nekadar tutuyor. değişim için Servisemi yoksa sanayide ustalaramı yaptırmamı önerirsiniz? Düşüncelerinizi bekliyorum.

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

tıkırtı burunun degısecegıne nasıl karar verdıler sıkayetınız nedır merak edıyorum ben dede bı ses var rulaman sesı gıbı ama bosuna bana rulaman degıstırdıler ustalar servıse gıtmedım saayıde sen de kı sıkayetı merak ettım

İbrahim KISTAK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

iki demirin birbirine değmesi gibi bir ses. herzaman yapmıyor. ara sıra. özellikle bozuk yollarda. Sorunun çözmünüde bana , aldığım arkadaş söyledi. bu sesi kendiside duymuş gitmediği servis klmamış, herkes farklı farklı şeyler söylemişler. sonra bir ustayı önermişler oda bkmış yüzük büyüklüğünde bir plastik birşey takmış sonra sorun çözülmüş. o plastik zamanla tekrar aşınırmış. Tekrardan aynı işlemin yapılması lazımmış.
    O yüzden ne kadar tutat diye sordum. ?
    saygılar.

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Bende de hafif çukurlarda falan arabanın içinde sol taraftan gıcırtı sesi geliyor acaba tıkırtı burcu gibi birde gıcırtı burcu varmı ki
    Artık Fiorinolu

İbrahim KISTAK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Sorununu bu link belki çözer. arkadaşın biri resimli anlatmış bi incele istersen. https://forum.grandepuntotr.com/tekn...geliyor-2.html

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de hafif çukurlarda falan arabanın içinde sol taraftan gıcırtı sesi geliyor acaba tıkırtı burcu gibi birde gıcırtı burcu varmı ki
    sol kapı olmamasına rağmen,sol kapı tarafından gıcırtı geliyo dediğin gibi.varsa öyle bi burç bana da haber ver

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Alıntı KistaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorununu bu link belki çözer. arkadaşın biri resimli anlatmış bi incele istersen. https://forum.grandepuntotr.com/tekn...geliyor-2.html
    Yarın deniyorum bende Tşkkrler.
    Artık Fiorinolu

İbrahim KISTAK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın deniyorum bende Tşkkrler.
    Denedikten sonra olumlu olumsuz yorumunu bizimle paylaşırsan sevinrim.

Bu araa bu tıkırtı burcu değişimi nekadardır biilen yada yaptıran yokmu ?

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

Allah aşına o kadar cok merak ettimki su burçu aracın neresinde nasıl bir seydin gören bilen ve özellikle aractaki yerinin resimini cekebilen eklersin rica ediyorum
    ne dir yahu su tıkırtı burcu denilen hadise

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

tıkırtı burcu diye bişi yok aslında, yani tıkırtı burcu eski tip direksiyonlarda olan bir şey.. bizim araçlarda direksiyon kutusunun içinde bulunan bir burç var, sert plastik gibi bir malzemeden imal edilmiş ve çok zayıf bir parça, biz çukura girip çıktıkca zarar görüyor ve ses yapmaya başlıyor, sanki hiç ön takım yokmuş gibi bunun çözümü serviste bu burcun orjinali ile değişerek çözülüyor ammaaa geçici olarak çözülüyor, 1-2 ay içerisinde eski haline tekrardan geri dönüyor kutudan gelen sesler ve tekrar değişime gidiyorsunuz.. bu işin en kesin çözümü, direksiyon kutusnun dışarı alınması ve o burcun sarı dan yada ona benzer daha sağlam bir parçadan yapılarak yerine takılması ve ömürlük olması.. kutuyu dışarı aldıktan sonra aynı zamanda revizyona da gönderinki, hem ganrantili olsun hemde boşluk varsa, kaçak varsa onlarda halledilsin...

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

birde kaleperlere baktırırmısın

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı KistaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Foruma bugün üye oldum. Ve ilk sorumu sormak istiyorum. Başlıktada anlaşıldığı üzere tıkırtı burcunun değişimi gerekiyor. Bu değişim nekadar tutuyor. değişim için Servisemi yoksa sanayide ustalaramı yaptırmamı önerirsiniz? Düşüncelerinizi bekliyorum.
    Yaw bu tıkırtı burcu olayı biz ilk Grande Punto'ları aldığımızda vardı. Benimki de değişmişti ama sonraki partilerde bu sorunun giderildiği ve araçların Türkiye şartlarına uygun olarak getirildiği yazılmıştı. Hala aynı sorun devam ediyor mu????
    Benim aracım 2006 model ve ilk aldığım ay içinde değiştirimiştim.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Valla bende hala var bi ara değiştirtirim artık fiyatta önemli aslında bilgisi olan paylaşsın...

İbrahim KISTAK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı piankhy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw bu tıkırtı burcu olayı biz ilk Grande Punto'ları aldığımızda vardı. Benimki de değişmişti ama sonraki partilerde bu sorunun giderildiği ve araçların Türkiye şartlarına uygun olarak getirildiği yazılmıştı. Hala aynı sorun devam ediyor mu????
    Benim aracım 2006 model ve ilk aldığım ay içinde değiştirimiştim.
    Benim araçta 2006 model. Ama ben 2.el olarak yeni aldım. satan arkadaş sorunu bulana kadar çok çekmiş. Sorunu bulduktan sonra değişimi yaptırmış ama diğer arkadaşların da dediği ğibi kesin çözüm değilmiş. sorun 2-3 ay sonra tekrarlıyormuş. Tekrar servise gidip değiştirmek zorunda klıyormuşsun.
    Benim merak ettiğim , Bu olayın kesin bir çözümü varmı ? Eğer varsa nekadara mal oluyor.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

izmirde olsaydınız kesin çözümünü yapmanıza yardımcı olurduk siteden 3 4 arabaya yaptık değişmesine gerek yok o işlemi uyguladığınızda ömür boyu garanti oluyor.

ayrıca tıkırtı burcu eksi direksiyonlarda ve elektirikli direksiyonlarda var normalde hidrolik yağlı direksiyon olsa böyle birşey yok
    bozulduğu zaman sanki sağ tarafda z rot rot mili bozukmuş gibi lok lok ses yapar genelde çoğu kimse puntoda tıkırtı burcu olduğunu bilmez ama var megane 2 de falan değişimi kolay ama puntoda basit değildir.

İbrahim KISTAK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmirde olsaydınız kesin çözümünü yapmanıza yardımcı olurduk siteden 3 4 arabaya yaptık değişmesine gerek yok o işlemi uyguladığınızda ömür boyu garanti oluyor.

ayrıca tıkırtı burcu eksi direksiyonlarda ve elektirikli direksiyonlarda var normalde hidrolik yağlı direksiyon olsa böyle birşey yok
    bozulduğu zaman sanki sağ tarafda z rot rot mili bozukmuş gibi lok lok ses yapar genelde çoğu kimse puntoda tıkırtı burcu olduğunu bilmez ama var megane 2 de falan değişimi kolay ama puntoda basit değildir.
    Belli olmaz. Belki yolumuz düştüğünde uğrarız. Kısmet meselesi.
    Ama merak ettiğim konu , o tıkırtı burcunun olduğu yere farklı bir işlemmi uyguluyorsunuz. Yani yüzük büyüklüğünde plastiğe benzeyen parçayı değiştirmeyip başka bir işlemmi yapıyorsunuz.?
    Nasıl bir işlem yaptığınızı anlatırsanız belki buradaki ustalara anlatıp yardımcı olmalarını sağlayabiliriz.
    Sayğılar.