Sonuçlar: LPG dönüşüm markası seçiminde durumunuz?

Katılımcı sayısı
32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • LPG var ve çok memnunum.

13 40.63%
  • LPG var ve memnun değilim.

3 9.38%
  • LPG yok ve marka seçme konusunda kararsızım.

10 31.25%
  • LPG yok ama markamı çoktan seçtim.

6 18.75%
Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: LPG konusunda tarafsız teknik destek

Güven Ekşioğlu
    Gamsız baykuş concrete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart LPG konusunda tarafsız teknik destek

Arkadaşlar,

LPG konusunda ticari amaç gütmeksizin sizlere tarafsız teknik destek sunmaya çalışacağım.

Ben yakın zamanda LPG işine girmiş bir mühendisim. Bu işe giriş sebeplerimden en önemlisi, piyasada var olan kargaşadır. Halbuki doğrular bu kadar karmaşık değil. Umarım katkım olur.

Ben de sizlerden ekonomik rakamlarda ve beni memnun edecek bir Fiat için yardım isteyeceğim. Şu anda kullandığım araca daha en az 2 ay daha LPG uygulaması yapılamıyor Türkiye'de Ben de daha fazla dayanmak istemiyorum. Her gün trafikte 80 km yol yapıyorum çünkü.
    Akış LPG Sistemleri

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

öncelikle hoş geldiniz. beni mazur görün fakat ben anketin amacını anlayamadım lpg ye genel bakış ve memnuniyet derecesi olabilir mi acaba
    bir atiker kullanıcısı olarak gayet memnunum ustam ve sistemimden.

motor 1.4 fire 77hp
    kit: atiker
    yapılan km: 3500
    güncel tüketim : 0,16- 0,17 (karma)

Şahin Gündoğan
    Quik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Başlarda LPG ye çok sıcak bakmıyorum dizel araç düşündüğüm için, ama sonradan benzinli bir araç aldım ve LPG taktirmak istiyorum, bu arifedeyken böyle bir konunun açılması beni mutlu etti, hiç olmazsa biraz takip eder tartışmaları ve yorumları dinler, bende ona göre karar vermeye çalışırım teşekkürler...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

her zaman dizel araçtan yanayım ama lpg olsa marka kararım brc den yana olur...

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoş geldiniz. beni mazur görün fakat ben anketin amacını anlayamadım lpg ye genel bakış ve memnuniyet derecesi olabilir mi acaba
    bir atiker kullanıcısı olarak gayet memnunum ustam ve sistemimden.

motor 1.4 fire 77hp
    kit: atiker
    yapılan km: 3500
    güncel tüketim : 0,16- 0,17 (karma)
    Söylediğiniz gibi lpg ye genel bakış ve marka karmaşası hakkında fikir edinelim düşüncesi ile açtım. Özellikle marka konusunda çokluktan ve doğru bilgi akışı olmamasından kaynaklanan bir karmaşa olduğunu düşünüyorum. Bunu görmek istedim.
    Akış LPG Sistemleri

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Quik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlarda LPG ye çok sıcak bakmıyorum dizel araç düşündüğüm için, ama sonradan benzinli bir araç aldım ve LPG taktirmak istiyorum, bu arifedeyken böyle bir konunun açılması beni mutlu etti, hiç olmazsa biraz takip eder tartışmaları ve yorumları dinler, bende ona göre karar vermeye çalışırım teşekkürler...
    LPG, artık bu benzin fiyatları ile çekici oluyor.

Dizel araç gayet mantıklı görünüyor. Avantajları var. Ama dezavantajları da var. Bakım ve tamir masrafı biraz daha fazla. Alırken de bir miktar fazla ödüyorsunuz.

LPG piyasasında çok sayıda marka var şu anda. Çeşitli fiyat ve kalitelerde. Bunların arasında pazar payı kapmak için fiyatını indirmiş gayet kaliteli ürünlerde var. Bunların dışında ise kalite parası ile orantılı tabii bir anlamda.

Umarım fiyatı indirimli ve kendisi kaliteli bir ürün kullanır ve rahat edersiniz. Ben bu şi yaptığım için doğrudan şu markayı takın diyemem Fakat şunu söyleyebilirim; Tanınmış ve kaliteli olduğu düşünülen markalar, zamanla kar marjlarını yükseltmek için, orjinal parçalar yerine fason yerli üretim parçalar kullanabiliyorlar. Tavsiyem farklı ürünleri gözünüzle görüp karar vermeniz. Kaliteyi, lpg den anlamasanız bile gözünüzle farkedersiniz.
    Akış LPG Sistemleri

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı concrete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

LPG konusunda ticari amaç gütmeksizin sizlere tarafsız teknik destek sunmaya çalışacağım.

