Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ekranda motoru gösterin yazısı!!

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

Teknik Konu Ekranda motoru gösterin yazısı!!

mrb arkadaşlar bu akşam üzeri araçı çalıştırdım 2 metre gitmedim aracıın motorunu servise gösterin gibi b,ir yazı çıktı ve konsoldaki start stop düğmesinin ışığı yanıyodu ekranda sarı üçgen ve alt kısmındada sarı kartele benzer ışık yanıyordu böyle bişeyle karşılaşan oldumu sonra kendili,ğinden düzeldi ama kıllandım bu durumdan yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekürler....

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

yazılımsal olabilir.
    siz yinede servise bir gösterin

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

servise gidin bence...

yusuf ekinci
    yusufekinci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35 YE 506
    Edilen teşekkür: 8

motor yağını felan bi kontrol et... eksiltmiş olabilir. yeni araçlar artık böyle şeylere bile uyarı veriyo.

Şenol Vural
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

yusuf baktım motor yağı normal min in üstünde... tşkler...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Şenol yakıttanda olabılıyor bunlar bendede cıkmıstı servısı aradım acılse servıs yollayalım bız nobetcı degılız dedı servıs yok yollamayın sabahleyın sız gelın bakın dedım onlarda sabah gorusuruz dedıler 45 dk arac normal calıstı bı sorun yoktu 1 hafta sonrada bakıma soktugumda ecuda herhangı bır arıza kodu yoktu servıstekı usta benzın pıslıgınden olabılır demıstı yakıtı baska yerden almıstım bır dahada oraya ugramadım 1 senedır uyarı almadım hıc
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ferhat karadağ
    theghostin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 9

Umarım yazılımla ilgilidir...

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

ss ile ilgili sorun bendede olmuştu 3000 km de gittim garantiden bir parça değişti düzeldi. daha sonra 11000 de aynı sorunu yaşadım bu sefer araca tüp takmışsınız bakmak için tüpün kablolarını çıkarmamız lazım dediler. arada yanıyor bende arıza ışığı motoru kontrol ettirin yazısı ve ss devredışı yazıları. 1 2 gün sonra geri düzeliyor. bana lpg sonrası aküden fazla enerji çekildiğinde ss yi çalıştırmaya enerji yetmiyor oda arada devredışı bırakıyor kendisini demişlerdi. ama aynı sorunları lpg olmadan öncede yaşıyordum... yeni bir kronik sorunla mı karşı karşıyayız yoksa ?

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Uzun süre sıkışık trafikte aracı boşta kullandıysanız start stop devrede veya devre dısında iken otomatik olarak kapatıyor sistemi ve motoru servise gösterin yazısı cıkıyor 15 dk dinlendirince sönüyor.Servisin bizzat söylediği ve denedigimde dogru oldugunu gördügüm uygulamadır.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Şenol Vural
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar teşekürler hepinize belkide önemli bişey olabilir bilen arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa yazarlarsa paylaşırsalar... bilgilenmiş oluruz...

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Aynı durum benim başıma 2 defa geldi ilk defasında servis bilgisayar ile kontrol ettiğinde DPF çıkış sıcaklık sensörü hatalı bilgi uyarısı vardı, sadece resetlediler düzelti. 2. si 15 gün sonra tekrar yaptı. Bu seferde aynı hata tekrar okudular. Arabayı serviste bilgisayar aracılığıyla DPF(dizel partikül temizleme) temizlik yaptırıldı 20 dak. sürüyor araba olduğu yerde çalıştırılıp 3500 devirde eksoz sıcaklığını 450°C sıcaklığa ulaştırılıyor. böylece temizlik gerçekleştiriliyor. Üstünden 1 ay geçti bir daha yapmadı.bir daha yaparsa çıkış sensörü değiştirilecek. (not: Ortalama 800-1000 kilometre arası DPF temizlik uyarısı geliyordu aracı vitesten çıkartmayın sürmeye devam edin şeklinde uyarı oluyordu, bende bu esnada ortalama 10 km aracı şehir dışında kullanıyordum temizlik yapıyordu, fakat normal kullanım ile devir 2000 gibi. Serviste 3500 devir ile bu işlemi yapınca geçen hafta DPF temizliği yapılacak uyarısı gelince bende 4. vites 3500 devir ile 10 km. kullandım şimdilik bir sorun yok.