Ben yakın zamanda LPG işine girmiş bir mühendisim. Bu işe giriş sebeplerimden en önemlisi, piyasada var olan kargaşadır. Halbuki doğrular bu kadar karmaşık değil. Umarım katkım olur.

Ben de sizlerden ekonomik rakamlarda ve beni memnun edecek bir Fiat için yardım isteyeceğim. Şu anda kullandığım araca daha en az 2 ay daha LPG uygulaması yapılamıyor Türkiye'de Ben de daha fazla dayanmak istemiyorum. Her gün trafikte 80 km yol yapıyorum çünkü.
    Hoşgeldiniz, benzinli araç sahibi olarak LPG sistemiyle yola devam etmek mantıklı görünse de güvenlik açısında hiç sıcak gelmiyor bana artılarını eksilerini paylaşırsanız belki düşüncelerim netleşebilir..

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her zaman dizel araçtan yanayım ama lpg olsa marka kararım brc den yana olur...
    BRC uzun yıllardır var olan bir marka.

Geçen sene takılan herhangi bir markayı bu sene taktırırken, geçen seneki ürünle her bir bileşeni aynı mı değil mi diye kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Genel anlamda söyleyebilirim ki; markalar Türkiye'de, ne yazık ki, dışarıya parça yaptırıp üzerine kendi amblemini bastırabiliyor. Yani dejenere olabiliyorlar.
    Akış LPG Sistemleri

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz, benzinli araç sahibi olarak LPG sistemiyle yola devam etmek mantıklı görünse de güvenlik açısında hiç sıcak gelmiyor bana artılarını eksilerini paylaşırsanız belki düşüncelerim netleşebilir..
    LPG olayı Türkiye'de, bagajlardaki gizli mutfak tüpleriile başladı. Yönetmelik ve denetim olmadan. Böyle olunca da çok olumsuz bir imajı oldu.

Şu anda her bir bayi onaylı bir makina müh. çalıştırmak zorunda. Ayrıca her araç önce sızdırmazlığa (MMO) sonra da Tüvtürke gidiyor. Yani yönetmelik ve denetim var. İçiniz rahat olsun.

Ayrıca, henüz Türkiye'de sadece tek bir marka da var ama, bakır boru yerine termoplastik boru kullanılabiliyor. Bu boru çok sağlam ve elastik. İstediğiniz şekilde döşeyebiliyorsunuz. Bakır boru elastik olmadığından daha yüzeyden döşeniyor.

Zaman zmanatv lerde lpg li araçlarla ilgili sıkıntılı haberler çıkar. LPG ciler bunları takip eder ve hepsinde aracın lpg sisteminde hiç bir sorunun olmadığı görülür. Benzin deposu dağılıp yanabiliyor ama lpg deposu sağlam çıkıyor. İki depoyu şöyle bir karşılaştırın; hangisine güveneceğinize karar verin
    Akış LPG Sistemleri

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı concrete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG olayı Türkiye'de, bagajlardaki gizli mutfak tüpleriile başladı. Yönetmelik ve denetim olmadan. Böyle olunca da çok olumsuz bir imajı oldu.

Şu anda her bir bayi onaylı bir makina müh. çalıştırmak zorunda. Ayrıca her araç önce sızdırmazlığa (MMO) sonra da Tüvtürke gidiyor. Yani yönetmelik ve denetim var. İçiniz rahat olsun.

Ayrıca, henüz Türkiye'de sadece tek bir marka da var ama, bakır boru yerine termoplastik boru kullanılabiliyor. Bu boru çok sağlam ve elastik. İstediğiniz şekilde döşeyebiliyorsunuz. Bakır boru elastik olmadığından daha yüzeyden döşeniyor.

Zaman zmanatv lerde lpg li araçlarla ilgili sıkıntılı haberler çıkar. LPG ciler bunları takip eder ve hepsinde aracın lpg sisteminde hiç bir sorunun olmadığı görülür. Benzin deposu dağılıp yanabiliyor ama lpg deposu sağlam çıkıyor. İki depoyu şöyle bir karşılaştırın; hangisine güveneceğinize karar verin
    ''Ayrıca, henüz Türkiye'de sadece tek bir marka da var ama, bakır boru yerine termoplastik boru kullanılabiliyor''
    Marka ve modeli yazmanız mumkunmu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bu başlığı çok sevdim iyi ki geldiniz aramıza :=),

peki lpg li araçların motor bakımlarını yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz örn: haftaya yağ değişimi yapılacak bazı yağların üzerinde lpg yazısını görüyorum bu yağlardan mı kullanmak gerekir yoksa yine normal benzinli araçlar için üretilen yağlardan mı kullanmak gerekir?

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Ayrıca, henüz Türkiye'de sadece tek bir marka da var ama, bakır boru yerine termoplastik boru kullanılabiliyor''
    Marka ve modeli yazmanız mumkunmu
    ''Termoplastik lpg borusu'' olarak arayabilirsiniz. Bu marka ben de olan bir marka, hatta esas markam. Reklam yapıyor olmak istemem
    Akış LPG Sistemleri

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

sahibindende ki ilanınızı gördüm piyasayı çok iyi bilmememe rağmen bilinen bir marka değil gibi geldi bana...

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibindende ki ilanınızı gördüm piyasayı çok iyi bilmememe rağmen bilinen bir marka değil gibi geldi bana...
    Doğrudur, henüz 1 yıl olmadı gireli. Ben işyerimi bu marka üzerine kurdum.
    Akış LPG Sistemleri

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Böyle reklam gibi oluyor. Reklam olursa da söyleyecek çok şey oluyor tabii.

Keşke sistemlerde yaşanan sıkıntılarla ilgili sorular olsa. Eminim çokça vardır
    Akış LPG Sistemleri

Şahin Gündoğan
    Quik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Şu konuda beni aydınlatırsanı çok sevinicem, LPG li olan araçlar vapurlara deniz otobüslerine ve kapalı otoparklara girememesi... Benim LPG yi tercih etmemenin ve beni düşündüren konu. Bu konuda yasal düzenlemeyi de bilmiyorum... Teşekkürler.

Güven Ekşioğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Şu konuda beni aydınlatırsanı çok sevinicem, LPG li olan araçlar vapurlara deniz otobüslerine ve kapalı otoparklara girememesi... Benim LPG yi tercih etmemenin ve beni düşündüren konu. Bu konuda yasal düzenlemeyi de bilmiyorum... Teşekkürler.
    Bu uygulama, lpg nin ülkemizdeki kötü imajından kaynaklanıyor ve Türkiye'ye özgü. Dünyanın bir çok gelişmişülkesinde LPG li araçlar, çevresel sebeplerle teşvik edilir. Böyle uygulamalar kesinlikle yoktur. Yakın zamanda bizde de kalmayacak eminim.

LPG,emisyon değerleri en iyi olan oto yakıtı. LPG nin hemen hemen tamamı yakılıyor. Benzin de bu değer daha düşük. Mazot ise, ancak %75 kadarı yakıldığı için bir felaket.
    Akış LPG Sistemleri

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

yeni aldığım aracımı lpg li olarak tercih ettim.Bunun sebebi tabiki 4 liraya varan benzin fiyatları ve dizel araçlarda km az temiz kullanılmış araç bulmanın zoe olması ki bulunsa bile fiyat dezavantajı.Şunu söyleyebilirim ki çok memnunum nazar değmesin.Güvenlik konusunda ise hiç bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum.İşyerinden bir arkadaşım koreye iş amaçlı olarak gitti geldiğinde araçları sorduk benzini sorduk.dediği ilk cümle şu;Korede araçların %50 sinden fazlası lpg li ve araçlar fabrika çıkışı lpg li olarak yoğunlukla çıkıyor.Bmw mercedes hepsinde kpg var.dizel diye birşey yok.koskoca ülkede araçlar yarıdan fazla lpg li.Türkiyede de oran hızla artıyor.Aslında son gelen zamlar lpg de olumsuz yansıdı fakat benzinliye oranla oldukça ekonomik.Dün 170 km yol yaptım.km de 175 krs yakmısım.Lpg taktıran birçok insanın neden daha önce yapmadım diye söylendiğini biliyorum.Bu memlkete bu akaryakıt fiyatlaı böyle olduğu sürece LPG şart arkadaş.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Evet başka ülkelerde lpg teşvik edilirlken memleketimizde bu tür bazı problemler var.Bursada alışveriş merkezlerinin hepsine girdim aracımla.Korupark ve zafer plazada lpg giremez yazısına rağmen girdim.zaten simir depo var.Ancak ıkea da ser.demkk ki bir sıkıntı olmuyor.Vapurlarda sıkıntı olması bence en büyük sıkıntı hoş kendim hergün vapura binmiyorum ama ihtiyacım olabilir.Sanırım ülkemizde bilinç yeterli değil.Bir araştırın seneler önce istanbulda sinagog saldırısı olduğunda araçların çoğu patlamıştı yalnızca lpg li araçların patlamadığu depolarının zarar görmediği anlaşılmıştı.Ama işte bilinç bilinç...

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki lpg li araçların motor bakımlarını yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz örn: haftaya yağ değişimi yapılacak bazı yağların üzerinde lpg yazısını görüyorum bu yağlardan mı kullanmak gerekir yoksa yine normal benzinli araçlar için üretilen yağlardan mı kullanmak gerekir?
    flood oldu ama gözünüzden kaçtı galiba haftaya bakıma gireceğim için merak ettim bu yağ konusunu.

Sayfa 1/2 12 SonSon