Arif Emre Doğan
    circassiancomis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    55 RG 784
    Edilen teşekkür: 14

sileceklerin kolundaki düğmeye bastığında servis = ***** km çıkıyor 25bin yada 30bin yazıyor, arabayla gittikçe azalıyor oradaki km 0 olunca servise gidin diyebilir

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekürler hepinize belkide önemli bişey olabilir bilen arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa yazarlarsa paylaşırsalar... bilgilenmiş oluruz...
    aynı sorunu bende yaşamıştım yukardaki mesajda bahsetmiştim zaten önemli birşey değil şuan haftada 1 2 defa yaşıyorum bu sorunu ama artık takmıyorum lpg kullandığım için.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı circassiancomis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sileceklerin kolundaki düğmeye bastığında servis = ***** km çıkıyor 25bin yada 30bin yazıyor, arabayla gittikçe azalıyor oradaki km 0 olunca servise gidin diyebilir

Silecek kolundaki düğmeye bastığında mı cıkıyor. Yani yol bilgisayarı geçiş düğmesi mi? bende servisle ilgili herhangi birsey cıkmıyor...Nasıl birsey acep

TOLGA ÖZDEMİR
    evoantalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

genelde mazot falan biterse hava yaparsa öylee yapıyor geçen gun mazot bitti kaldım yolda 2 saat boyunca öyle dedi benımkide

Arif Emre Doğan
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    55 RG 784

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silecek kolundaki düğmeye bastığında mı cıkıyor. Yani yol bilgisayarı geçiş düğmesi mi? bende servisle ilgili herhangi birsey cıkmıyor...Nasıl birsey acep
    yol bilgisayarı düğmesinde çıkıyor bende servis yazısı karşısında kaç km olduğu arabayı aldığımda 30.000 km yazıyordu 6.500 km yaptım 23.500 yazıyor şimdi..

Arif Emre Doğan
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    55 RG 784

pardon sol taraftaki menü düğmesinden baktığında çıkıyor servis yazısı

TUNCAY KCD
    tuncaykcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    19zz333
    Edilen teşekkür: 17

arkadaşlar bende de bu aracdan önce 2009 fiorino multijet vardı . 40000 bakımı için servise gitmedim aksilik o ya o gün evime giderken turuncu yanan motor işareti yandı ayrıca motoru kontrol ettirin uyarısı verdi. servise gittiğimizde genel motor arıza lambasıdır katalitik konvektor , yakıt sistemi ve motor soğutma sistemi için arıza lambası yakar demişti. Benim ecuda mtor sıcaklık sensörü hatası demişlerdi. Arac garanti dışı kaldığından komple termostat değişimine 650 lira fatura çıkarttılar bende izmirde sanayide 200 liraya termostatı alıp taktırdım lakin arkadaşda işin acemisiymiş termostatı sökecem derken hemen üstündeki abs basıncı için motora bağlı bi sistemin civatasını oynatmış. aracı çalıştırdık her yağ araç yağ atıyor adam sıkacam derken birde vidayı sıyırttı ardından tornacı tel attı filan derken benim sıfır arac oldu size her yeri yağ . Herneyse uzatmayayım araca birde conta antifriz vs derken ekstra bir 250 daha verdim . 500 ü buldu bizim sorun.Zaten bu olaydan sonra aracdan soğudum ve punto evo almıştım.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı tuncaykcd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bu aracdan önce 2009 fiorino multijet vardı . 40000 bakımı için servise gitmedim aksilik o ya o gün evime giderken turuncu yanan motor işareti yandı ayrıca motoru kontrol ettirin uyarısı verdi. servise gittiğimizde genel motor arıza lambasıdır katalitik konvektor , yakıt sistemi ve motor soğutma sistemi için arıza lambası yakar demişti. Benim ecuda mtor sıcaklık sensörü hatası demişlerdi. Arac garanti dışı kaldığından komple termostat değişimine 650 lira fatura çıkarttılar bende izmirde sanayide 200 liraya termostatı alıp taktırdım lakin arkadaşda işin acemisiymiş termostatı sökecem derken hemen üstündeki abs basıncı için motora bağlı bi sistemin civatasını oynatmış. aracı çalıştırdık her yağ araç yağ atıyor adam sıkacam derken birde vidayı sıyırttı ardından tornacı tel attı filan derken benim sıfır arac oldu size her yeri yağ . Herneyse uzatmayayım araca birde conta antifriz vs derken ekstra bir 250 daha verdim . 500 ü buldu bizim sorun.Zaten bu olaydan sonra aracdan soğudum ve punto evo almıştım.
    Valla bende de Fiorino var şu anda. Hiç de soğunacak gibi bir araba değil yahu Bence tamamen sizin hatanız. En güzeli garanti bitene kadar servise gitmek olurdu. Bu arada yeni puntonuz hayırlı olsun. Multijetten inip 77 bg Puntoya binmek çok kötü hissettirmedi inşallah. Çünkü ben 77 lik GP'yi satıp Fiorino Multijet alınca kendimi Ferrari kullanıyor gibi hissettim de onun için söylüyorum
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

son durum nedir neden kaynaklanıyormuş bu yazı ?

Sayfa 1/2 12 SonSon